• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

E

el pibe

Guest
Evo malo slika pa da bolje ljudi vide situaciju.I da potvrdim svoje argumente jer dobro promislim neg zajdem nekaj pisati i davati savjete.Lufta između srca i obruča felge itekako ima što potvrđuje slika gdje sam stavio strelice.Znači tu postoji neka tolerancija di se može sve lijepo centrirati a isto tako i dobro zeznuti stvar.A sad ti meni reci kakve alate posjeduješ da možeš prići i "razbrusiti" ovakvu situaciju kad zavariš oko ovog nosača to bi baš volio vidjeti.Inače "ja" mijenjam tragove kotača kod nekih radova.Znači nije nitko osim ako sam ja nitkov:icon_mrgreen:.Površinski varovi tu drže kao pas ježa i ne vidim nikakvu svrhu.Ima još ova slika gdje mi je vijak zablokirao i nisam ga uspio zavariti površinskim varom da ga mogu odšerafiti.Na kraju sam ga razbušio da nije ostalo ništa od njega.Možeš samo piknuti sa varom sa vanjske strane felge kad je uspiješ centrirati tek toliko da se ne pomakne.Inače govorim iz iskustva jer sam radio rotore ventilatora skoro pa promjera kao obruč zadnje felge.A radio sam to zato jer sam precizan.I tu ako fulaš jedan milimetar imaš veselje kod balansiranja.Ako se kolegi dogodilo škripanje znači ima lufta i tu je debalans.A to se može riješiti kvalitetno na jedan način dignuti traktor odmontirati gumu ,staviti samu felgu postaviti neki privremeni fiksni nosač koji prati vanjski rub felge dok je vrtimo(princip struga)i dosta živaca i vremena da se to iscentrira u neku zadovoljavajuću toleranciju.Inače bu se kolega vozio ko Kremenko i opet bude nešto popustilo od vibracija.A to se može prenjeti i na reduktor i još svašta.
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 136
  • 002.jpg
    002.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 133
  • 003.jpg
    003.jpg
    26.3 KB · Pregleda: 126
  • 005.jpg
    005.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 115

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kod tebe su felge 32 cola , nije isto kao na 28 u koje ovo srce ide do obruča odnosno pločice na kojoj je ''U''.
Sa unutrašnje strane može da se uradi površinski var koji se posle lagano brusilicom razstavi u slučaju potrebe.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
ja mislim da je najsigurnije zavarit nemam potrebe za promjenom sirine e sad dal mogu zavarit na licu mjesta da ne skidam gumu sa felge bojim se da ne sjebem unutarnju gumu
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije ti to nešto debel lim možda 4mm tako da češ sigurno unutarnju gumu shebat!!
 
E

el pibe

Guest
Kukas,provjeri još jednom trag prije varenja jer imaš moguće četiri kombinacije.Sad koja je prava?Najčešća koju sam vidio po raznim slikama je izbočina(kalota)srce okrenuto prema vani i nosači su sa unutarnje strane.I takva kombinacija ima dvije varijante ako se obruč zarotira za 180 stupnjeva.Jer nosači nisu privareni na sam centar obruča.Za početak prije bilo kakvog varenja uzmi neku boju i ofarbaj spojeve između nosača i srca felgi.Kad osuši vozi traktor po neravnom terenu ili radi nešto da ga iscimaš.Poslije provjeri gdje se je farba izgulila,čisto da vidiš kakva su odstupanja i koliko se srce zamaknulo u odnosu na nosač.Ili uzmi crtaću iglu i prati konturu nosača dok crtaš.I sve će ti biti jasno ako se nakon probe crte ne poklapaju sa nosačem.Ja sam još uvijek pri mišljenju da to nije dobro variti.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mora to biti dobro!!
Kak su felge povarene na kamionima,autima itd...dobro na njima nema potrebe za okretanjem,a u ostalom jos nikog nisam upozno a da je okreto stce felge pa tak nevjerujem niti da si ti??
Znao sam viđat da su ljudi prebacivali točkove s jedne strane na drugu i na taj način dobili širi trag,,
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
el pibe postujem tvoje misljenje u potpunosti radio sam sa traktorom vec 3 godine i sve moje potrebe ispostuje sa ovim dimenzijama sirine centar mislim da se nije pomerio i ako jeste mozda milimetar tako da nebi trebalo prestavljati problem u voznji mislim na lulanje traktora kod mene se samo malo otpustili sarafi tako da kad vozim trecom pun gas ne osetim da skakuce nit se tad cuje to skripanje ja sam mislio prvo da je lezaj ili nesto unutra u reduktoru dok nisam primetio sarafe a i njih nebi proveravo da mi vi niste rekli
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Za varenje moraš skinuti gumu , možda bi mogao malo na onome najizbočenijem dijelu da zapecaš bez skidanja gume ali ni to nije sigurno.
A ono varenje o kojem ja pričam guma mora van.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kupio sam rotokosu, da li se na Vladimircu poluga hidraulika stavlja u plivajući položaj tako da je vuče po zemlji.

Molim iskustva u roto kose.

Hvala.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,658
povuci ručku hidraulike u najdonji položaj, samo nagib kose nariktaš na poteznici (toplinku) i vozi...
nego, kak je široka roto kosa?...nekoć sam imao deutz-fahr km 22 od 165 cm i mogu ti reć da mu je to malko previše...ide al se jako znoji..:icon_wink:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,658
ma to bi moralo ići...ustvari najveći je problem kaj nema duplo kvačilo, pa kosu moraš zalaufati na prazno...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
I frajlauf spojka OBAVEZNO , inače ćeš mjenjaš sakupljati u torbu po njivi.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas sam kosio sa 539, ali kosa ima ugrađenu fraj lauf spojku, barem su to riješili.
 
E

el pibe

Guest
Mislim da sam našao uzrok zašto mi je traktor imao problema sa dobavom goriva.Na slici se vidi vijak koji je umjesto prolazne rupe zasječen.Taj vijak je naknadno rađen jer ga je netko slomio ili takvo nešto.Do sada ga nisam skidao samo sam znao povremeno propuhati kompresorom taj čitavi usis.Jednom sam izvadio čitavi usis na holenderu rezervara,kad sam ispitivao nepropusnost cijevi u rezervaru.Ja mislim da ti zasjeci nemaju dovoljan protok goriva i tu dolazi do problema.Čisto sumnjam da je original vijak bio takve izvedbe.Sugestije su više nego dobrodošle:(nod):
 

Prilozi

  • 004.jpg
    004.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 124
  • 006.jpg
    006.jpg
    15.7 KB · Pregleda: 103

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako imas onaj cep za ispust goriva iz rezervoara izbaci taj sistem i prebaci na dole dotok goriva i miran si. Uopste takav holender neide bar kod mene a da smo blize dobio bi to sve original dzabe jer sam to sve izbacio i ubacio odozdo. Ako imas volje najbolje ti je tako da preradis. Ja sam juce kupio novu pumpu hidraulike jer ova cim se malo ugreje ulje sporo podize. Terana ko zna koliko dugo bez ulja zbog pukle cevi pa je cudo kako je i dosad radila
 
Na vrh