• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

G

goko

Guest
Re: Vladimirec

imam 10 hektara zemlje isto toliko sume ali neznam kako da odaberem traktor kod nas cena vladimirca se krece od 800 do 2000 eura , sve ljude sto poznajem sam pitao za t-25 niko se ne razume.kako da utvrdim dali je ispravan motor hidraulika i druge djelove.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Pa...kupovina polovnjaka je uvek mačka u džaku :roll: Možda bi bilo dobro da pročitaš prethodne postove na ovom forumu i malo se upoznaš sa problematikom, i da na nekoj od prethodnih strana skineš kompletno uputstvo za T-25A,koje sam negde okačio :scratch Inače mislim da si dobro izabrao jer ko god ga ima , ne žali se ! I sam sam se tako , kao i ti odlučio za njega čitajući ovaj forum.Pre njega nikada nisam imao traktor niti sam neki vozio.
E sad ...koliko ćeš imati sreće prilikom kupovine to je sasvim druga stvar.Imaj na umu da je to....jako dobar traktor za koji se ne može dobiti mnogo para ,pa taj što ga prodaje ima veoma jak razlog zašto to radi. Ili mu zaista više ne treba (u šta je teško poverovati) ili traktor ima neke ozbiljne probleme pa ga zato i prodaje! Bilo bi najbolje da ipak povedeš nekog ko se bar razume u motore,jer hidraulika i nije neki problem na njemu(čak i da ne radi,lako se sredi)
Znam za jedan zaista dobar u Brusu na Kopaoniku za koji traži 2800.- eur jer ma samo 600 sati rada, garažiran sve vreme i u fabričkom stanju .Sve ostale koje sam gledao ispod 2000.- ne bih ni uzimao jer im mnogo čega fali ili nedostaje.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Ma nemoj kupovati taj traktor ako je iznad 1800-2000 € 8) ,nema smisla novce bacati. Za šumu je odličan ako nije prestrmo a za 10 Ha,khm :mrgreen: sretno ti bilo(može on to bez problema samo je pitanje dal možeš i ti :twisted: ). Ako se i malo razmiješ u tehniku sitnice sam složiš, a ako imaš i malo boljeg majstora (koji hoće i može naučiti par drukčijih, novih stvari) nemaš problema.Pročitaš uputstva 3x s razumjevanjem i to je to. Dijelovi su bagatela,gotovo cijeli traktor možeš složiti s alatom koji je tvornički išao uz njega. Gledaj da nije prevrtan(hauba,auspuh,prednji špur), da dobro pali i radi I NAJVAŽNIJE: Pogledaj dal je akumlator dobar(bar 110 Ah) Čitaj prethodne postove piše gotovo sve pa da se ne ponavljam... Pozdrav i sretno s kupnjom!
 
G

goko

Guest
Re: Vladimirec

bio sam danas da pogledam jedan t25 gazda trazi 1000 eur ima sve gume su nove sa njega daje plug . koristen je za oranje ifreziranje 1992g je proizveden . ima 502 rdna sata .kad sam ga upalio nesto mi je neobicno, zvuk motora je mnogo glasan. kuka za prikolicu mi je nesto cudna nije kao na slikama u predhodnim postovima.

interesuje me kolika je potrosnja goriva na 100 kvadrata pri orenje :?:

kod nas u MAKEDONIJA ima mnogo malo vladimirca sve majstore koje sam pitao nisu znali ni rec o vladimirec.


ako si slučaju nešto zaboravio dodati u prethodni post ima u desnom ćošku tipku UREDI,
pa na nju stisneš i dopišeš u post, a ne da gomilaš post za postom sa par riječi.
zbalija
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Vladimirec

Glasan mora bit..
Na 100kvadrata popiješ više ti rakije dok pooreš neg što on goriva.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Vladimirec

Ako nitko u tvom kraju ne zna popravljat taj traktor onda ga nemoj kupit.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

I jel pala odluka?? Rus mora biti bučan,nakon nekog vremena se naučiš,meni zvuk baš paše.Direktno ubrizgavanje+zračno hlađenje=mora biti bučno :roll: . Na 100 m2 potroši oko 2 dl goriva :lol: . Za te novce ne možeš kupiti malo bolji motokultivator. Na 500 rh s on tek razradil ;) . pogledaj dal je sajla od brojača sati zablombirana. Teško je to sve procjeniti dok se ne vidi.Nađi trgovinu s rezervnim djelovima.cijena mi se čini malo dosta mala s tim da ima i nove gume,ali moža baš zbog toga što ih ima malo kod vas.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Re: Vladimirec

Možda su se raspale od starosti ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Vladimirec

muhanicar kaže:
Možda su se raspale od starosti ;)
Od 1992 godine , trebal je imati još one čepiće na njima ..ne sve , samo par po strani ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Re: Vladimirec

Pa onda su to te nove iz 1992.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Vladimirec

Naglasio je da su nove gume , pa sam očekivao da su to nove , a ne one s kojima je kupljen , majko sveta :(
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Cuj, sto je za ocekivati za male pare? U BiH su se pojavile turbo jeftine kineske gume, kojima garancija prestaje onog trenutka kad ju je vulkanizer napuhao. 100€ komad, cak i manje, a za neoga tko nece raditi puno posla, dobre su i takve...

Pri kupovini traktora ne bi trebalo u prvi plan stavljati gume, boju, instalaciju. Gledaj motor. Prije paljenja provjeri rukom jel hladan blok i auspuh, da ga nije gazda pred prodaju zagrijao, isprobaj mjenjac u apsolutno svakoj brzini, rikverc, spore, brze. hidraulika ga na ler gasu mora podici, ako pod poluge stavis neki panj, kardan da ne prokliuje da se lako ukljucuje... Akumulator da je dobar i da pali na kljuc. Znaci anlaser bar valja i dobra je sansa da valja i alternator.

Luft na volanu, kocnice, struja, gume, boja, to je samo dodatni plus ako ima bilo koji jeftini polovni traktor, a ako i nema nesto od navedenog, lako se popravi i napravi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Vladimirec

Bobo kaže:
Cuj, sto je za ocekivati za male pare? U BiH su se pojavile turbo jeftine kineske gume, kojima garancija prestaje onog trenutka kad ju je vulkanizer napuhao. 100€ komad, cak i manje, a za neoga tko nece raditi puno posla, dobre su i takve...

Pri kupovini traktora ne bi trebalo u prvi plan stavljati gume, boju, instalaciju. Gledaj motor. Prije paljenja provjeri rukom jel hladan blok i auspuh, da ga nije gazda pred prodaju zagrijao, isprobaj mjenjac u apsolutno svakoj brzini, rikverc, spore, brze. hidraulika ga na ler gasu mora podici, ako pod poluge stavis neki panj, kardan da ne prokliuje da se lako ukljucuje... Akumulator da je dobar i da pali na kljuc. Znaci anlaser bar valja i dobra je sansa da valja i alternator.

Luft na volanu, kocnice, struja, gume, boja, to je samo dodatni plus ako ima bilo koji jeftini polovni traktor, a ako i nema nesto od navedenog, lako se popravi i napravi.
E moj bobo , ako to sve redi kako si nabrojao nejde taj za iljadu eura
 
B

Bobo

Guest
Re: Vladimirec

Gledaj, mora hladan upaliti po toplom vremenu baz dekompresora ako je motor dobar, tu nema sta mudrovati. Mjenjac treba biti ispravan, kao i hidraulika i kardan. To je bar ono osnovno...

Drugo nista vise ne treba raditi, samo ovo gore. kocnice, struja, boja, to ide pod dodatnu opremu. Crijeva od goriva ako su trula, to je sve potrosni materijal... kocnice se srede, kao i struja.

Gume nek su dobre, ne moraju biti nove, i ovako i onako su na malom traktoru mal te ne vjecne...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

bobo gledajući cijenu dijelova za vladimirca ja bih prije gledao u opšte stanje ''od oka'' nego zavirivao u mehaniku
naravno da je bolje kupiti što bolji traktor i ne gledati puno u pare , ali na mom podneblju više se gleda jesu li papiri regularni i recimo da nije prevrtan a sve ostalo se lako i jeftino sredi

evo da bi te uveo u ono o čemu pričam malo cjenovnika od oka
oba klipa :klipovi , karike , stubline , bolcnovi u klipovima - 120e (klipovi sa karikama i bolcnovima 60)
ventili , vodjice, gumice - sitno nešto 15tak evra
svi klizni ležajevi -20tak e čini mi se
garnitura dihtunga (svi) - 10e
pumpa hidraulike -25e
uložak dizne 3-4 e , cijela dizna 10-15 e
razvodnik hidraulike -100tinjak e
bosch pumpa nova -220e
obloge kočnica - 25e čini mi se
zupčanici mjenjača , po komadu od 15 do 35e
alnaser -130 e (kineski duplo manje)

sve je lako zamjenjivo i ne traži nikakve specijalizovane mehaničarske zahvate

ovo je situacija koja meni pogoduje i po kojoj ja mogu da nabavim dijelove , kod vas u HR je ovo daleko skuplje kako mi se čini , za makedoniju neznam
 
G

goko

Guest
Re: Vladimirec

evo konacno i ja sam postao vlasnik vladeka.po dugo cenkanje kupio sam ga 850eura ;) .to sam sredio i veliko pitanje sta sad :?: celo popodne se vozikam :p naokolo pali na zub brzine nikako danaucim kocnice vrlo slabe probao sam da orem ali neuspesno,plug ide gore dole nikako da podesim dubinu uzas pravi.pozvao sam prijatelja koji se razume u traktore,i opet nista.ja prvi put vozim traktor .kad upalim rad motora je bez normalan ritam,ubrza pa zamalo da ugasi i sve tako.umalo da zaboravim neznam kako da ga ugasim :oops: .e sad druga prica kad pogleda sve ovo sta pricam moj tata za malo da me ubije i kaze da sam najveca budala u MAKEDONII ne ne na celom balkanu . :scratch.kaze da sam kupio smece i bacio pare bezveze.e sta da radim sad prikolicu neznam da prikacim POMAGAJTE . :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

polako prijatelju , najlakše je reći da je to krš i baciti ga

idemo redom
1. hidraulika
u njega a i većine ruskih trakora imaš 4 položaja razvodnika (ručice) ako gledamo od šoferšajbne prema nazad ide ovako
-dizanje
-neutralan (poluge se nemogu pomjeriti)
-spuštanje (prisilno)
-plivajući (poluge prate konfiguraciju terena)
za početak probaj orati u položaju plivajući dok se ne navikneš na traktor a kasnije ćeš naći i bolji način ;)

2. zalijetanje motora
ovdje mogu da ti se dese dva problema
jedan je nestabilan niski predpritisak bosch pumpe a drugi je da se nešto poj**alo u regulatoru pumpe visokog pritiska što je rjedji slučaj
nestabilan niski pritisak može biti uzrokovan
-prelivnim ventilom na bosch pumpi koji obično ne valja
-loša AC pumpa , obično nalijegajuća površina ventila u njoj ne dihtuje dobro
-bosch pumpa ti se napunila naftom i centrifugalni regulator ne radi dobro svoju funkciju

3. kočnice
prvo provjeri u kakvom su stanju ferode i zaviri odozgo u komore u kojima se nalaze kočnice da slučajno nije propustio ulje iz mjenjača
imaš li otpor papuče kada stisneš kočnicu ?
vjerovatno samo treba naštelovati ali me mrzi da to pišem po drugi put kako se radi

sve detaljne odgovore imaš na prethodnim stranicama , a po tvojim pitanjima siguran sam da nisi ovu temu pročitao od početka
pročitaj sve detaljno i vjerujem da ćeš time riješiti to sve lako ako imaš imalo smisla za mehaniku

skini onaj priručnik što je čovjek okačio on ce mnogo da ti pomogne ;)
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Goko, strpi se malo.Za mjesec,dva češ se naučiti raditi sa strojem,ukloniti nedostatke i zaključiti da je to čisto dobar traktor,odličan s obzirom na cijenu: odličan. ;) SLIKE, SLIKE, SLIKE ... :partyman:

Vidi, vidi sad se i Bobo razumije u Vladimirce :lol: ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh