• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vitlo za Tomu Vinkovića

  • Temu pokrenuo matrix1234
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: vitlo za toma vinkovica

petar kaže:
tomo je 4x4, i gdje mu je uporište ako ga drži na dizalici...
Vitlo bez daske /ralice za uporište je ionako samo za kolje ili šibe za košare , možda bi Dudek trstinu mogao vitlati bez daske -samo na kočnicama preslavnog tome vinkovića .
Dakle svako ozbiljno vitlanje zahtjeva dasku za uporište ,tako da to nisam ozbiljno naglašavao ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: vitlo za toma vinkovica

sad racunah obrtaj kad bih ovaj savov reduktor koristio
tomo ima 2000 max obrtaja kardana dakle sa reduktorom 68 obrtaja u minuti sto je odlicno a mogu izabrati razne stepene prenosa na multiplikatoru ako bude tesko traktor
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: vitlo za toma vinkovica

Krpanovo vitlo ti ima reduktor 5-6 : 1 .
Pužni ima 30 : 1 ...kad se dobro zagledaš i nije velika razlika
Jes da brzina još ovisi o promjeru bubnja , ali poBogu pa neš radil bubanj promjera 60-70 cm.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Re: vitlo za toma vinkovica

puknuti kaže:
Najbolje ti je sistem :kotač dolje , drugi bez pneumatila gore i deri
Potreban matrijel :
1. felga za TV ili neka druga s min . intervencijom na srcu
2. sajela
3.dizalica
4.dizalica
još je bolje felgu sa sajelom staviš ispod običnog kotača tako da kad trebaš vitlo samo malo podigneš tu stranu traktora

jes' majstore lako to izgleda od oka , a jesi li kad probao da recimo zakacis trupac samo za jednu polugu i vuces , traktor se zabacuje u jednu stranu nenormalno
isto to ce da se desi i u ovome slucaju , jos ako uzmemo da je tomo zglobni e onda ga mo's' jebat
ne valja ovo za trupce , mozda za samoizvlacenje da se izcupas iz neke nesgodne pozicije
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: vitlo za toma vinkovica

I brancin se bacaka kad ga se zakaći na udicu , ali ako je štap u pravim rukama on završi na gradelama isto kao i onaj iz vrše .
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: vitlo za toma vinkovica

savoris kaže:
puknuti kaže:
Najbolje ti je sistem :kotač dolje , drugi bez pneumatila gore i deri
Potreban matrijel :
1. felga za TV ili neka druga s min . intervencijom na srcu
2. sajela
3.dizalica
4.dizalica
još je bolje felgu sa sajelom staviš ispod običnog kotača tako da kad trebaš vitlo samo malo podigneš tu stranu traktora

jes' majstore lako to izgleda od oka , a jesi li kad probao da recimo zakacis trupac samo za jednu polugu i vuces , traktor se zabacuje u jednu stranu nenormalno
isto to ce da se desi i u ovome slucaju , jos ako uzmemo da je tomo zglobni e onda ga mo's' jebat
ne valja ovo za trupce , mozda za samoizvlacenje da se izcupas iz neke nesgodne pozicije
ili za trganje poluosovine pa si jos u nezgodnijoj situaciji :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Re: vitlo za toma vinkovica

puknuti kaže:
I brancin se bacaka kad ga se zakaći na udicu , ali ako je štap u pravim rukama on završi na gradelama isto kao i onaj iz vrše .
u srpskoj istoriji se kaze ''u rukama mandusica vuka svaka puska jeste ubojita''
al' malo sutra :blackeye

dzaba tebi ruke i medvjedje da imas kada se pojavljuju ''cudne sile'' kako ih neko nazva na forumu :mrgreen:

a trganje poluosovine , to se ne racuna , bitno je izaci iz blata

vidis sta je pravo vitlo , vec sam ovo stavio u temu Re: Tegljenje drveta iz sume
savoris kaže:
neki to rade i ovako :shock:
[youtube:234xd9a0]39&t=3770[/youtube:234xd9a0]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: vitlo za toma vinkovica

A jeli , kad ste tako pametni pommognite matrixu da napravi vitlo od glave volana , lako je mene zajebavat .
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: vitlo za toma vinkovica

e puknuti puknuti s tobom nije nikad dosadno
savo ne vidi ti se taj video daj direktan link ako moze
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Re: vitlo za toma vinkovica

izgleda je nestao snimak u medjuvremenu ili sam lose postavio link :scratch

inace radi se o normalnom motokultivatoru koji ima vitlo naprijed na sebi i nenormalnoj kolicini drva na njegovoj prikolici
i kako frajer se prevuce sa tim vitlom kroz neku kaljugu i jos mu je i uzbrdo
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: vitlo za toma vinkovica

ajde se vi lipo dogovorite jel cete izvlacit tomicu ili drva :scratch
ili sam ja nesto krivo skuzil :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: vitlo za toma vinkovica

Ja vas Boga mi ne razumijem ,u jednom trenutku je tomica jak ko slon , trga -izvlaći šlepere ,stoljetne hrastove , gura snjeg ispred sebe a trenutak(post) kasnije puca/raspada se gdje god da ga takneš -kao da je od leda a ne čelika .
Pa ne bi radili vitla od : 3, 3.5 , 4,5 ,6 ,7 ,8 i 9 t (krpan) kad bi svi bili za sve .
Ako ne može povući bukvu od 6 m , uzme motorku i skrati je za metar ..pa ako ne ide još malo -itd.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: vitlo za toma vinkovica

e cudnovit je to stroj ako umijes moze poovuc citav fap da nista ne polomis a nekad sve otkines jbg
mogo bi on povuc bukvu od 6 metara lako a i 5 metara drva na ivtlu ako bi bila redukcija 1:30 a u obrtaja minimum 750 i da je tako vucem polako
savo ako mozes molio bih te da nam da s direktan link da vidimo tog baju sa kultivatorom
evo kolko sam prosle godine vuko sa traktorom
dsc00769e.jpg

image075.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: vitlo za toma vinkovica

matrix u tebe nikako da uđe logika i matematika .
Ako u specifikaciji traktora piše da se kardan vrti 540 okretaja /min.
To znaci da se on vrti tim okretajima na max. broju okretaja motora tj. punom gasu .
A kad ti racunaš okretaje /brzinu vitlanja drva tada racunaš da radiš u nekm normalnom režimu rada motora tj 300 okretaja kardana . Nema potrebe da traktor radi na punom gasu jer ne treba iz njega izuvlaciti karike da bi povlacio bukvu od 300 kg. Sve to on može odraditi na 1000 okretaja motora .
Ista stvar je ako imaš veće mogučnosti izbora okretaja .
I nemoj racunati na tomekovih 1000 okretaja ili više , opet se vkuruzi kad kupiš drugi traktor koji vjerojatnoi neće imati više od 540 o/min.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Re: vitlo za toma vinkovica

ako se ne bavi profesionalno izvlacenjem sa vitlom nista mu ne znaci sto je veca redukcija i ide sporije
bolje moze da se prati da ne zapnes za neki panj ili slicno , manje se opterecuju sklopovi mjenjaca i kardana

kod mene je 1:16 i nemam problema , mozda sam trebao samo ostaviti veci precnik trube na koju se namotava sajla
znaci kod mene je 1:16 sa izlazom 540rpm
ako neko stavi 1:30 sa izlazom 1000rpm opet dobije skoro isto

tomo je kao i rus ''jeftin'' traktor pa mu i ne skodi mnogo rad na vecim obrtajima motora

vitlo nikada nemoze biti presporo zbog toga sto sa njim kada nesto povuces to sigurno i izvuces , nema neuspijeha 8)

ja sam prvobitno napravio vito sa reduktorom 1:50 , bilo je sporo ali je radilo
samo sam taj reduktor shebal posto nije u njemu bilo ulja :oops:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: vitlo za toma vinkovica

da tako je savo sasvim se slazem s tobom
no ako imas kakavih lancanika napravio bih duplu redukciju da mi prodas
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Re: vitlo za toma vinkovica

matrix123456 kaže:
da tako je savo sasvim se slazem s tobom
no ako imas kakavih lancanika napravio bih duplu redukciju da mi prodas

uh to bi morao provjeriti jer imam jednu hrpu toga pa bi morao sve pretresti da bih nasao upareno nesto :scratch

imaj na umu tokarske radove koji idu + na lancanike pa + lezajevi pa + lanci :scratch opet matematika te zeza , pogledat cu nije problem
samo razmisli o tome kad ti kazem da ti je reduktor pola gotovog vitla , ostaje ti na njemu samo da napravis trubu za sajlu i sistem koji bi ukljucivao-iskljucivao + konstrukcija koju u svakom slucaju moras praviti

izvini danas nisam nasao vremena da ga slikam posto sam cijeli dan cistio snijeg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: vitlo za toma vinkovica

reduktor jest dobar ali cijena nije jbg,ne kazem ja da on tolko ne vrijedi ali jbg za mene malko pre vise
ako mozes pogledaj necu date opterecujem ako nemozes
napokon pada snijeg ko lud,evo sad kod nas pad za nepovjerovat,pa ce bit posla i para naravno..............
 

Najnoviji postovi

Na vrh