• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Visokotlačni perači

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,967
Lidl alat, ko i svaki odande. Nit kaj košta nit kaj vrijedi.
Jedino kaj je dobro je to kaj nemre napraviti nikakva oštečenja.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Imam karcher hds , max do 140 bar .
Ali trenutna dizna daje 110. Kako ti ide sa diznama neki brojevi ili?
Jer stavio sam jednu diznu drugu i sa njom neće , odmah nabije 180 i ugasi se.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Iskustva sa STIHL RE 143, koliko vidim prihvatljiva je cijena, a 3 po redu snage bar u unikomerc izboru


21191
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Imam ga već 10ak godina. Odličan. Nakon par godina pustiš ručku on se pali gasi. Pitam u servisu. Dali mi gumice na spoju drži kao novi. Ovaj dodatak za pranje tarace me spasio.
 

AltairAC

Novi član
Tu od
5 Srp 2015
Poruka
9
Može preporuka za perač s vrućom vodom?

Jednom tjedno bi se prala unutrašnjost kamiona (hladanjača -> prijevoz mesa -> puno masnoće, zato vruća voda), nekoliko puta godišnje 2 traktora i još 2 auta.
 

zoki19

Novi član
Tu od
9 Sij 2020
Poruka
3
Karcher HDS 120s
Na sigurnosnom ventilu??? koji regulira pritisak vode šiklja voda kroz one dvije rupice na njemu. Ne znam rješenje problemu. prčkam po gumicama ispod, namještam ih....ne znam ništ
 

DamirCokic

Novi član
Tu od
7 Svi 2020
Poruka
6
Imam Karcher perac, neki manji model za kucnu upotrebu. Od jucer me poceo zezati, propusta vodu negdje na onom dijelu koji izgleda kao trokraki ventil, a motor non stop kao da turira, jer ne moze da postigne pritisak. Rasklopio sam, misleci da ima neki dihtung, medjutim, nasao sam nesto kao tanki sloj silikona koji se raspao. Interesuje me, da li je moguce da je zbog tog silikona izgubilo kompresiju? Sve radi uredno, cak i ima nesto pritiska na pistolju, ali zbog tog curenja ne moze da postigne potrebni nivo.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Meni su se bar tri kerhera na takav način pokvarila . Uzrok je navodno smrzavanje
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
To je normalno, plastika se ili deformira il pukne a servis izmisli sve moguce samo da nemoraju oni platit popravak.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ima ko kakvu preporuku do 3 3i pol soma? neki minivaš za traktor bi mi trebal da ga tu i tam splahnem. Moj je nekaj riknul i nebi više tu marku elekromashine.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ima netko karcher k5 i kakva su iskustva s njim? Nakon zadnjeg pranja prikolice krepal mi ovaj jeftiniji king i sad opet nemam ništa. Taman kad ga ozbiljno trebaš krepa. Zato bi kupio nešto jače, ipak da može barem sat vremena u komadu odraditi. Ako tko od forumaša prodaje kakav veći miniwash, ja sam zainteresiran za dogovor.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
A da razmotrite kupnju 2 jeftinija komada za taj novac, mogli bi jedan za drugim duže zdurati nego samo taj jedan jako skupi?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ima netko karcher k5 i kakva su iskustva s njim? Nakon zadnjeg pranja prikolice krepal mi ovaj jeftiniji king i sad opet nemam ništa. Taman kad ga ozbiljno trebaš krepa. Zato bi kupio nešto jače, ipak da može barem sat vremena u komadu odraditi. Ako tko od forumaša prodaje kakav veći miniwash, ja sam zainteresiran za dogovor.
imam ja hds 755 sa toplom vodom ,uredan stroj za pranje, ne za igranje :S
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
U "dobrim" su rukama i lošiji minivaši odlična pomagala, a u nestručnim niti najskuplji ne operu skoro ništa...
- Davno je to bilo dok smo se u jedenoj radioni susreli s problemom da su "mladiči" zgulili s minivašom farbu s tamiča :).
- Ili su neki drugi "ozbiljni ljudi" nepažnjom skinuli nekakve naljepnice s drugih vozila.
- Kupio sam prije par godina znatno povoljnije Mazdu 323 kojoj je bivši vlasnik oprao haubu motora s minivašom i skinuo joj poprilično laka.

Želim kroz primjer pojasniti da je večina minivaša sa pritiskom hladne, ili vrele vode, od cca 100 bara itekako respektabilan alat, samo ga treba znati koristiti. Nema tako zamazanog traktora ili kombajna što ti strojčeki ne bi oprali. :)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Naravno da mi se nije lako odlučiti na nekakvu veću cifru i možda ni neću za sad, al ove jeftinjare su dobre za auto oprati i tak nešto na kratko, ali prikolicu na primjer gdje treba više vremena jednostavno ne mogu izdržati. Sad trebam oprati berač, malčer, plug, frezu i traktore, znači posla za jedan dan polako, ako budem prao 10 minuta a pol sata odmaral do nove godine ne budem završio 😂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
jocc, definitivno je najbolje da ti sam o tome odlučiš, koju vrstu minivaša budeš kupio.
Jednostavno zato što si ti bio sam sposoban sebi priskrbjeti toliko nabrojanih ozbiljnih strojeva, tako da je tebi odabir strojčeka za njihovo umivanje - dječja igra.

(Obzirom da je tih strojeva jako puno na čekanju pranja, tebi je sada najbolje uzeti jednu motornu špricu, u njezin rezervoar za škropivo ulijati nekakvo sredstvo za odmastiti, ili naftu, pa te tvoje strojeve dobro s tim prešpricati uzduž i poprijeko.
Iza toga pol vure ništ,
odeš u podrum i sa prijateljem popiješ koji gemišt.
Iza toga uzmi ti lijepo vatrogasnu cijev i mlaznicu, spoji se na vodovodni hidrant i operi ti njih s vatrogasnom mlaznicom. Ipak ona ima ozbiljan protok vode i pravu količinu :), a svi minivaši imaju tek mlaznicu s rupicom cca fi 1 mm :) ).
 

Najnoviji postovi

Na vrh