• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Vladimirec

savoris kaže:
1. hidraulika
u njega a i većine ruskih trakora imaš 4 položaja razvodnika (ručice) ako gledamo od šoferšajbne prema nazad ide ovako
-dizanje
-neutralan (poluge se nemogu pomjeriti)
-spuštanje (prisilno)
-plivajući (poluge prate konfiguraciju terena)
za početak probaj orati u položaju plivajući dok se ne navikneš na traktor a kasnije ćeš naći i bolji način ;)
A jesi mu rekao da mora imati kotač koji određuje dubinu oranja
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Dabogda imao noćne more s kotačem od pluga :lol: ;) . Ajde sad za ozbiljno: dajte mi objasnite kak to da nekolicini ljudi tu i općenito na vladimircu netreba kotač, a svima ostalima 'treba' ??? Da je neznam kak strgana hidraulika dok se plug spusti on mora lijepo orati. Ja bi rekel ili neznaju pravilno naštelati plug i terati traktor ( bez uvrede ikome) ili su imali prije 'neki' drugi traktor pa ostale loše navike. :twisted:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Obzirom da sam imao slično iskustvo sa kupovinom traktora,pretpostavljam da taj traktor od 1992 do prodaje nije ni imao ikakvo održavanje pa zato i jeste u takvom stanju i prodat po toj ceni! Nažalost i ja imam utisak kao i Savoris da goko nije pročitao prethodne postove a ni postavljeno uputstvo za traktor ,inače bi mu dosta toga bilo jasnije.
Naravno da Vladimircu ne treba točak ni za plug niti za bilo koju drugu mašinu,ako ima na cilindru prsten za ograničavanje dubine hoda, mada su mnogi vlasnici taj prsten polomili ili izgubili ili ga nikada nisu ni koristili !
Vladimirac se gasi prekidom dovoda goriva,tj. smanjenjem gasa , a pali uvek uz upotrebu dekompresora ,hladan ili topao, sve jedno je !
Možda bi bilo bolje da se bobo zadrži na komentarima IMT jer njih ipak nešto bolje poznaje :lol: Možda su motor ,menjač i hidraulika vitalni delovi ali....traktor čine i svetlosne grupe,gume,kočnice,kabina...i sve to skupa utiče na cenu !Uostalom najmanji problem je zameniti kompletan motor, ali na šta ga staviti kad sve ostalo ne valja ??? :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

ma žao mi je što nemam slika od moga vladimirca kada sam ga kupio , to je bio leš nesahranjen
za malo para i malo više živaca i vremena od toga krša može da se napravi uljudan traktor koji traži minimalna održavanja i može da zadovolji jedno manje domaćinstvo bez problema
naravno da je lakše kupiti nešto u super stanju ali za to se mora izdvojiti i veća svota

mene bi mogao zadovoljiti kao jedini trakor ali pošto ja idem dosta uslužno onda nemože , mada doooosta poslova on odradi za lijepe novce ;)

imao sam skoro priliku da ga zamijenim za zetora 4718 i odustao sam , nisam mogao od njega da se rastanem
kada budem mogao kupit ću neki traktor koji mi je sposobniji na kardanu ali vlatko ne ide iz moje avlije do daljnjeg
 
G

goko

Guest
Re: Vladimirec

procitao sam svi postove,ne jedan nego vise puta pred da kupim traktor .najveci problem je to sto se nerazumem u mehaniku.pogotovo ne u traktore,ali evo polako ucim :oops: ,moram da priznam da mi slabo ide ali ide nekako.nasao sam jedan vlasnik vladimirca koji se razume u traktore,mogu da kazem da je sve sredio za 20 eura.kaze da je traktor odlican.nai vaznije je da sad mogu da radim,da orem da vucem teret na prikolicu i svi ostali poslovi.veliki problem je sto covek koji mi je popravljao traktor zivi 120km.od mene nadam se na vasu pomos.unapred hvala i pozdrav ;) najvise me nerviraju komentari od ljude,kazu da sam pogresio nije trebalo da kupim vladimirac, da su kvarljivi da nevaljaju za nista.ali ja za inat svima kupio,niko me ne pita koliko para mogu da izdvojim za traktor.ako nije bio ovaj ja nijkad nebi kupio,533i539 kod nas su od 3000eur do4000.ja to nikad nisam mogao da platim. :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

a boli te kita šta narod priča , ''nije se rodio ko je narodu ugodio'' neko reče
budi svoj čovjek i radi ono što misliš da ti je najbolje , a tim pametnjakovićima samo odgovoriš da za takve novce nemogu kupiti ni neki pošten motokultivator :lol: a traktor je traktor ;)

a vidiš hvala bogu koliko nas je vlasnika koji se ne žalimo na vlatka , ajde mi nadji ijednog vlasnika da kaže ''nisam zadovoljan prodajem vlatka kupujem nešto treće za te iste novce'' :finga:
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
Re: Vladimirec

moj kum je kupio vladimirca onog starijeg nego vi imate i dao za njega 5000 kn to je trebalo za djelove biti,na kraju se ispostavilo da je bolji nego novi,dobri su to traktori ako su imalo očuvani
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Goko,dobrodosao na forum i sretno s Wladekom nek zaradi jos bolji.
Moj isto slini na iberlauf i vjerovatno bi nove uljne karike dobrodosle, al jos se nije isplatio pa ce to malo pricekat.
Neznam kakva je zemlja kod tebe ali ja sam se samo zezno sto mi je malo slab u oranju i tanjuranju,ali za ovo malo zemlje sto imam je za 5+
Orem i tanjuram duze i nisam nikog molio da mi to uradi i nekom to jos platio
zuji,skripi,trza,otpada al ide i netrosi puno.
Savo je dobro reko, brusilica i aparat za varenje,popravis i teraj dalje
 
M

milicevicm

Guest
Re: Vladimirec

Pozdrav za sve članove foruma-od vašeg novog člana.
Zahvaljujući vama i mi smo postali vlasnici Vladeka. :D
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Pozrav i dobrodošao u naš rusko orijentirani kutak ovog foruma.Znam da je još malo rano ali kakvi su dojmovi u vezi sa strojem? Nek te/vas dobro i dugo služi !!!
 
M

milicevicm

Guest
Re: Vladimirec

Hvala na dobrodošlici !
Stavi ću sliku-pa vi presudite.
Za sada smo malo kosili sa njim i dobar je.Kupili smo ga sa tom nekom austrijskom kosom-kači se po zadi.
A za nju ću tražiti pomoć od vas svih.Slikaću je pa će mo da vidimo šta će mo sa njom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

@milicevicm odakle si pošto vidim BH table ?

lijep vlatko nema šta , koliko je plaćen ako nije tajna ?
 
M

milicevicm

Guest
Re: Vladimirec

Savo mi smo izgleda komšije na 150 km.
Ozren-na pola puta između Doboja i Gračanice.
Neznam koliko kilometara ima do Ugljevika od Gračanice,možda smo i bliži.
Na osnovu ovog foruma odlučili smo se za Vladimireca,i dugo smo ga tražili-nema ih puno u ponudi.
Ovaj je bio najsolidniji-platili smo ga 5000 km-neda čovjek ni marke ispod.I tu neku kosu plus 4oo km.
Vidiš ima nove gume,pali na ključ,hidraulika radi,nema lufta,izgleda da nije prevrtan,UREDNI PAPIRI,
signalizacija sva radi,ventilator u kabini itd.
Što kaže vladimirec 81 još je rano za ozbiljnije dojmove,vidi će mo :blackeye
Na osnovu vaših preporuka kupili smo mu i plug-jednobrazdni IMT.
Nađemo ga slučajno-350 km,i uzme mo ga,ali smo prvo prošnjucali malo da vidimo kako se kreću cijene-kada ono
650-850 km-rekoh uzimaj ovaj. Ore odlično-demonstrirao nam je taj čiko.
Da vas više ne tušim POZDRAV,a biće pitanja za vas sve.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

ma vidi se da je traktor uredan , meni je bitnije kakav utisak ostavi na mene nego recimo kakv je motor
motor se lako i jeftino uradi ali moj utisak se teško popravlja :lol:

iskreno da ti kažem bar ja sam probao na vladimirca više plugova i došao do toga da je jednobrazac najbolja opcija , dvobrazac tek kod ljudi u ravnici kojima je lakša zemlja
imao bi i ja prodati jedan jednobrazac IMT u ekstra stanju ako kome bude trebao

ako si čitao na nekoliko stranica prije imaju slike od vlatka što ga je moj šurak kupio skoro , lijep traktorak u picikato stanju plaćen 3200km , bogami dok ga nismo našli nagledao sam se i kojekakvih grobova sa asotronomskim cijenama
on je prezadovoljan traktorom

ni vladimirci (uopšteno svi ruski traktori) nisu više jeftini kao što su bili , ljudi su jednostavno prepoznali kvalitet :roll:
 
M

milicevicm

Guest
Re: Vladimirec

Vidio sam Savo,dobro ste prošli.
Baš tako i mi smo se svega nagledali.Nazoveš kaže-traktor je u ekstra stnju kada tamo odeš ništa i još zabrazdio cijenu.
Nego ne reče ti meni je si li kada išao prema Doboju.Ako nešto zapne-da te imam kao džokera.
Naravno ako se dogovorimo oko cijene-a vidim da si drugarčina-slikaš,pišeš,pomažeš maksimalno.
Svi forumaši su FUL-svi se zalažu maksimalno.
 
M

milicevicm

Guest
Re: Vladimirec



Uploaded with ImageShack.us

Sada pomoć tražim od vas svih.
To je ta neka austrijska kosa,piše na njoj- MORTL.
Izgleda da fali neki dio-ispod desne poluge.
Problem je u tome što se ne može podignuti dovoljno-kada se ide u rikverc.
A kosi za desetku.Pa bih vas molio ako je neko negdje vidio takvu da je slika iz svih uglova-da riješimo enigmu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Vladimirec

Vjerojatno treba samo dobro podešavanje , slikaj je iz svih uglova + u pološaju spuštenioom na zemlju .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

milicevicm kaže:
Vidio sam Savo,dobro ste prošli.
Baš tako i mi smo se svega nagledali.Nazoveš kaže-traktor je u ekstra stnju kada tamo odeš ništa i još zabrazdio cijenu.
Nego ne reče ti meni je si li kada išao prema Doboju.Ako nešto zapne-da te imam kao džokera.
Naravno ako se dogovorimo oko cijene-a vidim da si drugarčina-slikaš,pišeš,pomažeš maksimalno.
Svi forumaši su FUL-svi se zalažu maksimalno.

išao sam i prema i u Doboj :lol:
i sutra idem na pijacu na Memiće , trčkaram ja svugdje , što se tiče ''zapinjanja'' draktor mi ne djeluje tako da mu treba moja pomoć ;)
ako ipak šta bude trebalo samo ti napiši ovdje , riješili smo do sada svaku enigmu ;)
i od dijelova ako šta treba samo reci , ja ovdje većinu lokalnih vlasnika vladimiraca snadbijevam dijelovima
samo je problem što se rijetko kvare i nema hljeba na tome :lol: :lol: :lol:


a što se tiče nepodizanja kosačice može biti više faktora jer ti je traktor u niskom podešenju
slikaj i onaj dio sa traktora odakle kreću poluge , dignutu kosačicu sa strane i od pozadi , spuštanu kosačicu sa strane i onaj detalj desne poluge što si slikao ali iz drugog ugla da se bolje vidi
 

Najnoviji postovi

Na vrh