• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

farmer george

Novi član
Tu od
24 Lip 2011
Poruka
15
Imam nekoliko pitanja, a uz to i jedan problem:
-koje ulje da nalijem u mjenjač/getribu: dosad sam po preporuci lijevao motorno ulje ina super 5, a ovdje vidim da su neki lijevali hipenol? Da li hipenol 90 ili?
-kad sam ispuštao ulje iz mjenjača/getribe, na donjem čepu napipao sam jedan komad željeza, ovaj sa slike što sam skicirao, nije pričvršćen nego šeće po dnu getribe. Usto sam i izvadio jedan šaraf dužine 3 cm i neku okruglu pločicu, slično kao podložna ali nije...jel zna itko o čemu se radi, bit će da je otpala odnekud, a nikad nisam otvarao getribe i normalno je sve radilo...???
evo slike:

View attachment 5080

Viđao sam na nekim vladekima sa donje strane poklopca getribe takvu polugu koja je učvršćena pomoću jednog vijka. Kroz nju prolazi ručica mjenjača i ta se poluga pomiče zajedno sa njom kada se mijenjaju brzine a drugi kraj te poluge dolazi sve do jednog indikatora ili što li je već i koji je uvrnut u poklopac iz vanjske strane i na njega idu dvije žice. Traktor na kojem sam to vidio radio je bez problema bez toga pa mislim da bi mogao i tvoj. Jedino može biti problema ako taj komad uhvate zupčanici pa bi ga zato trebalo izvaditi.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Viđao sam na nekim vladekima sa donje strane poklopca getribe takvu polugu koja je učvršćena pomoću jednog vijka. Kroz nju prolazi ručica mjenjača i ta se poluga pomiče zajedno sa njom kada se mijenjaju brzine a drugi kraj te poluge dolazi sve do jednog indikatora ili što li je već i koji je uvrnut u poklopac iz vanjske strane i na njega idu dvije žice. Traktor na kojem sam to vidio radio je bez problema bez toga pa mislim da bi mogao i tvoj. Jedino može biti problema ako taj komad uhvate zupčanici pa bi ga zato trebalo izvaditi.

da to je taj komad to je i meni ispalo nisam nikad to ni vratio jer traktor radi normalno jedino šta ti može upaliti dok je u brzini:eek:
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
evo slika tog predmeta, ako netko zna šta je? morao sam ga prerezati da ga izvučem van, kao što je i vidljivo na slikama. u getribi sam pronašao i jedan vijak.

SAM_2568.JPG

SAM_2570.JPG

SAM_2572.JPG

SAM_2573.JPG
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
da to je taj komad ja to nisam vratio jer bi morao sve otvarat pa diži kabinu kad sjetim koliki je to posao prođe me volja :(sweat): a i bez toga vlado goni još sto godina:(clap):
 

Lovro

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
20
evo slika tog predmeta, ako netko zna šta je? morao sam ga prerezati da ga izvučem van, kao što je i vidljivo na slikama. u getribi sam pronašao i jedan vijak.



To vam je blokada paljenja motora kad je traktor u brzini. Na mojem traktoru je to iskljućeno nakon 3 mjeseca (jer se traktor nije mogao upaliti niti kad nije bio u brzini) tako što je majstor prerezao one dvije žice i omotao ih izolir trakom.:icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Hvala lijepo na brzim odgovorima...i mislio sam da nije ništa ozbiljno jer već treću godinu radi besprijekorno, a sad kad ga sredim mora me izdržati jer iz mojeg dvorišta ne ide...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Ništa strašno , on kada nije u propadanju na dno upao među zupčanike nikada nebi ni došao do nekog jer nijedan ne ide dovoljno nisko da bi uhvatio ovaj strani predmet

Taj vijak što si našao , da nije slučajno od srca diferencijala?
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
kraj vijka je zarezan poprečno, zamisli kao utor za ravni odvijač. Jel ti poznato bar po dimenzijama vijka, od čega bi bio?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Moguć e je da je on držao ovu klackalicu što je otpala ali nisam siguran
Jeli navoj do kraja ?
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
hvala na odgovoru za ulje u trubi
ulje je pustio na desnom točku a kočnice su obe samo najedanputa prestale kočit i ne koči niti jedna tj. kada dignem traktor u zrak i zavrtim točak pa stisnem kočnicu onda ga zakoči ,a u vožnji nula bodova
dali to znači da je otišao i lijevi i desni semering i dali ga je problem promjeniti nekome tko nije mehaničar nego samo to želi biti....
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
hvala na odgovoru za ulje u trubi
ulje je pustio na desnom točku a kočnice su obe samo najedanputa prestale kočit i ne koči niti jedna tj. kada dignem traktor u zrak i zavrtim točak pa stisnem kočnicu onda ga zakoči ,a u vožnji nula bodova
dali to znači da je otišao i lijevi i desni semering i dali ga je problem promjeniti nekome tko nije mehaničar nego samo to želi biti....

Kako znaš da u desnoj trubi imaš ulje?
Skini poklopce na otvorima za štelovanje kočnica i posvijetli lampom pokraj kočionih obloga i vidjeti ćeš dali ima ulja više, a ako ima malo to provjeri tako da na žici svežeš spužvicu ili krpu tako da ne može pasti (mali komad) i obriši kočionu oblogu i trubu. Na krpi treba ostati trag crne prašine ako ne pušta ulje, a ako je masna treba ti sljedeće: dizalica, klocnovi, potrebiti alat, 1 l. rakije, 1. gajba piva i susjed koji ima pojma kako se to radi, a ako susjed nezna kao ni ti za prvi puta će ti trebati majstor. Ti pozorno gledaš tako da drugi puta možeš sa susjedom sam.
Za skidanje lijevog dijela nemaš problema, ali kada skidaš desni dio moraš prije izvlačenja polu osovine blokirati blokadu (šperu) tako da stismeš njenu papučicu i ona ostaje stisnuta dok ponovo ne vratiš polu osovinu nazad.
Semering obavezno tražiš sa protuprašnim prstenom i ako imaš veći izbor gledaj koji je elastičniji. Ležište semeringa treba dobro očistiti kako bi semering nesmetano funkcionirao. Kada vraćaš polu osovinu moraš je točno nacentrirati, jer ako i malo stisme semering oštet će ga i sav trud uzalud.
Rastavljanje možeš napraviti sam, ali ako ne znaš sastaviti i naštelovati neka ti to prvi puta odradi čovjek koji zna.
Sretno.
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
Kako znaš da u desnoj trubi imaš ulje?
Skini poklopce na otvorima za štelovanje kočnica i posvijetli lampom pokraj kočionih obloga i vidjeti ćeš dali ima ulja više, a ako ima malo to provjeri tako da na žici svežeš spužvicu ili krpu tako da ne može pasti (mali komad) i obriši kočionu oblogu i trubu. Na krpi treba ostati trag crne prašine ako ne pušta ulje, a ako je masna treba ti sljedeće: dizalica, klocnovi, potrebiti alat, 1 l. rakije, 1. gajba piva i susjed koji ima pojma kako se to radi, a ako susjed nezna kao ni ti za prvi puta će ti trebati majstor. Ti pozorno gledaš tako da drugi puta možeš sa susjedom sam.
Za skidanje lijevog dijela nemaš problema, ali kada skidaš desni dio moraš prije izvlačenja polu osovine blokirati blokadu (šperu) tako da stismeš njenu papučicu i ona ostaje stisnuta dok ponovo ne vratiš polu osovinu nazad.
Semering obavezno tražiš sa protuprašnim prstenom i ako imaš veći izbor gledaj koji je elastičniji. Ležište semeringa treba dobro očistiti kako bi semering nesmetano funkcionirao. Kada vraćaš polu osovinu moraš je točno nacentrirati, jer ako i malo stisme semering oštet će ga i sav trud uzalud.
Rastavljanje možeš napraviti sam, ali ako ne znaš sastaviti i naštelovati neka ti to prvi puta odradi čovjek koji zna.
Sretno.

hvala mislim da će onda imati posla neki majstor
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
bem ti rusa...taman krenula sezona radova a moj počel bacat ulje na auspuh...:mur:
plus u ulju ima metalnih strugotina...

GENERALKA!:mad::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e jbg. nista gore nego kad pocne sezona a maler. sta ces otvaraj i pregledaj dobro sta je se pojelo kad ima opiljaka.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
bem ti rusa...taman krenula sezona radova a moj počel bacat ulje na auspuh...:mur:
plus u ulju ima metalnih strugotina...

GENERALKA!:mad::

Auu,sr..e,valjda nije ništa strašno,
Moj danas konačno kompletiran,zamjenjena spojnička i ide ko zmaj
Al da nebi vlasnik bio sretan,više ne pali na ključ nego moram na šarafciger:fiery:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh