• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,873
Nisu baš svi takvi. Imam zeleni Bosch i skida još preveč, čak i tvorničke naljepnice (mala nepažnja). Za sad sam zadovoljan za potrebe koje imam (auto, traktor i priključci). Turbo mlaznica čuda dela.
U redu, sve prema potrebama.
Zamisli kombajn dok treba oprati-što veći stroj veći i minivaš😀.
Takav kupanac traje 8-12sati ako se ide detaljno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@martinv1

to koristiš šampon iz posudice perača? Probal sam to nekoliko puta i odustal. Nekak mi se najbolje pokazalo oprati peračem koliko može, a zatim spužvom razrijeđenim šamponom iz kante pa završno ispiranje peračem i brisanje krpom.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,533
Ne koristim original posudicu za šampon koja se spaja direkt na tijelo perača, već imam posudicu-nastavak, naknadno kupljenu koja se spaja na pištolj, koja se vidi na slici gore. Ja prvo temeljito isperem peračem, pa plohu po plohu nanosim šampon bočicom i perem spužvom (odnosno rukavicom za pranje), koju ispirem u kanti s čistom vodom. Radim tak jer onda mogu s tim jednim šamponom prati i felge, samo spužvu drugu imam kojom ne diram ni boju ni kantu s vodom. Najveće zlo je mixanje felgi i boje, bilo to ista kanta, spužva ili bilo kaj drugo.
A po malo sam odustao od sušenja krpom, nemam više volje, navečer ga ostavim čistog ko suza i već je ujutro prašan užas, bil unutra ili vani u garaži.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Najbolje ti ga pošpricat sa voskom poslje isplahljivanja, i malo se provozit😉i gotovo ni kapi vode nema, ko da si ga obrisal.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,533
Ma ja se već dugo nagovaram da kupim auto-glinu, da ga cijelog izgliniram, pa ručno nanesem tvrdi vosak, al needa mi se, jer je svejedno isfrižan ubi Bože i polirat ga treba, a to mi se niti plaća niti radi sam.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Poz. Evo danas prao moj traktor sa Parkside vasom. Na poslu sam koristio Karcher K5 i ovaj Parkside ne dojde mu do koljena... Ovo nije nista, K5 ima puno veci pritisak i puno bokje pere. Sa Parksideom je trzko prati i puno vode ode, jer moras viseputa po jednome mjestu prati, jer nema pritiska. I sta se mi desilo... Povukao sam cijev i pao mi Parkside i odletio rukohvat... A ja sam ga izposudio.. 🙈 Sutra cu kemijat rukohvat...
 

Prilozi

  • IMG_20210403_160609.jpg
    IMG_20210403_160609.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 36

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Pa malo je bolje, nisam nista sprical... U neko vrijeme cu kupit jedan dobar minivas. Prosle fodine gledao sam od Husqvarne. Zna ko kako rade?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Povukao sam cijev i pao mi Parkside i odletio rukohvat.
To je problem svih koji imaju visokotlačno crijevo visoko spojeno. Kao šparaju prostor za odlaganje, a naprave katastrofalno konstrukcijsko rješenje. (n)
Ja uvijek prvo do kraja odmotam crijevo. Ako imam nekog da pridrži perač onda ide brzo, a ako sam sam, jako sporo. Prvo moram jednom rukom pridržavati perač dok izvučem cijelo crijevo. Zatim slijedi odpetljavanje jer se se crijevo sfrče i zapetlja.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Imam Stihl-a drugog po redu odozdo već 7-8 godina. Perem veliko dvorište / taracu oko kuće, auta s šamponom iz njegove posude a traktore i bager pripremom u posebnu špricaljku dvokomponentnu tekućinu razrijeđenu vodom za odmašćivanje pa isperem peračem. Ako treba ponovimo postupak a na bageru i IMT 539 obvezno jer oni malo blate pa nakupe prašine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh