• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
hvala lepo savorise sto si mi pomogao u vezi semu menjaca! pozdrav!

nema na čemu i drugi put

postoje i neki ''kućni običaji'' da ne kažem PRAVILA koja mi zvuče strogo pa tu riječ i ne koristim , ako malo detaljnije pročitaš i pridržavaš se i lijepo predstaviš onda dobiješ i decidne odgovore
 
M

milicevicm

Guest
ne znam dali si rijesio problem, nisam vidio da je neko pisao......
ili se na slici ne vidi ili u ovoj rupi fali bolcn koji ce da nasloni sa donje strane poluge/poteznice.....takav princip imaju kosilice za Tomo Vinkovic.......na njima je taj nosac jednostavno savijen ispod poteznice, ovdje je vjerovatno otavljeno rasklopivo zbog lakseg kopcanja i skidanja s traktora.... :scratch

uguraj kakvu cjevuru ili bolcn......na drugoj strani bi trebao biti lanac ili neki drugi sistem stimanja visine (otprilike tamo gdje si zamotao onu armaturu)

Pozdrav za sve forumaše.
edosoko-hvala druže na savjetu.
Ove promjene na forum su bile,pa tek sada se javljam
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Vidim da već par dana niko ništa ne pita...pa da onda bar iskoristim zatišje i pitam ,ima li ko iskustva,šta raditi sa zaglavljenom blokadom koja se ne može uključiti ?Mislim naravno na onu papučicu neposredno ispod sedišta.Neće ni da mrdne ni gore ni dole...Odakle početi ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
pogledati ispod nje da nije šta upalo
skidaj redom , lim ispod nogu pa ćeš vidjeti šta je
moglo bi biti i da je šipkao koje je povlači zahrdjala na izlazu pa zaribala
neka glupost je definitivno , tu nemože biti nikakav teži kvar
 
M

milicevicm

Guest
milicevicm

Pozdrav svim forumašima.
Da li ima neko RADIONIČKI KATALOG za VLADIMIRCA T-25A.
Ali na češkom ili poljskom jeziku tako nekako-bio je fantazija od-do-sve nacrtano.
Računar mi se pokvario i sve ode.
Da li je neko otvarao taj link.
Izgubio sam živce-ne mogu ga naći.
Obradujte me tim linkom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pozdrav svim forumašima.
Da li ima neko RADIONIČKI KATALOG za VLADIMIRCA T-25A.
Ali na češkom ili poljskom jeziku tako nekako-bio je fantazija od-do-sve nacrtano.
Računar mi se pokvario i sve ode.
Da li je neko otvarao taj link.
Izgubio sam živce-ne mogu ga naći.
Obradujte me tim linkom.

jesil sada sretan :) :gitarist:
http://mtz.com.pl/katalogi.php
 
M

milicevicm

Guest
Hvala SALE i SAVO.
Šta da kažem-brzi ste-HVALA.
Sale ovaj sam link pronalazio-ali ništa ne mogu otvoriti.
Savo ovo je taj link sa koga sam bio skinuo to-nažalost nema ga više.
P.S. sretan sam zbog vaše ažurnosti.
Pozdrav za sve.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ajde vidjeću da ga ja ponovo uploadujem pa ću ti linkovati pošto sam ja skinuo sve to ;)
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Pozdrav svima ,ja sam novi član ali već duže pratim vaš forum.Da se predstavim imam 27 godina zovem se Danijel i živim u Jarčem Polju kraj Karlovca.Po struci sam automehaničar,i od 3. mjeseca sam vlasnik jednog vladimirca.Učlanjen sam na više foruma uglavnom zbog svoje struke ali i zbog korisnih informacija koje se nalaze na njima jer nitko nezna sve , te nudim pomoć drugima u rješavanju tehničkih problema.Uglavnom da ne duljim odgovorit ću vam na neke teme kako sam ja riješio neke probleme na vladeku i što koristim i kako radim.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
uglavnom da počnem,u svom vladeku koristim motorno ulje ina super 5 samo za mašinu.u mjenjaču je hipenol za mjenjače a u hidrauličnom sistemu ulje za hidrauliku isto ulje koje koristi i savoris. neki čitao sam koriste motorno doduše moj kolega toči i u getribu motorno ,jel kako ko voli ja se ipak držim pravila da svako ulje ima svoju namjenu za koju je napravljeno i prema tome je najbolje. što se tiće sistema za gorivo staro kučište sa dva uložna filtra je skinuto te je stavljeno od kučište i filter od golfa 1., to je urađeno jer su mi puštale gumice na ćašicama a nisam mogao nabaviti druge.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
e do mojega :mad:

nakon par dana čudnog zvuka iz motora koji nisam mogao da definišem pošto mi bio slomljen auspuh jutros kada sam ga stavio čujem opasno lupanje iz motora i radi samo jedan klip :scratch
skinem diznu , provjerim , ok
skinem glavu , ok
okretanjem radilice vidim da klip ima lufta gore-dole bar 10mm :|
svučem stublinu i vidim da piksne u gornjoj pesnici nema nikako :| , skinem karter izvadim klipnjaču i klip , izvadim malu pesnicu i vidim da je gornja bolcna pukla po dužini sa obje strane i usled toga je POJELO piksnu koju sam našao u dijelovima u karteru

klipnjača je oštećena jer je gornja rupa u njoj postala jajasta za cijeli milimetar :|
moram staviti novu klipnjaču,piksnu i bolcnu

a evo i umjetnosti moga šuraka koji je svoga vlatka malo opaaaaaaaaa

image0017i.jpg


image0015j.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ajoj :( , u nesreči ipak bila i sreča. Traktor još stoji.
Nekako mi izgleda po sliki da je ruda savijena u špiralu, znači nema vrteču kuku ili...?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ta prikolica je smatrana ''lakom'' prikolicom kojoj ne treba obrtaljka - GREŠKA

drva su bila svezana španer trakom i nisu mogla da ispadnu pa su šasiju savila u spiralu i totalno je razvalila
prikolica je u takvom stanju kao da je naišla na neku nagaznu minu :rolfer:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Istina Savo, GREŠKA!

Kad sam nabavijo prikolicu, prva prerada koju sam napravijo bila je baš ta kuka obrtaljka. Košta 13€, barem ova koja nije baš velika a dobra za Tomu, sasvim dobro napravljena. Stavit ču sliku ispod.

A dobro da ne pametujemo previše, šta je tu je, moglo je bit puno gore.

prikolica-platon-foto_10744305_15883366_15883387.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
e do mojega :mad:

nakon par dana čudnog zvuka iz motora koji nisam mogao da definišem pošto mi bio slomljen auspuh jutros kada sam ga stavio čujem opasno lupanje iz motora i radi samo jedan klip :scratch
skinem diznu , provjerim , ok
skinem glavu , ok
okretanjem radilice vidim da klip ima lufta gore-dole bar 10mm :|
svučem stublinu i vidim da piksne u gornjoj pesnici nema nikako :| , skinem karter izvadim klipnjaču i klip , izvadim malu pesnicu i vidim da je gornja bolcna pukla po dužini sa obje strane i usled toga je POJELO piksnu koju sam našao u dijelovima u karteru

klipnjača je oštećena jer je gornja rupa u njoj postala jajasta za cijeli milimetar :|
moram staviti novu klipnjaču,piksnu i bolcnu
Savo to baš i nije bilo nakon par dana :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Istina Savo, GREŠKA!

Kad sam nabavijo prikolicu, prva prerada koju sam napravijo bila je baš ta kuka obrtaljka. Košta 13€, barem ova koja nije baš velika a dobra za Tomu, sasvim dobro napravljena. Stavit ču sliku ispod.

A dobro da ne pametujemo previše, šta je tu je, moglo je bit puno gore.

prikolica-platon-foto_10744305_15883366_15883387.jpg


nije budala izmislio te stvari za rudu,,,,da je bila na njegovom barem bi prikolicu sačuvo..........
Ali šta je tuje,,,,barem se nije čovijeku niš desilo,,,niti slomilo traktor...
 

Najnoviji postovi

Na vrh