• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

[quoteTvoj način je jako brz, ali i jako učestali, a ja već 4-5 godina nisam morao raditi ništa.[/quote]
][/quote]

jednom i to sam si sam kriv bil, prifalilo je ulja u hidrauliku nakon rada s tuđom kiperašicom!
vladimirac mi je u familiji od 78.g, ujac ga ima od 72.g, drugog sam kupil 00.g samo radi kabine, da mogu i po kiši malčirat, vozit se na dalje relacije itd. tak da mogu reć da smo rasli skupa, i sumnjam da ima nešto na njemu kaj bi me moglo iznenadit. pogotovo jer ga ganjam od 10. godine života, sad sam blizu 35. Na starom sam napravio sigurnih 20000 radnih sati, jer je do 2000. g bil jedini traktor u dvorištu, poderal sam imt-ovu frezu 130 cm i ona je njega.
Rus ko rus, nije loš, napravi sve što se od njega očekuje, al da nema svojih mušica ima.
Jedino kaj mi to teško priznajemo ;)
popis kvarova na njemu bi kroz sve ove godine izgledao nevjerojatno, možda me zato i čudno gledate kad nešto nažvrljam.
ali vjerujte mi sve sam ja to popravil više manje sam.
Lani u 8 mjesecu je bila getriba širom razbacana....
Taj traktor je napravljen da bude jeftin, i da služi onako pomalo, nešto sitno oko zemlje, malo u šumu, oko kuće....
a ne udri svaki dan 8 sati na njemu!
E da kupil sam i dajca 24 ks 56 g., i to samo zato kaj mi se činil da ima isti motor ko i rus.
I mogu reći da su švabe 56. imali traktor bolji od rusa iz 90.g.
Manja potrošnja, bolji materijali, nešto nevjerojatno da taj traktorčić može parirati jednom 500 kila težem i suvremenijem traktoru.
Joj jesam se raspisal...... :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Sada ću ja "otkriti toplu vodu", tj. napisati nešto što možda znate, a možda i ne... Tvornica u ruskom gradu Vladimir nastala je 1945. A te iste godine završo je 2. svjetski rat. Njemačka je poražena u tom ratu, a Rusi su tehnologiju Deutza preselili u svoju državu. Ne znam dali su to bile ratne reparacije, ali očita je velika sličnost s Deutzom (po pitanju motora), koja uopće nije slučajna. O detaljima veze sa Deutzom ne bih nagađao, ali ona očito postoji.... Moguće da je 1945. kupljena licenca od Švaba, ali nekako čisto sumnjam u to.....

O trajnosti traktora - sam si napisao da si sa starim napravio 20.000 r.s., i to tjerajuči frezu, koja uništava svaki pogonski stroj. Dva različita vlasnika znače i dva različita odnosa i načina postupanja. Ja sam na motoru do sad samo podešavao ventile, mjenjač još nije ni taknut, niti neznam kako izgleda. Ne frezam, i mjenjač će još godinama odlično raditi.
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

Freza mu rasturi ležajeve koje imaš sa svake strane u bloku getribe. Inače zupčanici ne stradaju toliko, više problema dela ključ za zaključavanje brzina, podere se, pa ti uleti u dvije brzine odjednom i uuuuppppssss :mrgreen:
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

Evo slikal sam svoju kuku gornju, kuku mene..... :mrgreen:


[im
JD300019.jpg
g][/img]

[im
JD300024.jpg
g][/img]


klinove sam sam nabrinu potaknul, ti nisu original ;)
 
B

bolero

Guest
Re: Vladimirec

ljudi neznate šta je vladimirec..ja ga imam za šumu izvlačit nema gdje on neće proći ide bolje nego imt-539,kad ga upregneš u šumi ispod 4 metra on nevuče...samo spore i gas kolko može i neće crć a bome rijetko i zapadnem sa njim s usporedbi sa imt-539..kat on pođe tuckat radi kao sat.nem tu bolji nego ursus mali..a rusi su to šta se može
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: Vladimirec

daj molim te nemoj da rasplamsavas temu usporedbe sa 539 , ja sam se toliko nacitao uporedjivanja ovdje na forumu da mi se vec zgadila oba traktora

nego imas ti reci sta konkretno o tvome stroju , kako sluzi koliko ga imas vremena i tako nesto bavis li se popravkama .....
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Pozdrav! Novi sam na forumu. I ja imam vladimirca, '81 4600rs.S njim se rade više manje svi poslovi na oko 4 Ha zemlje.u zadnje dvije godine sam ga počeo ja popravljati, servisirati itd.Rus kak rus drven ali radi sve i svakaj.Ima mehanički volan pa me zanima koliko bi koštao komplet za servo,gdje se spaja pogonska pumpa , kakva je razlika između mehaničkog i servo odnosno dali ga se isplati mijenjati?
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Pozdrav novome članu foruma! Cijena ugradnje servo volana - sve ovisi gdje ćeš nabavljati dijelove. Pogonska pumpa montira se na mjesto gdje je sad hidraulična pumpa, samo što u tom slučaju kučište pogona pumpi izgleda drugačije, od ovog koje ti sad imaš.

Dali se isplati mijenjati - isplatilo bi se, ako bi uspio povoljno nabaviti sve dijelove koji ti za to trebaju...
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Okvirno koliko bi bila cijena npr. u Mađarskoj, montirao bi sam?Kolika je razlika kod okretanjna volana ako ste vozili s servom i bez njega?
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Puno me pitaš, nisam se interesirao za cijene! Potrebne su tri su glavne komponente, plus hidraul. cijevi. Pumpa (skupa s pogonom), hidraul. volan i cilindar koji dođe na mjesto poluge volana.

Ako se dobro sjećam, na kučištu u blizini kuplung lamele postoji jedna prirubnica - poklopac u obliku tanjura. Čini mi se da se tamo montira pumpa.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Imam još jedno pitanje: zašto se desna stražnja guma više troši nego lijeva,to je bio slučaj na original gumama ali i na ovima sada.Dal to ima veze s priključcima ili?
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Mozda vise kocis desnom kocnicom? Gume bi se jednako trebale trositi...

Kod kolege se na prednjoj vuci brze trosila desna gume jer mu je neki saraf ispao i glodao po poluosovini i tako kocio taj kotac. Nekako sumnjam da se to i kod tebe dogodilo, jer je to kvar 1: zilijun a i u zadnjem mostu je sve vece nego u prednjem tako da su sanse da se ovako nesto dogodi stvarno minimalne, cak bih rekao i zanemarive...
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Kod oranja desni kotač ide po dnu brazde (koje je tvrđe od površinskog sloja), traktor visi u desno, i vanjska polovica ripni na desnom kotaču se troši nešto brže. Razlozi - čitavo težište traktora tada je pomaknuto na taj kotač, a lijevi kotač u tom slučaju lagano prkolizava po mekanom površinskom sloju zemlje.

To nije slučaj samo sa VTZ-om, i stoga se preporučuje ponekad premontirati gume, zadnju lijevu i desnu, radi ravnomjernijeg trošenja.
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

Mislim da je trošenje guma za vrijeme rada na zemlji minimalno, više se troše u transportu na asfaltu i makadamskim površinama. U oranju i tako većinom imaš stisnutu šperu tako da je trošenje ujednačeno, čak bi bilo logičnije da troši više lijevu gumu koja je na povišenom i ako nije stisnuta špera ona proklizava!
Da li si probao traktor na nekoj blagoj nizbrdici spuštati u leru? Možda bi tu vidio da li vuče i u koju stranu.
.....problem s kočnicama? da li jedna hvata više a druga niže? ili kak veli bobo 1 : zilijun....
:scratch :scratch :scratch :scratch :scratch
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

Dokaz iz prve ruke!!!!
Svježa pukotina nakon nedavnog oranja na lijevoj gumi barum osam platna!!!!!



[im
JD300023.jpg
g][/img]
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Re: Vladimirec

majstore,meni se to čini kao da je zarezano negdje?ne bi ona sama od sebe tako rascvala..pogotovo barum.
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

e nije ni meni jasno!!!!
osam platni ima i pukne ko od stakla.
valjda tvornicka greska.
ubacili smo zakrpu iznutra i tak vozim dalje!!! :mrgreen:
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

uh,ja bih hteo za mog vladimirca kabinu nabaciti a neznam sta da radim...da li da trazim polovnu originalnu kabinu po oglasima ili da pravim,sta ce mi se vise isplatiti....ima li neki sajt gde se bar mogu skinuti dimenzije fabricki pravljene kabine???nista bez kabine,nastradaju kolena,prehladis se lako :(
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Polovna originalna kabina - bilo bi dobro ako bi se takva mogla nabaviti, ali ja baš ne vjerujem da ju je lako pronaći. Stariji modeli (koje je uvozila neka firma iz Vojvodine), dolazili su uglavnom bez kabina, pa su im naknadno bile montirane neke kabine tipa "propuh", koje uopće nisu bile predviđene za taj traktor...

Oni koji su kasnije kupili traktor s originalnom kabinom, teško da će je prodati, osim ako traktor nije rashodovan. Ja imam traktor s originalnom kabinom, i vrlo sam zadovoljan s njom. Na krovu ima ventilator s centrifugom, koja izbacuje eventualnu usisanu prašinu, prije nego zrak uđe u kabinu. Kabina je sasvim zatvorena, i pruža solidan komfor i kod najtežih uvjeta rada. Na podu je pjenasta spužva i gumeni tepih, tako da je kabina zvučno izolirana od ispod.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: Vladimirec

@suvaga moj komsija je nasao neku IMT kabinu i namontirao na vladimireca legla je ko pjanom samar,stvarno mu je prelijepo legla uz minimalne prepravke
slikat cu ti pa ces vidjeti

a ja sam nasao kabinu na otpadu onako bila u jadnom stanju nije imala ni stakala ni vrata ali ja je ofarbao stavio za sada samo prednje staklo i bogovsko , par puta pokisao i rekao "ili nabavljam kabinu ili prodajem traktor"
sreca nasao sam kabinu :mrgreen:
platio je 35 evrova , ja prezadovoljan
 

Najnoviji postovi

Na vrh