• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Bakrene podliske su ok ali, kad sam uzimao nove onda ima razlike izmedu debljine same podliske i fi rupe nije 100% indentican.
Danas sam naručio komplet svih mogučih gumica za vlatka,čim stignu vraćam klip nazad.

IMT 542 i 500kg stup,ili prikolica i malo brdo u rikverc-nemoj da te BOBO čuje ode glava

Prosle godine sam vozio stajnjak s vecom prikolicom, koju inace vozi zetor 7245 od punca,stari me najebo da to vozim preko oranja i to fino natovarenu.
Tad mi je zujalo u getribi jer je falilo ulja i ako tad nije krepo nece uskoro.
Gume stomilke polu ćelostonke,Hrvoje bio si i vidio traktor.
Rus je to radio,robusno i izdrzljivo a ljepota i funkcionalnost tad nisu bile dozvoljene rijeci u SSSR-u
Vojvodanin - kabina nema sanse na vlatka ipak mi je drazi kabrio s kontinentalnom klimom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
e da se i ja pohvalim malo , pošto sam radio nešto na rotodrljači lakše mi je bilo vlatkom ući u šupu da je podignem i radim oko nje kada sam završio gledam ja rotodrljača na njemu ajde rekoh hoću da probam sa njime
stavim ja kardan i odem do komšijine njive i za divno čudo vlatko je išao sa njom , moram reći škroz teško i da je umirao ali je stojički izdržao to opterećenje jer se radi o RD širine 2,5m :blackeye interesantno da nije gubio mnogo obrtaja na motoru ali je zato dim okupirao njivu :lol:

mislim daleko od toga da bi on sa njom radio nego sam samo probao pošto je bila zakačena za njega
morat ću sutra za njega zakačiti i drugu što imam od 180cm pa da probam i nju u oranju , nju bi mooožda mogao da tjera optimalno
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Svida mi se rad rotodrljače, puno ljepse uradi zemlju od tanjurača.
Koja bi sirina pasala na vlatka da ju tjera optimalno i kako s kvačilom kad je jednostepeno?
 

bakovci

Novi član
Tu od
18 Ožu 2011
Poruka
20
vladimirec

Svida mi se rad rotodrljače, puno ljepse uradi zemlju od tanjurača.
Koja bi sirina pasala na vlatka da ju tjera optimalno i kako s kvačilom kad je jednostepeno?

Kako da sredim glavu cilindra na vladimircu t 25. Puše između glave i cilindra. Diftunga nema pa da li treba brusiti glavu.Ili treba brusiti i glavu i cilindra. Da li ja mogu kako sam to srediti da više ne puše između glave i cilindra?
Molim odgovore
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
@malirus
evo danas sam završio i ovu moju skraćenu rotodrljaču , znači radi se i MASCHIO od 2.5metra koja je bila u lošem stanju pa sam je skratio za 4 glave tako da je ostala 180cm

prvo sada je reduktor i sve ostalo premasivno tako da vlatko je nosi ali prednji trap je olakšan maksimalno jer nemam tegova , upravljivost je smanjena i cimanjem kvačila propinje se
to sa nošenjem i nije neki problem , može i ovako a bolje bi bilo da imam još tegoav naprijed
išao sam sa njom i vlatkom probao jesensko oranje i ide radnom sporohodnom , kada prebacim u brzohodnu teško mu je , ovdje moram da napomenem da je reduktor rotodrljače prebačem u veći stepen prenosa pa mi i to daje dodatno opterećenje
kada budem prebacio mjesta zupčanicima u reduktoru vjerujem da će vlatku biti malo lakše
takodje sam probao i u oranje koje sam neki dan uzorao , išlo je približno slično
još da kažem da sam išao dubinu koliko su mi bili dugi noževi , smanjivanjem radne dubine koja bi bila dovoljna za kukuruz vjerujem da bi vlatko mogao raditi ono što se kaže ''u knap'' bez problema

ja ću raditi i ovako ovog proljeća jer mi vlatko treba da freza bašte pošto rus u većinu nemože ni da udje na kapiju sa 2,5 metra LELY
ako mu bude preteško prebacujem rotodrljaču na T40
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Bakrene podliske su ok ali, kad sam uzimao nove onda ima razlike izmedu debljine same podliske i fi rupe nije 100% indentican.
Danas sam naručio komplet svih mogučih gumica za vlatka,čim stignu vraćam klip nazad.

IMT 542 i 500kg stup,ili prikolica i malo brdo u rikverc-nemoj da te BOBO čuje ode glava

Prosle godine sam vozio stajnjak s vecom prikolicom, koju inace vozi zetor 7245 od punca,stari me najebo da to vozim preko oranja i to fino natovarenu.
Tad mi je zujalo u getribi jer je falilo ulja i ako tad nije krepo nece uskoro.
Gume stomilke polu ćelostonke,Hrvoje bio si i vidio traktor.
Rus je to radio,robusno i izdrzljivo a ljepota i funkcionalnost tad nisu bile dozvoljene rijeci u SSSR-u
Vojvodanin - kabina nema sanse na vlatka ipak mi je drazi kabrio s kontinentalnom klimom
Mozes registrovati bez kabine, kod nas nemoze preci teh. pregled.A i dobro dodje kad pada kisa :lol:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Kabina je super stvar,iako mi se ova uska a visoka na vladeku nesvida.
Nisam razmisljao o registraciji jer nemam nekog transporta kroz godinu,a po selu se vozim svakako.
Remont cilindra od pumpe je gotov,komplet gumica je stigao iz Madarske, sutra slijedi montaza.
Stari je prao traktor nakon oranja i uspio je ugurat vode u spremnik ulja za hidrauliku tako da moram i ulje zamjenit
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Već kada si remontovao cilindar , red je da se i tank ulja opere iznutra:rolfer::rolfer:. JBG-a dešava se to i najboljima.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Kabina je super stvar,iako mi se ova uska a visoka na vladeku nesvida.

Ko kaže da je kabina na vladimircu uska? Moj drug koji ima IMT 533 i pljuje po vladimircu na sva zvona(iako ga nikada nije vozio), ako išta spomene u pozitivnom kontekstu o vladimircu, onda je to prostrana kabina. Jednom sam ga vozio u mom traktoru i tada je to prokomentarisao. On kaže da je njemu i njegovoj ženi tesno u fergusončetu, ali zato smo nas dvojica komotno sedeli u vladimircu. :partyman: On jeste sitniji od mene, ali mora i on imati negde oko 80 kila.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Slike govore više i bolje od riječi....

Neispravan link obrisan!

Motor je suh kao barut, barem za sada..







Druze moze li koja slika gde se bolje vidi kako si odradio sistem spanera ,mislim na mesto gde su zakaceni na poluosovine
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
e danas smo šuraku razvalili motor na vlatku , karike su dobile lufta aksijalno po klipu , vodjice i ventili u nikakvom stanju , dizne još nisam ispitao

sastavljamo ga od onih dijelova što sam nabavio za T40 , stubline ubačene kao nove , klipovi i karike takodje , glave dobre ventili ušlajfani za svaki slučaj

sve smo sastavili ugrubo za sutra ostaje da samo dotegnem glavu na mjeru i naštelujem ventile i da se sastavi ona limarija i ostale gluposti , odem prekontrolišem dvije dobre dizne i ima da bude zvijerko a ne vlatko :D
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ne moram ni reći da bi bilo poželjno sve dokumentirati fotografijama.A nisi ti Savo pričal da je tvoj šurak kupil tog Vlatka u dosta dobrom stanju?A čitam posvuda da je on malo "neoprezan" vlasnik,kolko smo uspeli videti,Vlatko je bil i na boku,i nizbrdo pojuril,na tvojem je kočnice skuril?Kakva je to situacija s njim?Usput,danas je meni jedan iskočil,1995 godište sa 700 radnih sati za 2100 eura,ali kad ih nemam pa k vragu.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
e danas smo šuraku razvalili motor na vlatku , karike su dobile lufta aksijalno po klipu , vodjice i ventili u nikakvom stanju , dizne još nisam ispitao

sastavljamo ga od onih dijelova što sam nabavio za T40 , stubline ubačene kao nove , klipovi i karike takodje , glave dobre ventili ušlajfani za svaki slučaj

sve smo sastavili ugrubo za sutra ostaje da samo dotegnem glavu na mjeru i naštelujem ventile i da se sastavi ona limarija i ostale gluposti , odem prekontrolišem dvije dobre dizne i ima da bude zvijerko a ne vlatko :D
Bilo bi dobro da kada dodješ u Rumu produžiš do Srbobrana da i meni prepakuješ traktor.To kod tebe ide expresno,a ja plaćam pošteno.Učestvuje i jagnje na ražnju.:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
motor smo otvorili iz radoznalosti pošto smo juče donijeli hrpu dijelova motora od T40 a ustvari su isti kao i na T25
u šuraka su stubline bile jako dobre , karike takodje vodjice ventila bi trebalo zamijeniti , ventili bi mogli ostati i klipove bi trebao zamijeniti
i njegov motor bi još dugo trajao ali kako rekoh , dijelove smo imali a hoćemo maksimalnu snagu od vlatka , tako da nam jedan dan posla nije ništa značio

slikanje je malo problematično jer znate i sami kakvo je ulje u ruskim traktorima :rolfer: slikat ću makar sutra prije nego ga sastavimo dok mi budu čiste ruke

@vojvodjanin
ne izlaži se trošku nego zavrni rukave i prešarafaj to sebi , nema nikakve matematike isto kao APNac , najveća mudrolija je izvaditi bolcne iz klipova a da ne skidaš karter i klipnjače , to se za tren napravi jedan alatić kojim i skidaš i stavljaš bolcne lako i bez rizika od oštećenja bilo čega
 
M

milicevicm

Guest
Kao što znate-bilo je malo dizanje pluga jednobraznog,skoro pa nikakvo.
Produžili smo donje poluge za 18 cm i sada je dizanje solidno.
Iz ove teorije pređo i na praksu.
Pokušao sam orati,ali nije išlo-traktor raširen pa smo ga suzili.E sada ide ne zabražđuje se sada , ali ne drzi dubinu zadanu-ore sad duboko pa izađe-Sex pa eto.
Danas je nabavljen točak-pa je sada u pripremi-pa vidjećemo.
Prepravili smo i španere-x sistem je sada, a nismo skinuli i onaj sa bivših slika.
Nisam stigao slikati-ali biće sve uredno prijavljeno-ne brinite.

Da li je ko od vas orao sa jednobrazdnim plugom-kakva su vaša iskustva-kako je išlo.
Na šta da obratim pažnju-svaka sugestija je dobro došla.

POZDRAV !!!!!!!!!!
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
ne drzi dubinu zadanu-ore sad duboko pa izađe-Sex pa eto. Danas je nabavljen točak-pa je sada u pripremi-pa vidjećemo.

Da li je ko od vas orao sa jednobrazdnim plugom-kakva su vaša iskustva-kako je išlo.
Na šta da obratim pažnju-svaka sugestija je dobro došla.

POZDRAV !!!!!!!!!!

Ja sam se naorao sa jednobrazdnim plugom i kad god sam orao u težim uslovima, dešavalo mi se baš tako kako si opisao jer je tada plivajući položaj hidraulike za mene bio tajna. Točak je super stvar, ali samo ako oreš u plivajućem položaju. Ja sam u krutom položaju uspešno orao samo na lakim zemljištima(baštama) i sa idealno naštelovanim plugom.

Hoće da bude problem i kada nije dobro uštelovan plug. Ne znam koliko predznanja imaš, pa pišem kao apsolutnom početniku: Što se štelovaja pluga tiče, uzdužna horizontalna osa pluga trebalo bi da stoji otprilike paralelno sa uzdužnom horizontalnom osom traktora. Vertikalna osa pluga trebalo bi da stoji otprilike pod pravim uglom u odnosu na zemlju KAD JE TRAKTOR JEDNIM TOČKOM U RAZORU. To znači da će vertikalna osa pluga biti nagnuta bočno u levu stranu ako traktor stoji sa oba točka na ravnoj podlozi. Toplink bi trebalo da bude zategnut do te mere da kada na ravnoj podlozi spustiš plug, vrh raonika leži na zemlji, a između zadnjeg dela plaza i ravne zemlje mogu da se zavuku četiri prsta. To bi trebalo da znači da onda u razoru stoji ravno, odnosno i vrh raonika i zadnji kraj plaza leže na dnu razora. Fina podešavanja toplinka se rade u brazdi i to malo po malo za po pola kruga.
I najvažnije od svega: Ovo je samo grubo podešavanje - otprilike. NEMA UNIVERZALNOG PODEŠAVANJA PLUGA, već se finese prilagođavaju fizičkim svojstvima zemlje u datom trenutku u skladu sa poteznom moći traktora. Cilj je zemlju što ujednačenije prevrnuti sa što je moguće manje nepotrebnog naprezanja vučne mašine i oruđa.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jednom prilikom je kolega VTZ pričal da su mašine iste na T 25 i na T 30,ali je razlika u bosch pumpi.Ako neko zna da li bi se mogla bosch pumpa sa T 30 staviti na T 25 i jel bi samo promjena pumpe(znači vjerojatno veća količina goriva kod ubrizgavanja) imala kakvog smisla ili ima tu još neka caka?Prema tome bi T 25 imal oko 40 KS ako se ne varam.Interesira me dal je neko već razmišljal o tome,a i kakvi bi rezultati takvog pothvata.
 

Najnoviji postovi

Na vrh