• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinogradarski strojevi i priključci

I

Ivan_Kos

Guest
slatky, kontaktirao sam firmu Se-kra prije koji tjedan i rekli su mi da Lemind vise ne postoji, ugasila se tvornica i nema vise nikakve proizvodnje.. :?
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
vidiš to nisam znao. a ispred imaju taj novi plug kad sam ja bio. Šteta, mi smo skoro nabavljali dijelove, tu kod nas je blizu Šid i svakog 15-og je vašar i svašta se nađe što nigdje nema. nisam bio dugo ali ću baš otić vidjet, možda neki prodavač ima nekih informacija. preostaje jedino ručni rad nije komplikovana konstrukcija.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Prije mjesec dana sam se čuo sa direktorom i nije spominjao nikakvo zatvaranje, čak što više... Lemind Tehnomašina Leskovac je loše poslovala, možda se ona zatvorila. De ti nazovi njih Obrisan neispravan link. pa lijepo provjeriš. Iako je srpski proizvodač, cifre bi te mogle iznenaditi, rade kvalitetno i dobro proračunato ali i naplate ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Oha oha oha, malo sam se zaletio!!! No zato postoje sajtovi pa se provjere firme!!!

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublic ... 2068693685

Obrisan neispravan link.

U blokadi su 367 dana, dužni su i svake godine nižu gubitke. Ako što uspijete kupiti od ovog proizvođača bolje plaćajte na dan isporuke. Šteta dobre proizvode su imali...
 
B

Bobo

Guest
Prodaje se vinogradarski plug za TV traktor u gospodarskom listu.

Danas sam listao i naletio na oglas, pa koga zanima...
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
izmjena ulja

28102010.jpg

28102011.jpg

28102012.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ivan_Kos kaže:
zasto mjenjate ulje sada a ne na proljece?

Vjerovatno zato sto je traktor napravio odredjen broj radnih sati i promjena ulja je neminovna. Cisto sumnjam da ce ovaj traktor stajati i preko zime, jer se ipak radi o kombinatu i uvjek se nakog posla za njega nadje tamo ;)

Ja takodjer mjenjam ulje bez obzira na godisnje doba, ako je traktor napravio 200 sati, mjenja se ulje i gotovo, makar bio snijeg do koljena...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Pa zasto bi cijelu zimu bilo prljavo ulje u koritu motora,u proljece da dozivi infarkt:)zato je bolje u jesen :scratch
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kontam kaže:
Oha oha oha, malo sam se zaletio!!! No zato postoje sajtovi pa se provjere firme!!!

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublic ... 2068693685

Obrisan neispravan link.

U blokadi su 367 dana, dužni su i svake godine nižu gubitke. Ako što uspijete kupiti od ovog proizvođača bolje plaćajte na dan isporuke. Šteta dobre proizvode su imali...

Ne znam detalje niti imam osobna iskustva, ali sam, pred jedno mjesec-dva pricao sa nekom Vanjom iz Leskovca (+381 16 242 262) i zena mi rece da sva njihova prodaja ide preko Jugometala Svilajnac (+381 35 312 331) a lik iz Jugometala mi rece da imaju firmu u Hrvatskoj s kojom suradjuju. Dapace, cak sam od Jugometala dobio (profesionalnu) ponodu za vinogradraski plug, ali je cijena bila malo ovisoka pa sam ih prekrizio. A ta cinjenica da su u blokadi i da imaju poslovnih problema tjera na veliki oprez, slazem se ....
 
I

Ivan_Kos

Guest
smiljan kakav plug si uzimao i sa kojom to firmom iz Hrvatske suraduju..?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nisam uzimao nego sam se raspitivao za vinogradarski plug, opis je dolje

VINOGRADARSKI PLUG VP-189.5. 7. i 9
Plug je namenjen za osnovnu i dopunsku obradu vinograda i voćnjaka. U eksploataciji se koristi
sa sledećim radnim organima: plužno telo za oraenje, radna tela za prašenje, motičica za
prašenje (u obliku pačjih nogu) i kopljaste motičice čijom se montažom dobija kultivator.
Ovo oruđe je delimično univerzalno, jer ima zajednički ram na kome se mogu montirati različiti
radni elementi u zavisnosti od vrste obrade koje se izvode.
U zavisnosti od širine razmaka redova u vinogradu ili voćnjaku, postoje tri varijante ovog oruđa i
to: sa pet, sedam i devet radnih tela za oranje. Pored ovoga, ram je tako urađen da se njegova
širina može podešavati jednostavnim izvlačenjem određenih elemenata (kao teleskopska
osovina). Međusobni položaj poluga na ramu takođe se može podešavati, što zavisi od toga koji
će se radni elementi montirati. Montiranje radnih elemenata na ramu je simetrično. Jedno ovakvo
oruđe kompletirano sa svim radnim elementima dovoljno je za obradu savremenih zasada
vinograda i voćnjaka.
Plužna tela se primenjuju za međuredno oranje do dubine 15 -18 cm i to obično dva puta
godišnje; u proleće i jesen. Plug je snadbeven sa tri vrste plužnih tela i to: desna, leva i srednja.
Odgovarajućom montažom ovih plužnih tela vrši se nagrtanje ili odgrtanje redova vinograda.
Ostali radni organi koristre se u zavisnosti od potreba. Radna tela sa dugačkim raonicima mogu
se koristiti za podsecanje korova i trave na vrlo maloj dubini. Radni organi, motičice (oblik pačijih
nogu) i kopljaste motičice koriste se takođe za prašenje i kao kultivator posle nadvodnjavanja ili
atmosferskih padavina.


Ideja je bila kupiti plug sa izmjenjivim tijelima i onda na istom okviru imati pluzna tijela za zaoravanje i odoravanje te kultivator sa pacjim nogama za borbu protiv trave, ali se sjecam da je cijena bila za plug oko 1000 Eura plus 5 radnih tijela sa pacjim nogama oko 800 Eura, po mom sudu preskupo za stalno sarafljenje, a meni treba za lijesku a ne za vinograd tako da mi ne treba godisnje odoravanje i zaoravanje nego samo povremeno kad gnojim, a vise mi treba vibro-kultivator tako da mi se vise isplati uzeti dva odvojena prikljucka (sveukupno po slicnoj cijeni) nego jedno koje bi stalno raskopavao.

Ne sjecam se vise koja je hrvatska firma bila u pitanju jer sam razgovarao direktno sa Jugometalom iz Svilajnca i to su cijene FCO Srbija, a ta hrvatska firma je samo spomenuta jer Jugometal s njima radi za te i druge stvari. Mene je zanimala okvirna cijena, a posto imaju partnere u Hrvatskoj racunam da bi to trebala/mogla biti cijena i u Hrvatskoj buduci da im sleperi idu svakodnevno.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Je skuplji su dosta, ali totalno su drukčiji priključci. Znam kad sam gledao Lekov podrivač sa njihovim. Ne može se to usporediti. Lemindov je 4 puta teži, a duplo skuplji ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vinogradar koliko dođe onaj strojček sa ticalom? Jel može kakvih podataka o njemu? Pozdrav.
 
I

Ivan_Kos

Guest
evo ti linka za ticalo: Obrisan neispravan link. kosta oko 42 000 kn..

bas gledam, messis je obnovio stranicu i dodali su jos neke strojeve od kojih mi je odmah zapeo za oko ovaj: Obrisan neispravan link.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala Ivan vidio sam. Visoka cijena, ali ajd... Vidio sma da Vinogradar ima čini mi se dva hidraulička priključka, jel? Što ako to traktor nema?
 
I

Ivan_Kos

Guest
je, cijena je relativno visoka ali mene JEDNO rucno okopavanje oko trsa kosta oko 15 000 kn..!? isplati se sigurno ako imas vece povrsine, ja imam 3 ha i trenutno sam u planu kupnje jos zemlje i sadnje vinograda..
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
naravno da se stroj isplati, ja osobno godišnje spiskam na održavanje polja oko 3.500 ojrića.... a za svoj rad nisam računao niti kune a definitivno sam na polju oko 4 radna dan u tjednu i to od zvijezde do zvijezde...
tako da meni u računici nije puno ni onih 10.000 ojra za stroj (dugoročno gledano), zar ne?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Kontam kaže:
Hvala Ivan vidio sam. Visoka cijena, ali ajd... Vidio sma da Vinogradar ima čini mi se dva hidraulička priključka, jel? Što ako to traktor nema?
Pozdrav cijena stroja je od nekih 40000 kn na više ovisno o modelu,a ovo šta si pitao ako traktor nema 2 priključka za hidrauliku onda se na rotodrljaću ugrađuje dodatni ventil koji košta oko 1000 kn (to oni ugrade) te onda sa jednom polugom(ručkom) koju dobiješ možeš iz kabine upravljat sa nagibom glave jer priključci su samo za nagib radne glave....inaće stroj radi odlično evo Ivan je vidio kod mene kako radi ako nekoga još zanima može doći pogledat u radu!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh