• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

M

markoT25

Guest
Re: Vladimirec

i ja moram nanovo prepakiravat kočnice.....neki dan sam bio u šumi natovario 4 m drva i spušto se niz jednu veliku nizbrdicu stvarno je brdo treba se znat i smjet spustit natovaren........i spuštam se u drugoj sporohodnoj ili kako se kod vladimirca zove......uglavnom kad me potjeralo stisnem kočnicu traktor koči kotači se zablokiraju ali imam osjećaj kao da se kvačilo stisnulo.......a nisam ga stisnio ....jer je prestrmo ne smijem.....i kad sam malo usporio prepacim u prvu sporu i spustim se......i kad sam se spustio kočnice gotovo da i nemam......pogotovo desna.....
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Nema tu neke posebne nauke 8) . ko ima stariji tip traktora sa svakim blatobranom zasebno ima velike sreće po ovom pitanju - pristup je puno jednostavniji. Ja sam prošle godine promjenio lijevu kočnicu jer je cvilila- mislio sam da je poderan pojas do metalne trake.Još je bilo mesa 1-2 mm.Sad vidim da se desna čudno ponaša: slabo koči a i uvijek se s njom koči tak da me i to čeka :madmana: .
Kod traktora s kabinom iz jednog komada(noviji oko '80. nadalje) treba odšarafiti kabinu i malo ju podići. Maknu se nosači s bočnih prenosa.Samo jedna NAPOMENA: osovina kočnice je u kučištu gdje su zatezači... osigurana s jednim štiftom tak da njega treba prvo izvaditi a onda ide osovina van.Da nebi lupali osovinu van s čekičem kak ja :blackeye :oops:



Pod A se vadi osigurač kod skidanja bočnog prenosa, a pod B kad se vadi traka.Znači maknete taj osigurač,skinete cijeli bočni prenos,onda treba maknuti zeger koji drži bubanj kočnice.Sad povadite osigurače B i izvučete kompletni mehanizam van.U papirima izgleda komplicirano ali nije.Kad se sve to natrag skalupi treba samo paziti kod uzubljenja poluosovine u diferencijal jer je na lijevoj strani i špera.N kraju podesiti razmak trake od bubnja s ona tri šarafa i podesiti hod i TO JE TO.Svima koji se upuštate u ovaj podhvat sretno vam bilo!!! :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

a zasto bi skidao reduktor kada mijenjas obloge kocnice :scratch ja to zamijenim na licu mjesta

evo danas rasklopili surakovog vladimirca da se zamijeni druk lezaj i pracnovi
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Savo , ajd molim te, objasni ti malo, kako najednostavnije proveriti jesu li gurtne za zamenu i kako ih najlakse zameniti a da se ne dize kabina i rastavljaju bočni reduktori prenosa !? Meni nožne kočnice hvataju dosta nisko, tj. imaju preveliki slobodan hod i to mislim da preštelujem prema uputstvu iz knjige,ali nisam siguran kako da pregledam koliko je debela feroda na kočionim trakama i dali je zrela za zamenu .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

sasha gurtne ili obloge kako se kod mene kaze nema sanse da vidis dok ih ne izvadis , postoji mogucnost da ih zakrenes na licu mjesta ali je preveliki zahvat , skoro kao da ih mijenjas

ali mozes odokativno ;) , skini ona dva polkopcica ispod koga je mehanizam za stelovanje (dotezanje) i po polozaju vijka za regulaciju a i po polozaju ona dva vijka koji ide sa strane moze se grubo odrediti koliko ti je ostalo ferode

za pocetak probaj samo dotegnuti , jer tebe zeza slobodan hod pedale i probaj ga neutralisati
neznam kako pise u knjizi ali da ti na brzaka kazem kako sam to ja radio
znaci dotezem onu glavnu maticu za regulaciju kljuc 27 sve dok ne podignem papucicu na zeljenju visinu , uz ovaj postupak prati da ne pretegnes , najbolje je tocak koji stelujes dici od zemlje i okretati rucno da ne bi doslo do samozakocenja

kad nastelujes visinu papuce onda stelujes oslonce obloge ili gurtne kako ti kazes (bitno je da se razumijemo) :lol:
to su ti ona dva vijka sa prednje i zadnje strane bocnog reduktora , oni sluze za povecavanje sile koju upotrijebis nogom preko papuce na oblogu (nesto nalik servu ali na ruski nacin) :lol: :lol:
e njih stelujes tako sto samo lagano spustis nogu na papucu i pokusavas rukom okretati tocak naprijed nazad , sitno kao da gledas ima li lufta , dotezes te vijke po potrebi znaci obloga ne smije da se pomijera sa miejnjanjem smijera okretanja tocka
znaci obloga pri tako malom kocenju MORA da stoji , posle toga probas silu kocenja naprijed nazad , jer ako ove bocne vijke ne podesis kako treba moze se desiti da ti naprijed koci odlicno a na rikverc kilavo ili obratno

zvuci komplikovano ali uopste nije , kocnice nastelujem za 5 minuta , vise vremena ostavim dok dodjem do njih ;)


evo koja slika razvucenog vladimirca od suraka
image0103w.jpg

image0105.jpg

image0106s.jpg

image0104p.jpg
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

a zasto bi skidao reduktor kada mijenjas obloge kocnice :scratch ja to zamijenim na licu mjesta

Kako? Vučeš traku oko bubnja van s gornje strane??
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Savo, kad si vec kod lamele i druk lezaja.
Meni je od nedavno poceo zujat u leru a kad stisnem kvacilo prestane,jos je podnosljivo tj. imam jos puno posla paga mislim uredivat na zimu,generalno. Koliko te dosla lamela ,korpa i druk lezaj?
Mozes li mi na slici pokazat gdje sipas hipenol u getribu? i koliko ide? :roll: Ja imam sa strane cep veliki 32-ka i ispod samo za ispustit :scratch
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

gledaš u pumpu ulja hidraulike i malo zamakneš oko lijevo dolje i tu ti je lijepi veliki čep.najvjerovatnije je i pofarban bijelom bojom kao i svi čepovi za nadolijevanje maziva.dopuniš do otvora čepa i to je to,možeš i prilikom punjenja sparkirati traktor da malo visi pa više ulja stane nutra pogotovo ako radiš na kosini.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Hvala na odgovoru,odvrto sam taj cep i fali ulja.dosut cu pa cemo vidjet.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

vladimirec81 kaže:
a zasto bi skidao reduktor kada mijenjas obloge kocnice :scratch ja to zamijenim na licu mjesta

Kako? Vučeš traku oko bubnja van s gornje strane??
da ali prethodno dignes tocak na dizalicu i malo spljostis (stisnes) jednu stranu obloge kojom ces da obidjes oko dobosa
stisnes ono kuda prolazi stift za povlacenje
a kada je budes stavljao prvo oko dobosa provuces neki jaci konopac ili sajlicu i svezes za onu stranu koju si spljostio i uz pomoc okretanja tocka lako upadne ;)
i kada to uradis platis mi pivo :lol:

a lamela kosta 20 evra , druk lezaj 15 , sva tri pracna 20
na ovome je zamijenjena jos i pumpa hidraulike 25 evra

to zujanje ti je vjerovatno druk lezaj , zavisi na koliko pritiska papuce prestaje zujanje
otvori onaj poklopac sa strane lamele i videces u kakvom je stanju druk lezaj , prethodno otkaci polugu koja ide sa papuce kvacila da oslobodis druk lezaj da bi ga mogao rukom okretati
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Ma izgleda da je generalno sranje,istina zuji dok ne stisnem kvacilo,a kad ga stisnem prestane.Zuji tocno ispod sjedista a tu nije druk lezaj nego getriba.Danas sam bio kod mehanicara i kako to vec biva molio sam boga da je druk lezajili korpa ili lamela.
Kaze da nije, da je nesto u getribi :twisted: Moram vidjet jos cijenu, a ako se uspijemo dogovorit do 2000kn za popravak ja pristajem iznad toga nedam ni lipe.
Ulja u getribi ima,nedavno sam vozio gnoj i kardan je radio non stop i nakon toga je pocelo zujat,dotad nista.Ma ***** mu tetku sta je 14 prikolica previse za njega.? u 3 dana, pa to bi trojica momaka odvezla i navece gajba pive i na cajke bi stigli.
Ma ko ga smirgla, posijo je a dal ce brat vidjet cemo :evil:
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Savo, majstore, svaka čast :supz: :drinkers:

Malirus: Za te novce(2000kn) kupiš traktor u zapuštenom stanju pa imaš cijelu getribu i hrpu djelova.imao sam takvu priliku i propustio.Još sad bi sam sebe najradije :axe: :madmana: :roll:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

malirus , koliko trebas pritisnuti kvacila da bi zujeanje prestalo ?
znaci kada ides sada u nekoj brzini nije bitno kojoj trebas li pritisnuti kvacila toliko da traktor prestane vuci ili je potrebno manje ,pa zujenje prestane a traktor i dalje ide ?
zuji li u leru i rikvercu ?

e da si blize za 2000kuna ti rastavim cijeli mjenjac i citavog ga preslozim ;)

@vladimirec81 pa iako kupis cijelog vladimirca opet zujanje na ovom ne prestaje dok ga ne popravis :D
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

savoris kaže:
malirus , koliko trebas pritisnuti kvacila da bi zujeanje prestalo ?
znaci kada ides sada u nekoj brzini nije bitno kojoj trebas li pritisnuti kvacila toliko da traktor prestane vuci ili je potrebno manje ,pa zujenje prestane a traktor i dalje ide ?
zuji li u leru i rikvercu ?

e da si blize za 2000kuna ti rastavim cijeli mjenjac i citavog ga preslozim ;)

Kvačilo treba pritisnuti do kraja da bi prestalo zujat,sve sto si naveo je tocno zuji u svim brzinama ,leru i rikvercu :twisted:
2000 kn je psiholoska granica u koju ide sve ,ruke dijelovi tj. da ga mehanicar popravi i ja nemam nikakve veze s trazenem dijelova i slicno.
Ako nista drugo Savo imas smjestaj, hranu i dodi i radi,(ponesi i dijelova)
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

i tako danas trebam posijat jos ral kukuruza i rus ostane bez goriva i povuce zrak, bateriju sam iscrpio,zraka jos ima a :scratch Dosao mi je punac s fergusonom 539 i posijali smo.
Ipak nista bez fergusona :lol:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Odvrnuo sam holender na diznama i malo zaverglo, spojio i doslo gorivo.
A ovo za fergusona je islo Bobu :)
Iskreno nakon dugo vremena sam vozio 539 i ubilo me to sto se sjedi nisko pa mi vlastita koljena smetaju inace ok.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Odvrtanje lajtunga na diznama i itd... :scratch . Meni je par puta nestalo goriva:Dotočiš gorivo,s onom pumpicom na bosh pumpi pumpaš dok ne čuješ da gorivo natrag ne teče u rezevar,još malo dok pumpica ide teško.upališ i samo gas. :roll:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

vladimirec81 kaže:
Odvrtanje lajtunga na diznama i itd... :scratch . Meni je par puta nestalo goriva:Dotočiš gorivo,s onom pumpicom na bosh pumpi pumpaš dok ne čuješ da gorivo natrag ne teče u rezevar,još malo dok pumpica ide teško.upališ i samo gas. :roll:
Probao sam s tom pumpicom i ispraznio akumulator
Dok nisam odvrnuo na diznama i ispustio zrak nis od posla.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
vladimirec81 kaže:
Odvrtanje lajtunga na diznama i itd... :scratch . Meni je par puta nestalo goriva:Dotočiš gorivo,s onom pumpicom na bosh pumpi pumpaš dok ne čuješ da gorivo natrag ne teče u rezevar,još malo dok pumpica ide teško.upališ i samo gas. :roll:
Probao sam s tom pumpicom i ispraznio akumulator
Dok nisam odvrnuo na diznama i ispustio zrak nis od posla.

nis od posla zato sto nisi pumpao rucno i u isto vrijeme verglao , kod mene je takav slucaj

i meni je par puta nestajalo goriva , 'bem ti traktor koji trosi toliko da bukvalno zaboravis kada si zadnji put tocio :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh