• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Jedno je učiti, a drugo je znati i tečno čitati čirilicu ;)
Ruska čirilica i internetska podvala.
Pojasnili su u tom tekstu da nema u toj bolnici takve sobe kao mrtvačnice. Sve za 5 min slave.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Ja ju znam čitati ali pisati više ne.
Moj balavec i njegov kolega balavec koji živi tu ali ima i dole kuču blizu Fruške gore se spremaju dole a ni jedan neznaju čirilicu..... što znači da idem i ja kao prevoditelj 🥳
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zar vi stariji niste ucili cirilicu u skoli
Jesmo, ali s vremenom neupotreba ishlapi. Još uvijek pročitam, ako se dela o kraćem tekstu. Doduše, čitam dosta sporije nego latinicu pa ak je puno teksta, jednostavnije i brže mi je copy-paste.
@iwanho , Ovo je ruski jezik. Nije dovoljno pretvoriti u latinicu...
Kupljenec je pital tko zna čirilicu pa sam mu pokušal pomoći. Video nisam niti pogledal.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Mi citamo i kad je izmesana cirilica i latinica a da to i ne primetimo
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Mi citamo i kad je izmesana cirilica i latinica a da to i ne primetimo
Ja sam učio, koristio i znam čitati čirilicu. Pisati ju, to bi mi sad poslije toliko godina bilo prilično teško.
Sin je rođen u HR, nikada nije morao učiti čirilicu, ali ga je njegova osobnost i znatiželja potaknula i on ju je naučio. Dogodilo mu se da je u više navrata kao student bio u Srbiji i nije imao problema vezanim uz čirilicu.
Želim naglasiti da nije bitno učiti po programu škole, ili po vlastitoj znatiželji. Važno je znati koristiti svoje znanje.
Žao mi je što sam zaboravio Makedonski, dok sam još nešto znao bio sam toliko pametniji. Godine idu, lete ko minute, a ostavljaju nam neželjene tragove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh