• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski strojevi i priključci

I

Ivan_Kos

Guest
ozren007 kaže:
Društvo pozdrav.. evo da se pohvalim malo....ove sam godine podnio zahtjev ministarstvu poljoprivrede za dobivanje bespovratnih sredstava iz pretpristupnih fondova EU, i jučer su me nazvali da su mi sredstva odobrena.... jeeeeejjj :D

ako nije problem, pojasni..
 
O

ozren007

Guest
Riječ je o sredstvima iz SAPARD/IPARD programa predpristupnih fondova EU. Znači kako je do sada bio mali broj gospodarstava koji su mogli ostvariti to pravo na bespovratna sredstva jer svi znamo da su uvjeti više nego zahtjevni, tako je naša vlada odlučila preuzeti taj dio i omogućiti nama običnim smrtnicima da dobijemo dio tog kolača. riječ je o natječaju za dobivanje finacijske potpore za određene mjeru (ima ih 10-tak).Ja sam konkretno išao na mjeru 6 pod nazivo Prerada skladištenje i trženje poljoprivrednih proizvoda na gospodarstvu za.Traže te kompletnu studiju o gospodarstvu (koja mu je osnovna djelatnost, koja je nj vrijednost, opis proizvodnje, ciljevi ulaganja )itd. uglavnom dokumetacije jednako kao da dižete jedan recimo jako dobar kredit. Zatim sve ide na ministarstvo i onda sve je na njima,ako je projekt dobro prezentiran i dokumentacija apsolutno sva..postoji mogućnost da ostvarite potporu. Potpore se dijele već drugu godinu.. i 75 % su bespovratna sredstva...znam da vas jako zanima provjerite si više na stranici ministarstva poljoprivrede, pod pojmom "natječaj za dobivanje financijske potpore za 2008 g". otvoren je bio do 15.9.ove godine.
 
I

Ivan_Kos

Guest
aha, to je ta stvar, u biti je to tzv. Mjera 6, to sam ja dobio prosle godine kada je maksimum bio 800.000 kn, a ove godine su smanjili maksimum na 200.000 kn. ja sam evo bas prosli petak potpisao ugovor u Sisku u gradskoj vijecnici, dobio sam vrlo lijepu svoticu za uredenje svoje tradicijske moslavacke kuce.. 8)
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
pa i ja sam bio u sisku na potpisivanju ugovora... ja sam dobio bespovratno na mjeri 9
ja sam ti onaj koji je u vijećnicu upao zadnji dok je onaj lik govorio... dobio sam koliko sam tražio... super
 
I

Ivan_Kos

Guest
roko kaže:
pa i ja sam bio u sisku na potpisivanju ugovora... ja sam dobio bespovratno na mjeri 9
ja sam ti onaj koji je u vijećnicu upao zadnji dok je onaj lik govorio... dobio sam koliko sam tražio... super

hehe, sjecam se da je neki lik doso kad je onaj govorio ali se ne sjecam face.. 8) ja sam uglavnom bio ziher najmladi tamo, imao sam mislim zelenkastu vestu. no nije bitno, bitno je to da sam i ja dobio koliko sam trazio a to je naravno maksimum! :twisted:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
mene su nagovorili da se javim i na godinu, na natječaj za uređene kampa... odimo pod neku drugu temu o ovome..mislim da ima otvorena tema turizam...OK?
 
I

Ivan_Kos

Guest
roko kaže:
mene su nagovorili da se javim i na godinu, na natječaj za uređene kampa... odimo pod neku drugu temu o ovome..mislim da ima otvorena tema turizam...OK?

ok, ti otvori temu ja pisem.
 
M

MIHA

Guest
ev i da ja predstavim svoju mehanizaciju
vecina je rucni rad / prepravljanajel ova meh u trgovinama ja dosta slabo napravljena a i skupa
evo mi ja najmanji traktor 539 nije nesta al jeb posluzi
2pq9ukg.jpg


ulagac gnojiva il deponator
2iitq87.jpg


ovo svake god moram navarivati to je ralo od deponatora jel se potrosi ono dosta mi je pjeskovita zemlje u vinogradu ista stvar je i na podorivacu i svim strojevima koji rade u zemlji
2v9t5oi.jpg


atomizer
w8ayy0.jpg


plug za odorivanje
9tkggm.jpg


strojcek za izvlacenje loze i kad neku sikaru krcim dobro posluzi za izvlacenje kupine i sl
15qvqz7.jpg

10rpcu0.jpg


plug za razorivanje i naorivanje
zl6mo5.jpg






podorivac
2j645dk.jpg

ovo i slike jedne noge na kraju godine
2yttl4w.jpg


ev jos koja slika
1o0r2s.jpg

2z72x3r.jpg

123841u.jpg
 
M

MIHA

Guest
swizach kaže:
e kaki ti ovo plug za odorivanje,,,de malo više to poslikaj
pa doleti do mene nekom prilikom pa ce mo otic do vinograda pa vidi i slikaj sta te zanima ;)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
ok,,,evo ja cim doletim odma taj plug kacim i vozim kuć na testiranje,,, :D
 
M

MIHA

Guest
swizach kaže:
ok,,,evo ja cim doletim odma taj plug kacim i vozim kuć na testiranje,,, :D
pa sta ces sad radit s njim :roll:
ima i joko pz nesto slicno al imam u planu nabavit onu roto kopacicu sa ticalom
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
MIHA kaže:
swizach kaže:
ok,,,evo ja cim doletim odma taj plug kacim i vozim kuć na testiranje,,, :D
pa sta ces sad radit s njim :roll:
ima i joko pz nesto slicno al imam u planu nabavit onu roto kopacicu sa ticalom
neam pojma heheh

a koju kopačicu??imas vec nest određeno ili?
 
M

MIHA

Guest
ma nist ono al nest na taj stos al ne za sad trebaju mi pare kupuhem zemlju sustrpit cu se jos koju godinu al ono kazem to mi jos treba od meh ostalo imam ;)
 
O

ozren007

Guest
Ekipa bok! Zanima me dali netko ima kakvog znanja u vezi stroja tipa svizcev s pačjim nogama, ali i da obavlja radnju odoravanja/naoravanja vinograda, dakle nekakav univerzalni stroj na kojem je mogućnost zamjene radnih tijela: pačje noge za rad u vegetaciji te plužne daske za proljetnu odnosnu jesensku obradu vinograda..Bilo je nešto priče o tome vidim nedavno ali nisam našao nikakav konkretan odgovor. Gdje se može nabaviti i kakva je cijena?
 
M

MIHA

Guest
ozren007 kaže:
Ekipa bok! Zanima me dali netko ima kakvog znanja u vezi stroja tipa svizcev s pačjim nogama, ali i da obavlja radnju odoravanja/naoravanja vinograda, dakle nekakav univerzalni stroj na kojem je mogućnost zamjene radnih tijela: pačje noge za rad u vegetaciji te plužne daske za proljetnu odnosnu jesensku obradu vinograda..Bilo je nešto priče o tome vidim nedavno ali nisam našao nikakav konkretan odgovor. Gdje se može nabaviti i kakva je cijena?

ak si uspjesan u djelima uradi sam nabavi negdje radne organe motčice itd a sašiju najdes negdje aparat i brusilicu i udri
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
imas u ovoj temi nesto o Lemind vinogradarskom plugu kojemu se mogu mijenjati tijela Obrisan neispravan link.
Svojedobno, pred mjesec dva, sam kontaktirao Lemind Leskovac sa ciljem da mozda kupim jedan prikljucak sa izmjenjivim tijelima ali znam da su sama radna tijela sa pacijim nogama kostala negdje, koliko me sjecanje sluzi, jedno 700-800 eura, dakle nesto kao cijeli sviscev stroj sto tu pricu cini neisplativm. Radje kupiti dva prikljucka pa mijenjati prikljucak nego stalno sarafiti po jednom, a za iste novce.
 
M

MIHA

Guest
ma da dosta je to novaca za kupovat nove strojeve ak malo znas sarafat kupis neki polovni malo si prepravis i picis sam sto meni ti novi strojevi su slabo napravljeni to bi ja sve pomoto jer kod mene je dosta teska zemlja za radit ima pjeska i kamenja bas smo ja i stari gledali na jednoj izlozbi neki stroj za obradu vinograda neki podorivac i kaze stri onom tipu sto prodaje ja bi to sjebo taj stroj za jedno popodne nebi ostalo nista od onih moticica to bi se sve pomotalo i potrosilo :D :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh