• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Izracun moje potrosnje iznosi 5 litara na dulum ili 1000m2 oranje teske zemlje, isto toliko i tanjuranje.
Kakva su vasa iskustva? :?:
Mene je po rali oranje,tanjuranje i sjetva u gorivu izaslo 300kn ili 30 litara goriva u laksoj zemlji i do 50 litara u tezoj zemlji.
susjed mi se hvali da on trosi 10 litara s fergusonom za oranje 1 rali :scratch :roll: :?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

nisam nikada precizirao potrosnju ali cini mi se da u tebe trosi previse , ali bas previse :shock:

kada sa leg gasa naglo ocijepis pun gas dali i koliko crnog dima izadje na auspuh , mozda ti je pumpa predozirana :scratch
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

I meni se cini malo previse, ima malo crnog dima.
Gdje bi mogao malo zavrnut dotok na pumpi, imas kakvu sliku ,objasnjenje ili da ne diram?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Pola rali zemlje,pobrani kukuruz,jedanput potanjurano,samo oranje(olt pto 2x10'')na 25cm 7 litara.Bosh pumpa tvornički zablombirana.Ilovasta zemlja.Popije i on dok se tera pun gas.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

vladimirec81 kaže:
Pola rali zemlje,pobrani kukuruz,jedanput potanjurano,samo oranje(olt pto 2x10'')na 25cm 7 litara.Bosh pumpa tvornički zablombirana.Ilovasta zemlja.
Takav plug imam i ja i mislim da je potrosnja priblizna.
Moja je isto tvornički blombirana.
Ma sere susjed da on potrosi 10 litara na ral za oranje
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Ne dođe on s 10 l ni do polja :lol: ;) Da se samo vozi po polju sim tam bez pluga potrošil bi 5 l.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

ja sam mislio na ovu cinjenicu
Malirus kaže:
Izracun moje potrosnje iznosi 5 litara na dulum ili 1000m2 oranje teske zemlje, isto toliko i tanjuranje.
Kakva su vasa iskustva? :?:
:?

5 litara po dulumu mi se cini malo vise previse , a za tanjiranje pogotovo :scratch
citajuci malo po srpskom forumu kod njih je potrosnja 13-20l/h pa mi malo svo ovo zvuci bizarno

BDW koliko je ral ?

malirus laicki najlakse za utvrditi jeli ti pumpa odvrnuta previse je neka konstantna uzbrdica i prikolica sa teretom
ubaci u neku brzinu kojom tesko vuce taj teret uz to brdo i ides punim gasom (gledaj izduvni dim)
polako pocni popustati gas i prati kada ce poceti da gubi snagu i za koliko se taj dim smanji iz auspuha
ako ti pocne odmah gubiti snagu ja nista ne bih dirao , a ako se dim polako smanjuje sa popustanjem gasa a snaga ostaje ista tek onda bi razmislio o zavrtanju pumpe
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

savoris kaže:
BDW koliko je ral ?
Laicki ral je 5.5 duluma u stvarnosti je malo vise, oko 5700m2
Ral ili jutro je isto
Vise bi volio da mi POPUSE jedno jutro( duhana) nego ukradu jednu ral kuruze :lol:
Ovo si napiso 13-20 l po hektaru?
Mislim da sve zavisi od zemlje i dubine oranja
Tanjuranje mislim 3 prolaza na takvoj teskoj zemlji a nekad i 4
Juce sam posijo ral kukuruza na takvoj zemlji i nije orano ujesen,nije se promrzlo i mos ga jebat,grude do bola
Ako jucer nisam odusto necu nikad
Jedan jaci od 50ks bi mi trebao,IMT 558,ursus c 360 samo radi oranja,cuo sam da rakovica nije dobar orac a lomim se oko ova dva
Moze pomoc il da otvaram novu temu?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Kupi T-40 pa se ne moraš učiti popravljati drugi tip traktora,skoro je isti kao i vladimirec :lol:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

vladimirec81 kaže:
Kupi T-40 pa se ne moraš učiti popravljati drugi tip traktora,skoro je isti kao i vladimirec :lol:
ma moze i to samo bez kabine s kabinom mi je ruzan
Savo koliko trosi 52-ka?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

e jebat ga sad , ja nikada nisam testirao koliko trosi
iskreno da ti kazem mene to ni ne interesuje , kolega koji ima 52ku je nesto malo pratio i dosao do neke cifre od 5 litara na sat nekog srednjeg opterecenja , slozio bih se sa njim
u roto drljaci cijeli dan pun gas sam skoro trosio cijeli rezervoar , rezervoar je 100l

oba ova traktora koja si pomenuo su dobri oraci , t40 je malo neokretniji pogotovo sa prednjom vucom

porediti vladimirca i neki drugi traktor nije realno , najslicniji za poredjenje sa vladimircom mi je ursus 335
i vlatko lijepo moze orati ali za njega nije vise od 2X10 ili 1X16 , moj predlog ide daleko vise na stranu jednobrazca (opet zavisi od zemlje , kod mene je malo teza)

evo ja se sada malo lomim , imao bih priliku da svoga vladimirca zamijenim za zetora 4718 uz malu nadoplatu ali tesko mi se rastaje od vlatka , iako me vlatko totalno ne zadovoljava po pitanju rada sa kardanom nesto mi prirastao srcu i tesko mi se od njega rastati
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: Vladimirec

prepostavljam koji je zetor

pa asd sa tim zetorom bi moga svasta nesto raditi,kaciti razne stvari na njega,koa npr mlacer,kardansku prikolicu,snow blower,moze to pogurat i dosta snijega,a bogami hvale ga i u sumi,a vladimirac ko vladimirac,dva klipa mam potrosnja vazdusno hladjenje,traktor koji je dosta izdrzljiv itd,ali jace je bolje......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

ma jeste to tacno jace je bolje , ali ja imam jaci traktor od 70 konja i uz njega mozem da imam sto manji tj. slabiji i nicemu mi ne smeta
ako imas jedan osnovni traktor onda bi ovaj zetor od 42 ili 45 koliko je vec konja bio idealan , vlatkova potrosnja , cijena i dostupnost dijelova je samo ono sto se pozeliti moze , ne kazem da je zetor komplikovaniji po tom pitanju ali ovaj zadovoljava skoro sve moje potrebe za malim traktorom , jedini hendikep mu je kardan i gabaritnost koja me zeza da bi ista radio po vocnjaku

i da ovaj zetor bi bio pravi za snowblower ;)
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Moj za sada ima nekih 3 litra potrosnje po moto satu.To bi bila neka,prosečna potrosnja, za to vreme je tanjirao,ralio,sejao i radio transport.
Nedavno sam morao zameniti sijalicu u faru i.....skandalizovao sam se kad sam far otvorio! Jel iko od vas drzi one originalne sijalice, ili ste ih svi prepravili na H4 ?
Savo....šta zapravo zameraš Vladimirčevom kardanu ??? Nedovoljno snage ili ima neku drugu bubicu ? Kako to da ti ne odgovara za voćnjak kad se jedini od ruskih traktora može ne samo suziti nego i spustiti ?Ja sam ga upravo i kupio za rad samo u voćnjaku.Učinio mi se kao bolje rešenje od Tome Vinkovića iste snage!? :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

sto se tice sijalica ja sam neki dan kupio lasticne sesirice i kda njih stavis onda ide sijalica H4 ;)

kada sam pricao o potrosnji mislio sam na MTZ52 posto je o njemu bila rijec

prednost rada po vocnjaku ja mislim da je na strani tome , ali deleko na njegovoj strani
da se razumijeno tomo mi je odvratan i to za mene ni ne treba nositi naziv traktor nego motokultivator na kome se sjedi
a da je sposoban u vocnjaku , to jeste
vladimirac mi je u vecem stepenu visine i nema sta traziti u vocnjaku , a da suzavam ni najmanje mi ne pada na pamet posto sam u brdovitom kraju

vladimircu zamjeram sto je kardan vezan za jenostepeno kvacilo , znaci tjerao sam njime jednoredni berac i ima snage i sve ok ali kada dolazi do gusenja beraca negdje na otkidackim valjcima ili na komusackom stolu ti jednostavno nemozes zadrzati traktor na kvacilu da on to proguta , isto vazi i za balirku
rotokosu tjeram nekako jer ona ne treba da zastajkuje
frezu sam probao i takodje nisam bio zadovoljan rada kardana , planiram nabaviti neku rotodrljacu sirine 160tak cm i znam da me vlatko nece zadovoljiti ni radom sa njom
pneumatsku sijacicu nemoguce tjerati sa njim

ali ja najvise njega koristim u sumi i tu caruje , taj kroz blato ide kao nevrijme , povuci ce boga za rep ako treba i u svim tim segmentima me zadovoljava
ali nove potrebe koje mi se pojavljuju jednostavno zbog jednostepenog kardana i gabarita nije im dorastao

imam potrebu za helikopter malcerom jos nekim prikljiccima pretezno kardanski gonjenim

imao bi u planu uzeti nesto nalik ovim novim kinezima od 25konja ali i malo me strah a i velika mi investicija za moje potrebe , o kvalitetu cemo drugi put :mrgreen:
ali opet taj kinez ne bi mi mogao u sumi skoro nista pomoci jer vjerujem da bi se raspao za jednu sezonu uzimajuci u obzir sta ja ocekujem od traktora u sumi
a da imam 3 traktora bojim se da mi ne bude malo previse
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: Vladimirec

ma svak oza svoju klasu,tomo vinkovic jest nesto kao kultivator jer je i od toga nastao,ali on carujeu pregetim terenima u uskim prostorima a bogami i u sumi moze dosta povuci...

sad ovi kinezi su i mnei zapali za oko pa jos na to i subvencija taj mali od 25ks je sigurno jaci jer mi je malo konja na 3 klipa pri 2200 obr. u min. pa sad kako bi se snalazio u sumi,snalazio bi se on ali ipak je to malo njezan traktor koji ipak ima dosta plastike na sebi a i nijemu neki klirens,ja kad bi uzima kineza ja bih uzeo onog od 40 ks mislimda je dobar za mene a i nije pretjerano glomazan,mada ipak kinez je kinez njima nikad vjerovati.......
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

O Kinezima uopšte i ne razmišljam,jer mi je to jednostavno preskupo spram polovnog Vladimirca,koji je jevtiniji čak i od Tome Vinkovića na oglasima(naravno mislim na 730,731,732)a i daleko je bolja snabdevenost rezervnim delovima koji su vrlo pristupačni po ceni. Za Kineze sam čuo da nisu loši, mada cene delova za njih znaju da budu paprene !
Pošto radim za sada samo 50 ari voćnjaka i imam jedino atomizer MORAVA 440 potrebna mi je još solidna bočna freza kao i voćarski malčer za travu i granje.Zanima me vaše iskustvo u radu sa frezama i malčerima,obzirom na taj njegov kardan,koji nije odvojen od kvačila pogona (koliko sam razumeo,nedostaje mu nezavisno kvačilo samo za kardanski prenos).Koliku si frezu probao sa njim Savo....i čije je proizvodnje bila ? Ovo sam našao kod nas u prodaji i čini mi se kao solidan izbor :scratch

http://www.celli.it/en/products/side-sh ... illers/ag/
http://www.fapliv.rs/f_polj.htm
http://www.rinieri.com/inglese/trfok.html
http://www.inobrezice.com/srb/mulcer-mmt.html
mada bi mi ova savršeno odgovarala,samo ne znam ko je proizvodi i gde je kupiti
http://www.youtube.com/watch?v=8j6bZSjuXno
kakvo je vaše mišljenje o svemu tome ???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

ma joj frezanje sa njim nije neka sreca zbog kardana kao sto rekoh , ali ima i jednu prednost
ako ides nizbrdo i freza te potjera (ispali) onda stiskanjem kvacila traktor automatski se zaustavlja

dok radim sa rotacionom kosom svakim stiskanjem kvacila kosa polako pocinje da se zaustavlja (gubi brzinu) pa saltanje naprijed nazad moram sto brze da obavljam , inace radi OK
slicno bi ti se dogadjalo i sa malcerom

tjerao sam frezu 120cm IMTovu onu staru sa nekim velikim nozevima i to je uzas zivi , ona stvara ogromen vibracije i toliko opterecava traktor da to nije humano
isto tako sam probao neku 170cm sa donjim reduktorom i tjerao je prilicno lako , bez problema sam isao i brzohodnom radnom
dok covjek u susjednom selu ima takodje IMT ali onu laku frezu od 160cm i rasturio je sa vladimircom , cak kaze da se zeznuo sto nije kupio siru , mislim da ovo zadnje sere ali ovu je rasturio to je cinjenica
 
G

goko

Guest
Re: Vladimirec

zdravo svima zelim da kupim vladimirec t-25 do sada nisam imao traktor dali sam pravilno odlucio :?:
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Re: Vladimirec

Pozdrav! Odgovor na tvoje pitanje: jesi, nisi, možda :scratch . Ovisi za kaj trebaš traktor,kolko zemlje itd...
 

Najnoviji postovi

Na vrh