• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vilice za rolo-bale

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
vidio sam danas šananu kako se mota oko kineza,pa je pomislio da je to kao neki pravi traktori :p

marin,još slika je poželjno :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
vidio sam danas šananu kako se mota oko kineza,pa je pomislio da je to kao neki pravi traktori :p

marin,još slika je poželjno :)

A mrcina jedna!!!!!!
Pa ak si me vidio jel se neznaš doč pozdravit?????:partyman:
Joooooooj mene i s tobom, to ne lepo od tebe!!!!:finga:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nisam bio 100% siguran,pa da nebih ispao glup,xD. :mrgreen:
ali onako sa slika,u živo si dosta višlji :p ali kad sam vidio FORD kapu,onda sam bio poprilično uvjeren. :)
ali svejedno moram do tebe u vezi sijačice pa ono :supz:

nemojmo spamat temu,ja sam stvarno u potržanji za vilicama,ali takvima,koje bih mogao uštimat i na prednji utovarivac :idea:
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Ma nema problema, na meni je da upozorim!:partyman:

Nego da ti se nadovežem za vilice, sviđa mi se patent, slobodno još slika staviš, nije problem :)
Recimo, ak si ti dvije bale sjenaže (svaka nek je 600-700 kg) straga, to bi bilo oko 1400 kg straga, + vilice, ajde oko 1500 kg i to kinez nosi bez frke???:mrgreen:
Digne ih bez problema, ove bale su bilo od prilike oko 600-tinjak kg svaka, vilice su oko 250, svakako nebi bilo prikladno za svakodnevni transport bala, ipak je to traktor 45 ks, i mase oko 2.5t, ali recimo tri suhe bale nema problema, vozio ih 10-ak km, u brijeg, dol, preko graba i neide mu prednji kraj u zrak. :) vidjet cemo kak ce se ponasat sa prednjim utovarivacem, inace kopiram za njega R.M international, cini mi se kao odlican utovarivac :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nisam bio 100% siguran,pa da nebih ispao glup,xD. :mrgreen:
ali onako sa slika,u živo si dosta višlji :p ali kad sam vidio FORD kapu,onda sam bio poprilično uvjeren. :)
ali svejedno moram do tebe u vezi sijačice pa ono :supz:

nemojmo spamat temu,ja sam stvarno u potržanji za vilicama,ali takvima,koje bih mogao uštimat i na prednji utovarivac :idea:

Ma uredu je kolega :)

A čuj, nabaviš neke vilice malo jače konstrukcije i lako se dalje napravi prihvat za prednji utovarivač, malo mašte i pločevine, jakih materjala, elektroda i na kraju boje :)
Mora da radi :D
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Pa to da i digne taj kinez,poluge bi mu spucale..
teško da bi te poluge popucale, propao mi doma viljuškar u garaži u jamu za popravljat aute, daske su bile stare, i došo ja sa euro wolfom i sa jednom polugom dignuo cijeli zadnji kraj viljuškara u zrak da podmetnem novu dasku, a radi se o viljuškaru Indosu, diže inače 2.5t, a zadnji kraj mu je poprilično težak s obzirom na to da ga 2.5 t nesmije prevagnut :)
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Ma uredu je kolega :)

A čuj, nabaviš neke vilice malo jače konstrukcije i lako se dalje napravi prihvat za prednji utovarivač, malo mašte i pločevine, jakih materjala, elektroda i na kraju boje :)
Mora da radi :D

evo stavim slike od vilica koje radim, svaka čast ko ih potrga ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
teško da bi te poluge popucale, propao mi doma viljuškar u garaži u jamu za popravljat aute, daske su bile stare, i došo ja sa euro wolfom i sa jednom polugom dignuo cijeli zadnji kraj viljuškara u zrak da podmetnem novu dasku, a radi se o viljuškaru Indosu, diže inače 2.5t, a zadnji kraj mu je poprilično težak s obzirom na to da ga 2.5 t nesmije prevagnut :)
Ajd dobro,možda sam malo prenaglio:)

ALi poluge moraju to izdržat i u vožnji,gdje se puno veča opterečenja kad se vozi po grabama a i tako se dešava najviše lomova..

Ajd stavi samo slike vilica i pored njih neke cijene..
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Ajd dobro,možda sam malo prenaglio:)

ALi poluge moraju to izdržat i u vožnji,gdje se puno veča opterečenja kad se vozi po grabama a i tako se dešava najviše lomova..

to nije ništa čudno da se kod dinamičkog opterećenja dešavaju lomovi s obzirom da se težina ovisno o brzini nekoliko puta poveća, pa recimo bala od 600 kg stvori recimo silu od 1200 kg, normalno, zato za vilice za dvije bale za siguran transport treba traktor min 4t ;)
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
a cijene? :mrgreen:[/QUO
Vilice za jednu balu 1600 kn, za dvije bale 3200kn + garancija kolko god hoćeš :D
znači nema onog drš vodu dok majstori odu :) ako se nešto radi, ili odradit kako treba ili nikako :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a cijene? :mrgreen:[/QUO
Vilice za jednu balu 1600 kn, za dvije bale 3200kn + garancija kolko god hoćeš :D
znači nema onog drš vodu dok majstori odu :) ako se nešto radi, ili odradit kako treba ili nikako :)

Nego daj mi reci molim te jel si barem izmjerio razmak poluga na prednjem hidrauliku traktora, da pojednostavim, jel ti se ove duple vilice mogu zakopčat na prednji hidraulik????


I još jedna zamjerka, nemoj otvarati dva posta zaredom, imaš dolje na dnu svakog svog posta opciju "Edit", to pritisni i u svoj zadnji post nadopiši ono kaj si zaboravil. A kad citiraš nečiji post, samo sav tekst izreži i zaljepi u svoj zadnji post i odgovori na citat, tak oda ne otvaraš bezveze novi, nadam se da sam bio dovoljno jasan.
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Nego daj mi reci molim te jel si barem izmjerio razmak poluga na prednjem hidrauliku traktora, da pojednostavim, jel ti se ove duple vilice mogu zakopčat na prednji hidraulik????

Nisam mjerio, razmak je isti kao na vilicama za jednu balu. Dali je razmak prednje hidraulike na svim traktorima standardan i isti? Ili ide po kategorijama, pa se ovisno o kategoriji mijenjaju gabariti? Molio bi mjere ako netko ima, a napravit razmak da se može kopčat na prednju hidrauliku će onda biti najmanji problem. :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nisam mjerio, razmak je isti kao na vilicama za jednu balu. Dali je razmak prednje hidraulike na svim traktorima standardan i isti? Ili ide po kategorijama, pa se ovisno o kategoriji mijenjaju gabariti? Molio bi mjere ako netko ima, a napravit razmak da se može kopčat na prednju hidrauliku će onda biti najmanji problem. :)
Prednji hidraulik ima standard razmak,a to je 880mm sredina poluga..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo kolega ti je odgovorio.

Inače, veliki je + kod vilica da se mogu skopčat na PVH, ja uvijek prvo na to gledam :), a i večina ljudi koji imaju na traktoru PVH
 

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
Evo kolega ti je odgovorio.

Inače, veliki je + kod vilica da se mogu skopčat na PVH, ja uvijek prvo na to gledam :), a i večina ljudi koji imaju na traktoru PVH
Provjerio ja, daju se kopčat na prednju hidrauliku :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh