• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski strojevi i priključci

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
ajde malo da se probudite pa koju sliku stavite, s čime obrađujete jel dobro loše.

evo od mene par

podrivač
j5xjcz.jpg


špartač
33yq9ed.jpg


jedan zanimljiv stroj
5wczmx.jpg

5v2af.jpg

jedan još zanimljiviji stroj izmišljen u mojoj firmi
2wn1y05.jpg


kombajn za branje grožđa

2hz4jtd.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Jako zanimljivi strojevi.
Oni plugovi su mi najbolji. Znači dva čovjeka sjede gore i upravljaju njima da idu što bliže trsu.
Atek berač, huh, da je jedan kod mene, on radi na principu vibracija, zar ne?
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
da uglavnom služi za odgrtanje vinograda ili prije kopnje da ostane što uži dio. plugovi se mogu kombinirat sa prevrtačem ili bez, samo raonik lasta lijevi desni ravni itd. to je srbijanski proizvod iz leskovca neznam dali još to rade. berač je kupljen prošle godine i nije mi jasno zbog čega . došao je na prezentaciju i nije se baš pokazao na nasadu sa starijim betonskim stupcima.
vibracija je toliko jaka da sa lošijeg stupca otrese pola betona za pvc bi bio idealan. uglavnom čekam predstoječu berbu da videm kako će to ići
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
slatky
Super strojevi, pogotovo berač.
Kolika je cijena za berač?

Vidim da nemaš osigurač na klinu gdje kopčaš trozglobnu poteznicu, znači hidraulički stisneš poteznice ili kako?
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
sistem je takav da kad stežem stiska prema unutra tako da nemam potreba stavljat osigurač.

evo još koja

14kwhs9.jpg

i jedna starija ali dobra
msk38x.jpg

i još
15g6qrm.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Odlične slike, svaka čast. Koliko ti je litara prskalica?
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
ova u prvom planu iza JD je od 1500 ostale su 1000 l. ima toga još samo dok uslikam.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
mario kaže:
slatky
Super strojevi, pogotovo berač.
Kolika je cijena za berač?

Vidim da nemaš osigurač na klinu gdje kopčaš trozglobnu poteznicu, znači hidraulički stisneš poteznice ili kako?

evo kako izgleda sistem stezanja poluge

14jm7pv.jpg


evo još koja.

prskanje
2whmhxc.jpg


a ovo će se potrošit za prskanje

14mte9.jpg


i samo posle jednog pražnjenja

esolq8.jpg
 
V

vinko

Guest
vinogradar - kavi su to kolčići u mladom vinogradu? neke letvice ili nešto drugo? gdje si ih nabavio i pošto?

na svim tvojim slikama vinograd izgeda čist kao da ga svaki tjedan kopaš ( frezaš, kultiviraš-šta li već)
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
to su drveni stupci služe najviše da mu taj stroj može radit s pipalicom i da čokot ravno izraste. a imaju ih preprodavci koji ih prodaju ili na nekoj pilani al neka Vinogradar ipak kaže svoje.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Kolčiće sam dao pilit na pilanu od trupaca hrasta 160 cm 3x3 ali zna biti po pilanama za kupit po 2-3 kn
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Ja sam za svoj sada novi nasad nabavio pocnčane kolčiće u L 0.8lim,,2.10kn po komadu,,,,
svaka čast drvu ali ovo je vječno
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Mene ovo nije koštalo ništa osim goriva za motorku i traktor....a kolčići 5 godina izdrže a više mi ni netrebaju trs se više nemože savinut a dosta je debel da drži grožđe,,,ali je zavezan za prvu žicu i to ga drži...
 
I

Ivan_Kos

Guest
ja takoder imam drvene kolcice u vinogradu i jeftino sam ih nabavio, 1 kn+pdv, hrast, 130x3x3 cm, ok su i traju. ja sam isto gledo te pocincane al dosta je to skupo a i mislim da su pretanki pa se ne moze kvalitetno trs vezati za njih i kasnije kada loza prede 2-3 godine trs u biti drzi taj stupic a ne on lozu sto ipak nije slucaj sa drvenim kolicicima koji su ipak punog profila i 3x3 cm su sto je dovoljno. i da, ljepse se veze loza i ravnije ispada trs.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Bio sam ubeđen da nije tako strašno ali jako loša procjena i nije prvi put na tom mjesto.

wrc8rb.jpg

2dqqecy.jpg

27xmp2a.jpg

mt9q3o.jpg


i jedva ga izvukli i to u rikverc od naprijed deutz-fahr 90 ks nije mogao priči.

11qmv42.jpg

29az51d.jpg
 
B

Bobo

Guest
Pazi, na traktoru nemas gume za rad u polju, vec gume namijenjene za rad na tvrdim terenima (razna gradilista, asfaltne podloge i slicno) Da su na njemu "poljoprivredne" gume, dubokog profila, jos bi on i izasao tj, ne bi ni zapao samo tako, posto taj traktor ima snage da to izvuce...
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
joj nemoj mi o tome ništa pričat, gume tog profila i u toj dimenziji se nemogu naći u hr. original michelin koje isto nisu baš nekog profila dubokog ali bolje od ovih dođu 7000 kn jedna
 
B

Bobo

Guest
Onda ne znam sto bih rekao... MIJENJAJTE FELGE ;)

Stavi iza felge i gume sa ZMAJ 142 kombajna, i ako onda zapadnes, zapali traktor i idi u birtiju pit ;) 8)


7000KN/komad je pretjerano...
 

Najnoviji postovi

Na vrh