• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

eh spustio sam svog Ruju......izgleda......opasno :twisted: ,samo nastao je jedan problemčić.....ili bar mislim da je nastao usljed spuštanja....volan nakon par dana se počeo teže okretati.......preteško u mjestu........i čuje se pucanje,poput trzaja usljed okretanja.....to sam "pucanje" sam osjetio i čuo još na imt-u kod susjeda.....dali je moguće da se teže okreće zato što je spušten???
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Nije i nema nikakve veze to sa spuštanjem ! Pogledaj sliku upravljača na strani 37 ovog foruma ! Kućište volana bi trebalo da bude puno transmisionog ulja SAE 90 tj. Hipenol-a koji se uliva na cep (4) a mozeš i da skineš poklopac (2) ispod koga se nalazi zavrtanj za štelovanje lufta u volanu. Ukoliko je ekscentar prezategnut i to bi mogao da bude uzrok tog puckanja.Takodje obrati pažnju i na mazalicu (12) koju bi trebalo napuniti nekom kvalitetnom mašću. Na istoj strani 37 ovog foruma možeš videti i fotografiju mesta gde se nalazi čep (2) na samom traktoru. I ja sam traktor spustio čim sam ga kupio, i nikakvo puckanje samog volana se ne desava, niti je sila za upravljanje veća no što je bila,naravno ako si spuštanje odradio prema uputstvu .
Kompletno uputstvo za rukovanje traktorom VTZ T-25 možeš preuzeti sa ovog linka :
http://www.4shared.com/file/167882884/7 ... vanje.html
 
M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

e koji program....koristite za otvaranje uputstava???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

provjeri aksijalne lezajeve u rukavcima , postoji mogucnost da su se raspali kada si podigao na dizalicu da ga spustis ;)
 
M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

eh otvorio sam......hvala za uputstva......ma moram sad pogledat to.......pa ćemo vidjet....hvala na savjetima...... :D
 
V

vedo

Guest
Re: Vladimirec

Ne znam da li je neko već ovo spominjao u ovoj temi,ali meni su ovi traktori pomalo smiješni,zbog volana koji je podignut gotovo pa u visini glave.Nemam nikakvog iskustva s ovim traktorima ali sam ih viđao kako prolaze
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Ma traktor je dobro zamisljen,na kraju to je smislio Njemac ,a rusi su se toga dokopali kao ratne reparacije ili nesto tako poslje 1945.g. i nisu nista dodali da bi ga poboljsali. Neznam od kad se proizvodio Zadrugar al to je tek bila jebada bar oni prvi bez hidraulike.
Malo bolje pogledaj i vidices da rus ima ravan pod i ne sjedis preko getribe kao u IMT-a i drugih pa stime je i volan morao biti visi inace je ok.
Ja san se iznenadio u njegovoj snazi i da ore urudno i s kotacem i bez samo hidraulika mora bit nepropusna tj, dobro brtvljena. a brtvi se vecinom a bakrenim podloskama sto je sranje
 
M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

ma on je dobro zamišljen i ništa nije niži od imt-a čak sam neki dan uspoređivao 539 i rusa spuštenog.......višlji je za 5-10 cm.....a probajte na imt-u stavit noge gore na getribu pa vidiš da stvarno treba visok sic i volan.......meni se baš zato sviđa što je tako dignuto sve od zemlje......ne sjedim ko na buretu......ja sad vidim tek na svojem šta moram mjenjat......skinio sam volan jer je drobio......u jutro idem po nove ležajeve jer su stari još od kad je proizveden pa su se raspali......nakon 30-ak godina...... :D .....i kad izmjenjam te dijelove koje moram bit će ko bombona.....
 
V

vedo

Guest
Re: Vladimirec

Hmmmm.....upravu ste stvarno to nisam primijetio na IMT,a vladimirca sam vidio samo jednom u prolazu i upravo mi je volan zapao za oko.Uostalom oba traktora su smeće i kad se srede dobri su samo za naše potrebe zar ne :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Z

zlatan

Guest
Re: Vladimirec

pozdrav drustvo ja opet sa problemom curi mi ulje iz gitribe. :oops:
između lamele i mjenjaca pa me zanima dali moram traktor rastavit na 3 djela ili morem samo na mjenjacu da ne raskapam bez veze ? pomagajte....fala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

pa koje je ulje koje ti curi , motorno ili 90tka

nema tu puno mudrovanja , razvali ga na 16 dijelova i vidjeces odakle curi
lako se rastavi i sastavi ja neznam sto dizete toliku prasinu oko rastavljanja traktora , ja sam na mom vladimircu sam zamijenio lamelu za 2 sata
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Ja sam sredjivanje svog Vladimira priveo kraju,ostalo mi je samo....Bosch pumpa! Prilikom zamene ulja u njoj na cepu za kontrolu nivoa ulja pojavila mi se veca kolicina crne nafte! Onda se prisetih da sam negde na ovom forumu vec procitao da se desava da pomesa naftu i ulje u pumpi. Savoris....sta raditi ? Gumice....dihtunzi....semerinzi...u cemu je zapravo problem ? :scratch
Inace,Malirus ja sam nasao komplete dihtunga za hidraulicni cilindar i razvodnik i svaki komplet je bio po 3 eur. Veca je muka zamena istih.Kako bilo,traktor mi se sve vise svidja,sto ga vise upoznajem,shvatam da sam kupovinom VTZ napravio pravi izbor ! :)
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Danas se vozio đubar/gnoj cijeli dan, u akciji vladimirec i SIP-ova gnojevka od 4 tone koju vladek vozi lako i istresano je po pooranom pa se islo 1.sporom.
Đubre je prezrelo i steta ga je bilo zaorat.
S druge strane je bio IMT 539 s utovarivacem.
Uspio sam potanjurat i vrt jer stari vec pizdi da nije krompir posadio,pa nek radi
Vozit ce se jos gnoja pa ce bit i slika
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

sasha , sto se tice propustanja nafte u kuciste pumpe mi obicni smrtnici tu nemozemo mnogo uradidi , skoro nista :(
to je posao za bosh majstore , ili su ti otisli elementi ili je otisla gumica koja stoji izmedju glave elemenata i kucista pumpe
ovu gumicu bi mozda i mogao sam zamijeniti ali ti ne bih preporucio , znam ovo jer imam jednu pumpu rezerve pa sam je rasklapao da vidim kako sta izgleda unutra :mrgreen:

a pitanje prije svega ovoga je za koliko vremena ti se napuni kuciste naftom ? ako taj proces dugo traje nista ne diraj , nije to nista strasno jebes pokoju kap nafte sto ce prosuti ;)
e ako propusta vecim intenzitetom onda razmisli o skidanju pumpe , ako on ima snage i lijepo radi moj ti je predlog nista ne diraj , to su masine napravljne da traju 100 godina ;)

i u mene jednom godisnje praznim pumpu i sipam joj novo ulje a traktor mi bas mnogo nabije sati godisnje ;)
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Od jesenas mi je traktor stajao jer ga nisam ni koristio.Tek sada sam mu promenio sva ulja,sem menjačkog (koje sam samo dolio)Tako da ne znam za koje vreme je nakupio tu naftu u pumpi.Sada ću pratiti stanje na svakih 10 sati rada pa ću videti . Na koliko se ono treba menjati u stvari ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

Sasha63 kaže:
Od jesenas mi je traktor stajao jer ga nisam ni koristio.Tek sada sam mu promenio sva ulja,sem menjačkog (koje sam samo dolio)Tako da ne znam za koje vreme je nakupio tu naftu u pumpi.Sada ću pratiti stanje na svakih 10 sati rada pa ću videti . Na koliko se ono treba menjati u stvari ?

nikada , to je rus pravio :lol:
mozes ga mijenjati zajedno sa motornim a moze i rjedje ;)

na 10 sati :shock: pa neces valjda stalno zavirivati u pumpu , ma tjeraj to covjece i zaboravi za taj fenomen

kada kazem da pratis stanje mislim da cekas dok iz pumpe ne pocne da preliva sam od sebe , ako ti se to desi recimo za mjesec ili dva onda tek razmisli o reglazi pumpe , rus je to eeeeeeeeej ;)
a ako motor radi uredno cak i tada ne obracaj paznju na to nego samo gas gas
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Danas sam kultivirao , tanjirao i vukao sejalicu sa "Vladicom". Temperatura ulja mi nije presla 60 C cak i sa najvecim opterećenjem. Koliko je kod vas pri tanjiranju ? Moraću da mu preštelujem kočnice,jer sam primetio da ručna ne drži na većoj strmini,a i nožne imaju veći slobodan hod. Menja li se šta kod njegovih kočnica ? Možda ona 3/4 kružna traka za kočenje ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

cu mijenja li se :shock: naravno da se mijenja samo to je sex za promijeniti
originalne obloge mi se ne svidjaju jer su konstruisane tako da se za kraca i jaca kocenja , recimo jedno duze kocenje na spustanju niz duzu nizbrdicu i ostade ti bez njih

ja sam moje obloge odnio kod jednog covjeka sto se bavi prekivanjem lamela i kocnica i stavio mi je neku traku koja zadovoljava moje potrebe duzeg kocenja a i sila je odlicna , kada krenem nazad i naglo zakocim prednji tockovi odskoce iako nemam nikakvog prikljucka za traktorom ;)

a nasao sam jos bolji materijal za kocnice , sada mi je na rusu , to koci nevjerovatno , oci da ispadnu
a one sto idu na rusa nikada nisu zakocile kako treba , ove su sila koliko sam samo para dao na one sto nevaljaju boze sacuvaj :twisted:
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
Re: Vladimirec

ljudi,dali zna netko gdje se može kupiti ona bravica sa kontaktom za vladimirca
 

Najnoviji postovi

Na vrh