• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

da prodas traktor zbog jedne obicne sipke koja je zapekla :lol:

prodaj ga meni ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

ha pogledaj odakle sam druze , BiH
nego ni jedne slike ti nama ne okaci od svoga traktora , netipicno za forumasa ;)
 
F

florijan

Guest
Re: Vladimirec

nista od toga. trenutak slabosti nedam ga ni za jednog IMTa.to ce se popravit
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
Nevezano uz problem s mjenjačem, MOLIO bi VTZ da mi napravi gornju poteznicu. Uf krenem radit poteznicu po slici i objasnjenju VTZ-a i izgori mi aparat za varenje točnije namotaji a poteznica mi treba hitno.
Jel mi možes pomoć VTZ?

Nemam baš puno slobodnog vremena, ujutro radim, tek popodne imam nešto malo vremena. A trenutno nemam ni materijala. Univerzal - otpad u Varaždinu nekad je bio pravi raj za "sam-svoj-bravare", tamo su se mogli pronaći komadi (izrezanog) željeza, kakvi god su trebali. Već prije nekoliko godina oni su prestali prodavati to željezo građanima, i sad sve odlazi nekamo u željezaru (valjda na preradu)..

Poteznica mora biti izrađena robusno i sigurno. Trebala bi nekakva kuka i nešto pločevine, a ja toga trenutno kod kuće nemam, nažalost.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

florijan kaže:
.... dali bi bilo moguče da se u nutra pomaknulo pa ne seda na mjesto ? jel jesam pogledal onu semu koju je dao savoris brzina i sve je tak dobro ali zarezi na stangama ne dolaze dosta da sedne špica bravice u nju

Evo, u tome je i bio problem, a ne u blokadi mjenjača! Razdesile su ti se šalt viljuške (skupa sa svojim osovinama), i zato ti se ručica blokade više ne može vratiti u zakočeni položaj!

To uopće nije nekakav težak kvar, za mehaničara to je pol sata posla.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Evo i kod mene problemi! Hidraulika odbija da podigne traktor kada se pod precku poteznica podbaci panj,a nisam uspeo ni da podignem tanjiracu,samo prazan atomizer od 440 lit.Na prazno ide lepo,bez seckanja i zastoja ali sa teretom...nece !Kada ga vozim u 6 brzini pri punom gasu postize jedva 1500 o/min , a na prazno nekih 1800 o/min. Dali je to kod svakog Vladimirca ? u Voznji pri punom gasu cini mi se da bas i ne radi ravnomerno,kao da stuca. Cini mi se da sa pola gasa ima vecu brzinu nego sa punim.A otkazao je i merac temperature ulja motora . :? Koliki je problem rasturiti ceo sistem hidraulike isprati i predihtovati ? Ili je sasvim dovoljno prepakovati samo glavni cilindar i staviti nove gumice , posto pretpostavljam da su one najveci problem !? Sta predlazete, odakle da pocnem ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Vladimirec

Sasha63 polako , sad će ovi strucnjaci /majstoi , samo da prouce knjige
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

sasha za pocetak prvo izmjeri pritisak u hid. sistemu
vjerovatno te zeza radni ventil u razvodniku , nista strasno
oznacen je "Р40/75-0808041-Б" vjerovatno upala neka prljavstina , zamo njega izvadi i ocisti i njega i njegovo sjediste
http://www.autosoft.ru/online/acat/data/vtz/25/086.gif
mozes i isprati sistem i (ili) zamijeniti ulje
ako ti prikljucak se ne spusta sam prilikom duzeg stajanja klip nije sigurno

a sto se tice broja obrtaja uvijek pri punom gasu mora biti 1800
moguce da ti negdje vuce zrak ili su ti se zastopali filteri nafte , rasklopi provjeri
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Sasha, sve su to neveliki problemi, koji se vrlo lako daju riješiti, ako se ima dovoljno iskustva s održavanjem. Za početnike vjerujem da to izgleda teško i zagonetno... Ti si kupio rabljeni traktor, koji se nije puno naradio, ali vjerojatno nije bio održavan kako treba.

Hidraulika - ja bih počeo od ulja, treba vidjeti što je uopće unutra, i u kakvom je stanju to ulje. Lako je moguće da je staro, sa puno vlage, jer ulja su higroskopična, a u hidraulici se ne zagriju dovoljno da vlaga ispari.

Ispusti strao ulje van, natoči unutra naftu, i dobro isperi sustav. Tek sa novim uljem znat ćeš kako hidraulika radi.

Motor - za početak treba očistiti sustav ubrizgavanja nafte, čašicu, staviti nove filtere, i dodati kasnije aditiv u naftu, za čišćenje sistema ubrizgavanja. Vjerojatno se i na diznama nakupilo finog taloga od nafte. Po simptomima bih rekao da motor ne dobiva dovoljno goriva, posebno na višim okretajima, kad dobiva i više zraka. Tada ti počne trokirati.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Pozdrav svima, evo konačno da se javim s dobrim vijestima,kupio sam neke sitnice za traktor, promjenio veći dio el.instalacije tako da sad sve radi.
U izradi je gornja kuka i rade se nacrti za zaštitni okvir.
Gledao sam predhodne stranice i preuredio sam lance i stavio nove španere mislim da ću ih ipak stavit bočno al to će čekat lijepo vrijeme.
Fakat se slažem s tvrdnjom da izgled i čistoća traktora mnogo govori o vlasniku.
Skinuo sam poluge hidraulike jer mi je stalno nesto štekalo i nije se dala desna strana odvrnuti a kad tamo sto čuda,sve se zapeklo,blata,polomljenih dijelova.
Morao sam skinut sve oprat u nafti i sredit. a onda sam našao nedostatke i na lijevoj strani.Sad je konačno sve podmazano i radi ko vurica :D :D :D
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Jel neko zna kako se vadi prelivni ventil iz razvodnika hidraulike ? Odvio sam poklopac sa dva srafa,ispod je jedn klip koji se vadi uvrtanjem jednog od izvadjenih srafova sa poklopca. Ispod njega je opruga...i to je to. Kako izvaditi kompletan ventil ? Sem toga, na poklopcu otvora za dolivanje ulja u hidrauliku bi trebala da postoji merna sonda(letvica) sa oznakom min. i max. nivoa ulja ,ali kod mene na poklopcu nema nicega! VTZ jel bi mogao da mi snimis svoj nivokaz i eventualno da mi das dimenzije istog, kako bih ga napravio kad ga vec nema.Koliko mm od otvora za ulivanje ulja je max nivo ? Nasao sam i jednu prodavnicu u Zrenjaninu,kompletna hidraulichna pumpa kosta 2800.- din (cca. 30.- eur)ali jos uvek nisam siguran treba li je zameniti,dok ne proverim u kakvom je stanju taj prelivni ventil koga ne umem da izvadim.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Mislim da ti je sa preljevnim ventilom sve u redu, osim što bi klipić mogao zapinjati u hodu ("štekati") zbog nečistoće, tj. čestica koje su se oko njega nakupile (zbog toga što ulje predugo nije bilo zamjenjeno, pa je vlaga izazvala koroziju po cjevima). Radije ispusti staro ulje van, isperi dobro kompletan sistem sa naftom (procirkuliraj), i natoči svježe ulje. Tek tada ćeš znati na čemu si, nemoj donositi prenagljene odluke.

Mjerač ulja ti se ne nalazi na samome čepu, nego pokraj (iza) njega. Ne sjećam se dali sam ga ja uopće ikad vadio van, ja napunim sistem tako da ostane cca. 2 cm do vrha, to ti je 7,5 litara ulja, kad je sistem odzračen.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

sasha prelivni ventil MORA lako da se izvadi , inace je zastekao

izvadi ga magnetom ili jednostavno ''spic'' klijestima , on je mastan cementiran i fino obrusen tako da ga je malo pojebeno uhvatiti i povuci kliza se , takodje provjeri sjediste toga ventila najlakse prstom da nije osteceno ili da nije upala neka necistoca
isto tako na onome konusnom dijelu ventila pogledaj da ga nije urezalo sjediste na koje lijeze
maximalana razlika izmedju onoga valjkastog dijela na ventilu i mjesta gdje on ulazi je 0.02mm ako je vise bude problema (mene zezalo)

obrati paznju na gumicu koja se nalazi oko onoga cepa koji si izvadio uvrtanjem vijka

nivo ulja nije toliko bitan za rad hidraulike , manjkom ulja samo mozes imati problema pri kipanju prikolice ili pri nekoj radnji gdje ulje ''odlazi'' poluge moraju uredno da rade i sa pola litra ulja u rezervoaru ;)
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Mene je nakon cca. 6-7 godina, otkako sam kupio novi traktor počela zezati hidraulika, poluge se više nisu htjele spuštati, kakav god je teret bio na njima. Otvorio sam razvodnik, izvadio klipić i očistio ga, i sve je radilo par sati dobro. Onda se opet ponovila ista situacija...

Shvatio sam da treba (napokon) zamjeniti ulje, i pri tome čim bolje isprati sistem, jer u protivnom se blokada može uvijek ponoviti. Kad sam provrtio naftu po sistemu, skinuo sam na kraju i glavni filter ulja (mrežice), koji se nalazi na povratu ulja u spremnik. Tamo je bilo prilično taloga, ali i malo večih čestica. Natočio sam svježe ulje, i nikad više nije bilo problema na tom dijelu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: Vladimirec

ja sam na prethodnom vladimircu imao problema isto sa spustanjem , odnekuda doplivala gumica u onaj prigusivac sto se nalazi kao holender izmedju crijeva i klipa
u njemu se nalazi jedan pokretni dio kada dizes poluge ulje ide nesmetano a kada spustas taj dio se pomjeri i ulje ide kroz jednu manju rupicu cca 2mm i gumica se zaglavila u toj rupici dize lako a spustanje nikako to nemoze da se ispere
poludio dok sam nasao sta me zeza , tada sam imao sasvim malo poznavanja oko hidraulike

ispiranje sistema moze pomoci ali nemoze popraviti neki kvar ;)
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Ulje u sistemu je motorno,lepe boje,kao da je novo uliveno.kod otvaranja nigde nisam primetio ni najmanje tragove korozije.Cak i gumice po obodu poklopca i klipa prelivnog ventila su u veoma dobrom stanju.Jedino sto me razocarava je malo isticanje ulja na gumicama oko poluga razvodnika hidraulike,sto cu morati da saniram jer mi je to ulje unistilo filcanu podlogu ispod gume-patosnice,koja se sada ne moze oprati.Koliko to necistoce treba , pa da prelivni ventil stvara probleme ?Meni sve deluje besprekorno cisto,toliko da sam morao umesto pucvalda da koristim ciste pamuchne krpe ,da neki koncic ne dospe u sistem hidraulike.
VTZ ti si menjao pumpu.....sta to na njoj u stvari crkava ? moze li se stara remontovati i osposobiti za ponovnu ugradnju ,ili jednostavno pumpa spada u potrosni deo kao lamela i sl. ?
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Pumpa je u Mađarskoj koštala nekakvih bagatelnih 30 eura, pa sam je zamjenio nakon prvih znakova slabosti. U to vrijeme sam koristio sjetvospremač širine 240 cm, sa dva dodatna valjka na kraju, na prilično velikoj udaljenosti od zadnje strane traktora. Makar je VTZ dosta teški traktor, morao sam koristiti 4 utega naprijed, da mi prednji kraj ne bi lelujao po zraku.

Pumpu čine dva zupčanika i pripadajuće kučište, tokom godina korištenja sve se to pomalo podere, dobije preveliku zračnost, i izlazni tlak pumpe u skladu s time sve više pada. Što se ulja tiče, ono se nikad previše ne zagrije, niti nema od čega pocrniti ili promjeniti boju. Ali ono svejedno navuče vlagu, koja po stjenkama cjevi izazove koroziju.

Ako ulje dobro izgleda, možeš ga ispustiti i isprati sistem sa naftom. Ulje možeš zagrijati negdje, toliko da ga posušiš od vlage, i ponovno vratiti unutra. Moguće je čak da je to ulje bilo nedavno zamjenjeno, ali je unutra ostalo nečistoće od ranijeg starog ulja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Re: Vladimirec

Štima, natočiš naftu i provrtiš. Tak čistim hidraulične cilindre prije prve upotrebe na mojim traktorima. Ali kad ju ispuštaš, dio nafte ipak ostane. Ne škodi li ulju?
I može li se ulje "posušiti" zagrijavanjem i na koliko stupnjeva i kak dugo? Nebi li se aditivi "oštetili" zagrijavanjem.
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Nešto malo nafte sigurno zaostane unutra, ne može se baš sve istjerati van... Ali na 7,5 litri ulja, to je jako mala količina, ja sam to do sada dva puta uradio, i nisam primjetio baš nikakve posljedice, osim što je nafta sve te čestice pokupila i dotjerala do sita.

Ulje - najpovoljnija radna temperatura u karteru za ulje je iznad 80 C (da bi mogla ispariti vlaga koja se sakuplja kao ostatak izgaranja). Temperature na ležajima koljenastog vratila i klipnjača su za oko 10 C iznad temperatura u koritu za ulje, dok se karike kod većih opterećenja motora ugriju do 230 C.

Dakle, na nekakvih 80 - 90 C voda bi već trebala isparavati, a u usporedbi sa uljem u motoru to i nije nekakva posebno visoka temperatura.
 

Najnoviji postovi

Na vrh