• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Probat ću potražiti tako nešto, makar sam prilično skeptičan.. Okvir kabine nije od okrugih cijevi, nego od pravokutnih profila!
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Direktna usporedba 11.2 - 28 i 12.4 - 28:



Prije zamjene guma na 539, cu mu staviti felge s 549 da vidim kako ce se malisa ponasati s 12.4 gumama...

Zamjenom gume za veci broj ne mozes izgubiti toliko koliko ces dobiti, samo ako traktor ne bude pre brz u oranju, a posto vladimirec ima brzina i viska, tebi to nece biti problem a posto vidis da kolega VTZ na svojem ima 12.4 gume i da s njim sve radi to je TO.
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

uu,odlicna slika i usporedba...pa vece su poprilicno...kako ovaj mali ferdza izgleda kao neki ogoljeni sirotan naspram ovog drugog :mrgreen: .ma pikiram ja na te dvanaestice,ako nista drugo bar ce biti malo brzi na putu,ovako mi je dosta spor sa ovim jedanaesticama...a sta ja znam,vladimira koristim za poslove tipa sejanje,spartanje,drljanje i tako neke druge sitnije poslove i transport prikolicom 3t najvise,malo mi trosi i to mi odgovara...za oranje koristim za sada imt 560 koji je sa dvobrazdnim plugom neprevazidjen,znaci vladimir radi uglavnom transport,takoim da legle bi malo vece gume i da bude brzi...ali sa druge strane nije mi jasno zasto se ljudi na fergusone 539 vise odlucuje za jedanaestice gume,kada ferguson ima i malo jaci motor od vladimira!!!
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ma 12,4 gume na VTZ-u su već apsolvirana priča, a Bobo ti je dobro rekao - imaš 6 brzina na izbor, tako da uopće nemaš razloga za dvojbu!

Nabavi mu i ovakvu kabinu s blatobranima s 549, ja bih je pripasao, stajala bi mu kao salivena! :roll: :D
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

uh,da znas,stajala bi mu extra...ma da,odlucio sam se za 12-ce gume definitivno,samo jos da zovem ruma-guma preduzece i da se raspitam posto su galaxy 12-ce...a sto se tice kabine,ma nabudzicu nesto,samo moram pratiti oglase i ici po otpadima...i da hteo bih vas jos nesto priupitati.neznam kako vasi vladimirci ali moj kada ga upalim na malom i srednjem gasu on dimi poprilicno...nedimi tek na vecim obrtajima,inace traktor dobro prima gas i netrosi mnogo...u prethodnim postovima citao sam da vladimirac nebi trebao da dimi na takvom gasu i da ima neke veze oko stelovanja pumpe i dotoka goriva sa kojim pumpa radi...i nebih ja postavio ovo pitanje da meni majstori iz dizel servisa zadnji put kada sam radio dizne i tarirao pumpu nisu dolazili i otprilike stelovali dotok goriva,okrenuli sraf onako par puta predpostavljajuci da je to to..pre toga su sve iscackali,traktor nije hteo da vuce a na kraju se ispostavilo da nisu dali pumpi dovoljno goriva i ona normalno nije radila kako treba.posle su odprilike odvili taj sraf na pumpi i posle toga traktor ide ali cini mi se da malo ima dima vise nego pre...da li to mora da se nasteluje na probnom stolu ili ima neka fora,tj mala tajna velikih majstora :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ako traktor dimi u nekom području okretaja, znači da ima nesagorjele (ili loše sagorjele) nafte u ispuhu. Kod mene je Bosh pumpa još uvijek tvornički zapečaćena, na onom dijelu gdje se nalaze vijci za podešavanje.

Vjerujem da to nije posao koji može dobro uraditi svatko tko uzme šaraficer u ruku. Traktor ne troši puno, gotovo da uopće ne dimi, tako da se do sada nisam niti bavio s time. Pravi majstori i znalci za Bosh pumpe nisu baš česti. Posudio sam jednom knjigu, koju su nekad dobivali svi kupci VTZ-a. Sjećam se da je tamo pisalo koji vijak je za šta, i što se smije raditi na Bosh pumpi, a što ne... Poneki nisu mogli odoljeti izazovu, pa su sami išli povečavati snagu (količinu goriva) na pumpi. Epilog - motor im je pobjegao u iberturažu, kad ga više nisu mogli ni zaustaviti. Ne znam dali je to tužno, ili smiješno? :roll: :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

kod nas se cijena 12tica krece oko 150 evrova po komadu

a sto se tice snage koji sraf su dirali jel ona dva sto se odvrcu sa 10kom kljucem ili 24rkom
ona dva sto su ispod one male kapice i odvrcu se kljucem m10 oni su za minimalni i maksimalni broj obrtaja

a onaj sto se odvrne sa kljucem m24 prvo se skine ta kapa sto se prva odvrne a ispod ne imas stelovanje kao na ventilima glave
otpustis maticu kljucem m13 i onda sfarcigerom nastelujes kolicinu (kubikazu) nafte
ovo drugo je malo kompikovanije za uraditi ali nije nikakav problem , ja sam meni rijesio muke jer je traktor i palio i radio bez greske ALI NIJE IMAO SNAGE ja sam ga tu malo dostelovao onako od oka i sada radi ko cela a snaga je nevjerovatna u odnosu na predhodno stanje
lako je pratiti kolicinu ubrizgane nafte recimo kada ides uzbrdo pod teretom ako si pretjerao sukljace crn taman dim , znaci previse nafte
lako je to nastimati i ja sam to par puta cackao ,prvo nastelujem pa u brdo a on jadan se ne vidi iz dima onda sam par puta smanjivao po malo dok nisam dosao do optimalne mjere

na napomenem pumpa je bila dva puta kod majstora i on je tvrdio da je nemoguce da je do pumpe , ja mu govorim "ama covjece nema dovoljno nafte trakor u samiranju ne izbaci ni trunku dima na auspuh" a on "nije to do pumpe to je motor sigurno pri kraju"
a ja tek uradio i klipove i ventile i vodjice i karike i dizne i sve sto mi je palo na pamet
sumnjao i na filter zraka i na auspuh i nema sta nisam radio ali dok ja nisam uzeo stvar u svoje ruke na svoju licnu odgovornost snage nije bilo
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

hvala vtz...

savoris ,majstori su odvrtali onaj veliki 24 sto stoji ukoso,gledano skroz desno na pumpi...i nisu se nesto pokazali,nisu je ni dobro uzupcili a i cackali su taj dovod goriva i onaj povratni ventil,lupali su,menjali jedno za drugim da bi nasli kvar...a dosta je poznat servis ali izgleda da im ruskac masine nisu jaca strrana.ma citav najeb sa njima..a i ovde su gume 12-ce oko 150e,mozda malo vise...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

uzupcenje ti je lako provjeriti
samo odvrnes cijevi sa bos pumpe dodas pun gasi okreces radilicu u pravom smijeru dok nafta ne pocne da nadire na izlaz cijevi za klip ,pogledas oznaku na radilici i vidis gdje je
na radilici imas tri oznake GMT DMT i tacka paljenja

ako nisam dobro rekao tu je VTZ koji je bolji znalac

nista te ne kosta da sam provjeris tacku paljnja nije potrebno nista rasklapati
a ako hoces da nastelujes tacku paljenja ni to nije tesko skines onaj poklopac sa cela bos pumpu i tamo ima podiona ploca sa dva srafa i tu se steluje
stavis oznaku radilice na tacku paljenja , odvrnes ta dva srafa sa podione ploce, odvrnes cijevi sto idu na dizne , okreces osovinu pumpe dok se ne pojavi "prva kap" na izlazu za dizne tada fiksiras podionu plocu
a posle prevjeris onom predhodnom metodom
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ja do sada još nisam imao potrebe podešavati točku paljenja, od svega na motoru samo sam nekoliko puta poštelao zazore ventila, i promjenio nekoliko filtera nafte/ulja. Bosh pumpa je praktički još netaknuta, osim što joj redovito mijenjam ulje u kučištu. Držim se principa da ne diram stvari koje dobro rade.

Ali u onoj staroj knjizi za korisnike sve to je fino opisano i ilustrirano, čak je za svaki posao naveden i sav potreban alat. Jedini je problem što ja tu knjigu nisam dobio uz traktor, a oni koji je imaju - ne koriste je. :roll:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

imam ja tu knjigu samo me handri to sto neznam ruski
ako te interesuje neki odredjeni detalj skenirat cu ga , ali nemozem cijelu knjigu posto je povelika
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Čini mi se da ne mislimo na istu knjigu! Katalog dijelova sam dobio i ja, to je ta velika knjiga. Svi sklopovi su prikazani po dijelovima, do najmanje sitnice. Ali postoji i Uputstvo za korištenje i održavanje, ta knjiga je prijevod sa ruskog jezika, i isto tako je vrlo detaljna. Sjećam se da je čak opisano kako se ispravno čuva gorivo za traktor, ili kako se traktor priprema za rad na ekstremno niskim temperaturama.

Ta knjiga je slična priručniku koja se dobivao uz IMT, ali je još detaljnija i korisnija.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Imam ja "Tehnički opis i uputstva za korišćenje" od vladimirca na "jugoslavenskome".Ako kome trebaju kakve informacije pitajte,jedini problem je da nemam digitalni fotić pa odgovaram textom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Vladimirec

Bobo, jel imaju ove dvije kabina kakve veze?
5391r.jpg

54354YqxERdPX3Rq.v.jpg
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

evo jos jedna slika mog vlatka...ovu cisternu uz brdusine vucem u 3 brzini :)

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

k'o da je malo veca od njega :scratch
koliko je teska puna?
bogami je jaki ak ide 3com
 
Z

zeljkohancic

Guest
Re: Vladimirec

Pozdrav svima.
Novi sam pa ne zamjerite u tehničkim greškama. Zovem se Željko,iz Slav. Broda sam. Pratim tek odnedavno vaš forum,zanimljivi ste,a za većinu mislim i stručnjaci.
Ovo je moj problem: kupio sam matorog VLADIMIRCA T-25,za male novce. Nikad nisam imao traktor, čak ni u obitelji. Dakle,tek sad kužim šta sam kupio!!! Totalni krš! Ali ta hrpa željeza pali i vozi! Nevjerojatno.
I sad želim polako popravljati i skužiti kako to sve funkcionira.
Imam masu pitanja pa cu cijeniti svaku vašu pomoć,unaprijed zahvaljujem i nadam se dobrom druženju s vama.
Za početak ako mi tko može reći kako doći do pisane literature,uputstava,linkova...

Baš mu mijenjam lamelu,pa je tu puno nepoznanica,bar meni. Nešto sam i uslikao,kad skužim kako staviti sliku tražit ću pomoć.
Pozrav od Željka,pogotovo vlasnicima T-25.
I sretan Uskrs.
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

velika izgleda,da,majevica 3200l je puna...



evo kako se radi duboko oranje sa vladimircem kod nas...zato je napravljena visokoo platforma... :lol:

zeljko,samo citaj odgovore i postove u ovoj temi izpocetka i pola stvari ces saznati...ono sto nije objasnjeno u ovoj temi o vladimircu,ti postavi pitanje,preciziraj i neko ce ti vec odgovoriti...a dosta stvari je vec dosada objasnjeno,samo moras procitati sve postove izpocetka.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Prednosti oranja u dubokoj vodi ima jako puno: ne praši se, ako vam se piša ne morati zaustavljati traktor, sve je na traktoru podmazano i ništa ne škripi.. :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh