• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nego kaj!To bu imalo duplu cenu,prvo zato kaj je old timer,a drugo zato jer je Vladimirec!
Užas!Ti bi moral i gume na svojega deti nove,s onim baš nejde oranje,leva je kak tak,desna baš i ne,a ona je stalno v brazdi.Kad planiraš "operaciju" izvesti?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Polako,počeo sam raditi šupu 16x5m gdje bi sklonio traktor ,prikolice, plug...,pa mi to oduzima vremena i love. Stignem, sad ionako stoji do sjetve a onda skoro do jeseni nema velikog posla za njega
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
16×5?Da ti nisi ozbiljno shvatil moju ideju s Vladimircima pa preuzel projekt?Znaš,mogel bih te tužiti za krađu autorskih prava!Al sam danas humoristično nastrojen!
Pohvalno za tebe,sviđa mi se taj način razmišljanja.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Kao sto napisah,tek sam počeo, danas prvi stup odsalali,drugi izliven,metalni šalung. kad dignem sve stupove stavljam slike u odgovarajuću temu.
Zamisljeno po principu da sve stoji na stupovima, ispod batuda i sipina i da mi netreba dozvola
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
naravno, najvažnije je zaobići birokraciju.
Stupovi betonski, u oplati? onda na to drvene grede ili neki čelični profili?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,neznam v kolku investiciju se bacaš,al već kad si počel tak,ne misliš da bi bilo možda dobro napraviti "grabu" da se nemoraš zavlačiti ispod traktora i auta?Kolko put mi je tak nekaj zatrebalo,uhh!Možda da otvoriš novu temu o tome pa da se i mi raspišemo,možda ko ima kakvu ideju još prije nego bude gotovo sve,a kaj bi ti moglo koristiti.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Prodaje se na jednom salašu kod Kikinde jedan Vladimirec T-25a za 1000 evra iz 1979. sa kabinom, samo što taj ima samo jednu polugu menjača. Gazda kaže da je u ispravnom stanju. Nemam fotku i nisam išao do njega da ga vidim ali planiram da odem iako nisam zainteresovan da ga kupim. Ne daje mi se keš za nešto što već imam, a ne verujem da gazdi treba moja honda.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
ništa strašno , ili se razštelovala brava ili se pohabali utori u šipki od brave , može biti i da je zupčanik (što baš i ne vjerujem)

vrati li ti se kvačilo do kraja nazad ?
vibrira li ti papuča kvačila pri vožnji ? ako je slaba opruga koja vraća papuču onda ona cima dole-gore pa odbravi mjenjač

i probaj u leru sa ugašenim traktorom da :pritisneš kvačilo i stalno ubucuj i izbacuj iz brzine i za to vrijeme pri svakom prebacivanju popuštaj kvačilo za po nekih 5-10mm i onda reci gdje je tačka kada više nemožeš da prešaltaš , znači koliko se papuča vrati nazad kada dodje granica da više nemožeš prešaltati

Za vikend isprobavao šaltanje na "suvo".Prilikom otpuštanja kvačila svaki put po 1 cm, došao sam do tačke kada se ne može ubaciti u brzinu, a ona se nalazi na nekih 6-7 cm od patosa kabine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
a koliko je visoko papuča kada je kvačilo skroz pušteno?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
to bi otprilike bilo normalno , onda treba prekontrolisati šipku brave da se nije pojela
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Čekam majstora! Mamicu mu .......! Reko doći u subotu i nema ga.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
svakih 7 dana je subota , tako da nemoj misliti da te slagao :mrgreen:
 
K

krcko

Guest
Molim pomoć za nabavu planetarnih zupčanika za vladimreca. Točno gdje se mogu kupiti i koja je cjena. može novo a polovno. Unaprijed hvala.
 
K

krcko

Guest
vojvodina. to je bilo i kod mene. promjenio distance na osovini prijenosa naprijed nazad i vilicu koja je bila potrošena i sada radi kao novo.Svašta su mi govorili da je ali nakon tri rasklapanja i sastavljanja mjenjača shvatli smo da je do distanci i vilice.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Zovem oglase danas i tako naiđem na jednog kojem neradi hidraulika (ne diže), kaže gazda da samo ponekad diže, nakon više pokušaja cimanja ručicom.
traktor nisma vidio samo zvao. kakav bi mogao biti kvar, i koje cijene? dal je otišla pumpa ili samo neka prljavština u ventilu/razvodniku?

Prodaje se i jedan koji iskače iz brzina pod opterećenjem, kolko sam skužio tome treba promjena vilice i tih nekih distancera?
Koliko je to trošak?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Baustelac99,kradeš mi traktor,vrag mu sve!Već kombiniram kaj da čoveku ponudim,si kupil kaj nem ja? :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh