• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

M

milicevicm

Guest
Savo puno ti hvala na trudu za onaj link.
Ali piše mi : Datoteka kojoj želite pristupiti trenutno nije dostupna.
Pokušavam od juče.
U čemu je vic ?

A šura je dobro prošao-kako je sve mogao skršiti. POZDRAV
 
M

milicevicm

Guest
SAVO-legendo, evo uspio sam skinuti.
Hvala ti još jednom.

SALE-da li si popravio blokadu.

EDOSOKO-je si li živ druže.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
SAVO-legendo, evo uspio sam skinuti.
Hvala ti još jednom.

nema na čemu , zna malo server da zeza i ja kada sam provjeravao nekada napiše da je datoteka nedostupna , ali probaš malo kasnije pa može

e danas sam kupio klipnjaču za vladimirca
klipnjača-30e nova , a frajer mi tražio za polovnu isto toliko :evil:
leteći ležajevi-10e , iako nisu oštećeni ajde rekoh da ih zamijenim pošto je već otvoren
i kupio sam karike za drugara 20e

eto malo orjentacije u cijeni tek da imate
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Nisam stigao ...od obaveza u firmi.Trenutno prikupljam prešpan ,tanak klingerit i gumu za dihtunge,koje ću morati sam da pravim.Primećujem i da mi je hidraulična pumpa vlažna od ulja,a kaplje i sa razvodnika,pa kad budem podigao patos kabine...i to ću da pogledam...a morao bih i kočnice da preštelujem jer dosta nisko hvataju. Nego...Savo...dolaziš li ti ikada u ovaj moj kraj, Smederevo i okolina !?

 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
za šta sakupljaš klingerit kada je garnitura za vlatka komplet 10 evra :scratch

ne dolazim na tvoj kraj , nemam u planu
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Pa kupio sam u Zrenjaninu komplet za cilindar i komplet za razvodnik hidraulike....ali to je sve što imaju! Treba mi recimo za ovaj donji deo od koga se odvaja ulje za grejanje kabine,pa zatim...na samoj pumpi iznad i ispod,do prigušnog ventila za grejanje. Ma želeo bih da predihtujem kompletan hidraulički sistem,jer od kako sam podigao pritisak u sistemu na 130-140 bar,na mnogim mestima je ovlažilo i prokapalo.
A pitao sam te dali dolaziš,zato što bih voleo da ga i sam pogledaš i probaš,jer nisam baš siguran dali motor ima dovoljno snage ili bi trebao da se pozabavim i štelovanjem Bosch pumpe, onako kako si opisao da se radi.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
EDOSOKO-je si li živ druže.

živ, živ.....nekad me internet ševi, nekad nemam vremena, nekad.....
uglavnom brzinski preletim forum, ako vidim nesto zanimljivo i poznato prokomentarisem i eto
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A pitao sam te dali dolaziš,zato što bih voleo da ga i sam pogledaš i probaš,jer nisam baš siguran dali motor ima dovoljno snage ili bi trebao da se pozabavim i štelovanjem Bosch pumpe, onako kako si opisao da se radi.

slobodno probaj sam da mu dodaš snage , samo je bitno da zapamtiš početnu tačku da bi mogao da vratiš kako je bilo
znači samo pamti koliko si pomjerio onaj vijak , pola kruga , krug, krug i po' i ne brini
našteluj onoliko koliko ti je potrebno
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
zalijetanje motora vladimirca t25 na nižim okretajima. Uzroci: 1. centrifugalni regulator, 2. pumpa niskog pritiska goriva i regulacioni ventil niskog pritiska, 3.visokotlačni elemenat pumpe. rješavanje, 1.regulator skoro nikad i ne prolazi,može se dogoditi ako nema ulja u pumpi duže vrijeme ali onda bi prije stradali ležajevi,provjeriti ulje te ga zamijeniti. 2.provjeriti rad pumpe dali baca gorivo te provjeriti stanje regulacionog ventila,uglavnom ako imate manje od pola rezervoara goriva inakon nekoliko dana stajanja traktora ne događa vam se da vam odvuče gorivo te ga morate zračiti ventil i pumpa su dobri. 3.visokotlačni elemenat(dogodilo se kod mene)poderu se elementi unutar njega, traktor ide normalno jedino zaje. kod nižih okretaja jer propušta pritisak. ja sam elemenat kupio nov za 100 eura kod mirka iz otoka kraj vinkovaca.ako neznate kako ga zamijeniti i postaviti u fazu neka to uradi bošista.ja sam ga zamijenio stavio nova tri ležaja i semering te je pumpa u biti sada ko nova,dio je original ruski.:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
a zna li neko kako se stavlja element u fazu
koji će mi klinac bošista , samo pare bacam , ta pumpa može da se šteluje na licu mjesta , rus je to pravio

baš se razmišljam da malo pročačkam po pumpi pošto imam dvije rezervne
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
jednom je neko prije 20 postova napisao da mora traktor svaki dan zračiti jer mu povuče zrak, uzroci toga su: 1. propusnost na sistemu za dovod goriva,zamijeniti bakrene šajbice ili ih zagrijati,provjeriti brtve na filterima. 2.ac pumpa goriva,istrošeni ventili u njoj pa propušta gorivo najbolje je da ju zamijenite. 3.regulacioni ventil istrošen pa propušta ili je pukla opruga ,ako jest treba ga zamijeniti ( ni novi ne drži sto posto). kod mene to ljudi rješavaju tako da uvijek kada traktor stoji imaju više od pola rezer. goriva ,jedan čak mora imati pun. kod mene je to isto bio slučaj da se nakon par dana mora zračiti. kod mene je bio ventil,dobro drži radni tlak samo nije dihtao sto posto,riješio sam tako što sam stavio električni ventil za gorivo kada dam kontakt on otvori akad oduzmem on zatvori gorivo.stavio sam ventil koji se ugrađuje na aute koji imaju plin,on se stavlja da zatvori benzin i time sam riješio to malo propuštanje,polovni ventil je oko 2 do 4 eura
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Kako ja mijenjam kočnice:kada skinete elemente koji služe za podešavanje i dođete do kočionog bubnja i obloge, unutra na poluosovini imate zeger osigurač,skidate osigurač do reduktora ne do getribe,te sa dva montirača gurnete bubanj prema reduktoru(bubanj kliže na dvije kajle ,poželjno malo našpricat sa wd40,bubanj se pomakne taman za svoju širinu.izvadite staru oblogu te stavite novu ,vratite bubanj i zeger nazad te ponovite isto na drugoj strani.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
a zna li neko kako se stavlja element u fazu
koji će mi klinac bošista , samo pare bacam , ta pumpa može da se šteluje na licu mjesta , rus je to pravio

baš se razmišljam da malo pročačkam po pumpi pošto imam dvije rezervne
trebao bi ti komparator koji se stavlja između izlaza na dizne, onaj vijak se išerafi istavi komp,pošto ga nemaš radiš sljedeće,skineš lajtunge postaviš radilicu na oznaku prvi klip na paljenje .skineš poklopac na lijevoj strani ,unutra imaš mali zupčanik koji je u sprezi sa zupčanikom na regulatoru i zupčanikom elementa visokog pritiska(bilo bi dobro da napraviš oznake markerom)njega vadiš tako da otpustiš vijak koji ga drži napumpi ,strana do bloka te ga izvadiš van. skini onaj komad na koji se šerafi lajtung prvog cilindra unutra bi se trebala vidjet razvodna rupica.otpustiš elemenat postaviš u položaj paljenja prvog te ga staviš unutra,staviš nazad mali zupč.napumpaš gorivo te provjeriš da li diže gorivo na mjestu prvog cilindra kad je na oznakama ako da zatvoriš pumpu staviš lajtunge i to je to,imaš doma staru pa vježbaj.kako si reko to je rus ,to uradiš i upolju ako treba
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
trebao bi ti komparator koji se stavlja između izlaza na dizne, onaj vijak se išerafi istavi komp,pošto ga nemaš radiš sljedeće,skineš lajtunge postaviš radilicu na oznaku prvi klip na paljenje .skineš poklopac na lijevoj strani ,unutra imaš mali zupčanik koji je u sprezi sa zupčanikom na regulatoru i zupčanikom elementa visokog pritiska(bilo bi dobro da napraviš oznake markerom)njega vadiš tako da otpustiš vijak koji ga drži napumpi ,strana do bloka te ga izvadiš van. skini onaj komad na koji se šerafi lajtung prvog cilindra unutra bi se trebala vidjet razvodna rupica.otpustiš elemenat postaviš u položaj paljenja prvog te ga staviš unutra,staviš nazad mali zupč.napumpaš gorivo te provjeriš da li diže gorivo na mjestu prvog cilindra kad je na oznakama ako da zatvoriš pumpu staviš lajtunge i to je to,imaš doma staru pa vježbaj.kako si reko to je rus ,to uradiš i upolju ako treba
ZABORAVIH TI REĆ moraš skinut polugicu koja dolazi od reg. na elemenat i onaj štift uza nju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
oke sve ja razumijem kako se rastalja i sastavlja , al ime konkretno interesuje postavljanje u razvod koje baš i nisam razumio jer dok vratiš onaj zupčanik nazad nešto more da se pomjeri jer on ulazi izmedju druga dva i dolazi sa strane

i ko ti je rekao da nemam komparator :rolfer:
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
ak nejde ,skineš gornji ležaj osovine regulatora te ju malo nagneš u stranu ili podigneš da napraviš mjesta.osovina pumpe ti je itako blokirana pa se neće pomjerit trebaš samo pazit da ti se ne pomakne zupčanik tlačnog elementa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
pa zupčanik tlačnog elementa će se i pomjeriti , treba uzeti ''preticanje'' da bi se ubacio
e sad pitanje je koliko preticanje treba zaračunati , broj zuba ili šta već
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
zato sam reko da ga označiš,gledaj rastavi jedan elemenat.kad skineš donji tlačni dio koji pritišće bregasta ostane ti gornji izvod prema diznama,izvučeš onu šipku iz njega koju rotira zupčanik ,šipka je u gornjem dijelu šupla to odlazi prema onom šerafu između izvoda za dizne a sa strane su dvije rupice koje okreneš prema prvom ili drugom cilindru,možeš puhnut na izlaz prvog cilindra i okretat šipku kad ti je na položaju zrak prolazi ,tolerancija kad ga okrečeš bi bila negdje pola zuba lijevo desno,tako da nemožes puno pogriješit.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
zato sam reko da ga označiš,gledaj rastavi jedan elemenat.kad skineš donji tlačni dio koji pritišće bregasta ostane ti gornji izvod prema diznama,izvučeš onu šipku iz njega koju rotira zupčanik ,šipka je u gornjem dijelu šupla to odlazi prema onom šerafu između izvoda za dizne a sa strane su dvije rupice koje okreneš prema prvom ili drugom cilindru,možeš puhnut na izlaz prvog cilindra i okretat šipku kad ti je na položaju zrak prolazi ,tolerancija kad ga okrečeš bi bila negdje pola zuba lijevo desno,tako da nemožes puno pogriješit.
opet se žurih pa zaboravih napisat::neki rade ovako <.označiš zupčanike prije raskapanja te stari zupčanik premjestiš na novi elemenat,pošto šipka ima kockicu koja ulazi u zupčanik nemožeš fulat, kockica je veličine negdje cirka 12mm puta 12mm.složiš nazad na oznake i to je to
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
vladimirec sklopljen radi kao švajcarski sat , maloprije završio :evil:
 

Najnoviji postovi

Na vrh