• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Višnja

V

voce01

Guest
U vezi berača.
U JUL-COM-u mi nude kredit do 10 godina (bez jamaca, učešća i hipoteka) uz kamatu 6,5%.
Dobiti ću od njih CD s prikazom rada.
Također su mi rekli da će jedan berač biti izložen na sajmu u Osijeku od 06. do 09. ožujka. (na Pampasu)
Svakako ću otići.
 
R

ROKI

Guest
Imam CD gdje se vidi rad tresača i čak sam bio kod tih ljudi u voćnjaku gdje je to snimano ( u Vojvodini).
Malo je lošija slika. Sad taj tip gdje je sniman rad tresača i konstruktor pokušavaju spojiti dva tresača u jedan stroj tako da mogu tresti dva stabla odjednom. Ako im to uspije to će biti super.
 
J

Juls

Guest
U vezi tehnologije višnje oblačinske meni su iz Eurovoća Orahovica savjetovali da se sadnice nakon sadnje ne prikraćuju već da se odstrane samo postrani prijevremeni izboji sa debla. Što vi mislite o tome, meni se to nekako ne sviđa, a i nema mi logike. :?:
 
R

ROKI

Guest
Moje sadnice nemaju prijevremene izboje niti bi ih trebale imati. Nakon sadnje sadnica se obavezno prikraćuje (bez obzira na uzgojni oblik) na 1 metar od tla (iznad pupa) tako da se onda prve grane formiraju negdje na oko 90-95 centimetara od tla. Nakon toga se od tih izboja ostavljaju 3 do 4 izboja,a ostali se uklanjaju. Vrlo važno je krošnju formirati na toj visini jer kod strojne berbe se javlja problem prilaska tresača stablu ako je krošnja nisko formirana. Također niska krošnja predstavlja problem prilikom obrade tla ili košnje u voćnjaku. O tome treba dobro voditi računa jer sad formirate krošnju za idućih 20-25 godina. Stoga treba pravilno to odraditi. Nadam se da sam uspio pomoći.
 
J

Juls

Guest
Hvala, Roki. Jesi ti posadio svu planiranu višnju? Napisao si da ces i otkupljivati višnju od kooperanata. Znači, mogu si te javit kad višnja urodi?
 
H

hey_JO

Guest
čuo sam da su jako dobri poticaju za višnju, a otkup je zagrarantiran jer velik dio višnja koje se u Hrvatskoj proizvedu navodno se izvozi, a koliko sam shvatio ne može se napripravit dovoljno ni za naše trište...

uglavnom vidim da su višnje doživjele boom u zadnje vrijeme... brine me taj naš mentalitet. imam neke zemlje i kažu mi ljudi da zasadim, znam ljude koji otkupljuju, ali treba li ići u takvu jednu dugoročniju investiciju s obzirom na brzorastuću konkurenciju i koznakakve uvjete na tržištu u narednih 5 godina dokad bi se mogla očekivat nekakva isplativost...

kakva su vaša iskustva i mišljenja?
 
M

Mister x

Guest
Opčenito u Hrvatskoj nema dovoljno kapaciteta voćnjaka, ali moramo biti spremni na to da uz uzgoj vočaka treba i odraditi berbu te pasiranje i skladištenje te kisele ljepotice.

Cjena višnje je jako niska u obliku ploda a i neje tolika potražnja za njima, dok je na prvom mjestu potražnja u obliku pasirano- smrznutog proizvoda a na drugom u obliku kompota.

Kako najbrže srediti i spasirati višnju eto s time:

Kod:
http://www.patent.hr/pregled.hr.php?broj=321


Naravno treba nam i neka solidna hladnjaća da se spremi trud u komoru.
 
J

Juls

Guest
Ima li tko iskustava u berbi višanja, bilo ručno, bilo mehanizirano, da ih podijeli s nama početnicima? Please :?:
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ja imam iskustva u ručnom branju,,,neugodnih :) :) uvijek netko trči zamnom i spominje mi pola familije :roll: :blackeye :mrgreen: :mrgreen: šalim se,,,nemam baš iskustva ali mislim da će ti se netko sigurno javiti...pozdrav :mrgreen:
 
K

krunox-7

Guest
05.04.2008. u Pleternici tvrtka JUL-COM organizira prezentaciju tresača višanja. Početak je u 10 sati. Valja nam otići vidjeti kako mali radi....
 
J

Juls

Guest
Kakva će to prezentacija biti kad sad nema plodova višanja? :scratch
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
bio je u gudovcu na sajmu neki stroj za "branje" plodova...baš me zanima šta će sad brati :D
 
J

Juls

Guest
Uglavnom, tko bude išao na prezentaciju neka nam javi svoje dojmove i naravno što su brali. To mene jako zanima :lol:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
To nesto kao ovo? Ili bas to?

[youtube:25mtktmo]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/98jXoprB_os&hl=en"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/98jXoprB_os&hl=en" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/youtube:25mtktmo]
 
K

krunox-7

Guest
je to je taj vražji stroj!!!! Tresli su neku granu od grabovine. I mene zanima kako će to tresti voćku staru 12 godina. Gospoda jamče da može tresti bez problema a to će nam dokazati kad bude berba, sredinom lipnja. Cijena je sada kako sam čuo 16.000 € a Pankretić je neki dan spominjao povrat kapitalnih ulaganja 40% a ja neznam baš te šeme tko koga i tko kome. Jel ima netko kakvih informacija o takvim čudesima sa "šrotova" u Njemačkoj. Meni jedan čovjek koji se bavi uvozom polovnih strojeva traži a nikako da nađe. To je tamo bagatela, a švabo je švabo...
 
T

tresac_za_visnje

Guest
Uz pozdrav zelim da Vas obavestim da je moja firma "Elektronik"proizvodjac beraca za visnje i sljive.U masinskoj berbi
imamo iskustva 9 godina,jer posedujemo sopstveni vocnjak.Postignuta je brzina branja od 2 vocke za minut sa
odvajanjem primesa.To je taj cd i ta masina koja Vam se nudi u JUL-comu.Cena beraca je neto 11 000 eura i
mozete se javiti na:elektronik@tresac.co.yu ili 063 305 765 Srbija.
 
V

voce01

Guest
Ako budem kupovao kupiti ću u JUL-com-u.
Kad sam kupio traktor dobio sam povrat od države 20% jer sam kupio na kredit.
Znači računica je čista. Ako kupim na kredit, vratim PDV, država mi vrati 20 %, . Ministar je reko da će ove godine biti i 35% povrat od države, zatvorim kredit i to je to (dobijem ga skoro u pola cijene).
Ako kupujem direktno moram platiti carinu, porez, prijevoz, nema kapitalnog ulaganja... , nije mi bas neka racunica. Ako ima neka bolja matematika (ili neki dobar popust za gotovinu) predložite???
moj e-mail: voce@hi.t-com.hr
 
T

tresac_za_visnje

Guest
Re: Strojna berba višanja

Proizvodjaci smo beraca za visnje i sljive. Za sve informacije u vezi masinske berbe i samog beraca mozete nam se javiti na elekronik@tresac.co.yu ili na telefon +381 63 305 765. Pozdrav!
 
V

vocar

Guest
Jesi siguran da nemas pravo na povrat kapitalnog ulaganja ako stroj uvezes?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
vocar kaže:
Jesi siguran da nemas pravo na povrat kapitalnog ulaganja ako stroj uvezes?
Pa ne moras ga sam uvoziti. Malo telefonijade i moze ga netko za tebe uvesti, tko se inace bavi uvozom, a za korektnu proviziju se isplati i tebi i njemu i proizvodjacu. Tebi jer neces potrositi onos sto bi potrosio da ga sam uvozis, uvozniku jer ce nesto sto inace radi odraditi za naknadu, a proizvodjacu jer ce prodati stroj i imati referencu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh