• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski strojevi i priključci

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Neznam dali si bio jednom u ovom dijelu hr i vidio jedan stari vinograd kako se nekad radilo, stavit ću sliku prvom prilikom. on ima odmah iznad zemlje panj iz kojeg rastu luce tako se kod nas zovu grane od trsa. djele se na jednogodišnje dvogodišnje i višegodišnje.
zbog čega je to tako, prije često sad nešto rijeđe zima bude ekstremno hladna preko minus 20, zbog ravničarskog prjedjela koja nije baš za vinograd al hebiga ljudi hoće sadit i proizvodit vino.
jednogodišnja i dvogodišnja luca se može savit i zatrpat zemljom i to je štiti od smrzavanja sve iznad smrzne i ako nema rezervnu lucu i reznik u zemlji vinograd je gotov. Mahom okolo se sade vinogradi upravo tako sade kako ti navodiš i zbog kojh razloga ali prva prava zima i mogu se pozdravit sa grožđem bar dvije godine a možda i trajno na tom nasadu.
 
I

Ivan_Kos

Guest
a cuj, nije dobar i visi polozaj bez vraga, sve to ima svoje na utjecaj i kvalitetu grozda. u nedostatku volje, novaca i vecih ulaganja u zemljiste danas se dosta vinograda sadi u dolinama, na ravnicama kraj kukuruza i slicno i onda dode mraz ili jaca zima i ode ti 70% trsova. bio sam 2006 u ljetu u vukovaru i iloku i vidio sam mnogo vinograda ali se ne sjecam takvih oblika.. ima dosta takvih vinograda u francuskoj, njemackoj i opcenito hladnijim zemljama gdje postoje mnoge vrste zastite od zime i ekstremnih hladnoca.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
sofisticirani stroj za vađenje stupaca :D

[youtube:5qs3w8iy]mywIlvd6f24[/youtube:5qs3w8iy]
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ha....je.o sve.. a ja muku mučim kako da ih izvadim a da ih ne polomim... svaka čast :prayer: :supz:
 
I

Ivan_Kos

Guest
mislim da cupa stare panjeve, vidis gore u korpi da je neko staro drvo.. :?
 
T

Tomazy

Guest
Meni se čini da sve melje pred sobom, armaturu i panjeve jer vidim da su stupevi drveni. :scratch
 
I

Ivan_Kos

Guest
Tomazy kaže:
Meni se čini da sve melje pred sobom, armaturu i panjeve jer vidim da su stupevi drveni. :scratch

da, moze bit i to da cisti cijeli red samo sta je onda sa zicom..?! ili nju skinu prije.. :scratch
 
L

LJEŠKO

Guest
DRUŠTVO UKOLIKO TREBATE STROJ ZA POVRŠINSKU OBRADU TLA - VIBRO TILLER, ZA OBRADU ZEMLJE U VINOGRADIMA ILI VOĆNJACIMA RADNE POVRŠINE 130 cm SA DODATNIM PARKER VALJKOM ZA USITNJAVANJE I PORAVNJAVANJE ZEMLJE TE GRANIČNICIMA ZA USMJERAVANJE ZEMLJE I MOTORNU BUŠILICU ZA ZEMLJU VEĆE SNAGE SA DVA SVRDLA PROMJERA 25 I 45 CM. NZOVITE 098/475-075
 
L

LJEŠKO

Guest
Slike imate na istom forumu uzgoj ljeske na 104 stranici, a cijena po dogovoru !
 
E

elmare

Guest
da li netko ima nacrt onog klepetala ili kak se zove, za teranje ptica iz vinograda, vjetar vrti i klepeće
 

Najnoviji postovi

Na vrh