• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Z

zlaja1970

Guest
zlaja 1970 ja sam 18km od mitrovice u macvanskoj strani ali pripadam opstini Sremska mitrovica.malo selo Radenkovic kraj rezervata Zasavica.lepo pofrezanoDarijuse ali i lepa zemlja rastresita. kod nas je tako ufrezovati samo u idealnim uslovima i iz bar 3-4 prohoda. dosta zbijeno i smolnato i zato jako tesko za obradu

E poslacu jednu inovaciju koju sam uradio na vladimircu i mislim da sam jedini. Cim nadjem vremena slikacu . Mogu reci samo da se radi o menjacu . Pozdrav
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav.Imam dva pitanja,dakle koliko ulja ide u reduktor?I kako pravilno zadihtati spoj.U mojem slučaju dekl na izlazu iz mjenjača.Onaj u koji ide poluosovina od reduktora.Naime dobio sam razna mišljenja i različite odgovore.Pa bi volio to napraviti kako spada da mi ne dođe ulja u kočnice a to mi niti malo ne treba.Izrezao sam dihtung da li ga treba još nečim namazati?Uzeo sam profesionalnu brtvu.Neki mi kažu da namažem dihtung uljem, drugi da uzmem grafitnu mast i namažem a treći da uzmem onaj silikon za brtvljenje motora i lagano namažem jednu stranu.Imam taj silikon ali tamo jasno piše da ga ne kombiniram sa "NIČIM".E care sad ti znaj ,da sam negdi vidio znao bi.Inače me baš ne privlači mehanika i ne znam te cake ali ovo radim kad imam vremena i čudi me toliko nauke oko običnog dihtunga.Pa ja kad bi u svojoj struci tako komplicirao ljudi nikad nebi mogli otvoriti obična ulazna vrata ili prozor.Ili bi kod svakog kod koga ugradim vrata morao doći sa uputstvima od sedamdeset stranica ili raditi kao portir.Čemu ta prenemaganja i izmišljanja,pa nije mehanika znanstvena fantastika.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u reduktor ide oko 1,5L sae 90 ulja a mozes i gusce. na poluosovini koja ide u diferencijal imas 2 semeringa tako ako oni propuste ulje uci ce u kocnice i kapljati.ovako bi trebalo biti suvo ali vodi racuna kad ubacujes ceo reduktor sa trubom da neostetis semering do diferencijala. dihtung mozes i mascu namazati.mozes i silikonom jer je malo sigurnije zbog grubih odlivaka ali napominjem to curi samo ako semerinzi puste a onda nista nevredi.kod mene je procurela leva strana malo a imam sve semeringe spremne samo vremena nikako. znaci imas semering iza dobosa kocnica do reduktora i do menjaca drugi
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Mehanika je znanstvena fantastika.... vidiš da za istu stvar dobiješ tri različita odgovora. Tri paralelna svemira... tri dimenzije :biggrin:

Evo ti i četvrte:

Papirnate dihtunge lagano premažem sa SIM-80, imaš podatke o toj masti/brtvilu u linku ispod:

http://www.ivasim.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=27:sim-80&catid=2&Itemid=33

:eek:

120x91-images-stories-proizvodi-sim_80.jpg



Čak je po ruskom GOST 7171 standardu... baš odgovara na ruski stroj :(wait):

http://runorm.com/product/view/2/16856

Vjerojatno ih ima na Ininim benzinskim pumpama, ak nema ima Gumiimpex Varaždin ili Trgoagencija. Ovo nije reklama nego da se sad izbjegne 25 postova gdje toga ima za kupiti...
Evo link, 36 i pol kuna kutijica: http://www.trgo-agencija.hr/detalji...e6fe9f47f2fd949.masa_za_brtv_sim_80_100g.aspx

:icon_eyes:
 
O

Obrisani član 40474

Guest
E poslacu jednu inovaciju koju sam uradio na vladimircu i mislim da sam jedini. Cim nadjem vremena slikacu . Mogu reci samo da se radi o menjacu . Pozdrav

ocemo vidjet tu inovaciju?
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
i mene zanima , da vidim inovaciju , svako jutro pogledam forum reko sad je stavio , axaxa kad ono nista
:icon_pai:
 
E

el pibe

Guest
Hvala vica,promijenio sam sva četiri semeringa.I ona dva na izlazu iz reduktora.Dimenzije ,ako će nekom poslužiti su 45 65 10.Reduktor ću stavljati sa trubom zajedno pomoću kolica sa podizačem.Sve je već pripremljeno.Samo sam zapeo oko brtvljenja.Motohod,zahvaljujem za informaciju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Danas vlatko na visini zadatka:drink::drink:
 

Prilozi

  • IMG10024.jpg
    IMG10024.jpg
    61 KB · Pregleda: 179

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Znaš onu priču kada su tek pojavili ruski traktori na našem tržištu pa su pitali šta na traktoru prvo ode ?
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
Danas u pečuhu u habi.hu kupio brzi anlaser za 14000 forinti ( 1 kuna 38 forinti ) pa računajte. Češki ( magneton ) 29000.
 
E

el pibe

Guest
Znam ja,prvo kad kupiš traktor u dućanu. Na putu prema doma odma ti pukne remen od alternatora.A dalje nisam vodio evidenciju jer mislim da bi se natipkao večeras. I bolje da vas ne zamaram:x:A za vašu priču, pretpostavljam kaj se dogodilo vlasniku.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Možda je tebi prvo pukao remen, moj je susjed kupio u mađi i remen mu nikada nije pukao, dakle nikakvih problema sa remenom........................ Njemu su jedino popuštali skoro svi vijci tako da je put trajao jedan sat vožnje, dva do tri sata šarafanja i tako je do kuće stigao bez problema- novoje novo .
 
E

el pibe

Guest
Nisam ni ja od onda mijenjao remen.Tak da sam zadovoljan sa zamjenskim koji je namontiran.A vijci naravno da ne drže kad je materijal takve kvalitete da je smješno.Pucaju i ti slabašni vijci.Kad sam ponovo zabušavao rupu skoro me bušilica bacila na glavu.Ja upro ko da je to pravi metal,već sam se pribojavao da ne skurim bušilicu.Ipak je to čuvena ruska tvrdoća o kojoj su opjevani epovi i što sam se naslušao.Kad me potegnulo hitilo je onaj fedar špenu ko kad na tokarskom stroju zemeš špan od 3mm.Neki dan sam izvlačio"ruku" hidraulika iz one nazubljene osovine.Malo sam kvrcnuo čekičem ooodeee komad.Moram malo obrusiti onu prekrasnu naglodrap crvenu boju da vidim kakav se to fini materijal krije ispod.Sve sumnjam da nisu ti dijelovi možda od gipsa.:icon_scratch:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
ramena hidraulike su odlijevana u đubrenjaku valjda, sve krateri

al za aluminij lijevat su doktori kolko sam primjetio
 
E

el pibe

Guest
Ak niš kad razdužimo Vladimirce u ruke veliku fleksu par reznih ploča i 6kilski malj i peri,ima tu železa dobre kilaže pa bude neka pinka opet.:icon_e_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh