• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
nikad nisam ni sumnjao u tebe da ga neš složit majstore:partyman::partyman:

bogami ja jesam :rolfer: toliko sam bio umoran da mi je mozak nije radio , doduše slabo on kada i radi ali sinoć je bio totalni tilt :mad:
 
M

milicevicm

Guest
Hoćemo slike,slike !!!!!!!!!!!!!!
Da vidimo te ljute strojeve.
Danijele i ostali čekamo te sličice.
Ugledajte se na savorisa,čovjek sve slika i to je baš OK.
Vidjeli ste onu sliku sa prevrnutom prikolicom-kako se kaže slika zamjenjuje 1000 riječi.
Zato hoćemo slike,slike !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POZDRAV
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
budem budem ,sad sam malo zauzet bavim se nekom građevinom kad završim poslikat ću ,:)pozdrav
 
P

pergar

Guest
Molim pomoć

Pozdrav svim forumašima... Prvo da se predstavim,ja sam Milan iz Kutine,i već duže vrijeme pratim ovaj forum.moram reći da ste svi super i da steod velike pomoći svima koji imaju wladeke.Prije godinu dana postao sam vlasnik Vladimirca T25A1 iz 78 godine.Nisam imao nikakvog iskustva sa traktorima do sada...Traktor je bio u odličnom stanju,besprijekoran,,,do nedavno.Pukla je klavijatura na 1.cilindru,a razlog tomu je vijak koji drži klavijaturu,on je pojeo navoj u gkavi. Simptomi:-dok je bio hladan,upalio nekako,a poslije nikako,radio je na jedan klip.propuštalo je ulje na tim cilindru(ne znam točno gdje).Zamijenjena klavijatura,urezan veći navoj i veći vijak,sve sklopljeno,alije ostalo po starom,,sve samo ne zapalit...Majstor kaže nova glava,ne budi lijen zapalim u Barcs po glavu nove ventile,sve sastavljeno,,ali gle čuda, Wladek pali ko;mina,vozi sve pet,ali curi i dalje ulje kad se zagrije.Mjesto curenja je iznad nivoa izlaza auspuha na cilindru,napominjem da traktor odlično pali,prima gas,pritisak ulja na1000 o/min je oko 2 bara,nema lufta na klipu dimi u granicama normale.Kao laik ne znam više šta da radim,bojim se da će me majstor OŽENITI,glavu je dotezao na ruku,a ne na kilo ključ,jel moguće da sam kupio deformiranu glavu,šta mi je činit,molim vas da mi pomognete.ČITAM DA VAS IMA PUNO KUJI IMATE TRAKTOR U MALOM PRSTU .Molim raspravu na ovu temu.pozdrav svima,,,,,
 
P

pergar

Guest
pergar

glava nije tokarena,ali sam uz nju dobio i nekakav prsten za koji ne znam da li uopće ide igdje
 
P

pergar

Guest
pergar

znači ako glava nije tokarena,to je ta boljka,ili možda neš drugo.vidi li se na oko kad je obrađena
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
glava nije tokarena,ali sam uz nju dobio i nekakav prsten za koji ne znam da li uopće ide igdje

taj prsten ti ide izmedju cilindra i bloka motora

ja mislim da ti on pušta na gumice cjevčica kroz koje idu podizači ventila ;) garant , samo te zeza vjetar turbine koji ti to ulje probacuje na drugu stranu pa ti pravi varku ;)

skini onaj zaštitini lim (usmjerivač vazduha) sa ventilatora , operi (obriši) sumnjivi dio , skini remen kaiš i onda upali traktor i prati gdje ti pušta ulje
samo nemoj dogo da ti ovako radi bez hladjenja , minut dva može

a imaš još mogućnost da ti je pukla cijev koja napaja glavu uljom , to je ona što ide sa bloka a gore na glavama ima jedan most

a može biti (ali je manja vjerovatnoća) da ti dizna nije dovoljno zategnuta ili je bakarna podloška ispod nje loša , ne izlazi ulje nego nafta pod pritiskom pa i ona obično bude crna

a i glupost tipa starog dihtunga poklopca ventila , ili se dihtung pomjeri u toku stezanja (ovo se meni desilo)

najbolje je uradi kao što sam ti rekao i naći ćeš gdje curi sigurno , ali meni broj 1 je provjeri gumice na cijevima podizača ventila


bdw. šta ti je klavijatura :shock:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
i pretpostavljao sam pošto mi muzika baš i ne ide :gitarist: :mrgreen:
Nebi baš rekel gledajuči tvoje uratke, a sa obzirom da je i brusilica jedan od instrumenata ;)
 
P

pergar

Guest
taj prsten ti ide izmedju cilindra i bloka motora

ja mislim da ti on pušta na gumice cjevčica kroz koje idu podizači ventila ;) garant , samo te zeza vjetar turbine koji ti to ulje probacuje na drugu stranu pa ti pravi varku ;)

skini onaj zaštitini lim (usmjerivač vazduha) sa ventilatora , operi (obriši) sumnjivi dio , skini remen kaiš i onda upali traktor i prati gdje ti pušta ulje
samo nemoj dogo da ti ovako radi bez hladjenja , minut dva može

a imaš još mogućnost da ti je pukla cijev koja napaja glavu uljom , to je ona što ide sa bloka a gore na glavama ima jedan most

a može biti (ali je manja vjerovatnoća) da ti dizna nije dovoljno zategnuta ili je bakarna podloška ispod nje loša , ne izlazi ulje nego nafta pod pritiskom pa i ona obično bude crna

a i glupost tipa starog dihtunga poklopca ventila , ili se dihtung pomjeri u toku stezanja (ovo se meni desilo)

najbolje je uradi kao što sam ti rekao i naći ćeš gdje curi sigurno , ali meni broj 1 je provjeri gumice na cijevima podizača ventila


bdw. šta ti je klavijatura :shock:

G LE NA tom mjestu gdje su gumice cijevčica kroz koje idu ventili je prvo kad smo složili puštalo,pa je to riješeno.Ta strana tj desna strana cilindra je čista ko suza. dihtunzi novi na poklopcu ventila.....da li se dobije obrađena glava kad se kupuje nova
 
P

pergar

Guest
G LE NA tom mjestu gdje su gumice cijevčica kroz koje idu ventili je prvo kad smo složili puštalo,pa je to riješeno.Ta strana tj desna strana cilindra je čista ko suza. dihtunzi novi na poklopcu ventila.....da li se dobije obrađena glava kad se kupuje nova

ipak ti puno hvala,bacam se u riješavanje problema
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
samo uradi kako sam ti rekao i naći ćeš sigurno mjesto puštanja

glava je vjerovatno obradjena , ali moraš da razgraničiš dali ti pušta ulje ili kompresiju
ako pušta kompresiju čuje se siktanje iz motora
 
Na vrh