• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ništa njemu ne smeta nastavljanje kablova ako je dobro nastaljeno , nije to Iphone nego rus napravljen prije 100 godina


Ostali smo dužni odgovor na pitanje za prečnik doboša kočnice , ja sam izmjerio jedan polovan doboš koji imam i prečnik je 167mm , znači neznam dali i koliko je potrošen
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Ja saznao da je na mojem vladeku gorijela instalacija i da je "majstor" premostio staru instalaciju i složio da rade alnaser i dinamo i ništa više.

Prvom prilikom u moram u Bjelovar po žice i sve na novo.

Sumljivi su mi ona tri osigurača sto se nalaze ispod haube. To je sve nešto truljavo i klimavo. Plan je to izbacit i složit slično kao na 533.

Možda koji savjet? Jel tko što zaj....? Ja radije učim na tuđim greškama.:(giggle):
 
E

el pibe

Guest
Savoris sad sam vidio kod mene su169mm.Neznatna razlika.Nego ti osigurači su zakon.Imaš tamo rezerne žičice namotane.Ak ti izgori samo odmotaš i uzmeš kolko ti treba i to je to.To je sprojektirano za Sibir a tam je teže naći prodavaonu elektroopreme.:(giggle):A kaj je osigurač neg žičica.Taj sistem teško da ima koji traktor ali je kak sam reko zakon.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam 9.4. og. popravljao instalaciju, zezali me prekidači svjetala. Majstor počupao žice i prekidače kod volana te na komandnu ploču postavio kontakt bravu od IMT-a sa brojevima 0-1-2-3 za svijetla. Sada ima žica kao malo bolje opremljen bicikl i sve radi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
I ja sam instalaciju uradio na jednostavniji način sa tom bravicom 0-1-2-3 i dobro je , za sada funkcioniše bez problema
Čak smo neki dan i šurakov 539 uradili kako reče @luka009 , minimum kablova a sve radi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sto prostije to bolje.kod mene su ostali standardni vlatkovi osiguraci sa 3 mesta ali sluze kao glavni za sve potrosace. druga tabla osiguraca je sa 9kom. od opela gde se sve razvrstalo po potrosacima. prekidac za svetla i kontakt je od IMT a rele taster za alnaser i to je to. jedino je prekidac za zmigavce jos originalni ostao
 
E

el pibe

Guest
Znači ide gore bravica od IMT-a.jer ima puno prepravaka?Ponekad zna mene ponekad mučiti njegova bravica, okrećeš ko ton majstor na mixeti ali ništa nema zvuka:icon_scratch:A onda opet pališ sto puta za redom ko grom.Jer je to do bravice ili onaj relej igra svoju igru.Ko bi to mogo znat,najvjerojatnije bum i ja to sve počupao van.Ja sam čak mislio ubaciti i novi kontakt(mase)od zetora.makar sam uspio složiti onog original.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Ako te zaje.... bravica za paljenje onda imaš isti problem kao i ja, problem ti je u onom prekidaču na reduktoru. malo sklimaj mali mjenjač kada držiš "alnasovanje".
 
E

el pibe

Guest
Najbolje je traktor ostaviti na nekakvom brdu i pali garant na korak:icon_thumright:Ove bravice, to je sve fensi šmensi.Kupiš novi akumulator onda prdne kontakt brava,promijeniš kontakt bravu onda te relaj prči,zamijeniš relej onda je već vrijeme da bi mogo anlaser otić u PM.Središ anlaser, unda ti se cucak zavuče pod traktor kad vani grmi pa od straha pregrize kabel iz alternatora:(:(Velim ja najbolje neko brdo ili mejaš i nama straha.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sto prostije to bolje. kod mene prvo tog relea nema niti palim na kljuc. drugo ni sklopke nemam jer zeza pa je sve direktno povezano. alnasuje se preko mehanickog rele prekidaca .to je za paljenje ili gasenje industrijskih masina i ima jako kvalitetne kontakte. ostala instalacija je prilicno uproscena i dodatno osigurana pvc rebrastim crevom na mestima. sto se toga tice nemam problema sa onom guzvom ruskih prekidaca.prekidac na menjacu prespoj zice i nema zezancije. to kod mene nema.bucnulo u ulje
 
E

el pibe

Guest
Vica dobro ti veliš.Kod mene je prije kojih mjesec dana došao susjed da malo pogleda tu struju.Čovjek lani otišao u penziju razvaljuje struju bio neko veliko mudo u Konč..u ,da ne reklamiram firmu.Došao i reko da bi najradije poskidao pola nepotrebnih stvari i gluposti što su ovi gore nakalamerili.Neke je stvari i izbacio.Kad sam ga upitao zašto onda kompliciraju.Kaže oni to tako rade u Rusijii.Sad mi ga bude mrsko zvat opet,sredio skoro sve ostali samo žmigavci za popraviti.A ja imam u planu opet poskidat hrpu toga jer ću izbacit onaj "šank" armaturu.Tak da dobijem još malo prostora u kabini.I podignut ću onaj produžetak haube,oko cijevi volana nešto slično kao kod Zetora.Samo ću morat malo prepigati ručicu hidraulike.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
el pibe, pa tvoj vladek uopće nebude zgledal na vladeka kada završiš s njim, instalacija, kabina, armatura... volio bih vidjeti taj tvoj projekt za jedno pola godine kak to izgleda... možda i uživo ako se dogovorimo oko kabine...:icon_e_wink:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam se bacio u potragu za kabinom za svima nam dragog Vladimirca ali kao što svi znamo to baš i nije mačji kašalj.

Pitanje glasi: Jel ima tko volje i vremena da nabaci malo detaljnije fotke kabine i neke osnovne mjere?

Budimo realni, ispod nekih 2500 kn ju neću pronaći a toliko me bude koštalo i da ju napravim, ok možda i više jer u sigurnosna stakla dosta skupa.

Nisam napomenuo da me zanima kabina kakvu ima bivši član VTZ na svojem Vladeku. Imaju fotke na počecima teme.

Pogledaj na njuškalu oglas broj 11445618. Kabina mi izgleda jednostavna za napraviti u kućnoj radinosti.
 
E

el pibe

Guest
Definitivno bude drukčije izgledao.Sve je već izmjereno,iscrtano samo još to provest u djelo lagano.Neki rasturaju mehaniku,neki struju.Ja uživam u redizajniranju predmeta.Nema veze ako su od drveta,metala,plastike sve su to samo materijali i treba im pravilno pristupiti.Probat ću izvuči iz ovog traktora najviše što mogu.Kad je već tu,ima vremena nije nikakva hića,da se malo zabavljam i probam sam sebi dokazati da se i od rusa može napraviti oku ugodno.U ljudskoj je prirodi da smo kreativni.Kao što sam reko neki su kreativni u mehanici na Vladimircu napravili preinake i revolucije turbo,ugradnja zupčanika u prenos,povečanje snage,servo i još masu dobrih stvari.Ja sam slabiji u tom području pa radim ono što znam i mogu i u tome uživam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svi na svoj nacin sredjuju mane koje primete i mogu srediti. to se i zove usavrsavanje i dobija se nesto sasvim drugacije i bolje. da je bilo koji model ekstra niko ga ni u fabrici nebi usavrsavao i redizajnirao ako je dobar. iz iskustva i rada sa samom masinom vide se nedostaci i usavrsavaju. tako cemo i mi naseg vlatka svak na svoj nacin doradjivati .samo mozemo bolje dobiti
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav.Ima netko kakva iskustva sa frezama gramipAT-20.Naišao sam na neke podatke: bočni pomak 44cm,širina185cm,težina 160kg,prirubnice sa 4 ili 6 noža koji su spiralno postavljeni radi tišeg i lakšeg rada.I ono najzanimljivije da frezu od 185cm može tjerat traktor od 28 ks.Sad jeli to samo marketinški trik?Ako je to istina onda bi u mojem slučaju mogao i Vladimirec i Zetor voziti frezu od 185cm.Ovak samo zekan freza sa frezom od 137cm.a na Vladimirca nisam ni stavljao frezu.Primamljivo, ja ozbiljno razmišljam da nabavim takvu frezu ako je to istina.Pa ako netko zna ili ima takvu frezu neka slobodno kaže iskustva.Nek i Vtz praši sa ovakvom frezurinom da vidimo kak mu to stoji i ak se bu bunio.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kazes tezina 160kg. to je upola laksa freza nego imt. ona plitko frezuje to je sigurno.ali prenos igra vaznu ulogu i sirina. po meni preko 150cm sirine nije za vlatka ako se misli da duze posluzi. premala je njegova snaga ipak iako ce on to terati ali pitanje dokle ,jer trebace nam za duze staze i traktor i prikljucak. zakacio sam ja imt 519 od 165cm zahvata i to je smrt i za dosta veci traktor ali vlatko je nosio i radio. doduse mala povrsina je bila u pitanju a za nesto vece nebih iskreno ni pomislio.moja preporuka ti je oko 150cm sirine zahvata a ti kako hoces
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,607
imam ja at 20 od 2006. godine i nemam problema s njom...i da, baš je ta od 185 cm, i baš mi je žao ko cucku kaj nisam uzel onu od 2 metra...taman još toliko ima lufta na gasu...
dakle, tko nema at 20 neka ne preporuča onu od 150 cm, jer to ni niš...:(giggle):
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Može on terati 2m širine ali treba uzeti u obzir da nije svuda jednaka zemlja. negdje će terati 2m pjevajući a negdje jedva 150. nije ni svaki Vladimirac jednak neki imaju bolju kompresiju a nekima taman treba ta freza da ga sahrani.
 

Najnoviji postovi

Na vrh