• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Vladimirec

markoT25 kaže:
Sasha63....gle ja sam isto moro raskopavat hidrauliku.....to je tako prosto zamišljeno da se nema šta pokvariti......jednostavno......i ja sam imo sličan problem nije mogo teško dizat kod mene je bio problem u reduktoru onaj sa desne strane ispalo je četri lagerića koji pokreću zupčanike koji tjeraju ulje.....skinio sam reduktor,našo lageriće koji su sva sreća pali samo na dno,rastavio reduktor koji je jako ljepo zamišljen....vratio lageriće u utore i sada ga držim stalno uključenim tako da oni ne mogu ispast,preventiva dok ne bude bilo "vremena" za novi reduktor.....i još usput sam vidio da mi se zupčanik koji pokreće reduktor klima nije lijepo fiksan već su isto lageri poispadali,pohabali se i malo teže sam sebe digne ali gajbu punu drva digne ako dodam malo jači gas digne i sebe ali kažem teže... osjetim da mu je teže ali mislim da je to radi zupčanika kad mi prođe sad tanjiranje i kad završim šumu onda ću otić pokupovat djelove i ponovo sve prepakirat......dakle pogledaj si zupčanike dal lijepo zatvaraju....možda propuštaju ulje,možda je taj zupčanik koji pokreće reduktor on je na sred traktora oštećen ili ne vrti dovoljno......ako netko zna možda kolko košta novi reduktor???
Eto to su ljudi koji zavređuju moj rešpekt , sine samo naprijed .
 
M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

a nisam majstor niti mi je to struka ali me traktori pogotovo ovi ruski zanimaju imam ga i ja i zato ga još više volim......ako već mora majstor dolazit .....rastavi sam probaj popravit i prokužit ako ne ide vrati kako je bilo i čekaj nekoga tko zna šta mu je.......ako ne znaš vratit stavi u kutiju majstor će znat,ako ne znaš ništa oko mehanike,rastavljanja, principa rada .....bolje ne diraj......
 
M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

dobar je super ,ali bi ga trebalo malo pofarbat i bit će ko novi.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

puknuti kaže:
Eto to su ljudi koji zavređuju moj rešpekt , sine samo naprijed .
e sad sam i ja puk'o
KAKVE VEZE IMAJU TE KUGLICE SA PRITISKOM , pumpa il' se okrece il' se ne okrece :madmana: :madmana: :madmana:

sasha evo ti slike ventila za stelovanje krajnjeg pritiska
abcd0020a.jpg


abcd0001j.jpg

samo otpustis ovu kontra navrtku i stelujes za srafcigerom
abcd0002ct.jpg
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Sada mi je jasno gde se nalazi, hvala ti puno na trudu.Mislim da je kod mene ta kapica jos uvek plombirana pa sam pomislio da je to ventil sigurnosti.Sad samo da uhvatim strugara da mi napravi reducir, pa da prikopčam manometar i proverim pritisak u sistemu.
 
M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

oke.....nismo svi pamtni ko ti......ja sam ponudio što znam...ali ima veze..........a kakve veze ima pritisak sa kvarom ili ga ima ili ga nema ....i ne podcjenjuj znanje drugih.....ako nešto nisi vidio.....ja sam rastavljo i uspješno popravio......ne želim nikoga povrijediti ili reć nešt i mislim da je ovaj forum baš zato smišljen da se pomogne drugima......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

markoT25 kaže:
oke.....nismo svi pamtni ko ti......ja sam ponudio što znam...ali ima veze..........a kakve veze ima pritisak sa kvarom ili ga ima ili ga nema ....i ne podcjenjuj znanje drugih.....ako nešto nisi vidio.....ja sam rastavljo i uspješno popravio......ne želim nikoga povrijediti ili reć nešt i mislim da je ovaj forum baš zato smišljen da se pomogne drugima......
e moj sinko vidio sam ja to mnogo puta :lol: vladimirca u saraf rastavljenog
ali nije bitno sta sam ja vidio nego je bitno sto si ti vidio i dodjes razmeces se sa savjetima a pri tome bi da promijenis princip rada necemu sto su rusi napravili prije 50 godina i to i dan danas rade

prvo malo procitaj ovu temu od samog pocetka vise puta pa onda rasklopi trakor nekoliko puta i uspijesno ga popravi pa tek onda vidi i daj nam koji savjet koji cemo mi zdusno da saslusamo
ali ovakve odvale jednostavno nemogu da svarim
markoT25 kaže:
Sasha63....gle ja sam isto moro raskopavat hidrauliku.....to je tako prosto zamišljeno da se nema šta pokvariti......jednostavno......i ja sam imo sličan problem nije mogo teško dizat kod mene je bio problem u reduktoru onaj sa desne strane ispalo je četri lagerića koji pokreću zupčanike koji tjeraju ulje.....skinio sam reduktor,našo lageriće koji su sva sreća pali samo na dno,rastavio reduktor koji je jako ljepo zamišljen....vratio lageriće u utore i sada ga držim stalno uključenim tako da oni ne mogu ispast,preventiva dok ne bude bilo "vremena" za novi reduktor.....i još usput sam vidio da mi se zupčanik koji pokreće reduktor klima nije lijepo fiksan već su isto lageri poispadali,pohabali se i malo teže sam sebe digne ali gajbu punu drva digne ako dodam malo jači gas digne i sebe ali kažem teže... osjetim da mu je teže ali mislim da je to radi zupčanika kad mi prođe sad tanjiranje i kad završim šumu onda ću otić pokupovat djelove i ponovo sve prepakirat......dakle pogledaj si zupčanike dal lijepo zatvaraju....možda propuštaju ulje,možda je taj zupčanik koji pokreće reduktor on je na sred traktora oštećen ili ne vrti dovoljno......ako netko zna možda kolko košta novi reduktor???
1. nisu 4 lagercica nego kuglice
2. ako kuglice nisu bile prisutne pumpa NEMOZE raditi , moze na prazno MOZDA
3. kuglice su ti vjerovatno ispale prilikom rasklapanja jer nisi znao kako se rasklapa
4. moguce je ali samo moguce da ti je ispala jedna ili dvije kuglice a pri tome si imao lufta u pumpi pa rotor pumpe se nije vrtio u svojoj osi zbog lufta u lezaju pogona pumpe pa ti je pumpa ''falsirala'' vazduh
samo onaj ko ima viska para bi kupio novi reduktor , kao sto si rekao ''prosto nema se sta pokvariti'' a ti bi nov reduktor :roll:
5. taj zupcanik reduktora sto klima ako klima aksijalno to i nije neki problem jer i na novom nije to kao u japanca a da su lageri poispadali ne bi radio nikako , ako klima radijalno onda razmisljaj o njegovoj zamjeni
6. ovo ni puknuti ne bi mogao desifrovati
7. ovo ni ti neznas sta si rekao
8. i raspitaj se malo dal' ja krijem znanje ili zajebavam one koji neznaju ili pomognem onoliko KOLIKO ZNAM
na nesto sto neznam obavezno stavljam naglasak ''nisam siguran''

ajd' zivio ti meni :partyman:
 
M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

ma ja sam pokušao pomoć....i mislim da nisam ništa loše s tim mislio......nadam se da se drugi slažu s tim.....napominjem iznio sam ono što se meni dogodilo......što je istina,iskustvo,želja za učenjem,i napomena kako sam ja otklonio kvar.....prema tome bez ljutnje.......nadam se da se ostali forumaši slažu samnom???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

u redu ne sumnjam ja da si ti htjeo pomoci ali pricas nesto o cemu nemas pojma blago receno :roll:
otkolnio si kvar a pri tom nisi shvatio princip rada tog cudesa i moze se zakljuciti da si to onako napamet uradio a da pravi uzrok ni danas dan neznas

a to so se nadas da se ostali forumasi slazu s'tobom , sinak odabrao si pogresan nacin da pravis klanove ;)
samo se ti nadaj :lol:
 
M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

ne pravim klanove.....uglavnom.....mislim da sam ispravno postupio a ti prihvatio ili ne.....svaka čast vidim da se kužiš nadam se da ću i ja jednom......ali gle nećemo nastavit ovo prepiranje jer želim sa svima bit ok......u redu???možda nisam najpametniji ,ovdje sam da naučim i da mi pokažete ako znate......a vaše je dali hoćete ili ne......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

e to je vec pravi pristup i tako vec mozemo razgovarati :partyman:
sve sto neznas pitaj , niko ovdje ne krije nista , ni ja nisam rodjen naucen ;) mada ni sada nisam nista pametniji :lol:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

dsc00014el.jpg

dsc00011ex.jpg

dsc00012uvg.jpg

Savo pomagaj,sve je masno curi ispod podloski i gumica,kako pristupit zamjeni?
I da kako cesto treba mijenjat ulje u kucistu pogona hidraulicne pumpe?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Znam da slike nisu najbolje al se na zadnjoj vidi da curi i na ulazu i izlazu
Na prvoj ispod gumenih podloski,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

ulje u pogonu pumpe ne treba mijenjati nikako , prema njemu se ophoditi ka bilo kom transmisionom prenosniku

ovo na prvoj slici lako rjesavas tako sto ces da odvrnes ovih 6 srafova koji drze plocicu koja pritisce mandzetne koje vidis , prije toga skini ove rucke komandi da bi mogao uopste svuci mandzetne , pa onda jednostavno onaj dio koji viri iz razvodnika a na koji je bila montirana rucka povuci prema sebi i ispast ce ti jedna polutka u kojoj stoji kugla od nosaca rucke
tek tada mozda i ispadne a mozda i unutra ostane gumica klasicni O ring , e tu gumicu zamo zamijeni i sve vrati na svoje mjesto ;)
veoma prosto

a ovo curenje dole , jesi li potpuno siguran da bas tu curi a da se ne cijedi odozgo niz cijev koja vodi od pumpe do razvodnika :scratch jer ovaj prvi problem ti se nalazi tacno iznad toga

bakarne podloske ''otpusti'' tako sto ih zagrijes recimo plinskim plamenikom ili stavi ih u vatru jednostavo i odmah tako iz vatre stavi ih u vodu , posle toga postat ce mekse
ali stavi nove MADA i one su prilicno tvrde

moze biti i na pumpi da pusta , ondje gdje se sastaje pumpa sa prikljuckom , znaci ova prirubnica koja je prcvrscena za pumpu sa dva vijka
e odvrnes ta dva vijka i tu se nalazi O ring

jebat ga uz rusa je pozeljno imati neku garnituru O ringova , to moze da se nadje za male pare a uvijek dobro dodje

odgovorio sam onoliko precizno koliko si i ti precizno postavio pitanje :roll:
ako treba sta detaljnije pitaj ;)
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Hvala Savo, sutra krecem u remont. :D Imas pice kad budem iduci put isao u Doboj, Negdje cemo se nac,kod Mare i Lola :drinkers: :drinkers: a moze i sljiva
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

sve primam nista ne odbijam :mrgreen:
ako zapne negdje samo pitaj ;)

bdw. o'klen si ti ?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Iz Doboja, Savo i nije Mujo :lol: :lol: :lol:
Privremeni rad u HR a to se malo oduzilo
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

evo danas sam probao orati,2x10" i slabo ide, bolje receno neide :(
sve je jos mokro,sreca da je to rus pa mu blato nesmeta :lol: :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh