• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

imam par pitanja za vas koji vozite ove male ruske traktore.i ja imam t25 i traktorom sam prezadovoljan,koristim ga za spartanje kukuruza,sejanje zita,bacanje vestaka i prevoz svega i svacega jednoosovinkom prikolicom 3t.konkretno prvo moje pitanje odnosi se na zadnje gume,trenutno su kod mene gume 11,2/10-28 i posto su vec pri kraju vreme je za zamenu i ja se dvoumim da li da stavim dvanaetice,da li ce ga puno gusiti te malo vece gume i da li ce ici malo brze ili da ipak kupim ovakve kao i sto su bile?drugo pitanje je pritisak ulja i posle tezih radova i po vecoj turazi nikada mi nepada ispod 3 ali hoce da mi potrosi malo vise ulja pri takvim uslovima rada malo vise ulja,da li su to uljne karike otisle ili svaki vladimirec posle takvih radova trosi malo vise ulja motornog?sledece pitanje je ja npr. kad natovarim dva kubika sljunka u prikolicu 3 tone nemogu da iskipujem u rikverc nikako taj teret,nekako ga na stranu iskipujem a ona rucica mala za kipovanje oce da mi izbaci u srednji polozaj ako je tezi teret u prikolici.da li je to njegova krajnja snaga hidraulike ili mi je mozda oslabila ona mala hidraulicna pumpa?hidraulik radi besprekorno sa alatima i potisni i dizajuci,dize spusta nikad kvarova,ali prikolicu sljunka jednostavno nece da mi iskipuje.traqktor sam kupio sa 3000rh,sad ima 4000rh jedino vece stio sam na njemu radio je zamena druk lagera i lamele i zamena kocionih obloga(onih kruznih).traktor je za male poslove nezamenljiv a trosi ko upaljac.
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

suvaga kaže:
imam par pitanja za vas koji vozite ove male ruske traktore.i ja imam t25 i traktorom sam prezadovoljan,koristim ga za spartanje kukuruza,sejanje zita,bacanje vestaka i prevoz svega i svacega jednoosovinkom prikolicom 3t.konkretno prvo moje pitanje odnosi se na zadnje gume,trenutno su kod mene gume 11,2/10-28 i posto su vec pri kraju vreme je za zamenu i ja se dvoumim da li da stavim dvanaetice,da li ce ga puno gusiti te malo vece gume i da li ce ici malo brze ili da ipak kupim ovakve kao i sto su bile?drugo pitanje je pritisak ulja i posle tezih radova i po vecoj turazi nikada mi nepada ispod 3 ali hoce da mi potrosi malo vise ulja pri takvim uslovima rada malo vise ulja,da li su to uljne karike otisle ili svaki vladimirec posle takvih radova trosi malo vise ulja motornog?sledece pitanje je ja npr. kad natovarim dva kubika sljunka u prikolicu 3 tone nemogu da iskipujem u rikverc nikako taj teret,nekako ga na stranu iskipujem a ona rucica mala za kipovanje oce da mi izbaci u srednji polozaj ako je tezi teret u prikolici.da li je to njegova krajnja snaga hidraulike ili mi je mozda oslabila ona mala hidraulicna pumpa?hidraulik radi besprekorno sa alatima i potisni i dizajuci,dize spusta nikad kvarova,ali prikolicu sljunka jednostavno nece da mi iskipuje.traqktor sam kupio sa 3000rh,sad ima 4000rh jedino vece stio sam na njemu radio je zamena druk lagera i lamele i zamena kocionih obloga(onih kruznih).traktor je za male poslove nezamenljiv a trosi ko upaljac.

Ak ti nije za oranje kupi mu nazad jedanajstice, lakše vozi između redova, dvanaistice mu metni ak mora kaj vuć, niš ga nebudu dušile.
Kaj te muči koja kap ulja koja ispari? Ne diraj i teraj!!!
Jel mijenjaš ulje u pumpi? Imaš li ga dosta u rezervoaru ispod zica?
Ovaj moj (slika malo više) bez kabine ima 20 000 radnih sati nikad niš ni dirano u hidraulik i kipa ko blesav!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: Vladimirec

ja sam uzeo 11ke skoro i stavi ona njega a prije toga su bile 12ke i pogrijesio sam trebao sam uzeti 12ke
brze je isao sa 12kama , dobio sam nesto na snazi , i lakse propada u mek tren sa 11kama
znaci moje misljenje 12ke uzmi

ulje trosi ili prosipa ?
pritisak sto ti ne pada i ako je konstantan znaci da ti je uljna pumpa i njen ventil dobar , kao i lezajevi radilice
karike ne bi bilo lose da zamijenis i ventile sa vodjicama obavezno
to nije skupo a mnogo mu znaci

jesi li mjerio pritisak u hidraulicnom sistemu ?
pokusaj da zadrzis rucicu za kipanje u polozaju dizanja iako ona iskace , moguce je da njen pritisak iskakanja manji nego krajnji pritisak hidraulike ,
pumpa kao pumpa tesko odlazi na rusima ne vjerujem da je u njoj problem
eventualno probleme moze da ti pravi onaj radni ventil ali ako poluge rade uredno ne bih rekao da je on u pitanju
najbolje bi bilo da izmjeris pritisak u sistemu ako imas mogucnosti za to
znaci i ppritisak na kome iskace rucisa i pritisak ako nastavis da drzis rucicu?

a pitao bih te jos nesto
koliki ti je klip na prikolici koga je precnika koje duzine je?
ako je mali klip onda je moguce da nema on snage
a nemoj da zanemaris i tezinu 2 kubika sljunka ima tu tereta bajo moj :roll:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ja na svojem imam (još uvijek) originalne gume, s kojima sam ga i kupio, 12,4-28. Bolje izgleda s tim gumama, nešto je viši, a i kod radova na zemlji ima veču površinu gripa.

IMG_2802.jpg


IMG_2811.jpg


IMG_2808.jpg
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

@ savorisu
bolje da niš ne dira ako traktor dobro pali.
ja sam zbog banalnosti delal generalku, pas m....r i mađarima i njihovom materijalu, nakon šest mjeseci su narasli bolcni u klipovima, karike propušile, gumice na glavi zgorile....
poludil sam i sve staro nazad smetal i radi ko urica i dalje!

@vtz
čovječe pa kardan nisi još upotrijebio. Ajde lijepo frezu na njega, pa da pokaže svoje muhe!!!
Prekontroliraj si povremeno spojničku, oće pojest one svoje kajlice!
Koliko radnih sati ima?
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Kupljen je 1996., sad ima cca. 1350 r.s. Kardan redovito koristim, ali kad završim s tim poslovima, stavljam opet gore poklopac - štitnik.

Što se tiče pritiska ulja u motoru, kad je hladan - manomentar pokazuje 4,5 bara. Tek nakon sat i pol oranja, ili drugog teškog posla, kad se ulje zagrije na 70C, pritisak padne na gornju granicu - 2,5 bara. A donja granica je 1,5 bar, tako je barem na manometru nacrtano.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: Vladimirec

@ VTZ slazem se sa gumama 12kama i ja mislim da du bolje

@DADAC znaci da je krajnje vrijeme da promijenis dobavljaca dijelova
ja stavio klipove, karike ,ventile, vodjice i ko zna sta sve vise i nemam nikakvih problema origigi rusko

i u mene malo srkne ulja, ali je to zanemarivo
jeb.. motor koji ne trosi ulje :mrgreen: pogotovo ako je ruski hehe

ma nije strasno da ze zamijene recimo karike .ventili i vodjice
motor je mnooogo uredniji posle toga
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

A 1300 sati ima??? he he he he he :lol:
ne bih htio biti zloguki prorok, al sada počinu veselja.
prekontroliraj boš-pumpu, skini karter i dobro ga pregledaj po radilici, i obavezno spojnička...
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Jedan dio uljnih para ode preko oduška iz kartera, a niti uljne karike ne obrišu baš sve ulje. Ja ulje mijenjam jednom na godinu, natočim ga do maximuma, i nakon godinu dana fali otprilike jedan centimetar. To je zanemarivo, češće moram kontrolirati auto, nego traktor. Ustvari, njega ne moram uopće..
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

DADAC kaže:
A 1300 sati ima??? he he he he he :lol:
ne bih htio biti zloguki prorok, al sada počinu veselja.
prekontroliraj boš-pumpu, skini karter i dobro ga pregledaj po radilici, i obavezno spojnička...

Ovo mi izgleda poput majstora koji idu rastavljati stroj, da bi vidjeli zašto on (dobro) radi.. :lol: :roll: :scratch

Bosh pumpa radi savršeno, ne znam što bih trebao gledati na radilici? Možda je pukla, a ja neznam? Spojnička osovina - nek radi dok radi, tek ako se pokvari ići će na remont!
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

uh prijatelji hvala vam na brzim odgovorima.savoris,mislim da ce najpre biti da je to sto si rekao ti,klip na prikolici mi nije original,stavljen je od vece dvoosovinke prikolice koja kipuje na stranu i izvlaci se samo iz dva dela,tanji je dosta od klasicnih klipova koji se ugradjuju u jednoosovinske 3t prikolice...moram da ti priznam da sam i ja posumnjao na to da klip nije nekako uskladjen sa tom vladimirovom hidraulikom,nesto tu ne lezi...ali istu tu prikolicu sa punim teretom imt 560 mi kipuje :roll: ma prodacu ja ovu prikolicu i uzeti original sa standardnim klipom,vec sam nanjusio gde stoji,samo stranice da se naprave nove prikolica ko grom :D sto se tice potrosnje ulja nije ni mala a ni preterano velika,uglavnom se to desava da trosi pri vecim obrtajima i zagrevanju motora...pa neznam koliki bi trebao biti pritisak u hidrauliki vladimirca,namam knjigu od njega :scratch ma sve to i nije tako strasno,bitno je da kvarova nikakvih nema,samo sipam nafte i ulja i gas,naravno uz redovno odrzavanje i servisiranje filtera i ostalog,lufta u volanu nemam maltene nimalo,redovno dotezem kugle u krajevima spona,ma odrzavam vladimira u svakom smislu te reci...nego,najveca mi je dilema u stvari oko tih guma,da li ce ga puno ugusiti i koje su mu fabricke stavljane,tom vladimiru sa 31hp :scratch traktorom sam prezadovoljan,potrosnjom,jednostavnoscu,malim troskovima odrzavanja,izdrzljivoscu...i da,necuri nigde ulje,to sto ispari to je to,motor mi je cist i suv.
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

Ma ja pričam o svojim iskustvima sa njima. Gadovi jedni ruski u tvornici su zmuljali boš-pumpe, pa su mi oba dva zbrisali u iber turažu, pa su smrdali blok motora tak da su radilice malo greble po njemu, što nužno dovodi do drugih situacija.
Al kad jednom to obave onda idu...... Ono, nakon 4000 rs si miran da imaš dobar traktor, do tada se razrađuje!!!!!! :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: Vladimirec

@SUVAGA kod IMTa pritisak ide neznam tacno oko 200 bara cini mi se , ja mjerio kod rodjaka na 533 ima 205 bara

a kod vladimirka pretezno se krecu oko 150tak neznam koliko je tacno na papiru mozda VTZ zna?

hehe kako sam nanjusio da ti nije orginal klip :mrgreen: ;)
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

suvaga, na starije modele redovito su se ugrađivale 11-tice, a kasnije su počeli ugrađivati 12-tice. S njima ćeš dobiti nešto na brzini kod transporta, a nećeš izgubiti puno okretnog momenta kod vuče. I imat ćeš bolji grpi i manje proklizavanja na zemljištu.

VTZ dalje na izlazu cca. 150-160 bara, zato original ruske prikolice imaju klipove malo večeg promjera!

F=PxS - dakle sila dizanja ovisi o pritisku ulja i površini klipa. A površina raste s kvadratom promjera. Znači, malo deblji cilindar rješava stvar.
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

svaka cast za to sto si nanjusio :lol: pa onda ako su to pritisci kao i sto si naveo u imt hidraulici izmedju vladimira i imt,onda je sve jasno,to je to...vladimiru treba siri klip i tacka...nego oko ovih guma,ocu moci da orem sa dvobrazdnim ako stavim dvanaestice...kojim plugom vi przite?ja sam dosad radio sa nekim oltom,a nemam ni pojma koliko je coli,nije ni mali ni veliki a vukao sam ga u drugoj tu od 15-20cm,zavisi od zemljista i kosine.hmmm,sve vise sam poceo da razmisljam o dvanaesticama :?vtz,koji je to plug sto radis sa njim sto si postavio na slikama?vidim da si doktorirao vladimirca :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ovo je 2x10 cola, ali sasvim normalno sam orao i sa 2x12 cola (čini mi se da je to IMT-ov plug). Kod oranja ti je najvažnije da su lemeši na plugovima oštri, i da dobro režu taban brazde, gdje je najtvrđa zemlja. Ja ove 12-tice nikad nebih mijenjao za 11-tice.
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

vtz,uh al ti je ocuvan traktor,blago tebi :mrgreen: da,2*10coli je za vladimirka,obzirom da je kod mene ovde malo i brdovito,ja sam za definitivno varijantu 2*10cola...a i sto se tice guma sve vise i vise me ubediste za dvanaestice...ja mog vladimireca nebih dao za fergusona ni u ludilu,vladimirec je zuper traktor u rukama onog ko ga zna koristiti,toliko operacija moze da radi to malo cudo da je za neverovati i samo ide i ide...evo meni 4000sati,ja osim lamele i kocnica nekog ozbiljnijeg kvara na motoru i mehanici uopste nisam imao...menjac se salta kao sinhro,iako imam dve rucice menjaca...a sto se tice hidraulike i rada sa masinama,moj moe da digne toliku tesko masinu maltene da mu se ceo prednji kraj digne od tereta,neverovatno :shock: malo me je bunilo to za klip i prikolicu ali ono na sta sam sumnjao je definitivno,samo siri i veci klip i ima da kipuje...ako budem imao nekih problema oko vladimirka i ako mi nesto bude nejasno,postavljam vam pitanje ovde na temu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: Vladimirec

pa ova tema i sluzi da dijelimo misljenja i iskustva
i ja mizlim da VTZ ima jako dobro iskustvo koje pokusavamo iscrpiti :mrgreen:

samo ti derni njemu malo veci klip ako imas ali nemoj preveliki da ne bi dosao u situaciju da ti bude mali rezevoar ulja :mrgreen:

ako tako dize prikljucke lako onda nema zime sistem ti je odlican ne diraj nista

@ VTZ 12ke gume u 10ku brazdu , :scratch imas li gazenja ivica??
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

savoris kaže:
@ VTZ 12ke gume u 10ku brazdu , imas li gazenja ivica??

Kao što se vidi na prvoj slici koju sam stavio, desni kotač fino prolazi kroz jarak, možda sasvim malo dodiruje i gazi rub izorane zemlje, ali to je zanemarivo - ionako sve to prekrije nova brazda.
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

i samo jos jedno,za onima koji se zale da im vladimirec jako tesko pali zimi i da im treba ogroman akumulator.i kod mene je to bio problem kad sam ga kupio i onda sam dosao na ideju da izmerim otpor onih debelih zica sto vode od akumulatora na anlaser i na prekidac na tabli tj.masu.rezultat je bio porazavajuc,kablovi su prosto upijali potrebnu snagu iz akumulatora i na anlaser nije isla puna snaga :shock: ja sam to resio tako sto sam iscupao te stare kablove i nabavio od kamiona neke debele od 24v,zamenuo ih i performanse anlasera su mi se popravile od 50%-100%.sad nemam problema nikakvih ni sa anlaserom ni sa paljenjem zimi,akumulator mi je na njemu od 110ah i on ga pali i po hladnom vremenu.vtz kod tebe vidim sistem sa lancima isto kao kod imt.ja koristim onaj originalni nacin sa lancima u x i zadovoljan sam,privikao sam se.kad treba da vucem prikolicu samo skinem poteznice za dva minuta zakacim za kuku direkt i to je to.aj,kad bude lepse vreme uslikacu i mog vladimira sa masinama sa kojima radi pa cu postaviti,da date sud o njemu :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh