• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Danas sam isao po neke dijelove u Mađarsku,u Nagykanizsu


Ovo na slici plus dihtunzi i dva zadnja stakla od lampi izašlo me 50 evrića,bagatela
U Jurvalu samo ovo sa slike 1000kn,
U Letenyu kod prekupca isto toliko
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
evo i mene s novim problemom na mom t25taku curi ulje između reduktora i trube i primjetio sam da se otpuštaju vijci koji ih spajaju i to par puta godišnje dotežem a traktor napravi svega par kilometara godišnje jer mi služi isključivo za mlin čekićar.
Jučer sam ga oprao jer je sav od brašna i danas ujutro ga idem podmazati jer sam planirao ići sijati zob pa za njega zakvačim rasipač a za drugi tanjurače pa da budem brži kad ja do njega a ono ispod reduktora lokva ulja,valjda sam saprao brašno i masnoću koja je držala da ne procuri :(think):
zanima me dali je to problem za skinuti i prmjeniti brtvu ako ima ili nešto bi već moralo biti
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
evo i mene s novim problemom na mom t25taku curi ulje između reduktora i trube i primjetio sam da se otpuštaju vijci koji ih spajaju i to par puta godišnje dotežem a traktor napravi svega par kilometara godišnje jer mi služi isključivo za mlin čekićar.
Jučer sam ga oprao jer je sav od brašna i danas ujutro ga idem podmazati jer sam planirao ići sijati zob pa za njega zakvačim rasipač a za drugi tanjurače pa da budem brži kad ja do njega a ono ispod reduktora lokva ulja,valjda sam saprao brašno i masnoću koja je držala da ne procuri :(think):
zanima me dali je to problem za skinuti i prmjeniti brtvu ako ima ili nešto bi već moralo biti

Ulje u trubu može doći iz reduktora i mjenjača ako ti je otišao semering. Koja strana propusti ta se kočiona obloga zamasti tako da ti ta kočnica ne koči (nisi napisao dali rade kočnice).
Što se odnosi na opuštanje vijaka - to su ti oštećeni navoji na brezonima ili kućištu mjenjača, stoga treba skinuti trubu i to odraditi. aovo se češće događa na lijevoj strani, ali neznam zašto. Ovo govorim iz osobnog iskustva.
Pozdrav.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
SAM_2555.jpg

SAM_2560.jpg

SAM_2557.jpg

SAM_2556.jpg

...evo, moj tupoljev privodim kraju....boje usklađujem sa voznim parkom strojeva, da svi budu u narančastoj boji pa tako i traktor...
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Imam nekoliko pitanja, a uz to i jedan problem:
-koje ulje da nalijem u mjenjač/getribu: dosad sam po preporuci lijevao motorno ulje ina super 5, a ovdje vidim da su neki lijevali hipenol? Da li hipenol 90 ili?
-kad sam ispuštao ulje iz mjenjača/getribe, na donjem čepu napipao sam jedan komad željeza, ovaj sa slike što sam skicirao, nije pričvršćen nego šeće po dnu getribe. Usto sam i izvadio jedan šaraf dužine 3 cm i neku okruglu pločicu, slično kao podložna ali nije...jel zna itko o čemu se radi, bit će da je otpala odnekud, a nikad nisam otvarao getribe i normalno je sve radilo...???
evo slike:

Scan.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ulje u menjac ti ide menjacko . sad kod vas drugacije su oznake. kod nas je traktol sae 80-90. kod vas je mislim hipenol. sae gradacije 80 do 90 svejedno. to ulje ide i u reduktore , kuciste volana i kuciste pumpe za hidraulik. motorno ide u rezervar hidraulike kao i u motor i kuciste pvp . moguce da se ranije odvrnuo saraf sa plotnom i tim delom pa nije izvadjen kad nemas nikakvih problema. savoris ce sigurno znati priblizno od cega je taj deo. najbolje bi bilo ispustiti ulje i dici gornji poklopac i proveriti redom dal vijak negde fali
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Slika tih dijelvoa koje si našao bi jako pomogla u definisanju šta bi to moglo da bude
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam nekoliko pitanja, a uz to i jedan problem:
-koje ulje da nalijem u mjenjač/getribu: dosad sam po preporuci lijevao motorno ulje ina super 5, a ovdje vidim da su neki lijevali hipenol? Da li hipenol 90 ili?
-kad sam ispuštao ulje iz mjenjača/getribe, na donjem čepu napipao sam jedan komad željeza, ovaj sa slike što sam skicirao, nije pričvršćen nego šeće po dnu getribe. Usto sam i izvadio jedan šaraf dužine 3 cm i neku okruglu pločicu, slično kao podložna ali nije...jel zna itko o čemu se radi, bit će da je otpala odnekud, a nikad nisam otvarao getribe i normalno je sve radilo...???
evo slike:

View attachment 5080
U mjenjač ide hipenol - paše od svakog proizvođača, a tko ti je preporučio motorno ulje u mjenjač pitaj ga dali u svoje vozilo sipa motorno ulje u mjenjač.
Metal koji si pronašao u mjenjaču je bio na dnu i dobro da ga zubčanici nisu podigli sa uljem. Savjet: ispusti ulje iz mjenjača - skini poklopac mjenjača - kada se dobro ocijedi i koliko toliko osuši zaveži magnet na žicu i sa njim zađi u svaki kutak mjenjačke kutije, pa ako je nešto ostalo magnet će izvaditi. Ovo sam radio ali na drugom traktoru.
Zavrni rukave i sretno.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Hvala na informacijama, sutra ću pokušati taj dio izvaditi i uslikati... (problem je što je taj "predmet" dug koliko i getriba pa ne znam hoću li ga moći izvaditi).

Što se tiče ulja, od bivšeg gazde sam dobio tu preporuku da stavljam motorno ulje i tetak mi je također savjetovao, a on ima istog vladimirca, bilo mi je malo nelogično pa zato i pitam.



evo, malo sam dotjerao sliku:

Scan3.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e danas sam kaparisao jednog vladimirca t 25. uspeo sam ga capiti pre navale svercera i dogovorio se o kupovini. povoljna cena samo sto ima par stvari za sredjivanje a na takvu soluciju sam i isao. imao bih pitanje za savorisa a to je dal ima negde slike od rucice reverzera i rucice brzina. vlatko je sa dve rucice 76 god. rucica reverzera ima ogroman luft i preskace po lezistima. skoro 2cm se moze dole pomeriti rukom. taj deo nije mali u precniku koliko vidim. tp najvise lici na deo sipke za zabravljivanje brzina. ali bez toga nebi radio pa pretpostavljam da je to ostalo u menjacu od predhodnog kvara. ali mi nije jasno da to moze puci.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
@vica , vjerovatno otpala kuglica sa vrha ručice za šaltanje , to se lako navari i sredi , bar tebi neće predstavljati problem

@etnosindra , meni nije jasno , jesi li ti izvadio ove dijelove ili ih nemožeš da izvadiš
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad stigne za 10 dana ce na remont. verovatno je ona jer mi je cudan toliki hod ka dole.nemozes uganjati reverzer da se ubijes. treba mi bendiks za alnaser originalni jer je prozvrkao skroz. .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Bendiks kada budeš uzimao OBAVEZNO traži onaj sa dvije piksne u sebi , onaj sa jednom ima da te izludi do besvijesti kao mene na T40
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima li neka marka ko ga proizvodi ili kod koga da ga uzmem u rumi. cuo sam da ima losa serija ali nisam znao koja. posto je i to je biksna u biksni koliko sam te razumeo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Nema više marka , može da ti se nakuca šta god 'oćeš da bude

Nije piksna u piksni nego piksna pored piksne , skoro jedna do druge
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad mi je jasno. iskopacu ga ja . bolje nego mi provrti za par dana pa da prodavce malo vitlam sa njim po pijaci.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
još nisam izvadio, dosta je dug taj predmet i nespretan za izvaditi kroz čepove od ulja getribe, onaj donji i onaj sastrane. Taj predmet se nalazi točno kod donjeg čepa i slobodan je, dakle nepričvršćen. Ima li netko katalog pa da vidi u katalogu koji bi to bio dio getribe.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
etnosindra probaj magnetom da izvuces taj predmet pa da se prvo vidi otprilike sta je. hvala dlesa bice slika cim stigne ovde. juce sam bio sav mokar koliko je padala kisa pa nisam n stigao slikati posto je vlatko bio napolju. sve u svemu nije lose stanje ali bice malo posla za mene. takvu soluciju najvise i volim jeftinije pa ga pretresem i posle miran.inace je 700eur sa prevozom do mene. kad stigne bice slika
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
još nisam izvadio, dosta je dug taj predmet i nespretan za izvaditi kroz čepove od ulja getribe, onaj donji i onaj sastrane. Taj predmet se nalazi točno kod donjeg čepa i slobodan je, dakle nepričvršćen. Ima li netko katalog pa da vidi u katalogu koji bi to bio dio getribe.

Ovdje imaš online katalog

http://www.autosoft.ru/online/acat/
 

Najnoviji postovi

Na vrh