• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Rasklapanjeeeeee , druk ležaj,pracnovi i lamela
Očistiti podmazati i naštelovati , u svakom slučaju otvaranje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u svakom slucaju rasklapanje mu sleduje. cak je mozda i obloga lamele jedna strana se raspala pa ide na limu pa proizvodi skripu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
A ''dupliranje'' kvačila ukazuje na strani predmet u lameli što mogu biti i komadići lamele koja se raspala
Odvajanje na vrhu isto tako ukazuje da se lamela drastično stanjila
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Jel ima ovo negdje u Mađarskoj za kupit? ili HR?


Posuđena slika s drugog foruma a radi se o nosaču španera koji se zašarafi na bočne reduktore
Nisam znao da su ona 4 šarafa sposobna izdrzat ta naprezanja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ma šta se zezaš sa time , to se lako napravi , ja sebi napravio za sat vremena oba :drink:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
još lakše ako imaš blizu bravara koji ima onaj kompjutorski rezač na plazmu....:(happy):
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ma uredu je to,skinem mjere i teraj
Dam tokaru da mi uradi krugove i rupe,navarim ušku i sve pet
Zanima me jel stvarno mogu izdrzat ona 4 šarafa to naprezanje,mislim dugoročno da se nesto ne posavija
Sad imam napravljeno ovako


i funkcionira odlično,nesmeta ni kardanu ni dizanju poluga
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ako kod mene izdrži a kačam i roto drljaču i sve moguće onda mora i kod tebe izdržati , prije svega najgore što može da bude je da ''pocvika'' vijke jer su 10mm a to nije nikakav problem , bolje da oni stradaju nego da slomije nešto više a to nemože da se desi

Uopšte ti ne treba strug niti neka ''fina'' mašina , običnim autogenim brenerom koji ima šestar ja sam osjekao , samo prvo skini poklopčić onaj limeni da sa njega uzmeš mjere
ili ti mjere mogu i ja dati pošto mogu da izmjerim

Ček malo , prvo da definišemo jednu stvar , ovaj sistem kačanja španera NE VAŽI za položaj visine ''spušteno'' , kod tebe ako dobro vidim da je spušten
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
vladimirec

hvala vam na odgovoru znaci tako sam i ja pomislijo da je nesto dotrajalo ma neka je samo da nebude korpa posto ona dosta skupa...
traktor je dosta lezo nije radio pa sam ga dosta sam pregledo sto sam znao promjeno ulje u motoru u mjenjacu u zadnjim redugtorima ,filteru vazduha i pumpi goriva izmenio sam filtere goriva.
i kad sam mjenjo ulje u reduktorima u desnom reduktoru je izaslo sasvim malo ulja nesto mane od pola litre i to mi je bilo sumlivo da sam doso do zakljucka da bi moglo da bude da je propustilo ulje u kociono kuciste odvrno sam onaj donji saraf na kojem se steluje kocnica i odatle je izaslo isto toliko ulja...pustio sam preko noci da se dobro ocedi da isadje sve i nasuo novo ulje u reduktor 90tku i opet isto se desava pomalo mi pusta ulje ponovo u to kuciste kocnice iz reduktora.
moje misljenje je da je semening popustio.
to bi bilo sve sto sam ja uspeo da otkrijem...
nisam nikad do sad imao svoj traktor vozio sam nesto malo imt...
i moram da kazem da mi se dosta svideo vlado sad jos kako ce biti dalje videcu.
da jos kazem pritisak ulja ide iznad tri cak i do 3,5 sto mislim da je super . . .
pozdrav
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
kompjutorski rezač na plazmu.... neznam da ima netko u okolici
običnim autogenim brenerom koji ima šestar .... ista stvar,tj.imaju brener al šestar,neznam

Ček malo , prvo da definišemo jednu stvar , ovaj sistem kačanja španera NE VAŽI za položaj visine ''spušteno'' , kod tebe ako dobro vidim da je spušten
Mozda u teoriji,
u praksi važi zato što točke kopčanja španera na traktoru(crvena strelica) moraju biti iste ili jednake visine točci u kojoj se spajaju poluge na traktoru (žuta strelica)
Ja sam to dobio i funkcionira


Kad smo već kod poluga
1.od kakvog su materijala napravljene? rezali smo stare "oči" i stavljali nove,pa to izgleda kao neka legura gusa
2. na koju rupu je optimalno prikopčat vertikalni nosač,od one 3?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Griješiš što se tiče visina ovih strelica , tačke moraju biti u OSI a ne na istoj visini , to je su dva različita pojma

Od ove tri tačke kopčanja izabereš onu koja tebi najbolje odgovara za tvoje potrebe , ovaj položaj gdje ti je sada ima najveću podiznu silu ali najmanji hod , i ja uglavnom tu držim

Poluga je klasična željezna ali sa nekom dozom elastičnosti u sebi , stručnije neznam objasniti :icon_blackeye:
Uglavnom vari se lako
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
bas sam pogodio kad rastavit traktor

Jedanput kupim dio ,idem šarafit,nakraju nepase,jedva vratio i uzeo drugi
Sada raskopam,naručim i čekam,ko ovi iz vlade(1.07.)
A dijelovi nikad doć,na poslu sam svaki dan(valjda će bit plaćeno) i slozit ću to valjda do sjetve
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Isprešali smo stare piksne i idemo upresat nove a one su "tanje" tj,unutarnji prečnik valja ali vanjski je uzi i samo produ kroz kućiste
Šta sad napravit?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ili druge ili da ti na strugu neko napravi po meri .kod nas cesto prave te biksne pogotovu ako su od gvozdja. ako imas kljunasto merilo[subler] izmer tacno precnik kucista koji je pa vidi dal imaju te dimenzije pa nek ti zamenu. cesto pogrese a to ti je najbolje jer nemas dodatnih troskova . vrati te a uzmi odgovarajuce. medju biksnu nemozes zgodno napraviti a lakse ti je vec ako pravis napravi novu po meri
 
Posljednje uređivanje:

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
ma nek ide u ku....c,znači dao sam 200kn badava za ove
među piksne nebi isle jer se radi o milimetrima,tj. desetinkanma milimetra
trebao sam odmah do tokara da napravi nove
jel one kajlice ima di za kupit,jednu sam prilikom vadenja poprilično ostetio
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ma nek ide u ku....c,znači dao sam 200kn badava za ove
među piksne nebi isle jer se radi o milimetrima,tj. desetinkanma milimetra
trebao sam odmah do tokara da napravi nove
jel one kajlice ima di za kupit,jednu sam prilikom vadenja poprilično ostetio

vrati te i daj si napraviti nove po mjeri...
 

Najnoviji postovi

Na vrh