• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Valtra

  • Temu pokrenuo Picek
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
Imao sam i torpeda i imt-a, torpedo je tata-mata za imt, a valtra bi mogla biti moj sljedeći traktor. T serija sa otprilike 180 ks. ima dosta dobru cijenu oko 68 000 uključen pdv.

To mi nešto jeftino , jesi siguran da dobiješ makar Grammer sjedalo za te novce ili ti daju drvenu stolicu umjesto sica ;) :lol: :?:

Ajde nam napiši koju opremu dobiješ za te novce i o kojem se to modelu točno radi ?
Jesi već tražio i dobio ponudu ili ...?

Obrisan neispravan link.

http://www.grammer.com/land-forstmaschinen/
 
S

sapat

Guest
Za tu lovu dobiješ nekakvu srednju opremu, mislim da je i sic u kombinaciji... mene je isto cijena iznenadila, navodno kod njih se nenaplačuje traktor po ks, nego po razini opreme. Te informacije sam dobio od njihovog prodavača na sajmu u Osijeku.
 
P

Picek

Guest
sapat kaže:
Imao sam i torpeda i imt-a, torpedo je tata-mata za imt, a valtra bi mogla biti moj sljedeći traktor. T serija sa otprilike 180 ks. ima dosta dobru cijenu oko 68 000 uključen pdv.

s obzirom da imaš dva Claasa kako to da bi se odlučio na promjenu traktora?
osim onog običnog razlog da svi uvijek teže boljem :mrgreen:
ne, ozbiljno me zanima?

sapat kaže:
Za tu lovu dobiješ nekakvu srednju opremu, mislim da je i sic u kombinaciji... mene je isto cijena iznenadila, navodno kod njih se nenaplačuje traktor po ks, nego po razini opreme. Te informacije sam dobio od njihovog prodavača na sajmu u Osijeku.
Pampas u ožujku?
siniša je bio tamo..
što se tiče cijene, tako je to nekako.. tri su razine klasifikacije pojedinih serija..
tri su razine klasifikacije: classic, hitech i advance..
valtra-klasifikacija.gif

valtra-klasifikacija2.gif


jedna Valtra bi ti inače trebala doći u "susjedstvo".. mislim da se radi o T190 advance, za gosp. Dmitra u Mirkovcima ako se ne varam..
 
S

sapat

Guest
Razlog- ove godine i naredne planiram neke veće investicije, a moram si kupiti traktor od bar 160-180 ks. Valtra se uklapa cjenovno u moje želje, a ostali baš i ne. Polovni traktori više ne dolaze u obzir! Da lova nije u pitanju odriješio bih kesu za Axiona
 
S

sapat

Guest
Pa upravo to, ako se jedna pokida, s drugom odmah u nastavak akcije...
Po mom mišljenju uopće nevidim neki razlog zašto bi ta valtra trebala biti loš traktor, ali kako je krenilo ove godine od kupovine neće biti ništa
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
Pa upravo to, ako se jedna pokida, s drugom odmah u nastavak akcije...
Po mom mišljenju uopće nevidim neki razlog zašto bi ta valtra trebala biti loš traktor, ali kako je krenilo ove godine od kupovine neće biti ništa

Bojim se da imaš krivu informaciju oko cijene te Valtre .
Probaj ju stvarno kupiti pa nam onda javi koliko košta :idea:
Traži da ti pošalju ponudu , to te ništa ne košta .
 
S

sapat

Guest
Neću da se uopće zamaram sa tim svim trgovcima dok nekrenem sa pravom namjerom u shoping traktora
 
Z

zrine892

Guest
jedan u Svetom Durdu je imao valtru...banka mu je sve uzela.....valtra je bila 160 ks,i nosio je prekretača vogel not 1050 4 brazde.mogu reci da se igrala s tim plugom...kad mu je bakna uzela onda je valtra bila pokidana otisla mu je hidraulika jer je pri velikoj brzini na cesti skako tratkor odnoso ljuljao se jer dugacak plug bio i onda ventil koju može zablokirati hidrauliku nije dala da plug padne dolje već je taj plug sve posavijao one poluge i osovinu za poluge...ma strava....ma valtra je bila jako brza cak je do 55 km/h išla...a imala je odličnu hidrauliku....nema stroja koje nije digle...cujem da banka za tu valtru i pluga dala 250 000 kuna.....valtra je bila 4 god stara i imala 6500 radnih sati....
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Vidao sam taj traktor uvjek je bila ispred kuce,tip ima i kamion
 
Z

zrine892

Guest
da...danas samo ima kamiona...i to ce mu oduzeti.....mal mal pa na kredit.....imao rotodrljacu,pluga dva,prskalicu,rasipaca,sve mu oduzeli....ma on hoce raditi i ima volju posla napravi ma fantazija..milina ih za gledati.....ali kad ne plaća....
 
P

Picek

Guest
zrine892 kaže:
jedan u Svetom Durdu je imao valtru...banka mu je sve uzela.....valtra je bila 160 ks,i nosio je prekretača vogel not 1050 4 brazde.mogu reci da se igrala s tim plugom...kad mu je bakna uzela onda je valtra bila pokidana otisla mu je hidraulika jer je pri velikoj brzini na cesti skako tratkor odnoso ljuljao se jer dugacak plug bio i onda ventil koju može zablokirati hidrauliku nije dala da plug padne dolje već je taj plug sve posavijao one poluge i osovinu za poluge...ma strava....ma valtra je bila jako brza cak je do 55 km/h išla...a imala je odličnu hidrauliku....nema stroja koje nije digle...cujem da banka za tu valtru i pluga dala 250 000 kuna.....valtra je bila 4 god stara i imala 6500 radnih sati....
da, gospodin (nije ga potrebno imenovati, zrine ti znaš o kome se radi) nažalost nije plaćao kredit redovito i banka je odlučila oduzeti traktor..
traktor je ako se ne varam još uvijek u vlasništvu banke odnosno još uvijek ga nisu prodali, i traktor je banka dala popraviti u roku par dana nakon što ga je preuzela..
radi se o traktoru 8550
1632.jpg

to je prethodnik sadašnje T serije..
traktor ima snage i ima težine, kvalitetnu hidrauliku (classic i hitech serija imaju pumpe hidraulike kapaciteta 73 l/min dok je kod advance serije pumpa kapaciteta 115 l/min) tako da se s njim stvarno može svašta raditi..
ali što mu to vrijedi kad ga nije uspio plaćati...
 
Z

zrine892

Guest
znam ga naravno....jel mozes reći sta je TOÄŒNO bilo sa Valtrom?znam da nije nesto dobro ispalo sa hiraulikom?da li si bio u D.Miholjcu 3.8 na zupanisjkom ili drzavnom natjecanju u oranju....vidio sam prospekt o valtri....htio bi jednu valtru.krasan traktor i odlican za nase potrebe ali mogu ti reći da je jako kvalitetno napravlje cak mi se cini da je bolji od John Deere....i ostalih europskih traktora...
 
P

Picek

Guest
zrine892 kaže:
znam ga naravno....jel mozes reći sta je TOÄŒNO bilo sa Valtrom? znam da nije nesto dobro ispalo sa hiraulikom?da li si bio u D.Miholjcu 3.8 na zupanisjkom ili drzavnom natjecanju u oranju....vidio sam prospekt o valtri....htio bi jednu valtru.krasan traktor i odlican za nase potrebe ali mogu ti reći da je jako kvalitetno napravlje cak mi se cini da je bolji od John Deere....i ostalih europskih traktora...
gospon je sredio poluge hidraulike (ne znam jesu li mu skroz uspjele puknuti) i senzor hidraulike..
kako i na koji način stvarno ne znam..
ali je ispalo sranje jer je to sve sam rastavljao..
a rastavljao je sam jer je i nama ostao dužan pa nije naše dečke niti zvao..
uglavnom, kad je banka preuzela traktor su to naši dečki sredili i traktor je sada kompletan..
kao što rekoh koliko znam traktor je još uvijek u vlasništvu banke, ne znam dali su ga uopće dali na prodaju..
nisam bio u MIholjcu, bio je kolega iz prodajnog centra Bizovac..
mi smo jedni od pokrovitelja županijskih natjecanja u oranju po Slavoniji..
bili su dečki i u Oprisavcima i u Drenovcima..
što se tiče usporedbe sa JD-om..
neću komentirao jel ću opet postati predmet ismijavanja..
bolje neka ljudi to sami komentiraju.. :)
u svakom slučaju smo jeftiniji..
 
S

Simon1980

Guest
imao sam na testu valtru T160 (165 KM) i nisam mogao vjerovati....okretnost za 10ko...sve zaista super, jedino izgled havbe a ostalo ne mogu da ga prehvalim! I poraba goriva činila mi se prenizka!!! odradio sam znjim oko 20 delovnih sata a potrošnju mu bila sa gruberom Lemken smaragd 7 na jednakom nivoju kao i na mom (bivšem) agrotronom 85! zaista dobar stroj!
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
P onome što sam čuo/čitao, Valtre su uistinu fenomenalni traktori, jedino ih još nisam uživo vidio u radu

PICEK
Kolika je cijena i što se sve nudi za model N91?
Jel po tvom mišljenju bolje uzeti taj model ili A seriju od 98ks?
Mislim, s obzirom na omjer uloženo/dobiveno?
Kako stojite sa servisnom pokrivenošču Hrvatske?
Pitam jer jer mi se već dogodilo da kad najviše trebam traktor, nešto na njemu rikne i ja moram čekati 3 dana da mi serviseri ponovno osposobe traktor!!!
A to baš nije ugodno iskustvo!! :x
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Simon1980
ÄŒitam po slovenskim forumima i vidim da dosta često dobijete traktor na test.
Ti si imao na testu i JD od 125 ks?
 
S

Simon1980

Guest
mario kaže:
Simon1980
ÄŒitam po slovenskim forumima i vidim da dosta često dobijete traktor na test.
Ti si imao na testu i JD od 125 ks?

DA
 

Najnoviji postovi

Na vrh