• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

S

strongboy

Guest
Re: Vladimirec

@VTZ- u pravu si. ocigledne su neke manje razlike(zmigavci,kuciste volana),al predpostavljam da je sve drugo potpuno isto.al nemra mi je bila da kazem da se za male pare moze naci solidan traktor.ipak 100 rh je nista..kao ni 1700 eura.a ipak dobije traktor koji cini mi se da je dosta ocuvan.vide se original gume na tockovima.samo sto mozda traktor nije garaziran.al to je nebitno.koli-dve boje i sijace ko nov ;)
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

@ VTZ hvala na savjetu,
Dovezao sam traktor i vozio se cijelo popodne,stvarno ide ko lud.
Nažalost uočio sam par nedostataka tj. vidio sam kakvog sam mačka u vreći kupio. Nakon par kilometara vožnje po cesti u najvećoj brzini pod dobrim gasom stanem i 5-6 kapi ulja izađe na iberlauf :cry:
Vratim se doma bez forsiranja gasa i ulja vise nema,ne kapa, al sam vidio da je ispod klipova masno s obje strane.
Pitanje KOLIKOG SAM TO MAČKA KUPIO ? Jel blizu generalka?
Nisam stigo, al poslikat ću sutra pa stavim fotke.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Nemoj donositi prerane zaključke, pogotovo sad na početku, kad ne poznaješ dovoljno ni traktor, kao ni stanje u kojem se on nalazi! Kad se motor zagrije, normalna je pojava uljnih para na iberlaufu, a sada je već i prilično hladno vrijeme, tako da se pare brzo kondenziraju i zato kaplje iz iberlaufa! Nemoj zaboraviti da u karteru ima 7,5 litara ulja, vjerojatno najjeftinijeg Super-3.

To su ti traktori koji mogu izdržati 5.000 r.s. (i više) prije generalke, a baš ne vjerujem da je ovaj tvoj toliko napravio.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Uf, ma čovjek se nemoze svega sjetiti bilo bi tu jos znakova slabisti motora.
Ovaj pali,vuče i slatko prima gas na satu ima 2500-2600 sati rada, nisam dobro zapamtio.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Re: Vladimirec

moj prijatelju tebe muci par kapi ulja sa iber laufa kod ruske makine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
man' se picanjenja ti si kupio TRAKTOR a ne svemirski brod jebote

to sto ima par kapi sa iber laufa nemoj da te zamara zavisi koliko ti mislis raditi sa tim strojem moze on tebe da nadzivi sa tim motorom :lol:
nek si ti nama i zdrav i dugo ziv :partyman:

a u kranjem slucaju smijesne su cifre dijelova za taj motor , tako da ........


nego reci ti nama nesto konkretnije , koliki ti je pritisak ulja u motoru ?
kako ti traktor djeluje onako "na oko" ?
ima li gdje zalomljenih vijaka na njemu ?
kocnice ?
hidraulika ?
luft volana ?

pusti ti to sta pise na satu koliko ima radnih sati moze na milion drugih nacina da se zakljuci koliko je taj traktor (ne)izradjen ;)

to sto je masno ispod klipova , vjerovatno mislis ispod cilindara :scratch nemoj da te zamara vjerovatno su ti otisle gumice na cijevima od vodjica ventila , i te gumice u Rumi na vasaru ne vjerujem da kostaju vise od 5-10 evra ;)

tako da bi volio vidjeti malo optimizma kod tebe :partyman:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Na slovenskom forumu sam još prije nekoliko godina pronašao ovaj podatak:

Za nove model nemorem govoriti lahko pa ti povem za stari model Vladimiec T25A. Pri nas ga imamo od leta 1978. Pa bom kratek napisal bom samo to da ima 11.200 h, števec pa mu sedaj že ene 7-8 let ne dela več. Z njim pa praktično nismo imeli problemov. razen eltenatorja in enkrat so bile nastavljene šobe ter menjana sklopka. Glede na to koliko je naredil in koliko je zaslužil je vreden zlata. No kaj več glede karateristik pa ti napišem če te zanima.

Za nove modele ne mogu govoriti, ali mogu vam reći za stari model Vladimirec T25A. Kod nas ga imamo od 1978. Bit ću kratak, napisat ću samo da ima 11.200 radnih sati, ali brojač posljednjih 7-8 godina više ne radi. S njime praktički nismo imali problema, osim altenatora, jednom su podešavane dizne, i zamjenjena je lamela. S obzirom na ono što je učinio i koliko novca zaslužio, je vrijedan zlata.

Traktor je dakle napravio vjerojatno do sad barem 12.000 radnih sati, a mašina nije ni taknuta (osim dizni) - teško za povjerovatii! :shock:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Za pritisak ulja neznam jer mi ta kazaljka neradi,
Na oko mi se traktor čini dobar, kao sto sam naveo drzi tanjurače 20 diskova 2h na istoj visini al nisam imao prilike još tanjurati a onda će ocjena bit realna.
Zalomljenih vijaka nisam vidio ni nekih većih oštećenja sto bi moglo reći da je radio previse u šumi.
Kočnice rade super,drze dobro i koče ravnomjerno.
Luft volana je nekih pola kruga al me to ne zabrinjava .
Da masno je ispod cilindara a ne ispod klipova kako sam naveo,lapsus calami.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
Za pritisak ulja neznam jer mi ta kazaljka neradi,

Pitanje je dali je taj instrument uopće spojen s motorom! Radi se o armiranom gumenom crijevu, koje završava na pipcu manometra za ulje, na instrument ploči. Meni je prije dvije godine to crijevo puklo baš na kraju, na mjestu gdje je bilo nabijeno na taj pipac. Stavio sam novo crijevo, i sve opet radi. Pritisak ulja ti je vrlo bitan podatak, najvažniji što se samog motora tiče, i to obavezno moraš srediti!

Luft volana je nekih pola kruga al me to ne zabrinjava .

U kučište volana toči se hipenol, provjeri stanje - vjerojatno fali ulja unutra.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Što se tiče pritiska ulja nasao sam manometar bazdaren od 1-6,pise nesto na ruskom al sam skuzio da je to. kad radi traktor onda se podigne na 3 i stoji.
A što se tiče volana ,našao sam jedino ispod samog volana mjesto gdje bi mogao ulit ulje al mi čini da tu ide mazalica a ne ulje.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

OK, manometar za pritisak ulja smo riješili, a što se tiče volana, na spoju motora i getribe (ispod prednjeg dijela kabine) postoji kučište volana. U njega odzgora dolazi volan štanga, a van bočno s desne strane izlazi rukavac, koji je polugom povezan s prednjim kotačima. Tamo ti se nalazi čep za dolijevanje ulja, a pristup do njega imaš preko poda traktorske kabine. Ispod tepiha nalazi ti se rupa na podu (ili poklopac), točno iznad tog čepa.

Osim toga, važno je ponekad napuniti sa mašću krajnike spona, koji ti se nalaze na krajevima polugama koje povezuju volan i kotače. Kad te krajnike podmažeš, treba ih dosta zategnuti, kako ne bi imale previše lokera (slobodnog hoda).
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Nesto me zeza sa slikama, prvu očita a dalje neće. uglavnom slike stižu.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

@VTZ jel ovo mjesto za ulit hipenol u volan? slika 2 na zadnjem postu
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
@VTZ jel ovo mjesto za ulit hipenol u volan? slika 2 na zadnjem postu

Izgleda mi kao da je, ali ipak se kod tebe radi o dosta starijem modelu! Ovo ispred volan štange mi izgleda kao čep za ulje sa odzračnikom (to je ona limena kapica na glavi vijka).
 

Najnoviji postovi

Na vrh