• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Šta znači "deblje svornjake", jesu li to one dve budže što se gurnu u kugle na polugama pa se stavi bolcn i štift? Ako je to, onda nisi u pravu u vezi vladimirca. Vladimirec ima te kugle iste kao i svaki drugi Rus(iste kao i na novim Belarusima) i kači bilo šta od oruđa koja neki IMT modeli ne mogu. Onaj moj plug 2x10'' bi bio idealan za fergusončeta, samo da može da naiđe na poluge, ali to je pravljeno početkom prošlog veke za nekog praistorijskog Dajca(Deutz) ili Štajera(Steyr). Nije Nemac iz Lajpciga predvideo da će jednog dana neko nach Jugoslawien napraviti smešna traktora sa poluka na koji mosche katschi samo njegov originalna i drugi jugoslawische prikljutschka. :p


to nisam znao......za vladimira.....
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Ljudi pomoć!!! Krepala hidraulika, zapravo prijenos sa osovine koja ide od mašine do getribe na pogon hidrauličke pumpe. Zupčanik se ne vrti. Molim Vas brzu pomoć.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
pa skiraj redom , može biti nekoliko problema

-poispadale kuglice za uključivanje pumpe
-izvukla se spojnička (vanjska) iz korpe
-pukao ležaj pa se razmakli zupčanici
-pukao zupčanik

skini ono deklo gdje se šteluje kvačilo pa pogledaj okreće li se vanjska spojnička
skini pumpu pa pogledaj okreće li se onaj vanjski dio ako uključivača pumpe

dao si malo informacija da bi ti se reklo nešto detaljnije
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Najbolje skini pumpu i pogon i pregledaj imas samo dva holendera i 4 srafa ,jedino sto moras isprazniti uljni sistem.

kad skines vidi dali se uopste vrti ovaj zupchanik i dali je ostecen

a onda mozes pregledati i podesiti ceo sklop koji pogoni pumpu:

Imas unutra viljusku i kuglice.Moguce da ti se samo viljuska pomerila i ne ukljucuje pogon.Meni se desilo da nije htela da iskljucuje, pa sam morao da je podesim.A ako je nesto zdrobljeno unutra...videces i sam
 
Posljednje uređivanje:

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Pumpa i pogon pumpe su u redu problem je u onom drugom zupčaniku koji je unutra onaj sa druge slike. Kad traktor radi zupčanik sa druge slike su uopšte ne vrti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
ako se ne vrti taj zupčanik sa druge slike onda otvori poklopac sa lijeve strane (tamo gdje se šteluje lamela) i provjeri da se spojnička nije izvukla iz korpe

moguće da je otišao onaj seger pa je pobjegla , a ako je to na šta sumnjam onda ne bi bilo loše da provjeriš i spojku od pogona da i u njoj nije otišao osigurač pa je ta spojnička odgurnula ovu od hidraulike

da bi provjerio i tu pogonsku spojku skini ovaj poklopac sa druge slike (znači ovaj koji se nalazi iza hidraulične pumpe) i provjeri može li se ona spojnička koja ide naprijed prema lameli pomjeriti naprijed-nazad, trebalo bi da nemože , možda nekih par milimetara ali problematika nastaje ako ona ide više od cantimetra
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Šta se dogadja na ovoj temi?
Niko ne pali Vladimireca? Ne kvare se? Ili šta već??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
ja nema šta da izmišljam , izbacivanje iz 5 i 6 brzine je čista sreća , morat ću otvarati da vidim šta je u pitanju
a pošto sam danas kupio i jednoredni SIP berač kojem će vjerovatno prva brzina biti prebrza onda neću da otvaram dok ne kupim i zupčanike za usporenje prve brzine
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
bogami nije tako , dok se finansijski ne oporavim od berača ništa vlatku ne ide

a imam problem i sa rusom jer mu moram kupiti drugu glavu pošto je ova pukla

za sada je vlatko u stanju hibernacije , odradio je lavovski posao sa rotodrljačom i neka malo miruje , zaslužio je :prayer:
 
M

milicevicm

Guest
Evo kvarova !!!!!!!!!!!!!!
Pitanje - na pumpi izvukla se ova mala osovinica i ostane u punom gasu.
To se desilo mome bratu,on je to rješio privremeno da doore njivu i dotjera traktor kući sa
žicom.Pa vas pitam šta nju drži-tu malu osovinicu.
Evo slika pa vidite o čemu pišem.




<script src='http://img121.imageshack.us/shareable/?i=traktor006.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript> </noscript>
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
drži ga ovaj mali limić koji ti fali :vragek:

abcd0001ez.jpg
 
M

milicevicm

Guest
Savo-slika ti je odlična.Sjetio sam se da ti imaš jednu u rezervi pumpu.
Gledali smo nema ništa ili je taj limić otišao tamo dublje.
Da li je taj limić zavaren ili je on slobodan.

Imaš li neku ideju iz rukava kako da to riješim,ako nenađem taj limić.
I to me interesuje da li je zavaren ili je slobodan taj limić.

Pozdrav !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
ma lako ga je i napraviti , na drugoj strani je rupa kroz koju prolazi ovaj štift ali sa druge strane ove uške
znači da ne upadne drži ga opruga , a da se ne izvuče drži ga ovaj limić koji sam slikao
 
M

milicevicm

Guest
Savo u tome je i kvaka što sa druge strane nema te rupe.
Ima samo mali utor-kao kada pođeš bušiti neku rupu.
I ta osovinica ulegne u taj utor.
Zato sam te pitao da li je taj limić zavaren ili je slobodan.
Izvini što te tušim-pogledaj sutra pa mi naveče odgovori.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
ma limić je slobodan , napravi ga čovječe nije svemirski brod

uzmi limenku (konzervu) od mesnog narezka i napravi ovakav oblik pa samo ga savij kao ovaj moj sa slike
taj lim od konzerve ti je dobre debljine i lako se savija

znači napravi ovako
rupa je prečnika kolika je osovinica , savij ga ovdje gdje je označeno crvenim i tjeraj to po gasu

unledrx.jpg
 
V

VOJVODJANIN

Guest
ma limić je slobodan , napravi ga čovječe nije svemirski brod

uzmi limenku (konzervu) od mesnog narezka i napravi ovakav oblik pa samo ga savij kao ovaj moj sa slike
taj lim od konzerve ti je dobre debljine i lako se savija

znači napravi ovako
rupa je prečnika kolika je osovinica , savij ga ovdje gdje je označeno crvenim i tjeraj to po gasu

unledrx.jpg
savo moraš dodati u potpis..... i limenkom mesnog nareska....:lol::lol:
 
M

milicevicm

Guest
OK !!!
To je mašina-pojedeš mesni narezak,popraviš kvar i tjeraš dalje.
Imam još nekih sličica,ali ih nešto ne mogu postaviti.

Savo-nisam znao šta drži taj limić-sada mi je jasno.
Hvala,hvala-kao što se kaže slika zamjenjuje hiljadu riječ.
 
Na vrh