• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Vladimirec

Savo, u vezi hidro motora, neki dan rastavljao 2 komada, mislim da su isti kao i tvoji (jednom puklo kuciste, pa prebacivao zvijezdu na drugi koji je bio prebrz i taj dan nije trebao). Znaci za promjenu snage i brzine ide deblja ili tanja zvijezda i drukcija radilica (prihvat na zvijezdi deblji ili tanji ovisi kakva je ona), kucista su sva vise-manje ista..

Znaci izmjeris sirinu svoje zvijezde i znas otprilike iduci puta kad kupujes kako ce se ponasat hidromotor uz isti protok i pritisak ulja. I prema tome znas sta trazis, kupujes...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: Vladimirec

savo,

znaci taj cekrk vuce vladimirca bez problema,kako je kad zapadne u tesku situaciju,koliko je validimirac tezak,


sta mislis kad bi nasao dovljno veliki hidro motor za vitlo,sta mislis kako bi to vuklo balvane

POZDRAV
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

morao bi imati i dovoljno veliku pumpu ;)

imas temu "homemade vitla" pa tamo mozemo raspravljati kol'ko oces
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

VTZ je danas popodne bio u glavnoj ulozi, orao sam jesensku brazdu i zaoravao kukuruzovinu. Površina jedno kat. jutro (1600 čhv) izorana je za nešto malo više od dva sata, plug se nijednom nije zaštopao, ali je povremeno trebalo očistiti nosače dasaka od korova - dugačkih niti koje su se nahvatale.

IMG_2996.jpg


IMG_2997.jpg


IMG_2998.jpg


IMG_3000.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

VTZ gdje s' ti covjece , nema te ne javljas se
ja mislio ti prodao vladimirca ili si se ne daj boze na nas naljutio nesto :scratch

ma vlatko je sila , vidim bilo je mnogo proklizavanja ;)
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

savoris kaže:
VTZ gdje s' ti covjece , nema te ne javljas se
ja mislio ti prodao vladimirca ili si se ne daj boze na nas naljutio nesto :scratch

ma vlatko je sila , vidim bilo je mnogo proklizavanja ;)

Ma ja sam hobby poljoprivrednik, a osim toga se bavim i mnogim drugim stvarima... Tako da nemam ni mnogo tema ili noviteta za forum... A osim toga bilo je ljeto, pa nisam puno niti sjedio za kompom...

Točno, zemlja je na površini bila malo vlažna, kotači su pomalo proklizavali, ali traktor u 2. brzini nijednom nije stao. Izorao sam puno lakše i brže nego što sam se i nadao. Na toj istoj parceli nekad sam se baš mučio s hidraulikom IMT-a, jer je čitavo vrijeme bilo potrebno fino regulirati dubinu oranja. Na Rusu plivajuća hidraulika je zakon, spustiš plug i zaboraviš na hidrauliku.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Pozdrav svima,pratim već duže ovaj forum i ovu temu. Kupujem traktor i danas idem pogledat jednog T25 u Garešnicu.
Traktor izgleda super očuvano,ili je dobro opran. a za ovo malo zemlje i šume što imam mislim da će bit ok.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Pozdrav Malirus! Nadam se da se radi o novijem modelu traktora (iz 90-tih), koji ima posebnu (dodatnu) ručicu invertera za brzine, jer ako ti ima samo jednu ručicu, šaltanje brzina je dosta kompliciranije!

Ako ga kupiš, očekujemo opširnu reportažu, pa ti onda možemo i pomoći sa savjetima! Uz malo brige oko održavanja, taj te traktor može odlično služiti dugi niz godina!
 
U

USRO

Guest
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
Pozdrav svima,pratim već duže ovaj forum i ovu temu. Kupujem traktor i danas idem pogledat jednog T25 u Garešnicu.
Traktor izgleda super očuvano,ili je dobro opran. a za ovo malo zemlje i šume što imam mislim da će bit ok.



Prodam ti ja svoga :D
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

vratio sam se, 77.g.,očuvan ulje curi malo iznad na hidraulici,tj masno je al drzi tanjurače dignute 2h bez beda i nema trzanja . volan bez lufta,kočnice love ravnomjerno i ručna radi,
E sad brzine 4 naprijed+ 4 nazad brze i tako isto spore. Zanima me samo zasto kod prebacivanja u spore moram stavit u neku brzinu i onda pustit malo kvačilo pa se tek onda prešalta u spore brzine.
Puno bolja upravljivost nego na 539 imt-u koji sam vozio i vozio sam ga lagano kao auto,doduse stariji :)
9000 kn je cijena,ima papire
paljenje- akumulator 55ah stavljen. hladnog ga upalili na dekompresor a kasnije nekih 20-ak puta samo ključ.
Zanima me pošto sam vidio da ima stoo nekih mjesta za ulit,provjerit,dolit ulje kak to funkcionira u praksi?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

@VTZ u mene je taj model sa jednom rucicom mjenjaca , ma to ti je cista jebada za saltati nisam vidio idiotskije rjesenje odavno :toimonster:

samo sto sam mu ja dogradio inverter :supz: :roll: sada je saltanje kao u bajci ;)

a sto se tice sipanja ulja , naspes i zaboravis da postoji , ako su semerinzi ok
sipa se :
prednji rukavci 0.2l
motor 7 l
bosh pumpa 0.1l
zracni filter 1.05l
mjenjac 11l
zadni reduktori 1.5l
zupcanici pogona hidraulicne pumpe 0.3l
hidraulicni sistem 7.5l (od toga ti je rezervoar 5.85l a ostali sklop 1,65l)

nema mnogo mijesta za sipanje
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
Zanima me samo zasto kod prebacivanja u spore moram stavit u neku brzinu i onda pustit malo kvačilo pa se tek onda prešalta u spore brzine.

Radi se o dvije grupe brzina, ja ih zovem brže i sporije, ili parne i neparne. Nešto sporije su 1, 3 i 5 (sporija grupa), a brža grupa je 2, 4 i 6. Postoje i dvije puzajuće brzine, to su reducirane brzine, kao na IMT-u. Veći izbor brzina na početku možda izgleda zbunjujuće, ali tek kasnije ćeš shvatiti kako je to odlična stvar.

Da bi odabrao jednu od grupa brzina, na kulisi šaltanja imaš položaj desno (neparne), ili lijevo (parne)

Zanima me pošto sam vidio da ima stoo nekih mjesta za ulit,provjerit,dolit ulje kak to funkcionira u praksi?

Trebaju ti samo dvije vrste ulja, hipoidno i motorno. I to se večinom mjenja jednom na godinu, tako da imaš vremena do tada sve to proučiti. Sve je jednostavno ko pekmez na kruhu.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

preporuka kupit ili ne? poznanik iz sela ima jedan jos stariji koji navodno ima i manje konja i hvali ih turbo.
on je mirovinu zaslužio na tim traktorima u bivšem kombinatu.
Hvala na iscrpnim detaljima koliko gdje kojeg ulja ide.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Za te novce nemaš što razmišljati, kupi i tjeraj doma! Čak ako ćeš morati i uložiti još ponešto novaca, na pr. za gume i sl., još uvijek ćeš za malo uloženih novaca imati traktor.

Oznaka T-25 znači da je nazivna snaga motora 25 kW, ili 34 KS.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

hvala za savjet
a kad si baš spomenuo gume,da li zna netko jel se može vanjska guma zakrpit kad se podere na panj u šumi.
Radi se o manjem rezu. jel neko imo iskustva? :?:
može li t 25 vući dvobrazne plugove OLT 12"? :?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Vladimirec

Ovisi gdje je dobila guma, u većini slučajeva može, ja sam već par puta, nekad ju i vulkanizira, a nekad samo zaljepi iznutra..
2x12 mislim da je puno a ako je teža zemlja nemoguće, ipak je to 34ks, kvačiš 2x10 i ne okrećeš se..
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
hvala za savjet
može li t 25 vući dvobrazne plugove OLT 12"? :?

Može vući bez problema, uz uvijet da zadnje gume nisu previše istrošene. Ovisno o strukturi i stanju tla, negdje će orati u 2. brzini, negdje u 1.

Druga brzina na VTZ-u je otprilike kao prva na IMT 539, a prva je "prepolovljena", tj. sporija.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

@VTZ kod tebe idu tako brzine posto je noviji model ;)

na starijim modelima je prva brzina nesto brza od tvoje , ja imam problem sa njom posto mi je u vecini slucajeva prebrza tj preslaba
to se moze rijesiti mijenjanjem para zupcanika prve brzine i imam u planu to da uradim
znaci kod starijih modela brzine idu

2-4 l ll
5-6 1-3
a kod novijih
3-4 l ll
5-6 1-2


moja preporuka za plug ti je jednobrazac
stim da napomenem da je kod mene zemlja prilicno teska , ako se radi o laksoj zemlji onda OK
 

Najnoviji postovi

Na vrh