• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski strojevi i priključci

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Za sada imam 1 ha ali planiram saditi još,malo mi je problem zamlja nema u okolici slobodnih parcela imam zemlju za oko 3000 kom to ću sadit nagodinu ako stignem ovisi o financijama...
 
O

ozren007

Guest
Znači baviš se još poljoprivredom kada si kupovao tako skup traktor, kako si zadovoljan njime, a vdio sam da imaš i roto drljaču...odakle si inače....kakva ti je zemlja za drljaču (puno pitanja ,sorry).
 
I

Ivan_Kos

Guest
vinogradar, prijatelju, daj mi molim te samo pojasni ovo sta si rekao, o kakvoj cetki se to radi..!?

"još taj čovjek ima i onu rotirajuču četku na ticalo i kaže da je isto odlična veli da melje travu oko trsa kao malčer"

roko, osobno poznajem prijatelja koji ima taj noz na ticalo i mogu ti reci da nije to bas neka stvar, ja sam osobno razocaran radom tog stroja.. probali smo i kod mene u vinogradu ali relativno lose radi, pogotovo ako je veca trava i ako je zemlja jako suha ili jako mokra, uglavnom, moja preporuka je kupiti nesto drugo. da, za bilo koji ovaj unutarredni stroj ti treba neka vrsta prepreke, najcesce stup ili kolac, jer to u biti i je osnovna zamisao stroja na ticalo pomocu kojega se aktivira i radi! bez kolcica nista od obrade ticalom..

ozren, sto se tice poticaja nadam se da ces ih sve dobiti jer poznajem ljude koji cekaju drzavni poticaj za sadnju vec nekoliko godina a i pitanje je kako ce to sada ici sa isplatom jer nam je drzava u banani i nemamo love. takoder, sto se tice dobivanja kredita preko hbor-a, veliko je pitanje kako ce to izgledati naredne 1-2 godine jer ja sam ljetos dobio kredit od hbor-a koji je jedva prosao i u zadnji cas jer biti ce gotovo pa nemoguce dobiti kredit, znam jer mi stari radi u bankarstvu, tako da pitanje hbor-a i kredita dolazi u veliko pitanje i to ce biti gotovo nemoguce dobiti nazalost.. takoder, ako kupujes polovni stroj ili bilo kakvu robu nemas pravo na povrat kapitalnih ulaganja ako to imas u planu traziti jer oni vracaju novce samo za novo kupljene strojeve, tako da i tu treba dobro odvagnuti sta se bolje isplati. ja kupujem sve samo novo, od mehanizacije i vinogradarske opreme pa do bacava i vinarske opreme i gradevinskih radova za podrum, a i dobio sam povrat kapitalnih ulaganja 20%, nisu mi jedino priznali stajski gnoj od 150 tona ali sada priznaju i to..

eto toliko, pozdrav.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ozren imam nešto malo poljoprivrede a traktor taj sam kupio iz više razloga ...jedan od najbitnijih je Messisov servis,kabina,kvalitetan traktor....povoljna cijena u odnosu na konkurenciju....inače traktor je odličan....dosta snage,45km/h,odlična kabina....inače sam iz Čazme....

Ivane evo ovdje pogledaj četku samo što je njegova na ticalo... Obrisan neispravan link. prvo klikni)
 
O

ozren007

Guest
Ivan Kos..koliko imaš vinograda, gdje prodaješ vino i po kojoj cijeni ako nije tajna..
 
I

Ivan_Kos

Guest
swizach, ne znam sad tocno napamet, trebo bi pitat starog ali nisam dugo, unutar godinu dana dobio sve..

evo sad bas citam da je hbor dobio kredit od 100 milijuna eura izvana da bi mogao normalno poslovati (davati kredite) malim i srednjim poduzetnicima, dakle, ipak ce biti nesto od hbor-a ali definitivno ce postroziti uvjete dobivanja kredita.

vinogradar, ne kuzim koji je to stroj tocno.. :?

ozren, imam 3 ha, 19 000 trsova a planiram jos do 2010. posaditi barem 3 ha, trenutno trazim i kupujem kvalitetnu zemlju. ove godine sam imao tek drugu berbu pa jos nemam puno vina, oko 3000 l godisnje dok je plan oko 20 000 l u punom rodu. zasada prodajem lokalnim ljudima, znancima, prijateljima i firmama.. i svima koji zele piti dobro vino! 8)
 
O

ozren007

Guest
Nakon dugo razmišljanja i mučenja oko sadnje dali uže ili šire, kakve strojeve, traktor, i naravno kako izfinancirati to sve, a da se sutra nejedeš jer jedva vraćaš taj kredit, mislim daću ipak ići na razmak od 2.20 pošto imam 539 traktor, a i vinograd koji imam je na 2.40. Nakon sadnje ću uzeti samo još nešto od mehanizacuje,dali frezu ili onaj stroj s pačim nogama i to je to. Hvala Ivan..
 
I

Ivan_Kos

Guest
mislim da ti je to dobra odluka, rade posadi na siri razmak izmedu redova a ako vec i odmah pucas na jako visoku kvalitetu onda idi na manji razmak izmedu trsova, mislim da ti je to ipak bolje, pogotovo ako nemas jos dovoljno iskustva u svemu tome a i tek si na pocetku.. jer ako imas vec vinograd na 2,4 m a ovaj bi sadio 0,6 m uze, onda ti opet trebaju dvostruki strojevi, uza i sira freza ili nesto slicno a to sve kosta, pogotovo ako mislis traziti povrat kapitalnih gdje moras imate sve novo kupljene strojeve. rade uzmi rotodrljace ili nesto slicno jer freza ti previse usitni zemlju sto nije bas dobro iz mnogo razloga..
 
O

ozren007

Guest
Reci mi dali znaš kakva je cijena stupova za vinograd. U pa-vinu su oko 45 kn pocinčani, PVC su oko 30 kn ali neznam što je s kvalitetom da li uzimati kod njih jer sam čuo da daju i stroj za zabijanje stupova na revers, i vidim kako je to vinogradar napravio za čelne stupove od čelika i betonirani su u zemlju i da se ništa neuvlače u red jer doma zadnje imam drvene i drvenu potporu zanjega te još jedno drvo u zemlji koje drži tu potporo ali je jako loše, nesmiješ jako zategnuti jer se drvo okrene, dotegneš gornju žicu, a ono ti preko linge počne čupati stup van..a posla da ne govorim koliko je oko toga...dali ići sa ankerima ali domaćim da ih radim doma, željezo, beton i udri, ili kupovni (a mislim da bi me nekako jednako izašli po cijeni ili ova solucija kao kod vinogradara sa čeličnim zadnjim stupovima ali neznam koja je njihova cijena (sumnjam da su jeftini)..
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja sam ti čelne stupove radio od tubinga....a podupore od klip-šipki odnosno pune šipke 20-ak mm promjera i ubetonirani su nekih 50-ak u beton i još 30 cm je beton u zemlji znači ukupno 80-ak cm u zemlji....to nema šanse da se izvuće...me ni pocinčani stupovi služe da drže žicu ali večinu nose čelni stupovi.....ja sam kupovao u pa-vinu po 40 kn 275cm,ali ima neka firma negdje oko čakovca mislim,kažu da je tamo jeftinije....kakav ti je položaj vinograda Ozrene jel brdo ili ravnica???
 
O

ozren007

Guest
Brdski je položaj. postojeći mi je vinograd okrenut jugu prakrasna zemlja,viši položaj, dok ovaj koji sadim na proljeće mi je na nešto nižem položaju i okrenut je zapadu tako i da smatram da će se to i vidjeti u kvaliteti grožđa nadam se da neće biti tako.. Reci mi jesi računao koliko te je koštalo sav materijal za čelne stupove (željezo beton), I što je točno tubing..
 
I

Ivan_Kos

Guest
ja sam uzeo vruce cincane stupove od Branilovica kraj Cakovca, na to je vinogradar vjerojatno i mislio. provjeri link, imas info i fotke, inace stupovi su jako kvalitetni, 3x cincani, imam krajnje (2 mm debljina lima) sa poduporima i redne (1,5 mm lim), ja sam uzeo preko 3000 komada pa sam imao i kolicinski rabat. ne znam kako se sada krecu cijene stupova jer metali gotovo svaki mjesec idu gore jer Kina i Indija jako puno trose toga.. ja sam platio redni stup oko 32kn+pdv, a krajnji oko 40kn+pdv, sto je bilo najjeftinije sta sam nasao. sada i Tofrado kraj Pozege radi stupove, cincane i inox, cijene su tu negdje, jako slicne. naravno mozes se i raspitati i kod Pa-vina samo mislim da je on najskuplji od ovih ali trebao bi imati i kvalitetu jer su to odlicni austrijski stupovi, voest alpine mislim ali sada vidim da na Pa-vinovim stranicama pod pocincanim stupovima ima sve isto kao i Branilovic pa su to vjerojatni njegovi stupovi.. takoder, imas jos jednu firmu kraj Pozege, Limpres, stupovi su bili skuplji nego kod Branilovica a i nisu toliko kvalitetni, pogotovo sto se izrade i oblika tice.

ovaj sistem na podupore od Branilovica je relativno skup jer krajnji stup kosta jos oko 35kn+pdv, a ja ukupno imam oko 180 redova x 2 = oko 360 krajnjih stupova sa poduporima. sto se tice zabijanja, on ti posudi svoj zabijac ali dosta je zajebano i tesko to zabijati na ruke a i sporo je, pogotovo ako ides dublje s njima u zemlju, moji su na 60-70 cm u zemlji. krajnje sam zabijao na ruke zabijacem a redne strojno, tj. traktorskom hidraulikom, to mi je Cmrecnjak napravio, mislim da je cijena bila oko 2 kn po stupu..

Obrisan neispravan link.
http://www.strojarstvo-branilovic.hr/
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

ps. tubing ti je suplja zeljezna cijev koja moze biti raznih profila i debljina..
 
O

ozren007

Guest
Ivan i vinogradar vidim obojica ste išli sa potporom s unutarnje strane reda, jeli kvalitetnije od sidra.
 
B

Bobo

Guest
slatky kaže:
a je**m mu što nema tema sadnja vinograda ili slično

Ima tema sadnja vinograda, samo neki idu u OFF-TOPIC malo i previse...
Molim da se tema nastavi u pravom smjeru.
 
I

Ivan_Kos

Guest
a covjece, pa sigurno da odemo malo offtopic sto je u biti i normalno jer sadnja vinograda obuhvaca sve ono o cemu pricamo, a ne samo jedan detalj, tema je prekompleksna da bi se sazela.. dajte onda vi admini i moderatori preselite to gdje mislite da odgovara. uostalom, kakva je razlika gdje pisemo, ovdje ili ondje, sve je to vinogradarstvo..

ps. nemojte ovo uzeti za zlo.. 8)

ozren, i jedno i drugo je dobro ako je kvalitetno napravljeno i od dobrih materijala. ovisi o duzini redova i padu terena. ja sam sada isao na podupore ali mislim da cu kod sljedece sadnje ipak ici na sidra i na drvene krajnje stupove..
 
O

ozren007

Guest
Društvo pozdrav.. evo da se pohvalim malo....ove sam godine podnio zahtjev ministarstvu poljoprivrede za dobivanje bespovratnih sredstava iz pretpristupnih fondova EU, i jučer su me nazvali da su mi sredstva odobrena.... jeeeeejjj :D
 
B

Bobo

Guest
ozren007 kaže:
Društvo pozdrav.. evo da se pohvalim malo....ove sam godine podnio zahtjev ministarstvu poljoprivrede za dobivanje bespovratnih sredstava iz pretpristupnih fondova EU, i jučer su me nazvali da su mi sredstva odobrena.... jeeeeejjj :D


Cestitam!
 

Najnoviji postovi

Na vrh