• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vilice za rolo-bale

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
toma84 kaže:
Di je ovo slikano? Dobra ideja 8)

jako dobra, i ja sam naletio na to na nekom slovenskom oglasniku, al računaj ak su teže bale recimo po 800 kg, puta 6 to je 4800 + težina vilica koja je u ovom slučaju sigruno još 800(prednje i zadnje) znači 5600 kg, znači traktor od 200 ks je ful opterečen i previše čak.

Dobro može biti za slamu recimo za traktor od 100 ks
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Jel to prepakirani viličar otraga ili se meni čini? Na viličaru je vilice napravio da budu uže od ovih naknadno napravljenih dole koje su šire pa mu ne smetaju za podić bale gore i onda samo još natakne dvije dole kasnije na te šire vilice koje su fixne.
 
T

topgear

Guest
Pozdrav kolege!

Ajde kad vec prikazujete te lijepe slike vilica, neka netko stavi i nekakav nacrt i tlocrt sa dimenzijama da i drugi mogu nesto konstruirat....

Hvala!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ako ste u potražnji za vilicama kao i ja
eo,nemaju to više samo njemci i austrijanci

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=v-KQ0o505eI[/YT]
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Vilice za bale i eurowolf 454 :)

Evo malo svjezih slika, sa voznje bala sa nosačem bala vlastite izrade :)
svaki komentar je dobrodosao :)
imag0263s.jpg


imag0262rt.jpg


imag0255j.jpg


imag0254e.jpg


imag0191c.jpg


imag0252800x602.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ma vraga ih može vozit.Pa vidi na zadnjoj slici kako se kinez propeo. :)
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Da su prave bale kak se spada onda bi mu i jedna dizala prednji kraj.

bale su svaka oko 600 kg, naravno da ih nemoze vozit, samo u rikverc, ali tri suhe bez problema, vozio sam tri bale jedno 10 km, i nema problema, cak i u veci brijeg ide.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
bale su svaka oko 600 kg, naravno da ih nemoze vozit, samo u rikverc, ali tri suhe bez problema, vozio sam tri bale jedno 10 km, i nema problema, cak i u veci brijeg ide.

Te tri suhe su negdje cca 600-700kg,ona bi naprijed trebao imati utege na traktoru.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Suha bala ima oko cca 300-400kg...

Ovisi od koje balirke i sa kojim traktorom radiš,nisu sve bale jednake. Da su Marinove bale 400kg x3 komada to ti je 1200kg to nebi mogao nositi 100% to bi ja sa smojim DF moro nosit ako još nebi moro stavljat utege napred.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
evo malo svjezih slika, sa voznje bala sa nosačem bala vlastite izrade :)
svaki komentar je dobrodosao :)

slušaj me sad za ubuduče!!!!
Postoji tema vilice za rolo bale i postovi su premještanu tu, a tvoja tema je obrisana, daj malo listal i čitaj, dosta je otvaranja novih tema!!!
šanana
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
slušaj me sad za ubuduče!!!!
Postoji tema vilice za rolo bale i postovi su premještanu tu, a tvoja tema je obrisana, daj malo listal i čitaj, dosta je otvaranja novih tema!!!
šanana

Ispričavam se, s obzirom da se bavim poljoprivredom, imam radionu i radim poljoprivredne strojeve, i idem na faks, pa nemam baš previše vremena za čitanje i surfanje po forumu, pa sam uspio vidjet samo pravila kod postavljanja oglasa, i kod postavljanja slika, nisam znao da se nesmije otvorit nova tema ako već slična postoji. Hvala na razumijevanju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ispričavam se, s obzirom da se bavim poljoprivredom, imam radionu i radim poljoprivredne strojeve, i idem na faks, pa nemam baš previše vremena za čitanje i surfanje po forumu, pa sam uspio vidjet samo pravila kod postavljanja oglasa, i kod postavljanja slika, nisam znao da se nesmije otvorit nova tema ako već slična postoji. Hvala na razumijevanju.

Ma nema problema, na meni je da upozorim!:partyman:

Nego da ti se nadovežem za vilice, sviđa mi se patent, slobodno još slika staviš, nije problem :)
Recimo, ak si ti dvije bale sjenaže (svaka nek je 600-700 kg) straga, to bi bilo oko 1400 kg straga, + vilice, ajde oko 1500 kg i to kinez nosi bez frke???:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh