• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski strojevi i priključci

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mislim da se na filmiću da uhvatiti jedan kadar gdje se vidi da ostane trava baš oko trsa. Jel sam dobro vidio?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Gle malo trave ostane,jer nema tog stroja koji će pokupit travu ako ona raste 1 cm od trsa ili npr između trsa i kolčića kod mladog vinograda,nemožeš to tražit od stroja a i to malo trave šta ostane nićemu ne smeta osim možda oku!!!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Ivan_Kos kaže:
evo ti linka za ticalo: Obrisan neispravan link. kosta oko 42 000 kn..

bas gledam, messis je obnovio stranicu i dodali su jos neke strojeve od kojih mi je odmah zapeo za oko ovaj: Obrisan neispravan link.


čini mi se da ce ovaj u moju avliju... 8)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Slika025.jpg

evo odoro jedno brazdu u redu na 40cm od loze dubine oko 30-33cm,u nju mečem stajnjak i prođem onda sa vibrokultivatorom da ju zatrpa i izmješa stajnjak,,,
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Koliko je siroko korijenje od loze, odnosno koliko daleko do trsa dodje na kraju stajnjak kad ga pacjim nogama izmjesas? Kako bi izgledalo da stajnjak samo raspes i prodjes pacjim nogama, dali bi ga puno ostalo na povrsini zemlje?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
evo indijanci razbacuju djubre...
Slika024.jpg

evo ovako izgleda kada sam preletio ''pačjim nogama''
Slika026.jpg

Slika027.jpg

i jedna na kraju,,,brdo je tu strava samo mi je zao što na slikama to ne izlazi do izražaja,,,
Slika028.jpg
 
I

Ivan_Kos

Guest
swizach kakva ti je to kamenita zemlja u vinogradu na 3. slici? izgleda mi jaaaako dobro! a na prve dvije kamena nema, da li je taj kamen izasao na povrsinu kada si prosao pacjim nogama ili je on samo na jednom dijelu vinograda? i kakav je to kamen, izgleda mi kao neki vapnenac od mljevene stijene, da li si mozda drobio kamen prije sadnje vinograda? puno pitanja, pozdrav.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
I ja sam lani također gnojio tako samo šta sam posudio plug premetnjak tako da mi je brazda išla kud i kotač,tj.bliže trsu,tako da sam išao 2x po redu dolje i gore,a kad sam stavio stajski onda sam tu sredinu vratio sa plugom nazad na gnoj,a u proljeće je međuredna to izmješala...
Swizac ove pačje noge što ti kažeš jel to onaj tvoj kultivator ili ovo....
Obrisan neispravan link.
jer ja znam da ovo zovu pačjim nogama,a koliko sam shvatio ti govoriš o onom kaj si slikao
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
to ti je zapravo koapčica,efekat je isti kao da ides rovicom ili motikom,,ovo ne usitnjava zemlju kao freza

@ivan,,,na 30%povrsine vinograda mi je ovakva zemlja tj kamenita,to ti je bila sve crna zemlja a kada je rigolano ovo se izbacilo van i mogu reci da tamo gdje je loza sadita u kamen daje tamo najbolj,,,dakle ubuduce kada budem na toj lokaciji sadio tražitii cu da rigolaju i preko metra jer sigurno ima kamena,,da to ti je vapnečki pločnjak
 
O

ozren007

Guest
Ekipa pozdrav! Novi sam na forumu, nedavno mi je frend govorio o njemu pa sam vas našao i drago mi je da napokon imam s nekim razgovarati o konkretnim pitanjima vezanim uz vinogradarstvo i vinarstvo, jer koliko vidim da se kužite u struku i ujedno da guštate u tome koliko i sam volim to. Imam milijun pitanja a prvo ću postaviti swizcu vezano uz onaj stroj za obradu tla sa pačjim nogama vidim cijena mu je oko 4 800 kn, kupljen je u agronomu a sada me zanima da li taj stroj služi tjekom cijele vegetacije u vinogradu ili je konkretno samo za duboku obradu vinograda u proljeće? i koja mu je radna širina jer sada imam 2 000 trsova a na proljeće planiram sadnju još 6 500 sadnica na razmak 1.80 X 0:70 .
 
I

Ivan_Kos

Guest
ozren ove pacje noge ti nisu bas za duboku obradu, vise za povrsinsku i vidim da su odlicne za ove stvari poput zakapanja stajskog gnoja kao sto je to napravio swizach, vrlo dobra ideja. kod ove sadnje od 1,80 m izmedu redova vodi obavezno racuna o mehanizaciji jer ovo je dosta uski razmak i ako nemas traktor minimalno 1,20 m sirok imat ces velikih problema, pogotovo ako ti jos redovi bocno vise, zato veliki oprez kod sadnje i izbora sirine redova!

ps. ako te zanima, provjeri www.vinogradarstvo.hr/forum

pozdrav!
 
O

ozren007

Guest
Na taj me razmak savjetovao enjingi, a pošto planiram na proljeće kupiti i traktor i koji priključak još uvijek nisam uvjetovan razmakom. Plan je bio kupiti maloga tomu jer neželim nikakve lude mašine sada na početku, jednoga dana da kada krene proizvodnja. zato sam planirao taj razmak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh