• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Za mene bi ovo bio izazov, napravio bih jednu prostranu i udobnu kabinu, i to za relativno malo love... Kabina štiti i od sunca, i od prašine, buke, kiše... i najvažnija je stvar po pitanju komfora vozača!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Vladimirec

Što me kardan na drugoj slici podsječa na onu stvar...hahahah...

A to rusko čudo nema španere na polugama?
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Meni se prema prvoj fotki u zadnjem postu čini da ti ne brtve poklopci ventila, i da ti tamo prilično teče/curi ulje. To ulje cjedi se preko cilindara i završava na bloku motora, a to je ono što si jučer prvo napisao.. Ja se divim bivšem vlasniku na načinu kako je "održavao" taj traktor, jer te brtve mogao je čak i sam napraviti, ako mu je već teško bilo kupiti ih...

Važno je da je hauba čista, sve ostalo ionako se ne vidi s 50 metara udaljenosti... Šalabajzeri, nikad ih neću razumijeti. :roll: :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

Marko355 kaže:
Što me kardan na drugoj slici podsječa na onu stvar...hahahah...

A to rusko čudo nema španere na polugama?
spanere ima samo sto ti izgleda nemas pojma kako se kacaju i izgledaju na T25 :lol:

ova kap nafte na prelivnim cijevima vjerovatno je dosla ispod bakarne podloske

ono iznad kucista volana kako rece VTZ ti je ozraka , ispod toga mora biti jedan cep koji se odvije pa se ulje nalije
i gdje ti je taj luft u volanu kuciste ili spone (krajnice) ili cak piksne rukavaca ?
ako je kuciste njega mozes regulisati vadjenjem lisnatih podloski sa gornjeg dekla ili onom velikom maticom sa strane kucista volana

ono ulje ispod cilindara moze biti i od poklopca ali prije svega ja mislim da bi to ovo cudeso trebao dobro oprati i ionda krenuti sa inspekcijem pojedinih dijelova

takav model sto si ti kupio sam ja imao prije ovoga sto sad imam , lijepo me posluzio dok je bio kod mene

inace ne cini mi se tako lose taj traktor kako ga ti predstavi par strana prije ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Vladimirec

savoris kaže:
Marko355 kaže:
Što me kardan na drugoj slici podsječa na onu stvar...hahahah...

A to rusko čudo nema španere na polugama?
spanere ima samo sto ti izgleda nemas pojma kako se kacaju i izgledaju na T25 :lol:

ova kap nafte na prelivnim cijevima vjerovatno je dosla ispod bakarne podloske

ono iznad kucista volana kako rece VTZ ti je ozraka , ispod toga mora biti jedan cep koji se odvije pa se ulje nalije
i gdje ti je taj luft u volanu kuciste ili spone (krajnice) ili cak piksne rukavaca ?
ako je kuciste njega mozes regulisati vadjenjem lisnatih podloski sa gornjeg dekla ili onom velikom maticom sa strane kucista volana

ono ulje ispod cilindara moze biti i od poklopca ali prije svega ja mislim da bi to ovo cudeso trebao dobro oprati i ionda krenuti sa inspekcijem pojedinih dijelova

takav model sto si ti kupio sam ja imao prije ovoga sto sad imam , lijepo me posluzio dok je bio kod mene

inace ne cini mi se tako lose taj traktor kako ga ti predstavi par strana prije ;)


Pa nemam, pošto taj traktor iz bliza nikad pogledao nisam, pa si mi mogao objasniti...
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Marko355 kaže:
Pa nemam, pošto taj traktor iz bliza nikad pogledao nisam, pa si mi mogao objasniti...

Ovako stoje stvari: pošto je taj traktor u originalu bio predviđen za obavljanje najrazličitijih poslova (na pr. branje lana, čajeva, industrijskog bilja i sl.), ima mogućnosti visokog, srednjeg i niskog podešavanja (zakretanje rukavaca na zadnjim kotačima, rukavci prednjih kotača također se mogu podešavati po visini).

Zbog toga su mu lanci i španeri zadnjih poluga montirani križno, s početka jedne poluge za vuču na kraj druge poluge. Ja sam svoj traktor preuzeo spušten na nisko podešavanje, i odmah sam napravio nosače lanaca, slično kao kod većine drugih traktora.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Trenutno jesu španeri montirani krizno al nekako labavo,vise mi se svida prereda koju je slozio VTZ.
Hauba je orginal, a ovakav kao na slici ima moj susjed i čini mi se da je slabiji i svakako stariji.
Danas nisam uspio nista slagat . prvo moram slozit poteznicu pa cemo dalje.
http://img245.imageshack.us/img245/3108 ... ktorsl.jpg
Savjet jel bi ova pasala?
Fi rupe 32,razmak 70-100-70mm,budem sutra izmjerio.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
prvo moram slozit poteznicu pa cemo dalje..

Poteznicu za što? Za prikolicu s rudom? Ako ti se kuka na rudu okreće, možeš ju zakopčati za postojeću poteznicu na traktoru.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Kuka na rudu se ne okreće i k tome rudo je napravljeno u obliku slova Z pa je visoko za ovu donju poteznicu.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Vladimirec

IMG_3019.jpg



svaka čast na održavanju,čini mi se da je tvoj vladić niži od ovih kod mene,nisam vidio tako niskog jel to po narudžbi ili
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Bimbo kaže:
svaka čast na održavanju,čini mi se da je tvoj vladić niži od ovih kod mene,nisam vidio tako niskog jel to po narudžbi ili

Nije po narudžbi, nego se radi o niskom podešavanju, koje se može izvesti (promijeniti) baš na svakome od tih traktora! Završni prijenos (bočni reduktori) zadnjih kotača se zakrenu za 45 stupnjeva prema nazad, a isto tako se i prednji kraj spusti na rukavcima kotača.

Traktor ima tri mogućnosti podešavanja visine, a izgleda da su se ranije svi uvozili sa srednjim podešavanjem. Ljudi su to jednostavno tako prihvatili, iako za to nema nikakve potrebe.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ovdje se vide ti bočni reduktori, koji se mogu zarotirati za 45 ili 90 stupnjeva prema dolje, i tako se dobije srednje (ili visoko) podešavanje...

IMG_3014.jpg
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Vladimirec

VTZ kaže:
Ovdje se vide ti bočni reduktori, koji se mogu zarotirati za 45 ili 90 stupnjeva prema dolje, i tako se dobije srednje (ili visoko) podešavanje...

IMG_3014.jpg
super zamišljeno napraviš traktor kakav ti treba, jel ima neki sistem doljevanja ulja kad je na visokom ili srednjem položaju mislim da čepovi dođu skroz nisko ili ih ima još negdje višlje
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Vladimirec

Vtz ovakve španere od ''bandera'' imam i ja na usri jer su orginal ''razvučeni'', nego odlična ideja s vrtnim crijevom u sredini, inače je otac uvjek to zatvarao limom i stavljao mazalice, ali ovo je prejednostavno i predobro malo totmasti u crijevo i ko sunce
 
U

USRO

Guest
Re: Vladimirec

Bimbo kaže:
VTZ kaže:
Ovdje se vide ti bočni reduktori, koji se mogu zarotirati za 45 ili 90 stupnjeva prema dolje, i tako se dobije srednje (ili visoko) podešavanje...

IMG_3014.jpg
super zamišljeno napraviš traktor kakav ti treba, jel ima neki sistem doljevanja ulja kad je na visokom ili srednjem položaju mislim da čepovi dođu skroz nisko ili ih ima još negdje višlje


Molim te, obzirom da imam isti takav traktor a na ovom topicu sam puno naucio od tebe, da mi poslikas gdje je uopce rucica za spustanje i podizanje hidraulike :D

Znam, znam sramota ali traktor sam naslijedio, ovu zimu idem ga dotjrati da bude ljepsi od tvoga :D , pa na proljece u posel

poz i unaprijed hvala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: Vladimirec

USRO kaže:
da mi poslikas gdje je uopce rucica za spustanje i podizanje hidraulike :D

Znam, znam sramota ali traktor sam naslijedio, ovu zimu idem ga dotjrati da bude ljepsi od tvoga :D , pa na proljece u posel

poz i unaprijed hvala

Pozdrav USRO

Razvodnik hidraulike na tom traktoru je :

 

Najnoviji postovi

Na vrh