• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ja koristim 100 Ah akumulator, i ako je on dobro napunjen, nemam problema s anlasanjem niti kod jako niskih temperatura.

Što se tiče donje kuke za kopčanja prikolice, kod mene je ta kuka stalno gore. Prvo sam joj produžio krajeve za cca. 15 cm, jer mi je traktor podešen nisko, pa mi je original kuka bila malo prekratka - preblizu zadnjem kraju.

Kuka mi je sa debelom sajlom ovješena preko bolcna (klina) gornje kuke, tako da su mi potezne poluge hidraulike uvijek na traktoru. Ako trebam otkopčati ili zakopčati natovarenu jednoosovinku, s poprečnom polugom hidraulike dođem ispod ruda prikolice, i lagano je spustim na kuku.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Slike govore više i bolje od riječi....

Neispravan link obrisan!

Motor je suh kao barut, barem za sada..

IMG_6963.jpg


IMG_7325.jpg


IMG_7468.jpg


IMG_7471.jpg
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

Moji pale na suhe akumulatore Exide Maxsima 900!

Vtz jel imaš i gornju kuku za gumenjak i lakše prikolice ili samo donju?
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Da, imam i gornju kuku, koju stavljam na mjesto gdje je inače prikopčan toplink. Okretna je za 360 stupnjeva, skidam je kad mi ne treba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Re: Vladimirec

VTZ kaže:
Da, imam i gornju kuku, koju stavljam na mjesto gdje je inače prikopčan toplink. Okretna je za 360 stupnjeva, skidam je kad mi ne treba.
Kolega, 'ajd pokaži kak izgledaju kuke, i gornja i donja.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: Vladimirec

ZJ kaže:
Kolega, 'ajd pokaži kak izgledaju kuke, i gornja i donja.

ZJ ovo je donja kuka na Vladimircu:

VTZ kaže:
Slike govore više i bolje od riječi....

Neispravan link obrisan!
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

ZJ kaže:
VTZ kaže:
Kolega, 'ajd pokaži kak izgledaju kuke, i gornja i donja.

Kolega, ovo je donja kuka, s time da je ona originalno predviđena da se ovjesi na okomite poluge hidraulika, umjesto poteznih poluga. Postoji i druga vrsta donje kuke, ona koja se može micati lijevo-desno, za asimetrično kopčanje - na pr. berača za kukuruz. Ali to ne spada u standardnu opremu, nego se kupuje posebno

Gornja kuka - ako je oko na rudu prikolice okretno, onda se prikolica može kopčati direktno na mjesto gdje je toplik (ili za jednu rupu niže). Ja sam napravio U-profil, i okretnu omču utaknutu u sredinu tog profila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Re: Vladimirec

VTZ kaže:
ZJ kaže:
VTZ kaže:
Kolega, 'ajd pokaži kak izgledaju kuke, i gornja i donja.

Kolega, ovo je donja kuka, s time da je ona originalno predviđena da se ovjesi na okomite poluge hidraulika, umjesto poteznih poluga. Postoji i druga vrsta donje kuke, ona koja se može micati lijevo-desno, za asimetrično kopčanje - na pr. berača za kukuruz. Ali to ne spada u standardnu opremu, nego se kupuje posebno

Gornja kuka - ako je oko na rudu prikolice okretno, onda se prikolica može kopčati direktno na mjesto gdje je toplik (ili za jednu rupu niže). Ja sam napravio U-profil, i okretnu omču utaknutu u sredinu tog profila.
Ovu sam videl prije (gore više), a zanima me kak si napravil gornju.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Nemam fotku od te kuke - uzeo sam komad pločevine, i prvo je brusilicom popreko zarezao na dva mjesta (kako bih je lakše savinuo)... Savinuo sam krajeve i dobio U profil, kojeg sam iznutra povario po rubovima. Na sredini sam izbušio rupu, u koju sam utaknuo bolcn s omčom na kraju, koji se vrti oko svoje osi.

Kukaokretna.jpg
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

aha,sad mi je jasno kako si to resio sa kukom...a sta ja znam,ja koristim stari sistem sa lancima u x i snalazim se bas dobro sa tim.meni su poteznice zakacene za klin nize,ima jos jedna rupa ispod da se prisrafe klinovi,ali jasno mi je zasto su tebi stavljene malo gore,tj. zbog ose gde su zakaceni lanci za stelovanje .da i ja radim sa takvom tanjiracom i vuce je malac fino...bas sam prosle godine grahoricu kuju je velikim procentom zahvatila vilina kosa i kojoj nije bilo spasa uz pomoc te tanjirace sasekao a iza mene je isao cale koji je to sa vecim traktorom zaoravao.samo sam ja tu tanjiracu jos malo pritisnuo sa potisnim hidraulikom tako da sto bolje isece tu zelenu masu i verujte mi da pomaze.potisni hidraulik koristim jos kad sejem zito i graoricu,ako se losije pripremila zemlja,samo malo stisnem masinu sa potisnim hidraulikom i sme ide dublje sigurno 3-5cm,sto je vrlo korisna stvar u susnom priodu.isto tako koristim potisni hidraulik kod zagrtanja kukuruza,malo stisnem spartac i prosto se naprave visoke leje oko stabljike.i naravno koristim potisni hidraulik za menjanje gume umesto dizalice :) ma potisni hidraulik je zakon ko zna da ga iskoristi.meni malo flisuje ulje na tom klipu,na samom izlazu hidraulicne cevi iz klipa,cuo sam da treba neka mala gumica da se zameni a nikako da se nakanim.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

suvaga kaže:
...meni su poteznice zakacene za klin nize,ima jos jedna rupa ispod da se prisrafe klinovi,ali jasno mi je zasto su tebi stavljene malo gore,tj. zbog ose gde su zakaceni lanci za stelovanje .

Na bočnim konzolama (koje su našarafljene dolje pri dnu kučišta mjenjača), postoje tri (para) rupa za montažu klinova (na koje dolaze počeci poteznica).

Svaki položaj tih klinova je za drugačije podešavanje traktora. Meni je traktor podešen nisko, pa su i klinovi u zadnjem položaju. Da nije tako, poluge bi bile malo prekratke, tj. svi priključci dolazili bi preblizu zadnjeg dijela traktora.
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

da,jasno mi je,kad se bolje zagledam vidim da ti bocni reduktori stoje maltene vodoravno.jasno mi j zasto si sve postavio u taj polozaj.meni ipak stoje za jedan okret do sledeceg srafa ukoso i samim tim malo mi je vislji trakto sto meni odgovarasve alate nosim bez ikakvog problema a traktor hoce da mi se propne samo ako ga izuzetno preopteretim sa nekom tezinom i to noseceg prikljocka,sa zakacenom prikolicom i neznam kakav da je teret nema sanse da mi se propinje.tockovi su mi rasireni u odnosu na fabricka podesavanja koja su bila previse uska.ovakva podesavanja mi odgovaraju zato sto traktor sa njima ima dubok gaz,veliko rastojanje izmedju dela gde je kuka i diferencijala od tla,u sumi mi nigde nema sanse zapeti.ma vladimir best traktorius :mrgreen:
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

vtz, vidim da ti je grubi naftni filter gore kod haube, a di su ona dva papirnata? meni su tu di je tvoj grubi :scratch
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Kod mene bočni reduktori stoje doslovno vodoravno, a kod tebe se radi o srednjem podešavanju! Kod mene uopće nema niti tendencije propinjanja, traktor će se prije ukopati sa zadnjim kotačima (ako nešto ne može povuči), nego će mu se podići prednji kraj...

Jedino kad sam imao zakopčan veliki sjetvospremač, s dvostrukim valjcima, onda je prednji kraj postao prelagan. Sjetvospremač je bio dugačak, tako da se je težište traktora jako pomaknulo unazad. Četri utega po 25 kg naprijed puno su popravili situaciju!
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

DADAC kaže:
vtz, vidim da ti je grubi naftni filter gore kod haube, a di su ona dva papirnata? meni su tu di je tvoj grubi :scratch

Radi se o novijem modelu traktora, tako da moj nema dva manja papirnata filtera, nego je u tom kučištu smješten jedan veči filter goriva. Grubi predfilter ostao je isti kao i na tvome. Razlika je i u filteru motornog ulja, stariji modeli imali su centrifugalni filter, a kod mene je klasičan filterski uložak.

Ima razlika i u kabini - od izgleda instrument table, ručni gas smješten je desno pokraj sjedala, a ne ispod volana. Drugačije se šaltaju brzine, druga ručica je inverter, i svaka brzina odmah ide u rikverc.

IMG_6960.jpg


IMG_6961.jpg


Neispravan link obrisan!
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

unutrašnjost je ista osim kontrolne table, desno uz zic idu gas i kardan, na mom s kabinom isti inverter, a onaj stari bez kabine ima samo jedan mjenjač.
Tri ručice za brzine i gas na volanu imaju traktori negdje do 76.g, ima ga moj ujac, bum ti slikal da vidiš!
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

razvodnik hidraulike slini - klasika
jesi ga kad moral odzračivat, tj da nije htio dizat?
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

DADAC kaže:
razvodnik hidraulike slini - klasika
jesi ga kad moral odzračivat, tj da nije htio dizat?

Predugo nisam mijenjao ulje u hidrauliku, pa je ulje navuklo vlagu, i počelo izazivati koroziju u vodovima. Onda su sitne čestice hrđe dospjele do hidraul. razvodnika, gdje su oni klipići - ventili počeli štekati u određenom položaju. Samo otvaranje razvodnika, čišćenje klipiča i zamjena ulja nisu koristili, jer se ista situacija ubrzo ponovila...

Morao sam isprati čitav sistem - natočio sam unutra naftu umjesto ulja, i jedno vrijeme to vrtio u cirklulaciji. Ispustio naftu van, natočio ulje - i od tada do danas sve opet radi bez problema.
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

Na razvodniku skroz desno ona dva šerafa kaj drže mali poklopac hitiš dol, iščupaš onu pizdariju s gumicama na sebi, provjeriš gumice, sve skupa opereš s benzinom suho ubaciš nazad, zatvoriš, i gle čuda radi ko novo.
ukupno cca 5 minuta!!! :lol:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

DADAC kaže:
ukupno cca 5 minuta!!! :lol:

Da, i ako nisi otklonio pravi uzrok zastoja, za 5 minuta opet ponavljaš isti postupak. :roll: :lol: (jedno vrijeme radi, dok se ne nakupi dovoljno nečistoće, koja će opet zaglaviti klipiće u razvodnicima)

Tvoj način je jako brz, ali i jako učestali, a ja već 4-5 godina nisam morao raditi ništa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh