• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
042.gif
 
E

el pibe

Guest
Mudronja imaš napred onu cijev68mm(nosač utega).Protjeraj kroz nju punu šipku ide ti točno 47mm. da ne nabijaš.i sa svake strane nek viri kojih 1200mm.Zatim si zemi dve bačve za ulje 209l.Sa svake strane deni jednu bačvu i kroz sredinu zbuši rupe kroz dno i poklopac.Tak da bačve moreš gore fino namontirati na kraju ih zaštiftaj,da ti ne ispadnu na zavoju.I Pogledaj da ti kotači ne zapinju.Da ti ima puni ajnšlag.Zmešaj oko 5mešalica betona i napuni bačve sa betonom.Pa mi javi kak se mota:(clap):
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Ja sam se bacio u potragu za kabinom za svima nam dragog Vladimirca ali kao što svi znamo to baš i nije mačji kašalj.

Pitanje glasi: Jel ima tko volje i vremena da nabaci malo detaljnije fotke kabine i neke osnovne mjere?

Budimo realni, ispod nekih 2500 kn ju neću pronaći a toliko me bude koštalo i da ju napravim, ok možda i više jer u sigurnosna stakla dosta skupa.

Nisam napomenuo da me zanima kabina kakvu ima bivši član VTZ na svojem Vladeku. Imaju fotke na počecima teme.
 
E

el pibe

Guest
A kaj ti trebaju original mjere.Ak buš več delal kabinu od nule,onda rađe napravi onak kak tebi paše.Ja sam svoju skinul i 99.9% ta više nede gore jer je puna nedostataka i sama je nakarada na traktoru.Jedino ako ti se dopada taj (d)efekt dizajn.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
A kako izgleda? jel je sa vertikalnom "šofršajbom" ili je kockasta? Ova što mene zanima je skoro skroz u vinkl odsvud.
 
E

el pibe

Guest
Pogledaj si na ovom forumu stranicu 116.Mislim da je to traktor od savorisa.Ima više fotki,takvu kabinu imam ja.Slikao sam ali nemrem najti kabel da prebacim na komp i probam postaviti.
 
E

el pibe

Guest
Bude kad novu napravim.Trebam ju još neko vrijeme, kad sad sunce zaprži da ne nosim sombrero.Za zimu mi netreba jer nemam šajbe a kod mene je velika konkurencija za raličare tak da nemam razloga da je zadržim.
 
E

el pibe

Guest
Javit ću ti sigurno nema problema.Velim trebam ju još neko vrijeme ali ću je prodavat sigurno.Tak da imaš prednost pred drugima.Pošto si prvi kupac:icon_winkle:
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav.Pitanje,jer netko ima saznanja kako otpojiti komplet struju?Znači olakšati si život,bez popisivanja žica ,označavanja i vrćenja svake žice pet puta i kaj ti ja znam čega sve ne.Jer to je pravi gubitak vremena.Ako traktor mora na pola ili ako skidate blatobrane. Mislio sam staviti neke đekove.Jer ovak to stvarno traje predugo a ja nemam strpljenja oko tih žica.Pa ak je neko nekaj zmislio nek veli.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
I ja sam o tome razmišljao, možda jednostavno spojiti sa muško-ženskim stopicama.
 

Prilozi

  • images (1).jpg
    images (1).jpg
    9.8 KB · Pregleda: 51
  • images.jpg
    images.jpg
    8.8 KB · Pregleda: 45
E

el pibe

Guest
I stopice i luster kleme sve je to dobro slažem se.Ali opet moraš prtljati oko toga.Ja bi radije neki konektor nabacio gore.Danas nešto gledam doma na Fordu ali niš nisam uočio kaj bi mogo pripasati.Moram još pozornije gledati,rješenje mora postojati:(:
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
:icon_idea:uzmi euro spojnicu za autoradio. tu imaš do 10-ak žica u komadu

da ne bi bilo zabune
 

Prilozi

  • images (3).jpg
    images (3).jpg
    9.1 KB · Pregleda: 47
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Situacija na traktoru je da ima žica različitih kvadratura.Mislim da su ove na konektoru auto radija sve iste kvadrature :icon_scratch:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Autootpad , uzet konektore sa žicama i ostavit 20-30 cm žice i spojit na instalaciju, zalemit i izolirat dobro.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Fora je u tome da dodavanjem spojeva gubiš na kvaliteti spoja.

Najjednostavnije je ili luster spojnica ili stopica.

Idealno je ništa ne diraj.

Znam ja što ti hoćeš ali to je malo komplicirano a ti želiš da bude što jednostavnije...

Budimo realni, koliko puta godišnje ti kalaš traktor da je to takav problem?
 
E

el pibe

Guest
Sve to stoji što si rekao.U mojoj bivšoj firmi sam dosta puta pomagao vući kabele i spajati po nekim shemama koje sam dobio.Mada nema mi goreg,nego prčkati po struji.Tako da znam da kabeli gube na spojevima.Signalne kabele i općenito kabele za bilo što nismo NIKAD štukali.Rađe ostavi duže nego da se štuka bilo mi je rečeno.E sad ,traktor ionako sređujem skroz.Imam sad priliku sve provjeriti i probati eliminirati nedostatke koje sam uočio.Takav sam po prirodi ak nešto mogu i znam zašto si nebi olakšao život. U planu je farbanje cijelog traktora.Tak da sve mora dolje.Ali treba gledati za kasnije u slučaju da se može lako i brzo rastaviti.Prvi put te može iznenaditi,drugi puta znaš što te čeka a treći put si glup ak si nasjeo.:eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh