• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VOJVODJANIN

Guest
ništa strašno , ili se razštelovala brava ili se pohabali utori u šipki od brave , može biti i da je zupčanik (što baš i ne vjerujem)

vrati li ti se kvačilo do kraja nazad ?
vibrira li ti papuča kvačila pri vožnji ? ako je slaba opruga koja vraća papuču onda ona cima dole-gore pa odbravi mjenjač

i probaj u leru sa ugašenim traktorom da :pritisneš kvačilo i stalno ubucuj i izbacuj iz brzine i za to vrijeme pri svakom prebacivanju popuštaj kvačilo za po nekih 5-10mm i onda reci gdje je tačka kada više nemožeš da prešaltaš , znači koliko se papuča vrati nazad kada dodje granica da više nemožeš prešaltati
Kvačilo se vraća do kraja i na ravnom delu njive ide bez problema.To mi se desilo kada sam zatvarao razor, a tu je baš truckavo.Moguće da je slaba opruga pa kada štrucne da odbravi.Nisam baš obraćao pažnju,kad je ispao iz brzine ja se skroz sjebo :"crko menjač", samo mi je to prošlo kroz glavu.
A ovo za šaltanje u leru, probam pa javim.

Hvala na odgovoru, obradovao si me. Već sam pomislio ode gomila eurića!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ma ništa se ti ne brini , da rusi traže za popravke i održavanje gomile evrića definivno ne bi bili ispred moje kuće
a ujedno , pročitaj šta piše u mom potpisu što je ispod svakog posta pa ćeš skontati zašto obožavam ruse :finga:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Juce zavrsio drljanje.Ide prvom, nije mu lako ali ide.Ali se javio jedan problem par puta, kada je bas bilo teze izbaci mi iz brzine.

Kolikom se trosku mogu nadati....:mad:



i ja sam radio......užas......samo sa 533.....prva i skoro ler gas, nikada nisam ovako loše orao, pa da je poslije teško drljati......a bubrege skoro ostavio.....



 
V

VOJVODJANIN

Guest
Kod mene nije bilo tako loše oranje,samo što sam radio sa 4 krila.
Drljaču sam dobio od brata koji je to vukao sa 82-kom, pa je rasturio.Posle je vario,ojačavao i ko zna šta još pa drljača umesto prvobitnih 260 kg sada ima sigurno preko 300 kg.
Mnogo je to za Vladiku,ide ali nije mu dobro.Razmišljam o nabavci trokrilne sa paker valjcima, to se sad kod nas vraća u modu.
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Opet ja sa gumama. Koje bi bilo bolje Trayal ili BKT oba modela su sa 8 platni. Planiram ih ovaj tjedan kupit al nikako da se odlučim. Molim vas ak ko ima kakva iskustava. I jel ko probal sa vladekom malčirat?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Opet ja sa gumama. Koje bi bilo bolje Trayal ili BKT oba modela su sa 8 platni. Planiram ih ovaj tjedan kupit al nikako da se odlučim. Molim vas ak ko ima kakva iskustava. I jel ko probal sa vladekom malčirat?

Koje su jeftinije i imaju duzu garanciju te kupuj. Ja sam kupio Trajal 280 eura i tri godine garancije.
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Trayal mi je jeftiniji nekih 200 kn po komadu. odnosno trayal je 1350 kn komad i BKT 1540 komad. Kak si zadovoljan s njima?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Trayal mi je jeftiniji nekih 200 kn po komadu. odnosno trayal je 1350 kn komad i BKT 1540 komad. Kak si zadovoljan s njima?

Za sada nema problema, samo uzeo sam 11-ice, mozda sam se za.......
 
C

CVIJA

Guest
Mješanje brzina

Kad T-25 pomješa, brzine, jel to velik kvar?

Nije velik kvar al je velika zajebancija i ako uspeš da rešiš bez rastavljanja onda je super a ako moraš rastavljati onda je to 8 sati posla!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Mješanje brzina

Kad T-25 pomješa, brzine, jel to velik kvar?

to skoro da i nije neki kvar , vjerovatno ti ona kuglica na dnu ručke mjenjača se potrošila , malo aparat za varenje i još malo brusilica pa neće miješati brzine
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
to skoro da i nije neki kvar , vjerovatno ti ona kuglica na dnu ručke mjenjača se potrošila , malo aparat za varenje i još malo brusilica pa neće miješati brzine

ma nije to moj traktor. nego ima jedan na njuškalu, sa pomješanim brzinama. a mislim da je takav bar 2 mj, bio je i prije na prodaju, ja zvao a gazda kaže da je pomješao brzine pa će ga prodavat kad ga sredi. sad ga prodaje sa pomješanim brzinama.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
idi ti gledaj to sa pomiješanim brzinama , prije nego što ga probaš pokušaj srušiti cijenu maksimalno
znači pazaruj ga kao POKVARENOG
e kada mu srušiš cijenu onda lijepo skini ona dva poklopčića sa dvije strane mjenjača i laganim kuckanjem u šipke postavi ih sve u ler i probaj traktor , postavljanje šipki u ler raditi uz OBAVEZNO pritisnuto kvačilo

ne vjerujem da je tu neki veći kvar ali ipak ga probaj u svim brzinama jer je možda fora da je pomiješao brzine a on ustvari samljeo cijeli mjenjač
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gledajte,to sve ne vredi ništa,ni jedne kune.Sad mi se bute smijali.Zakaj je tome tak?Zato jer su to traktori stari u najmanju ruku 15 godina,a najviše barem 35,a i ko zna kolko.Par kila farbe svašta prodaje,tak i mačka u vreći.Ja sam isto tražil da bude sve picikato,ali nikaj od toga.Najdi staru ragu za male pare,posloži i znaš kaj imaš.Taj sa pomešanim brzinama se prodaje skoro godinu dana!Misliš da bu dobil te pare?Malo morgen.Motor se more isprobati,ali menjač neznaš dok ga ne otvoriš,a ti kad dojdeš pogledati traktor,objasni prodavaču da bi rasklopil pol traktora da vidiš u kakvom su stanju par zupčanika.Tako da nikaj od te priče.Razočaral sam se i sam kad smo tražili traktor,kojekakvih je bilo u super stanju.Ajd molim te.Pa zakaj bi neko prodaval ono kaj je dobro,osim ako mu ne trebaju pare i to hitno,a takav sigurno nebu iskal ogromnu cifru.A tome sa pomešanim brzinama davat 8000 kuna je čista ludost.5000 kuna i ako hoće dobro,ako ne nek ga prodaje još godinu dana.Jer ako je on njih jedanput pomešal brzine,ko veli da nebu i drugi put i stalno tak.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jedan kod đakova je prodavao T25 za 4000kn, bez papira, i trebalo je nešto promjeniti u mjenjaču,a čovjek je imao djelove.....samo ih je trebalo ugraditi......


npr, ja svog rusa nisam puno platio.....čovjek uzima 533/539, i to je razlog, htio je uzeti moj 533 pod račun.......jer radi nekih 3 jutra zemlje......i mislim da je čovjek od povjerenja......

al bio on od povjerenja ili ne, ti kupuješ traktor, gledaš ga svojim očima, tebe nitko netjera da moraš kupiti, pa sve što kupuješ, uzimaš na vlastitu odgovornost, pa ljudi govore kako su prevareni......pa gle majstore, sam kupuješ i sam odgovaraš za to......ja to tako gledam.......:drinkers:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ima Hrvoje pravo,ja sam svog odlučio sredit za sebe i kad ga sredim NEIDE NIKUD iz dvorista.
Na ovom drugom mi se svida utovarivač al mislim da je to sve kaj vrijedi.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja sam se bome nagledal kršina i dobrih traktora.Sve kaj valja ima i cenu,al opet ne treba pretjerivati.Najlakše je s malo farbe napraviti generalku i nabiti cenu do besvesti.Koma.I sad,traktor nije bitno koje marke,u ovom slučaju Vladimirec,sa 30 konja,jednostepenim kvačilom,star 30 godina,da vredi 20000 kuna?Pa gde toga ima?Neznam stvarno zakaj su im cene tak skočile,ali svi stariji modeli su bili ispod 10000 kuna i to u ok stanju i to je realna cena.A sad,pa kupiš torpeda 4506,Univerzala 445,IMT 542 i bezbroj kam "modernijih" traktora za te pare.Na kraju krajeva,tu je i T 40!K tome dupljak.Pala bu njima opet cena,a onda ja kupujem po 10 komada i čekam ovakva vremena! ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh