• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Savo jel to 14 redova i dali ti pokriva trag traktora? Koliko su ti vanjske mere zadnjeg traga kotača?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Jeste 14 redova i pokriva trag , sa vanjske strane traga ostane po jedan red.Mada i ja bi volio da je 18ka. Lakše se okretati jer nemoraš da dovedeš gumu do zadnjeg traga.
Sužen je , ne sjećam se tačno mislim da su vanjske mjere 156cm.
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Mene danas vladek izdao u oranju sasuo mu se druk lezaj skroz kuglice sam nasao sve po ispadale,zna li neko koliko kosta druk lezaj?
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Mene danas vladek izdao u oranju sasuo mu se druk lezaj skroz kuglice sam nasao sve po ispadale,zna li neko koliko kosta druk lezaj?

Od 10 do 25 eura, u Rumi na Vašaru, od "Rusa" iz Novog Sada, zavisno od proizvođača, ima čak i neki Francuski, on je taj od 25 eura...
Menjao letos kada sam već rasklapao traktor "na pola" zbog semeringa, pa odmah menjao i druk ležaj i lamelu, komplet ležajeve na spojničkoj, od menjača pa do radilice...
07_05_15_1516.jpg

07_05_15_1514.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
ajde da postavimo dijagnozu mojem starom drugu...
tanjurao pred neki dan, da posijem, i odjednom starac nema više snage...nemere vući tanjuraču u 4. nego samo u 1. i to na ler gasu...
propušio na iberlauf i ne reagira na dodavanje gasa, tj. reagira, ali i u leru kao da radi pod opterećenjem...
lamela i potisna?
...nakon toga mi i motor radi neujednačeno, kašljuca, trokira, ali mu ne fali snage...
ajde doktori...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Malo je podataka za dijagnozu.
Fali hrane (goriva).
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
ne, nema veze s gorivom, rezervar je do čepa pun, i ne falša nigdje...
jednostavno imao sam osjećaj kao da sam ga pregrijao, makar na indikatoru to nije pokazao...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Tešto ćeš ti njega pregrijati , radi on normalno i na ekstremno velikim temperaturama.
Kada kažem gorivo nisam mislio u rezervorau nego ima li ga dovoljno i pod pritiskom u PVP?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
pali ko mina, nema problem sa dimom, i ne fali mu snage...ali na uho (naravno, uho iskusnog šofera) se čuje da "brblja"...
baš to kad nije mogao vući tanjurače, onda je na iberlauf bilo puuuno, baš puno bijelog dima...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Imaš li osjećaj da radi kao na jedan klip možda?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
Imaš li osjećaj da radi kao na jedan klip možda?

ne, radi na oba ziher, znam kak tuče na jednom...
poslije sam frezao, orao, branao bez problema, jedino ga tanjurača udavila...a mala, 20 diskova oltova...:s:
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Imam ja taj ''francois'' ležaj.

I ja, i ja takođe...:drink:
Mila Ruskinja bila predusretljiva (kao i obično),kada kod nje pazarim delove, mušterije se oko njene tezge malo razišle, pa je imala vremena da mi objasni i kako da rastopim mast i zalijem druk-ležaj, jer kaže da ova mast u njemu neće dugo trajati (a ni vršiti zadovoljavajuće svoju funkciju), pa da napravim kako je kazala i Bog da me vidi...
Za sad radi OK, dokle, videćemo...:(happy):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Ljudmila (Mila) ima samo ''jaku'' priču , ništa kod nje dijelovi nisu kvalitetniji nego u ostalih , apsolutno ništa.Sve je to isto drug moj.
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Kupujem kod nje iz isključivog razloga jer volim da se pogađam, a ona je u 90% spremna na isto, cene joj nisu "naduvane" kao kod ostalih, i pored takvih cena je spremna da ih spusti (što uvek godi)...
Ako vidim da me "farba", odlazim dalje svojim poslom, pa se vratim oko 11, pola 12, prođem još jedared ceo red prodavaca, i cenkam se, da vidiš kako cene drastično idu dole naspram jutarnjih...
Da li hoćeš da kažeš da nije dobar način kako me je savetovala da ugradim druk-ležaj, ovo sa grejanjem masti?
Postoji li nešto drugo (bolje), ili je jednostavno bespotrebno, jer ležaj ima fabrički već ugrađenu mast u sebi?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
To potapanje u mast može biti možda i suvišno , on će nakon prvog zagrijavanja da izbaci sav višak. Ja to nikada nisam radio
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,689
...ovisi od slučaja do slučaja, sjećam se jednom da sam kupio druk ležaj u kojem je pijesak šuškao...
uglavnom, ne može škoditi ako se skuha u masti...
naravno, poslije kuhanja mora u škrinju da se dobro smrzne...:(wait):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,090
Za sve koji bi eventualno eksperimentisali sa vlatkovom hidraulikom jedna obavijest.
Na tržištu se pojavila pumpa NŠ-14 i NŠ-16 koja je ista prihvatom i priključcima kao i originalna NŠ-10.
Znači dobija se brža reakcija poluga sa ovom većom , ili može da se pokuša staviti prioritetni ventil da bi se jedna pumpa koristila i za volan.

Za sada je samo verzija sa šest nutova ali sam dobio i onaj prelaz na uključivaču pa se može staviti , to je jedina razlika a dobavljač mi je obećao da će nabaviti i one sa četiri nuta.
Dobio sam jednu promotivno pa kada uhvatim vremena vjerovatno ću da je nabacim i probam.
Najviše bi mi pogodovala onom mom hidro vitlu naprijed koje bi trebalo malo brže da ide.
 

Najnoviji postovi

Na vrh