• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Hrvoje svaka čast i mene bi to zanimalo.
Danas sam isao s drljačama po jednoj njivi i u jednom momentu traktor ostade bez gasa i samo stade.
Iz motora se pušilo ko ludo,na jednom mi lajtungu slini malo nafte gore po poklopcu ventila i sad je to pušilo.
Velim starom sigurno je klip osto bez goriva pa je radio na suho i otiso,pričekamo 20min da se malo ohladi a ja si već razmisljam kad cu u Madarsku po djelove.
Probamo upalit onako s nevjericom a motor sastavi ko da nista nije bilo.
Neznam sta je bio problem?

Kasnije sam izvezao jos 4 prikolice stajskog gnoja,posadili pola rali krumpira,napravio kompletno kanale oko svih njiva i sve ok
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Kao što znate-bilo je malo dizanje pluga jednobraznog,skoro pa nikakvo.
Produžili smo donje poluge za 18 cm i sada je dizanje solidno.
Iz ove teorije pređo i na praksu.
Pokušao sam orati,ali nije išlo-traktor raširen pa smo ga suzili.E sada ide ne zabražđuje se sada , ali ne drzi dubinu zadanu-ore sad duboko pa izađe-Sex pa eto.
Danas je nabavljen točak-pa je sada u pripremi-pa vidjećemo.
Prepravili smo i španere-x sistem je sada, a nismo skinuli i onaj sa bivših slika.
Nisam stigao slikati-ali biće sve uredno prijavljeno-ne brinite.

Da li je ko od vas orao sa jednobrazdnim plugom-kakva su vaša iskustva-kako je išlo.
Na šta da obratim pažnju-svaka sugestija je dobro došla.

POZDRAV !!!!!!!!!!
bez obzira sto si nabavio tocak ,moras orati u plivajucem polozaju,velika rucica za spustanje skroz dole
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A nafta ti je valjda došla na glavu cilindra jednog i sagorijevala,motor se pregrijal pa ti je zato i stal,kasnije kad se ohladil je kresnul dobro.
Tvoj stroj ima skoro više nafte po sebi nego u rezervoaru,ali ide.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
A nafta ti je valjda došla na glavu cilindra jednog i sagorijevala,motor se pregrijal pa ti je zato i stal,kasnije kad se ohladil je kresnul dobro.
Tvoj stroj ima skoro više nafte po sebi nego u rezervoaru,ali ide.

Rus je to pravio:drinkers::drinkers::drinkers:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dobro dečki,je Rus to napravil,na to se svi zvlačite,ali vidite da se čoveku mogla pizdarija desiti,a i nije fer kaj je tome tak.Opće je poznato da su ruski traktori manje više slinavi,ali to držim opet da je do vlasnika.Od VTZ-a nije bil nastan nigde.I IMTejci su slinavi po motoru,a kaj da im je hidraulika vani pa kad počne cilindar propuštat,i oni bi bili masni.Jednostavno treba opet imati granice neke i držati strojeve kolko tolko ispravne,a moramo svi priznati da nam se neda baš picajzlati i raskapati po traktoru kad se pojavi manji flek,al jedan po jedan i začas je masni traktor.
Odlutali od teme,al ok.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@krle , sve bih se složio sa tabom oko štelovanja pluga osim ona 4 prsta zazora ispod lemeša
nema potrebe praviti tako veliki nagib za ''zabijanje'' pluga , bolje je da ide normalno ravno
ako ga dobro podesiš može se orati i bez točka u plivajućoj bez problema


evo danas smo sastavili šurakovog vlatka , radi perfektno , dok se malo nalegnu dijelovi dodat ću mu i malo snage na pumpi

a što se tiče ove razlike pumpe u t25 i t30 ja mislim da tu i nema neke bitne razlike , i na ovoj pumpi može da se doda snage ali tih nekoliko ekstra konja podiže potrošnju za neracionalnu mjeru
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Tesko je,jako tesko dotjerat traktor u prvotno stanje,da bude suh,zategnut,. ako se svi vlasnici da sada nisu trudili nimalo nego se izvlacili Rus je to.
servisirao sam hidrauličnu pumpu sad je super sve suho i radi super,zatim klip hidraulike sve i jedna gumica nova,takoder suh.,promjenio ulje.
Sad me zezaju ona dva crijeva jer su stara pa sad na njih slini
U bočnim reduktorima promjenio ulje
Prijatelj mehaničar ima onu masinicu za lajtunge slagat,neko je prije mene to dotezo,drko i razdrko pa sad slini nafta na dva mjesta,trebam ih skinut i dat da napravi nove
U pregovorima sam za generalku motora,tj. otvorit i van sto nevalja unutra novo
U pogonu je svaki dan i nezamislivo mi je da dan prode a da ga nisam bar upalio.

Kad sve to napravim ulozit cu hrpu love a imat cu traktor nejak za ono sto mi treba pa opet ic okolo i zicat da mi neko radi zemlju
Kad sam ga htio prodat,svi bi nesto ovako i onako,niko love nema,same jebene zamjene,sverceri itd. E nedam dzabe nikom.
Ljudi su smjesni kad im krepa zupčasti i ode motor za generalku se dizu zajmovi jer se auto mora vozit, a jebeni filter goriva na traktoru neće oprat ili antifriz kupit za zimu,smjesno.
Idući traktor kupujem novi pa ce bit i on ko od VTZ-a,ako je to mjerilo
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Nisam mislio ništa loše kada sam rekao "Rus je to pravio" naprotiv, da se to desilo nekom drugom traktoru da vidiš onda problema.Moj brat od ujaka je sad kupio MF-a, dao 17000 eura i j..e ga elektronika:te uključi prednju vuču, te isključi,sad radi hidraulika, sad ne radi i sl.Naše sprave malo koštaju,ali rade radnju iako su masne.Ne bih ga dao za 2 MF.Aj živeli :partyman:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Moj brat od ujaka je sad kupio MF-a, dao 17000 eura i j..e ga elektronika:te uključi prednju vuču, te isključi,sad radi hidraulika, sad ne radi i sl.Naše sprave malo koštaju,ali rade radnju iako su masne.Ne bih ga dao za 2 MF.Aj živeli :partyman:

Ma kakva elektronika, tako nešto me ne interesuje ni kad je automobil u pitanju! Što je sistem komplikovaniji, time je veća šansa da zataji. Mene kod rusa fascinira jednostavnost. Samo neophodno!

A, Savo ona četiri prsta lufta "nestanu" kad uđe u razor i ta tendencija da se zakopava ga sprečava da iskače, a točak radi svoje da se ne zakopa, što bi ti rekao "do Kine". Ne držim se ja tih četiri prsta striktno. Dok sam orao sa krutim polugama podešavao sam ga upravo ravno kako bi se u razoru oslonio što više na zadnji kraj, da bi bio stabilniji(tonjenje i iskakanje). Ako pak orem spečenu ili smrznutu zemlju, znam i jače da ga nagnem, ali tada strada raonik - 2000 do 2500 dinara tzv. samooštreći za "Leoparda" :|

Inače, na mom vladimircu je sad i prednji kraj konačno spušten na nisko podešavanje kao i zadnji, tako da mi traktor konačno stoji ravno i sad mi nekako liči na fergusončeta kad ga pogledam izdalje. :lol: Moram ići u petak kod autoelektričara, alternator je počeo da mi "gura" 30 ampera :shock: non-stop, a akumulator je pun. Alternator je inače od 82-ojke.
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Bok ljudi! Mislim kupit nove zadnje gume koje predlažete. Imam na ponudi trayal 12,4/28 za 1250 kn. I dal ko imam kakva iskustva sa malčerima i vladimircem. Koja bi bila max širina i kakav.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Mislim da su za njega prevelike 12,4/28''. Možda i nije loše ako ne planiraš sa njime da oreš i ako ti je traktor u srednjem ili visokom podešavanju. Možda je tako čak i bolje za transport, da je brži. Koliko shvatam, 28'' je colaža felne, a sa povećanjem one druge mere, povećava se širina i profil gume. Veći profil gume daje veći spoljni obim točka što povoljno utiče na brzinu kretanja, ali otežava motoru. Original fabrička dimenzija je 10/28'', a kod mene je konkretno 11,2/28'' i jedva da staje u niskom podešavanju. Meni su isto dosta pohabane ripne na zadnjim gumama i moraću da ih promenim do sledećeg oranja ako za te poslove ne nabavim nekog većeg Rusa, a i prednje gume su gotove iako sam ih pre dve godine zamenio. Nešto me zezala optika.
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav damek VTZ,pogledaj slike iz prethodnih postova,član VTZ ima 12,4 na svojem traktoru,pa moreš usporediti i on je rekel da je zadovoljniji s njima nego sa 11,2.Ali mišljenja sam da bi to bilo ok pogotovo u transportu.Sa 11,2 smanjuješ brzinu,ali dobivaš na snagi na kotačima.Sa 12,4 bude teže okretal kotače u prazno,budući da ima veći promjer za okrenuti te imaš bolji grip kod oranja.Bilo je već rasprave o tome negde prije,pa pogledaj i to u ovoj temi.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pozdrav damek VTZ,pogledaj slike iz prethodnih postova,član VTZ ima 12,4 na svojem traktoru,pa moreš usporediti i on je rekel da je zadovoljniji s njima nego sa 11,2.Ali mišljenja sam da bi to bilo ok pogotovo u transportu.Sa 11,2 smanjuješ brzinu,ali dobivaš na snagi na kotačima.Sa 12,4 bude teže okretal kotače u prazno,budući da ima veći promjer za okrenuti te imaš bolji grip kod oranja.Bilo je već rasprave o tome negde prije,pa pogledaj i to u ovoj temi.

Ako radi medjurednu obradu useva 11,2 su bolje,uže su pa neće gaziti(ili bar manje) biljke.:weedman:

Ali moćnije izgleda sa 12-icama.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
kada sam kupio vlatka na njemu su bile 11ke prilično trule od stajanja , da bih se malo prekrpio pošto nisam imao para za nove stavim od komšije neke ćelostonke 12ke , kad sam se finansijski oporavio kupio sam nove 11ke i smatram da sam se zeznuo
12ke su po meni bolja opcija , pogotovo ako traktor koristiš po blatu,močvarnom ili mekom terenu , njihov obim je neznatno veći od 11ki što baš i ne utiče puno na snagu

gledaj samo da ne uzmeš gume sa malo plata , oznaka 6PR,8PR ti je broj plata , moje mišljenje nikako 6 , samo 8 ili više , inače ima da dobiješ morsku bolest
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Jao, svi se nešto gađate sa nekim megalomanskim dimenzijama, a "Baćuška" je lepo rekao 10/28''.
Ja sam još mislio kako su i kod mene preterano velike.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma videl sam jednog sa "desetkama".Nekak mi smešno izgleda,neuvjerljivo.Al gledam oglase,nebrem da ne reagiram.Iz 80-ih godina po 2000€ pa jedan po 2500€.Neznam kaj je to došlo,postali su skuplji od 533,još malo i budu skuplji i od 542.Za nepovjerovati.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Evo da se prijavi, danas sam išao da drljam i bogami teško ide sa drljačom od 4 krila.Drugom i nekako, a trećom suklja dim kao iz termoeletrane.
Moraću tražiti trokrilnu!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh