• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Danas probam upalit na ključ i tamo desno na instrument tabli čujem klik-klik,skinem gornji dekl i nađem nekakvo čudo ruske tehnike
Usput,majstor mi je olabavio sve kontakte kad je mjenjao spojničku:eek:,pola struje nije radilo,uspio sam sve popravit al i dalje palim na šarafciger:icon_anal:
Zanima me kako zaobić taj jarac,vjerovatno neki automat i bravu te spojit prekidač negdje drugdje i palit traktor?


Ovdje se nalazi taj automat

da tu je relej od paljenja to klik klak šta čuješ je znak da su se spojili kontakti od releja niš strašno skini ga i rastavi kontakte očisti finim brusnim papirom sastavi i goni dalje a možeš spojit paljenje primjer na dugme od sirene provučeš dva kabla sa alnasera spojiš ipali:icon_super:
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
gledaš sa one strane traktora di su alnaser i alternator na početku mjenjačke kutije ima malo veći šaraf malo nagnut prema van sad nisam siguran ide li ključ 30 il 32 u getribu ti stane 11 litara ja livam hipenol 90 a ovo sta se tiče brzina ne funkcionira ti brava za zaključavanje brzina na forumu je to pojašnjeno više puta malo pregledaj temu pa ti bude jasnije
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
IMG_3057.jpg


dali se na ovaj čep sipa hipenol u mjenjač ili je on samo kontrola
problem je taj što kad sam ga odvrnio da vidim ima li ulja,ulje počelo kao ludo van i onda se mislim što se dogodilo i sjetim se da kada sam ga jutros prao visokotlačnim peračem sam vjerojatno natočio vodu u mjenjač jer su skinuti bočni poklopci od kliznih osovinica na mjenjaču i na trubi mi je na onoj rscjepki s doljnje strane kada sam ju stisnuo izašlo oko pola litre vode curilo je skoro 10 min dok nije stalo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Pa ovaj bočni je nivo ulja a tu se i sipa , možda je neko nasuo malo previše ulja
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
na taj bočni mi je počelo curiti ali kako ga je netko uspio natočiti toliko da sad kada ga otvorim curi van,nije mu valjda dizao desnu stranu u zrak da više stane pa sada kada je u ravnom položaju curi
otvarao sam one poklopce od kočnica masno da boli glava vjerojatno je otišao semernig što smo negdje prije raspravljali a toliko me to ljuti da ću vjerojatno kada poludim sam rasklopit sve
i nisam uspio probat vozit sada kada sam sklopio spojničku i naštelovao kvačilo tj onaj jedan pracni sam malo naštelao da kasnije hvata kao što si pisao jer je bilo nemoguće krenit bez da poskoči i vjerojatno je i to jedan od razloga što su kajlice poispadale na spojničkoj
razlog što ga nisam probao je taj što vergla a neće sastavit vamo-tamo,ja u rezervar ono prazno djed ispustio gorivo i pretočio u drugog vlatka i otišao malčat šljivik u brdo
 
D

DanijelOG

Guest
gledaš sa one strane traktora di su alnaser i alternator na početku mjenjačke kutije ima malo veći šaraf malo nagnut prema van sad nisam siguran ide li ključ 30 il 32 u getribu ti stane 11 litara ja livam hipenol 90 a ovo sta se tiče brzina ne funkcionira ti brava za zaključavanje brzina na forumu je to pojašnjeno više puta malo pregledaj temu pa ti bude jasnije

puno hvala...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Kućište mjenjača ide 10 litara Hipenol 90,ulijeva se s ove strane di je strelica,ključ 32 a dole je ispust i u čepu magnet,pogledaj dobro kad budeš mjenjao ulje mozda ti se otkinuo dio i šteka kod mjenjanja brzina
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
osovine od brave nemoj udarati bez pritisnutog kvacila. a za zaglavljivanje moze biti vise uzroka.mozda ti se i sama rucica menjaca zajela pa preskace iz lezista. brava menjaca isto moze biti.a moze uzrok biti i u samom menjacu u luftovima lezaja itd. znaci moras pregledati redom od brave za zaklucavanje brzina , brave menjaca pa nadalje redom. ako osovine brave mozes vratiti bez stisnutog kvacila moras pregledati prvenstveno tu bravu koja je u vezi sa kvacilom a to je lepo objasnjeno ranije
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Gdje se nalazi mjerac ulja za ulje u mjenjacu, koliko ulja ide u mjenjac i gdje se sipa? radi se o t25 sa zaobljenom haubom, stariji model.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
evo malo dokaznog materijala od moje havarije...
zadnja slika = raspašoj!!!

p4040068.jpg


p4040069.jpg


p4040072.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to si oba vlatka rastavio. sta je sa drugim. i moj vlatko stize za dva tri dana pa u rastavljanje idemo redom. da se pretrese sve redom sto se da primetiti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
ovaj s kabinom je donator organa, inače traktor ima 600 rs ali ja se ne mogu aklimatizirati na kabinu...i ne mogu u plastenike s kabinom...
nego, s obzirom da je donator 87. godište moram reći da sam ugodno iznenađen snagom motora na ovoj staroj getribi...mali leti po cesti i fućka na njivi...izgleda da je to razlika od 25 do 31 ks...

jedino me hebe regulator na bosch pumpi, zaletava se u leru...morat će malo do majstora....
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@ Darijus, nisam dugo vidio da leti ulje na auspuh,točnije od 1998 kada je mom starom na ladi samari kod Novske na auto putu dobio auto proljev po zadnjoj šajbi:icon_oak::icon_oak:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako imas nepovratni ventil prvo promeni i ulje u pumpi. ventil vecinom pravi to zaletanje.ako to nepomogne bosista je uvek spreman uzeti novce. a i posle vecine njih taj problem ostane.jesu popucale karike ili napuko klip . jesi ga otvarao
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
stigao i moj vlatko T25 kuci. jutros ranom zorom smo ga doterali na tamicu iz beograda. bice i slika samo sto cu ih malo teze postaviti zbog sporog neta. ali uspecu nekako ovih dana valjda
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
pozdrav....

problem je slijedeci...znam di ispusiti ulje za getribu ali di ga nadoliti natrag...imam kabinu, dali je negde ispod ili di vec, gledo sam pola sata u traktor nista nisam nasal di bi bilo...

i sta se desava kad mi "zablokiraju" brzine, ostanem u 2-oj i 6-oj nemogu veliku rucicu prema napred pomaknuti, onda s strane ispod kabine skinem pokopac mali /4 sarafa) prstom gurnem treci cilindirc od mene i sve normalno radi, kadkad mis e to cesto doganja, pod nekim opterecenjem ili prilikom brzeg prebacivanja brzina...zasto zbog cega ?


Sliku od čepa ulja za getribu si dobio, što se tiče problema sa blokiranjem brzina ili kako to mi kažemo, brzine se pomiješaju. poslat ću ti u pp broj od majstora za vladimirce iz tounja. Dođe ti kući i pregleda mjenjač. ako ti se to često događa, on će ti objasniti kako to brzo, efikasno i jeftino riješiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh