• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Da, zemlja nije preteška mislim da bi dvobrazni plug 10" i tanjurače 20 diskova bile dovoljne.
Što se tiče gume dobila je bočno na ravnom dijelu.
Usput kupio sam traktor i uskoro stize doma dok organiziram prijevoz. :D
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
Usput kupio sam traktor i uskoro stize doma dok organiziram prijevoz. :D

Поздравляем Вас с покупкой, Добро пожаловать в Советский клуб! :lol: :D
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Vladimirec

Bočnice samo krpali već par puta, tako da bi to trebalo se dat riješit osim ako je guma jako stara (trula) pa puca sama od sebe...
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

savoris kaže:
na starijim modelima je prva brzina nesto brza od tvoje , ja imam problem sa njom posto mi je u vecini slucajeva prebrza tj preslaba

To do sada nisam znao, znači postoje bitne razlike u mjenjačkoj kutiji, rasporedu brzina i prijenosnim omjerima, između starog i novog modela. Na novijem modelu jedan položaj ručice povezuje 1 ili 2, 3 ili 4, 5 ili 6 (ovisno o odabranoj grupi). Na starom modelu je 1 ili 3, 2 ili 4, 5 ili 6. Baš su ga zakomplicirali sa time, maksimalno!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Поздравляем Вас с покупкой, Добро пожаловать в Советский клуб! :lol: :D[/quote]

Mislim da je prva riječ pozdravljam a dalje :scratch
Idem po traktor sutra.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Nakon završenog jesenskog oranja, danas je došao red na pranje traktora, prije zime. U plast. bocu sa špricom ja natočim malo autošampona i nalijem vodu, pomiješam, i s time poškropim cijeli traktor. Nakon ispiranja s vodom, evo rezultata:

IMG_3009.jpg


IMG_3010.jpg


IMG_3011.jpg


IMG_3012.jpg
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: Vladimirec

svaka čast :prayer: ,da je barem više takvih vlasnika strojeva,jer nikako mi nije jasno da ljudi kupe auto za 3 000 eura i odmah pravi garažu,a ima traktor i priključke za 50 000 eura i to stoji na suncu i kiši :scratch
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Traktor je star trinaest godina, ali stalno je garažiran u zatvorenom prostoru, i zaštićen od utjecaja sunca, kiše i t.d. Rezultati se valjda vide...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Traktor izgleda super. cijenim pedantnost. ovaj koji će dovest sutra izgleda isto,(mislim na motor), samo se vidi da je stariji i nije tako pažen i mažen
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

VTZ koje tanjurače koristiš?
jel neko prodaje gornju kuku za vladeka i koja bi pasala,možda od imt 539?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

VTZ kaže:
savoris kaže:
na starijim modelima je prva brzina nesto brza od tvoje , ja imam problem sa njom posto mi je u vecini slucajeva prebrza tj preslaba

To do sada nisam znao, znači postoje bitne razlike u mjenjačkoj kutiji, rasporedu brzina i prijenosnim omjerima, između starog i novog modela. Na novijem modelu jedan položaj ručice povezuje 1 ili 2, 3 ili 4, 5 ili 6 (ovisno o odabranoj grupi). Na starom modelu je 1 ili 3, 2 ili 4, 5 ili 6. Baš su ga zakomplicirali sa time, maksimalno!

:scratch pa ja bih mu stavio to kao prednost a ne kao komplikaciju ;)
stim da imas i mogucnost da ubrzas jos brzinu 5 i 6
jednostavno mozes mu sloziti mjenjac prema svojoj zelji i potrebama , prilicno cool stvar :p

i da traktor ti izgleda prejebeno uredno nema sta :prayer: svaka cast
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: Vladimirec

da nisi mozda stavil boju u bocu misto sampona :rolfer: :heart:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Sunce je najveći neprijatelj boje, i koliko vozilo zaštitite od sunca (naravno ne baš uvijek), toliko će dugo boja ostati sjajna. Znam da mi nitko neće vjerovati, ali ja sam se bavio mišlju da bi taj traktor trebalo prelakirati iznova, jer je boja stuljena i oštećena na ponekim mjestima.

Sad ste me tek bacili u dilemu... :lol: :roll:

@Malirus - koristim klasične tanjurače s 20 diskova, a gornju kuku sam sam napravio, sutra ću ti je poslikati i staviti ovdje!
 
G

GROF

Guest
Re: Vladimirec

POŠTOVANI!, VRIDNI FORUMAŠU; VTZ!!!., svaka čast na urednosti i pedantnosti!

...stroj je uredan i blistav koda je došal iz fabrike!., a u stvari sve ide od samoga gazde i čovika - osobnosti! ki ga koristi - dela sa njim i održava - uživa u stroju!!!
...ovakovi traktorov "vladimircov" kodmene u liki ima svega par komadi., iako su seljaki bili zadovoljni, neznam zač ji ni bilo više?., meni se osobno jako ti i takovi strojevi ruske proizvodnje svidjadu., a moji ličani ki su ji kupili nove iz dućana!, sa njimi su dobili dvi kištre alata i razno raznih dijelova za sam traktor - motor!!!

...meni su se svidjali i zbog preglednosti - visine, zbog rada - glasa motora! - asociral me je na traktora tomu kako tucka!!!., a interesantno!., tako mali motor a jak, jak., znali su ponosni gazde reć!; prejak stroj!!!

...pa ponosni gazda! VTZ sretno!., neka dobro služi puno, puno leta!!!
 
S

strongboy

Guest
Re: Vladimirec

svaka cast . primer kako bi svi trebali da se ophodimo prema mehanizaciji.ako ga cuvas, imat ces ga i zluzit ce te dugo dugo..meni se jako svidjaju ti traktori.zbog to sto su jako jako jeftini kod nas.bas sam kod nas u oglasima citao, prodaje se jedan isti takav,proizveden '93, ima oko 100 rh,od prvog je gazde,i prodaje ga za 1700 eura.....evo ga na slici
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Zahvaljujem se svima na komentarima i pohvalama u vezi održavanja traktora, kod mene je tako od prvog dana, i bit će sve dok ću imati traktor.

@strongboy - čini mi se da se na tvojoj fotki ipak radi o nešto starijem modelu traktora, jer ima četverokutne žmigavce i kučište volana je drugačije, s ručnim gasom ispod volana.

@Malirus - evo ovdje možeš vidjeti kako izgleda gornja kuka za Vladimirca, koju sam ja napravio za svoje potrebe:

IMG_3025.jpg


IMG_3028.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Uzeo sam pločevinu 5 mm, i zarezao je s brusilicom na mjestu gdje je bilo potrebno saviti profil. Nakon savijanja sam te kuteve zavario, i kao što se vidi, ispalo je dobro.

Prednju kuku (omču ili ogrlicu) sam osigurao s maticom s unutarnje strane, koju sam na kraju također zavario.
 

Najnoviji postovi

Na vrh