• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vinski podrum

M

MIHA

Guest
e ovak ono vidim da nema slicne teme pa da ju otvorim ;)
ono aj stavite slike podruma di proizvodite vlastito vino ono da se vidi sta i kako se radi itd .... :arrow:

ev ja bas juce i danas betoniro jedan dio podruma koji nije bio betoniran pa mi puklo da otvorim ovu temu
jj8zmv.jpg


35b80ef.jpg


efq5bt.jpg



sutra poslikam ostatak podruma pa stavim slike ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Re: VINSKI PODRUM

MIHA kaže:
e ovak ono vidim da nema slicne teme pa da ju otvorim ;)
ono aj stavite slike podruma di proizvodite vlastito vino ono da se vidi sta i kako se radi itd .... :arrow:

Tema je prava, za Zagorce bi bilo bolje da si ju nazvao: "KLET!" :lol: :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Re: VINSKI PODRUM

Ma dobro je i ime: "VINSKI PODRUM"

To sam sam to napisao radi šale he he! :lol: :lol:

Kamo bi došli kad bi bilo svakome po volji!
 
M

MIHA

Guest
Re: VINSKI PODRUM

ev jos koja slika malo je nared al jebga renovira se :D sredit cu ga za negdje 20 ak dana pa stavim jos slika

245an8l.jpg


5cb04k.jpg


5wjyi9.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Lipo,,,vi ga unutra meljete,,,i samo sok stavljate na kuhanje,...vidim da je sito u plastičnoj tinji,,,,,:scratch
Mi još uvijek kuhamo z boban,,,i do sad vino uvijek uredu......

Sve uredno,,,,pohvale..
Dali hladiš,,,,(hladno vrenje),,,i s čime......
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pozdrav dečki,zanima me jedna stvar,imam premalo drvenih bačvi(lagvi)za svoje ovogodišnje vino,i zanima me imam 2 bačve od inoxa jednu od 150 litri i jednu od 300 i dal mogu odma direktno iz bednja zasipati u tu inox bačvu,čul sam da se nekaj mora stavljati a nisam skužil,ak se komu da objašnjavati bil bi mu zahvalan:partyman::partyman:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Muče te slatke brige...:lol:
Vjerojatno su ti govorili za onaj pokjlopac sa zračnicom, jel? To je tvornički sistem Kao onaj plutajuči poklopac samo kaj po obrubu ima zračnicu od bicikla koja se našumpa pa dihta uz stjenku bačve...
Pošto je to dosta skupo, moj pajdaš ti je uzel onaj gumeni(mekani, obićno crvene boje) šlauf kojeg je uzdužno prerezal i na nataknul na rub bačve(Kao brtva oko vratriju auta), metnul vanjski poklopac, a na njega opterećenje neko da dihta. A na tom poklopcu je napravil rupu za mesingani fiting na koji ide vrenjača, a kasnije ga zatvara čepom....Bitno ti je samo da bačva bude puna, kao i kod drvene bačve, osdnosno da bude što manji slobodan prostor.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pozdrav dečki,zanima me jedna stvar,imam premalo drvenih bačvi(lagvi)za svoje ovogodišnje vino,i zanima me imam 2 bačve od inoxa jednu od 150 litri i jednu od 300 i dal mogu odma direktno iz bednja zasipati u tu inox bačvu,čul sam da se nekaj mora stavljati a nisam skužil,ak se komu da objašnjavati bil bi mu zahvalan:partyman::partyman:

aj malo bolje opiši situaciju... vino trebaš presipat u inox, ili bi stavio mošt na fermentaciju u inox?

a onda ćemo dalje...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
mošt bi stavil nutra
dada taj poklopac s nekim ventilom al mi je to na brzinu objašnjeno bilo,hvala sad znam,a ja isto moram rupui zbušiti i staviti taj mesingani dfilting i vrenjaču ?
i jel mi moreš reči kaje to taj filting i vrenjaća?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
vanjski poklopac od inox bačve treba izbušit, i na rupu se stavi plastični otvor sa čepom, imaš za kupit u svakoj poljoprivrednoj apoteci, košta cca 20kn

čep makneš i u rupu natakneš vrenjaču, (košta cca 30 do 40 kn kako kadi)
u vrenjaču se natoči vode do crte, o ona "dihta", ne pušta zrak u bačvu, a pušta plin van iz bačve

poklopac zamotaš sa prozirnom, ljepljivom kuhinjskom folijom

ako ti se ne žuri, poslikam ti sve kad dođem popodne doma sa posla...
 
B

BAGERISTA

Guest
Ili postoji guma koja dođe oko ruba poklopca da dihta,,,,imam je ja,,,pa si moreš kupit,,,,ako očeš mogu i sliku stavit..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Fitinge(ne znam kak drukčije reč) možeš nači kod vodoinstalatera ilki tak negdje, bitno da je od nekok inertnog materijala(inox, mesing, PVC ili neka plastika), a vrenjača ti je ono kaj sprečava ulaz zraka u bačvu kod vrenja
Brass_Bronze_Copper_Pipe_Fittings.jpg

cepovi.html
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
je to je ta guma kaj drži poklopac i trebala bi "dihtat", da zrak ne ulazi ispod poklopca u bačvu...

a gore na poklopac se original stavlja onaj čep i vrenjača...
ovo sa šlaufom i pipicama je domaća improvizacija, koja je isto dobra ako funkcionira, odnosno ako je dobro složeno...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Svaka čast, ovo je još bolje i elegantnije...pretpostavljam da to ima za kupiti u svakoj vinarskoj trgovini...
 

Najnoviji postovi

Na vrh