• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

ajde molim te savoris uslikaj i pitaj ga od kojeg je imt-a stavio kabinu...da netrazim i nelutam puno ,od imt-a je najlakse naci polovnu kabinu...meni i nije toliko bitno ako ima malo lufta negde vazno je da mi neduva odnapred u kolena i glavu,sve mi usne popucase a dosta posla radim sa vladimirom...bas me interesuje kako mu stoji imtova kabina...aj druze uslikaj pa postavi,hvala unapred...aj,postavicu i ja par slika od mog vladimira ako budem uspeo na forum,da vidite kako i sa cim radim...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

jel taj tvoj vlatko sa jednim ili dva mjenjaca ??
u njega je sa dva , ma kabina stala kao san covjece nema lufta nigdje
fenomenalno mu stoji
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

sa dva menjaca je vlatko..ma cuop sam ja da moze neka kabina od imt-a ali neznam od kog modela :scratch .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

evo kako je to covjek pripasovao , kaze da je to od IMT 542 starog tipa nekoga , mada nije ni on siguran
valjda ima ovdje IMT znalaca pa ce je prepoznati


znaci samo je ovaj dio dodao iznad blatobrana
i savio je blatobran u prednjem dijelu


iako se to mozda ne vidi dobro sa slike jako je pregledan


mada licno po mome ukusu ja ne bih pravio ove dodatke ne blatobrane nego bi spustio cijeu kabinu malo nize
skratio bih vrata

eto nadam se da sam ti bar malo pomogao ;)
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

hvala ti na odvojenom vremenu slikama i pomoci.mada mi vise lici na kabinu od nekog starog 558 imt-a ali nemogu tacno nista da tvrdim,starije je proizvodnje.da,nije trebalo praviti ove nastavke na blatobranima,ali mozda to tako mora zbog visine prostora u kabini,iovako je kod vladimira platforma na kojoj se sedi visoko podignuta.ma moracu nesto nabudziti,duva mi jako za vrat,kisnem,otpadaju mi kolena :roll:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

ajde nadam se da ces to ubrzo rijesiti
nije problem ako mogu da pomognem samo reci , u mene je ona malo novija tipa od tvoga i kabina je izuzetno jednostavna za napraviti ako ti trebaju mjere reci nije problem da ih "skinem" ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Re: Vladimirec

savoris kaže:
...
mada licno po mome ukusu ja ne bih pravio ove dodatke ne blatobrane nego bi spustio cijeu kabinu malo nize
skratio bih vrata ...
Mislim da bi kabina u tom slučaju bila preniska, jer ovaj traktor ima relativno visoku platformu i niske blatobrane. Izmjeri visinu do krova na tvojem, pa usporedi s ovim ;)
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Originalna kabina ima malo povišeni zadnji dio krova. U vožnji po ravnome za to nebi bilo potrebe, ali kod jakih poskakivanja valjda tako mora biti...

Neispravan link obrisan!

IMG_2804.jpg


IMG_2811.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

ne vjerujem da bi meni bila niska kabina posto sam ja visok metar i zilet :mrgreen:

@VTZ ja sam taj zadnji dio napunio sundjerom tako da je kabian ravna gledajuci odozdo
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

hehehe,stari tip kabine od fergusona...to znaci da komotno pase i novi tip posto se ferdza nije puno transformisao od kad je proizveden...znaci od fergusona kabina neka za 100-150e i budzenje krece...samo sto sam ja visok 190 i imam 90kg,meni bi ova nadogradnja na blatobranima sto je postavio savoris bila potrebna,inace bih glavom probio plafon kad se vozim po neravnom :lol:. ovaj vladimirec od vtz-a bas extra izgleda i kabina je extra a i ove gume 12-ce mu super stoje...ali obzirom da mi je zamena guma blizu,ja se nesto pribojavam da stavim te dvanaestice,bojim se da bih puno izgubio na snazi...poredio sam ih 11 sa 12-cama gume,stao lik sa 542 pored mog vlada i ja se dao u poredjenje.nisu puno sire ali su u obrucu vece i vislje...ali mnogo bolje na oko mu stoje te 12 gume nego 11-ce. :scratch. ma stavicu 12 makar cadio i raspo se vladimir,hehehe...samio da malko brze koraca sa njima :lol:.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Mogla bi se relativno jednostavno napraviti solidna kabina, po gabaritima šira od originalne. U tom slučaju vrata bi trebala u odnosu na os traktora stajati ukoso, jer bi prednja strana bila širine otprilike kao originalna, a bočne strane bile bi samo malo uže od vanjskog ruba kotača.

Moj poznanik ima takvu kabinu, i to jako lijepo izgleda. Šteta da nemam fotografije te kabine... Evo svježih fotki o danas. Prošli tjedan sam tanjurao zimsku brazdu, i bio dva puta u šumi. Traktor sad nije najbolje čisti, ali prvom prilikom slijedi podmazivanje, izmjene ulja u mjenjaču i ostalim prijenosima (hipenol)

IMG_0126.jpg


IMG_0128.jpg


IMG_0130.jpg


IMG_0131.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

IMG_0132.jpg


IMG_0134.jpg


Ovo je lagana prikolica, za šumu, vožnju grožđa iz vinograda i slične lakše prijevoze. Za veće potrebe imam 2-osovinku 400x200x80 cm.

IMG_0136.jpg


IMG_0137.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: Vladimirec

suvaga kaže:
hehehe,znaci od fergusona kabina neka za 100-150e i budzenje krece...samo sto sam ja visok 190 i imam 90kg,meni bi ova nadogradnja na blatobranima sto je postavio savoris bila potrebna,inace bih glavom probio plafon kad se vozim po neravnom :lol:.


Pa na plafonu kabine izrežeš "šiber" i problem riješen :lol: :lol: :lol: !
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

suvaga kaže:
.samo da malko brze koraca sa njima :lol:.

S tim gumama ja sam Schumacher za Fergusone, i još me vozači gledaju u vis, kad ih pretičem po cesti! :lol:
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

hehehe,kako izgleda kad je traktor noviji i neiznjakan...a gde su ti tegovi napred???evo i mog rusa...
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

suvaga kaže:
hehehe,kako izgleda kad je traktor noviji i neiznjakan...a gde su ti tegovi napred???

Što će mi utezi, u niskom podešavanju za njih uopće nema potrebe! Koristio sam ih samo dok sam radio s nekim velikim sjetvospremačem, sa duplim valjcima otraga. To je bio jedan jedini slučaj, kada su mi utezi zbilja trebali, jer sjetvospremač je bio dugačak i prilično težak.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Da kojim slučajem ja nemam originalnu kabinu, već odavno bih napravio nešto po svojem ukusu. Ovaj moj poznanik ima VTZ star više od 30 godina, ali traktor mu izgleda kao da je jučer kupljen. Prelakiran je i super održavan, a i nadograđena kabina mu odlično izgleda.

Kome bravarija nije problem, sve to može riješiti za par dana. Stakla se mogu staviti obična (malo deblja, sa zaštitnom folijom), ili se mogu kupiti kaljena u tvornici Lipik, nešto najsličnije što vam odgovara od drugih modela.
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

ma ok je sve to,kupim cevi 3*4,povarim ja to sam za dan.ali neznam koliko je to isplativa investicija,jos sva stakla treba kupiti,gume kojima se pricvrscuju ta stakla..a i kad bih pravio,pravio bih istih dimenzija kao sto je tvoja,i najbolje mu stoji a i najpreglednija je...znas li mozda neki sajt ruski gde bi se mogle poskidati dimenzije ili sema te originalne kabine od vladimirca...znam da je to teze naci na netu,ali mozda negde i ima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh