• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znam ja za tvoje informiranje,hehe,inaće ak te zanima,ja sam odustal od onog za 2300 kaj je 95 godina sa 700 radnih sati.Ak hočeš ja ti pošaljem broj na pp.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Odustal sam zato jer mi je previše novaca za takvi traktor,ali onaj ko ima 2300 eura taj vozi tog Vladimirca.Čovek veli da ima 700 radnih sati i ko iz dućana je,neznam,nisam išel pogledati.Na granici sa Slovenijom je to.Zovi gazdu,bu ti sve rekel.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
E moja mašina danas stigla sa remonta.Menjač pojela se šipka brave... sredjeno,predihtovan komplet motor i hidraulika, zamenjena sva creva, ulje u menjaču i motoru i naštelovani ventili.
Sad će polako da se sprema za farbanje :heart:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
E moja mašina danas stigla sa remonta.Menjač pojela se šipka brave... sredjeno,predihtovan komplet motor i hidraulika, zamenjena sva creva, ulje u menjaču i motoru i naštelovani ventili.
Sad će polako da se sprema za farbanje :heart:

skoro pa sam vidovit :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
da si negdje na mojoj ruti naišao bih nije problem , ovako daleko si mi :rolleyess:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
E moja mašina danas stigla sa remonta.Menjač pojela se šipka brave... sredjeno,predihtovan komplet motor i hidraulika, zamenjena sva creva, ulje u menjaču i motoru i naštelovani ventili.
Sad će polako da se sprema za farbanje :heart:
komsija ko ti je radio remont
 
M

milicevicm

Guest
Pozdrav !!!
Orao sam prošle sedmice-napravili smo nosač za kopirni točak i oralo se dobro.
E sada malo pitanje u vezi te brave mjenjača,da li se taj dio kupi ili varenje ide-ustvari
kako ona izgleda.Kakva je procedura mjenjanja iste-ŠTA SVE TREBA URADITI ima li neki skraćeni metod mjenjanja.
Ponekad ispane iz brzine i kod nas-pisao sam o tom problemu nekada ranije.Jedno 10 puta
je iskočio na 1ha. oranja-dubina oranja je bila oko 25 cm.
Potrošnja ispod 3l.po dunumu.
Da vas napomenem da se radi o plugu jednobrazcu IMT.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
I ja sam juče orao. Povukla se voda i prosušilo se(do duše nejednako), pa sam smeo da se usudim. Radio sam sa dvobrazdnim plugom od 10'' po plužnom telu(ukupna širina zahvata oko 50 cm), dubina oranja 16 - 22 cm u zavisnosti od tvrdoće, odnosno prosušenosti zemljišta. Malo je dimio tu i tamo, ali u glavnom nije bila neka frka za vladimirca, još ako se uzme u obzir da sam jesenas morao da prekinem zbog pernakvašenosti i ekstremne sabijenosti zemljišta.
Moj je savet izbegavati sada rad sa jednobrazdnim plugovima velike colaže bez obzira da li ga vuče vladimirec ili koji već traktor. Ja sam juče odmah nakon oranja i podrljao. Od oranja do drljanja je prošlo svega sat vremena, dok sam otišao da prekačim oruđa i pojem nešto na brzinu i moram priznati da je već bilo uspelo da se delimično zapeče od sunca i jakog vetra.
Kako god da uzoreš, prijatelju, gledaj da što hitnije i podrljaš, jer ako dočekaš sutra, neće pomoći ni tanjirača, a kamo li drljača. Ne zaboravi da ćeš u oranje onakvo kakvo ga napraviš morati u njega da uđeš sa vladimircem koji ima prednje točkove od 16'' a to ti je em morsku bolest da dobiješ, em će svaki santimetar tela da te boli.
Dešavalo se i meni da mi iskoči plug kad naiđe na jako spečenu zemlju. Tada se vratim u rikverc, pritisnem plug prisilnim spuštanjem do momenta kad počne da izdiže traktor, prebacim u krut položaj hidraulike i krenem u napred. Čim ponovo dođem do zdrave zemlje vratim ga u plivajući položaj. Inače, orao sam bez kopirnog točka i bez upotrebe prstena za ograničenje dubine. Podešavanje toplinka tako da na dubini od 20 cm plaz zadnjeg plužnog tela leži ravno na dnu razora. Oranje je izgledalo kao lep rukopis, a ipak me je bilo svud po kabini dok sam prvi put prelazio drljačom u prvoj brzini na 1800 obrtaja.
 
Posljednje uređivanje:
M

milicevicm

Guest
Krle druže kakva je potrošnja kod tebe po dunumu,i iskačeli ti iz brzina.
Vojvodino druže kada si vršio remont-koliko te je došla tzv.šipka za zabravljivanje-ono da
ne iskače iz brzine.Šta si radio sa njom ?
Savo druže jesi li živ ?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Krle druže kakva je potrošnja kod tebe po dunumu,i iskačeli ti iz brzina.
Vojvodino druže kada si vršio remont-koliko te je došla tzv.šipka za zabravljivanje-ono da
ne iskače iz brzine.Šta si radio sa njom ?
Savo druže jesi li živ ?

Neznam dali je majsto ugradjivao polovnu ili je bilo po Savinom sistemu(aparat za varenje i brusilica), uglavnom radi. Danas sam malo orao(komšija mi odorao 5 brazdi, pa sam vraćao) i posle podrljao ide bez problema.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
:rolfer: kod mene obrnut problem , ja nemožem da izbacim mjenjač iz 5 i 6 , jedva izadje na silu
to su posledice od rotodrljače zbog jednostepenog kvačila , vjerovatno se iskrivila viljuška :mad: usled cimanja ručice mjenjača

pokušat ću da ga ne otvaram do pred Rumu pa ću vjerovatno da kupim i zupčanike za usporavanje prve brzine kada ga već otvaram da ujedno zamijenim
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Pozdrav !!!
Orao sam prošle sedmice-napravili smo nosač za kopirni točak i oralo se dobro.
E sada malo pitanje u vezi te brave mjenjača,da li se taj dio kupi ili varenje ide-ustvari
kako ona izgleda.Kakva je procedura mjenjanja iste-ŠTA SVE TREBA URADITI ima li neki skraćeni metod mjenjanja.
Ponekad ispane iz brzine i kod nas-pisao sam o tom problemu nekada ranije.Jedno 10 puta
je iskočio na 1ha. oranja-dubina oranja je bila oko 25 cm.
Potrošnja ispod 3l.po dunumu.
Da vas napomenem da se radi o plugu jednobrazcu IMT.
u toj bravi imas tri klipcica saoprugama koji se menjaju, mozes ih nabaviti kod rusa u N.SADu ili malo navariti izbrusiti i teraj dok ide:)
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Krle druže kakva je potrošnja kod tebe po dunumu,i iskačeli ti iz brzina.

Ja sam pratio u katastarskim jutrima, odnosno lancima ili ralima(kako ko već zove tu jednu istu meru) i potrošnja je 12 l/kj. Kad orem duboko jednobrazdnim plugom 16'' u jesen potrošnja se kreće od 16 do 22 l/kj. u zavisnosti od amgrometeoroloških uslova i fizičkih osobina - "težine" zemljišta. U potrošnju je uračunato i gorivo potrošeno na putu do njive i nazad. Jedan dulum = 0.175 katastarskih jutara. Do sada nikada nije iskakao iz brzine, ali jesam imao problem da nije hteo da pusti kvačilo što je bilo izazvano iskakanjem poluge reduktora iz ležišta u međubrzini usled pohabanosti. Moj majstor nije vario pa brusio, nego samo ubacio neku platnu i sad radi dobro.
Dešavalo mi se i da se popusti sam od sebe jedan pipak korpe kvačila, pa neće da odvaja kako treba.
 
M

milicevicm

Guest
Hvala momci na odgovorima !
Da li se te polugice mogu staviti bez rastavljanja traktora ???
Kakve tanjirače kačite-znam da su sa 20 diskova,ali koje su najbolje ?
Dajte da čujem vaša iskustva.

I još jedno pitanje-pošto kod nas nema takvih mjernih jedinica-koliko je duluma to vaše
jutro ili ral ili lanac kako vi kažete.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

VOJVODJANIN

Guest
Nemam iskustva sa tanjiračama ali planiram nabaviti OLT.Pročitao sam u temi tanjiranje da Lemindova ide duboko skroz do osovine,a OLT nekih 10-tak cm.Mislim da je Lemindova preteška za Vladimireca.Možda u peskovitoj zemlji.
Nadji temu tanjranje pa sam doneseš odluku,ako se ne javi neko sa iskustvom.Mislim da je VTZ postavljao slike sa OLT-ovom 24 tanjira i radio je sa njom.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Hvala momci na odgovorima !
Da li se te polugice mogu staviti bez rastavljanja traktora ???
Kakve tanjirače kačite-znam da su sa 20 diskova,ali koje su najbolje ?
Dajte da čujem vaša iskustva.

I još jedno pitanje-pošto kod nas nema takvih mjernih jedinica-koliko je duluma to vaše
jutro ili ral ili lanac kako vi kažete.

Objasnio sam odnos mera, samo pogledaj moj prethodni post još jednom.
Što se tanjirača tiče, ljudi ovde teraju ukošene(V) tanjirače bilo da su male, velike, vučene ili nošene. One ostavljaju mali razor sa desne strane. Viđao sam i tanjirače makazarke(X) ali ih ljudi iz meni nepoznatih razloga ne hvale. One ostavljaju za sobom mali razor po sredini prohoda.
Lično imam iskustva samo sa V tanjiračom, ne znam čije proizvodnje od 14 listova. Jedva da pokriva širinu traktora, ali zato potone do osovine. To je taman za vladimirca. Nije mu teško, ali sa većom bi već duvao:heart:.
Lično nisam ljubitelj tanjiranja kao zamene za osnovnu obradu zemljišta. Oranje je zakon!!! E, sad treba biti majstor pa znati kad koji plug koristiti i biti "gazda" pa ih i imati par komada različite namene, colaže i broja radnih tela i da su pri tom po potrebnoj snazi svi kompatibilni za vladimirca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh