• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski strojevi i priključci

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
[youtube:4mvsxt4q]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/6SYv9veHKR0&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/6SYv9veHKR0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:4mvsxt4q]
 
G

geto

Guest
Pozdrav Ekipa
Eto ja sam novi mali vinogradar. :?: Posadio sam ove godine mali vinograd, 250 loza crnoga. Evo pitanja. Kako imam vec stariji ali očuvan IMT 539 zanima me koji su mi priključci potrebni za obradu toga vinograda. Potrebne operacije: odoravanje, naoravanje, rahljenje tj obrada zemlje izmedju redova. Trenutno imam veliki plug, ali mislim da od njega nema puno pomoci, neki mi prijatelji predlažu podrivač. :scratch Dali postoji priključak koji objedinjuje podrivač sa plugom za odoravanje/naoravanje. Novi sam u svemu temu, a nebi volio da pogriješim pri kupnji. unaprijd hvala na savijetu :shock:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
geto kaže:
Pozdrav Ekipa
Eto ja sam novi mali vinogradar. :?: Posadio sam ove godine mali vinograd, 250 loza crnoga. Evo pitanja. Kako imam vec stariji ali očuvan IMT 539 zanima me koji su mi priključci potrebni za obradu toga vinograda. Potrebne operacije: odoravanje, naoravanje, rahljenje tj obrada zemlje izmedju redova. Trenutno imam veliki plug, ali mislim da od njega nema puno pomoci, neki mi prijatelji predlažu podrivač. :scratch Dali postoji priključak koji objedinjuje podrivač sa plugom za odoravanje/naoravanje. Novi sam u svemu temu, a nebi volio da pogriješim pri kupnji. unaprijd hvala na savijetu :shock:

naravno da postoji...ček sam da ga sastavim i poslikam :D
 
G

geto

Guest
Allo Swizac, ajde daj da vidim tu sliku i ako moreš malo opisno o priključku tip, proizvođač itd...
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
evo ko je zainteresiran za vinogradarski plug za nagrtanje odgrtanje i špartanje prodavnica u Iloku (neznam ime piše sthil gore) broj mobitela 098 8872 925 gospon se zove Željko

258p1ua.jpg
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
da nije zbog smrzavanja... :scratch :?:
lijepo taj priključak nagrne zemlju na sadnice,nema šta
a zašto vučeš onaj komad željeza za sobom...da ti zatvori jarak i bude ravnije ili je nešto drugo u pitanju.. :mrgreen: :mrgreen:
 
I

Ivan_Kos

Guest
slatky opet svaka cast na fotkama! napokon sam docekao nekoga tko ce postati slike tog stroja u radu i u vinogradu! cini mi se dosta dobro samo mi je malo cudno jer stroj u biti ostavlja iza sebe 2 brazde a ne 1 kao sto sam ja mislio.. :scratch e sada, da li je to neka fora sa podesenjem pluga ili svaki tako radi? ja sam mislio dobit jednu brazdu po sredini, dublju i ostatak da se sa svake strane nagrne na trsove, da li je to uopce moguce tako ili mora biti ovako sa 2 brazde? pozdrav.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Slatky zna posao, svaka čast :D Hvala na slikama i filmiću, a koliko je razmak između redova? Vidim taman je sve podešeno :D
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
au pitanja a ja ko da sam znao pa i danas snimao kako odgrće stroj. i moje glavešine me jebu jedan dan nagrči drugi dan odgrči. evo redem. ono željezo vučem iz razloga da poravna ona dva jarka što ostanu jer znaju kod odgrtanja bacat traktor u stranu mada se poslije zime, smrzavanja i snijega gotovo ni ne vide.
inače željezo vučem skoro iza svakog stroja jako fino poravna i za prskanje bude pista onda samo po gasu :D
Naoravamo iz istog razloga jer kod nas zime znaju bit jako hladne tko to ne uradi kocka se sa velikom štetom. evo recimo 1 i 2. 2 2005 bilo dvije noći -21 smrzlo nam sve živo prinosa te godine ništa druge nešto malo. e sad ovo je samo preventiva da se sačuva trs ako smrzne roda opet nema.
pravo zagrtanje se radi tako da se vinograd obreže prije zime i polože luce u zemlju i onda nagrne ali to traži puno radne snage pa je jako skupo tako da to radimo samo sa stolnim sortama koje je za prodaju.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
e sad malo o plugu. razmak vinograda je dva metra. može se podesit da ostane jedna brazda ubacivanjem još dva pluga ili stavljanjem duži raonika ali mislim da nema potrebe teže je za vući gume su mi katastrofa po vlažnom i ovako se patim na mjestima sa mišakinjom.
uglavnom može se podesit srednja se spusti malo dublje da više dodaje, zadnje pliče i to je to. to sam samo malo imao za zagrnit pa mi se nije dalo puno šarafat i to štelat već sam zato i stavio željezo da poravna i dobro, jer kao što vidite danas sam ga već prepakovao :?

evo slike.
27xjlg8.jpg

2e5tdmv.jpg

293bjx1.jpg

25p0h08.jpg


[youtube:l02ercii]aiFXwtySxF0[/youtube:l02ercii]
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
pa otprilike u 8 radni sati 6 mi prođe tako a kad je prskanje bolje ne pitaj molim boga da se nešto pokida :D
 
I

Ivan_Kos

Guest
meni je apsolutno sve jasno oko radnje, kako i zasto, jedino me zanimaju neki tehnicki detalji i izvedbe oko rada i stroja.. da, vidim da imas podesen plug na taj nacin, makar u biti nije ni to toliko lose, bitno je da se nagrne na trsove i da napravi brazdu kroz red. makar bi mozda ipak bilo bolje da se stave duzi raonici.. :scratch ja imam 3 ha pa razmisljam kvalitativno, ionako bi taj posao napravio za dan-dva pa mi i nije toliko bitan vremenski utrosak, sat vremena simo tamo, glavno da je najbolji moguci rad koji se moze dobiti dok kod vas sa par stotina ha sigurno nije tako. ovaj stroj mi se cini ko beba, jako fino radi a vidim da ga je moguce postelati gotovo na sve moguce nacine, kak god ti pase.. izvrsno! nego, gdje ste to nabavili, koji proizvodac, cijena, itd..? pozdrav.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
to su još stare zalihe iz bivše jugoslavije. toga je puno bilo pa se moglo kombinirat što se god zamislilo, sad je to pri kraju pa su uvezeni novih par komada preko onog dučana što sam stavio pri vrhu stranice. uvezeni odavdje --
Obrisan neispravan link.
 
Na vrh